E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Kalkınma Ajansları Genel Müdürü, Kuzka Projelerini İnceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nı ziyaret ederek Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta uygulanan projeleri yerinde inceledi.

Ziyareti kapsamında ilk olarak Çankırı, ardından Kastamonu’yu ziyaret ederek ilin valilerinden bilgi aldı.

Ziyaretlerin Sinop ayağında öncelikle Boyabat’ı ziyaret eden Yeniçeri, “Gelecek Turizmde; Turizm Boyabat’ta” güdümlü projesinin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu. KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı eşliğinde bölgeyi inceleyen Yeniçeri, Kalkınma Ajansları olarak projeleri desteklemekteki asıl amaçlarının, o bölgeye katma değer sağlamak olduğunu belirtti. Uygulanacak proje ile hem Sinop, hem de Boyabat turizmine katkı sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Ziyaretlerine Sinop il merkezinde devam eden Barış Yeniçeri, önce Sinop Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret ederek burada Sinop’a ilişkin çalışmalar hakkında YDO Koordinatörü Berkol Alevli’den bilgi aldı. Ardından organize sanayi bölgesinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan hibe desteği alan çocuk ve bebek arabası üretimi yapan bir fabrikayı ziyaret etti. Üretim tesislerini inceleyerek firma sahibinden üretim süreçleri, satış, pazarlama ve ihracat ile sağlanan desteklerin verimliliğine ilişkin bilgiler aldı. Ajans desteği ile Sinop’a kazandırılan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi’ne de bir ziyaret gerçekleştiren Yeniçeri, burada faaliyet gösteren girişimcileri ziyaret ederek çalışmalarına ilişkin bilgiler aldı. Kalkınma Ajanları Genel Müdürü Barış Yeniçeri’nin gerçekleştirdiği iki günlük saha ziyaretlerine Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Planlama ve Programlama Dairesi Başkanı Erdal Anık, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ile ilgili Ajans personeli eşlik etti.

Kaynak: Haber57.com.tr

Tarih:16 09 2019 13:50(424) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: kumluklu niyazi 16 09 2019 19:56
kuzka çalışıp çabalıyor beyler. bakalım yeni yatırımlarla neyin istihdam neyin artabilecek mi ? bekleyip göreceğiz doğrusu.

1. Yorum: erbakan ca 16 09 2019 17:30
öncelikle hayırlı olsun.lakin öncelik kesinlikle dogalgaz ve toki olmalıdır .ayrıca ilçemize gelen yeni öğrencilerle ilgili çalışma yapılıp turkeli belediye başkanı sayın veysel sahin örnek alınmalıdır .ayrıca sayın şahine ilçeye gelen öğrenciler için yapmış olduğu calismalar için tsk ederiz .


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Barış Karadeniz, 21 Ekim Dünya Gazetecil Boyabatlı Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci YBO’lu Aziz Göveli'ye Karikatürde Erdem Ay vefat etti Boyabat Panayırında İş Tuvalet Parasına Boyabat’ta Yağlı Güreşler Yapıldı Boyabat 1868 Spor-Merzifonspor: 0-1 Nazik Akbaş hanımefendi vefat etti Sündüs Bender hanımefendi vefat etti Gerze ilçesinde çıkan yangında ev, ahır Boyabat Kalesinde mahsur kalan 2 köpek k Belediye Meclisi Barış Pınarı Hareketı B Şakir Aydın vefat etti AFAD Ekipleri Boyabat Kalesinde Operasyo Erfelek'te İzinsiz Kazı Yapan 4 Kişi Yak Aralık'a Kadar 2000 Haneye Doğalgaz Bağl Yoldan Çıkan Otomobil Bahçedeki Çam Ağac Boyabat Panayırı Kaç Yıllık? Trafik Ekipleri Taksileri Denetledi Sinop Üniversitesi Senatosundan Barış Pı Sinop’ta Okul Servisi Trafik Kazas İşler karışıyor gibi! Türkeli'de terör bahanesiyle 32 bin lira Ahmet Şimşek vefat etti Şükrü Cünbük vefat etti Biz devletimizin aldığı bu kararın arkas Yaykıl Kavşağında Tanker Alev Aldı Nizamettin Eren vefat etti Genç Mühendisin Ayaklarının Üzerinden Ka Hani Öncelik Yaya Vatandaşındı Boyabat’lı Vatandaş Taşköprü’ 90 Yaşındaki Ev Sahibini Bıçakla Öldürdü "Okul-Sanayi İşbirliği" Projesi Kemer Hayat Kurtardı Belediye'de Kiralık 4 Aracın Bedeli Yıll 1074 Çankırı Spor- Boyabat 1868 Spor: 2- OSB yönetimi toplandı Türkeli'de seyir halindeki otomobil alev Gerze’de Bir Araya Geldiler Uyuşturucu Özgürlüğün Sonu Zeynep Kurt hanımefendi vefat etti Saraydüzü-Durağan Kavşağında Trafik Kaza Beton Mikserinin Altında Kalan Kadın Hay Satılmış Kabasakal vefat etti Vay inek vay ! Pazar Yokuşunda Trafik Kazası Sinop’ta 4 Adet Villa Alevlere Tes Boyabat Osman Köyü Girişinde Otomobil Te Sokak Köpekleri Sahipsiz Değil Tümü

Kaldırımlar ve insanlar


İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Guevara"


Hastaneler ve Cerrahpaşa


Osmanlı’da hayvan sevgisi


Crystal Bistro’dan “Artan Lezzet, Azalan Fiyatlar” Kampanyası


Eşeğin Mertebesini Yükseltirsen


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ekim ayı ziyaretci sayısı:492205 DtGaNi

* ANASAYFA *