E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sonuç alınana kadar mücadeleye devam edeceğiz

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Akliman Hamsilos yolunun yeniden ücretsiz olarak geçişlere açılması gerektiğini belirterek, bu alanda sonuç alınana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Hamsilos Tabiat Parkına girişlerin ücretli hale getirilmesi ile ilgili verilen tepkilere yetkililerin sessiz kaldıklarını belirterek, bu duruma tepki gösteren tüm Sinopluların, Hamsilos Tabiat Parkına girişlerin yeniden ücretsiz hale getirilene kadar mücadelelerine devam edeceklerini ifade etti.

Şanlan; “Akliman Hamsilos yolunun kapatılması ile ilgili Sinop halkı her türlü yasal tepkiyi, refleksi göstermektedir. Protesto yürüyüşleri düzenlemektedir. Buradan yetkililere şunu söylemek istiyoruz. Sonuç alınana kadar yasal ve hukuki mücadelemiz devam edecektir.

Ne yazık ki resmî kurumlardan ikna edici çözüm amaçlı hiç bir açıklama gelmemektedir. Karadeniz'in kutup yıldızı olan ilimizin insanı milli hassasiyetleri yüksek yasalara, hukuka ve devletimize bağlı mutlu bir insan yapısına sahiptir. Sinoplu olmaktan ve Sinop'ta yaşamaktan gurur duyan bir vatandaş olarak belirtmek isterim ki siyasi görüş, ideolojik ve etnik ayrım gözetmeksizin halkımızın geneli Akliman Hamsilos gezi ve piknik alanı yolunun, ücretsiz olarak giriş çıkışa açık olmasını talep ediyor. Kulak ardı edilecek, geçiştirilecek, bir kaç günlük tepkiden sonra alışacağımız, kabulleneceğimiz bir durum olduğunu hiç kimse düşünmesin.

Devletimizin kurumlarına ve makamlarına olan güvenimizin sarsılmadan devam etmesi için, ciddi adımlar görmek istiyoruz. Abalı köyü sakinlerinin ve Sinop halkının beklentisi İlimizin mülkiye amiri olan valilik makamından konuya müdahale ederek halkımızın haklı talebine çözüm bulmasıdır” dedi.

Kaynak: Vitrin Haber

Tarih:05 09 2019 14:26(336) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

15 Eylül Dünya Prostat Kanseri Farkındal Gazi'nin tüm sorularını bilen peçeli kad Devlet Hastanesinde Yapılan Yangın Tatbi Çöp Aracına Sıkışan Tiner Kutusu Patladı Kamyonet Traktöre Çarptı: 1 ölü, 3 yaral 13 Eylül Dünya Sepsis Günü Basın Açıklam Kontrolden Çıkan Kamyonet Karşı Şerit Sinop’ta ilk palamutlar tezgahlara Sinop'ta kask denetimleri arttırıldı ! Boyunu Kontrol Ediyorlar Fadime Türkmen hanımefendi vefat etti Yapılan denetimlerde 634 kişinin GBT kay Sinoplulardan Hamsilos Tepkileri Devam E Gülşah’ın Öldüğü Silahlı Kavga Dav YEPAŞ’ta YALIN 6 SİGMA (SİX SİGMA) Doğalgaz Çalışmaları Yeniden Başladı Denizde Kaybolan Gencin Cansız Bedenine İbrahim Külcü vefat etti Satılmış Bozkurt vefat etti Yetkililerden Müthiş Önlem Tarihte İlk Defa, Şimdide B…k Taşı Bağımlılılara Karşı En Güçlü Kalkan Aile Mustafa Kemal Atatürk'ün Emanetine Bizle Fatma Tahmaz hanımefendi vefat etti Ekmek Fiyatında Neler Oluyor? Boyabat’ta Polis’ten Korsan Hazırlık Maçı, Boyabat 1868 spor-İstanbu Ayancık’ta Boğulma Vakası; 1 Kişi Dikmen'de Orman Yangını Boyabat Ak Parti Teşkilatında İlçe Başka Karacaören’de Hızını Kesemeyen Oto Defineciler Kazma Kürek Yakalandı 82 Yaşındaki Vatandaş Ceviz Ağacından Dü Av Tüfeği İle 6 Yaşındaki Kardeşini Vurd Sinop’ta Şiddetli Yağmur Hayatı Ol Şeker; “Hak arama davası için 8 Ey Çatakörencik'te alev alan araç evi yaktı Rahime Özilik hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Kubar Esrar İle Yakalan Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, Muhtarla Vehbi Arabacı vefat etti Ömer Savaş vefat etti Döndü Ayrancıgil hanımefendi vefat etti Hidayet Çeri vefat etti Boyabat Anlamö Okulları 2019-2020 Öğreti S. S. Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Derya Balıkçılık Yeni Yerinde Hizmet Ver Gülşah Karaduman’ın öldüğü silahlı Erfelek’te Örtü Yangını Tümü

Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Zil Çaldı, Okullar Açıldı


"İşte cesaret"


30 Ağustos ve Tarihi Günlerde Yaşananlar


Dil nimettir


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Eylül ayı ziyaretci sayısı:360816 DtGaNi

* ANASAYFA *