E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Başkan Çakıcı’dan Sert Açıklama

Boyabat Belediyesi tarafından yürütülen riskli alan tespit çalışmaları devam ediyor.

İlçe merkezinde yapılan inceleme sonucunda riskli alan dahilinde olduğu tespit edilen ve kentsel dönüşüm kapsamına giren binalarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde çalışma başlatıldı.

Sinop ili kapsamında ilk kentsel dönüşüm projesi olma özelliğine sahip olan Riskli Alan tespit çalışmasıyla birlikte öncelikle ilçemiz daha sonra Sinop ili genelinde deprem ve diğer afetlerin etkileri ile alakalı farkındalık artırılarak gelecekte yapılması düşünülen diğer kentsel dönüşüm projelerinin altlığı oluşturuldu.

Boyabat Belediyesi bu amaçla kentin nefes alacağı, tarihi dokuya uygun bir alan olarak düzenlediği Orta Çarşı Kasaplar Çarşısı çevresinde riskli alan tespit çalışması başlattı.

Orta Çarşı Riskli Alan Peyzaj Düzenleme projesi’nde riskli alanda kalan bölgede çalışmalarını yürüten Boyabat Belediyesi kamulaştırılması gerçekleştirilecek olan Ziraat Bankası ile orta çarşı girişinde ki yapıları yıkarak burada şehrin kalbi olacak, Boyabat’ımıza yeni nefes alanları oluşturacak büyük bir meydan düzenlemesi için çalışma başlattı.

Başkan Çakıcı, Boyabat’ı tarihiyle kültürüyle birlikte inşa edeceğiz

Yaşanabilir şehir bilinciyle çalışmalarını yürüttüklerini, fakat bir takım engellemelerle karşılaştıklarını ifade eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Orta Çarşı Riskli Alan Peyzaj Düzenleme Projesi’nde riskli alanda kalan bölgede çalışmalara başladık. Burada ki yapı sahibi kardeşlerimizin birçoğuyla görüşerek, anlaşma sağladık. Fakat bu çalışmalar esnasında belediye olarak bir sürü engelleme ve zorluklarla karşılaştık. Bunu yapanlar Hz. Mevlana’nın tabiriyle, “Gülün güzelliğini görmeyip, dikenine takılan” cahil kimseler.

Biz orta çarşı tarihiyle, eski ihtişamlı günlerine kavuşsun, otoparkıyla, meydanıyla cazibe merkezi haline gelsin, yaşanabilir bir şehir olsun diye çalışırken birileri ise Boyabat gelişmesin, orta çarşı hep böyle kalsın istiyorlar. Bu kimseler şunu iyi bilsinler ki, Boyabat’ın kaderini kimseye teslim etmeyeceğiz.

Boyabat’ı Boyabatlılarla birlikte tarihiyle, kültürüyle inşa edeceğiz. Vaad ettiğimiz projeleri bir bir hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: Boyabatgundem.net

Tarih:03 10 2019 12:31(2618) Facebook'ta Paylaş

12. Yorum: 2 foto 06 10 2019 09:37
2 foto neresi anlamadım.

11. Yorum: muhtar 05 10 2019 23:44
orhan cakirdan oteli aldinmi sayin baskan otelin yeri olmayinca dedigin proje zor ah baskanim ah

10. Yorum: anonim 05 10 2019 18:17
nurettin abi seni aselsan a mühendis yapalım 👍

9. Yorum: alingan 05 10 2019 10:11
bende oxford mezunuyum!!!!

8. Yorum: erdem 05 10 2019 10:00
ahh çakıcı ahh. müzik ten anlamazsın, sanattan anlamazsın.özgürlüklerden
anlamazsın. insan haklarından anlamazsın, hayvan haklarından anlamazsın. ama geldin başımıza başkan oldun. ne yapalım kaderimiz buymuş

7. Yorum: orta çarşı 04 10 2019 12:10
başkanımız çarşı girişinde yıkacam dediği yerlerdeki esnaflarla görüşüp anlaştm demiş ben orda esnafim benim haberim yok sadece yıkacam deyip kasaplar çarşısından dükkân kiralayin dedi hepsi bu dükkân sahiplerine yer göstermedi veya karşılığında bi teklif sunmadi sadece buraları yıkacam ihaleye girin demiştir kendi dukkanimiz varken niye kiraya çıkalım karşılığında cazip bi teklif yapmadan niye ihaleye girelim girdik diyelim senelik belediyenin kasasına onbeş binlira dükkân başına kira vermemiz gerekiyo belediyeyi ticaret hane olarak görmeye başladılar bizim magduriyetimizi karsilamadan para kazanmanın peşine düştüler olay bu

6. Yorum: ıstanbulda boyabatlı 04 10 2019 10:30
başkan nalınada vuruyor mıhınaysa aspes borular ne oldu

5. Yorum: veli 04 10 2019 08:51
11 katlı binaların riskini bertaraf etsin önce

4. Yorum: halim 03 10 2019 20:53
şefik çakıcı ve avane takımından hiç bir şey olmaz. memleketi geriye götürürler.

3. Yorum: nurettin 03 10 2019 20:40
tupculer ve komurculerde cok para kazanacagiz diye dogalgaz gelmesini istemiyor hayirlisi ile yandigi gunleri gorsek
kış geliyor hava kirliligi hat safhada olur kulenin de oldugu tepelere buyuk pervaneler koyulsa havayi acaba kahvelerdeki gibi boyabat disina atarmi acaba

2. Yorum: karamürselli deli hamdi 03 10 2019 19:25
başgan yine entelektüel birikimiyle hem düşündürdü hem güldürdü. :) kendisine kim engel oluyormuş en azından bunu açıklasaydı. proje dediklerinin çoğunun hayalden ibaret olduğunu inşallah bir gün kendisi de anlar. ama jetski projesinin arkasındayım. o çayı göllendirsin biz jetskiyle kolaz çayı'nda yunus gibi süzülelim

1. Yorum: sakallı 03 10 2019 14:47
kendi tabiriyle orta çarşıda büyüdüğünü söyleyen, sayın başkan önce "çarşı" "ve orta çarşı" arasındaki farkı bir öğrenebilse. zannımca bu beyenatı hazırlayan danışmanı farkı bilmez ama kendisi bilmeli.eğer beyanat başkaları tarafından hazırlandı ise;sayın başkana tavsiyem, başkalarının yazdıklarını okumadan imzalamasın.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Barış Karadeniz, 21 Ekim Dünya Gazetecil Boyabatlı Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci YBO’lu Aziz Göveli'ye Karikatürde Erdem Ay vefat etti Boyabat Panayırında İş Tuvalet Parasına Boyabat’ta Yağlı Güreşler Yapıldı Boyabat 1868 Spor-Merzifonspor: 0-1 Nazik Akbaş hanımefendi vefat etti Sündüs Bender hanımefendi vefat etti Gerze ilçesinde çıkan yangında ev, ahır Boyabat Kalesinde mahsur kalan 2 köpek k Belediye Meclisi Barış Pınarı Hareketı B Şakir Aydın vefat etti AFAD Ekipleri Boyabat Kalesinde Operasyo Erfelek'te İzinsiz Kazı Yapan 4 Kişi Yak Aralık'a Kadar 2000 Haneye Doğalgaz Bağl Yoldan Çıkan Otomobil Bahçedeki Çam Ağac Boyabat Panayırı Kaç Yıllık? Trafik Ekipleri Taksileri Denetledi Sinop Üniversitesi Senatosundan Barış Pı Sinop’ta Okul Servisi Trafik Kazas İşler karışıyor gibi! Türkeli'de terör bahanesiyle 32 bin lira Ahmet Şimşek vefat etti Şükrü Cünbük vefat etti Biz devletimizin aldığı bu kararın arkas Yaykıl Kavşağında Tanker Alev Aldı Nizamettin Eren vefat etti Genç Mühendisin Ayaklarının Üzerinden Ka Hani Öncelik Yaya Vatandaşındı Boyabat’lı Vatandaş Taşköprü’ 90 Yaşındaki Ev Sahibini Bıçakla Öldürdü "Okul-Sanayi İşbirliği" Projesi Kemer Hayat Kurtardı Belediye'de Kiralık 4 Aracın Bedeli Yıll 1074 Çankırı Spor- Boyabat 1868 Spor: 2- OSB yönetimi toplandı Türkeli'de seyir halindeki otomobil alev Gerze’de Bir Araya Geldiler Uyuşturucu Özgürlüğün Sonu Zeynep Kurt hanımefendi vefat etti Saraydüzü-Durağan Kavşağında Trafik Kaza Beton Mikserinin Altında Kalan Kadın Hay Satılmış Kabasakal vefat etti Vay inek vay ! Pazar Yokuşunda Trafik Kazası Sinop’ta 4 Adet Villa Alevlere Tes Boyabat Osman Köyü Girişinde Otomobil Te Sokak Köpekleri Sahipsiz Değil Tümü

Kaldırımlar ve insanlar


İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Guevara"


Hastaneler ve Cerrahpaşa


Osmanlı’da hayvan sevgisi


Crystal Bistro’dan “Artan Lezzet, Azalan Fiyatlar” Kampanyası


Eşeğin Mertebesini Yükseltirsen


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ekim ayı ziyaretci sayısı:491709 DtGaNi

* ANASAYFA *