E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yeşilay Elçilerine Esnaftan Yoğun İlgi

İnsanımızın, insanca yaşamasını kendisine amaç edinen, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği hiçbir ayrım gözetmeden tüm zararlı alışkanlıklardan korumak için gönüllüleri ile beraber yılmadan, usanmadan, bıkmadan çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bilimsel metotları kullanıp tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılığı ile mücadele eden, önleyici ve rehabilite edici Halk Sağlığı çalışmaları yürüten, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ülke genelinde olduğu gibi Sinop ilinde de Yeşilay Elçileri projesini uygulamaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Yeşilay elçileri projesi kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaret edilerek destekleri istenmişti. Bu proje ile çocuk ve gençlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları esnaflar bağımlılıklar hakkında bilgilendiriliyor farkındalıkları arttırılıyor faaliyet gösterdikleri sokak ve caddelerin de Mahallede problem yaşayan sosyal uyum sorunu olan çocuk ve gençlere nasıl yaklaşılması gerektiği bağımlıların tedaviye yönlendirilmesi ve Yeşilay'ın Türkiye geneline yaygınlaştırmaya başladığı YEDAM'LAR tanıtılarak halkımızın Buradan nasıl yararlanacağı anlatılıyor.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sinop şube başkanı Erkal Boz yaptığı açıklamada bulundukları mahallede toplumun nabzını tutan Kadim bir Anadolu geleneği olan ahilikten gelen esnaflarımıza Yeşilay’ın hizmet ve faaliyetleri ile bağımlılıklarla mücadelesi hakkında bilgi verildi. Proje muhteviyatı ile ilgili bir dizi eğitimden geçen Genç Yeşilay kulübümüzün üyeleri köklü medeniyetimizin bize bir mirası olan gönüllülük esaslı çalışıyorlar.

İçinde yaşadığı topluma karşı kendisini sorumlu hisseden esnaflarımızı sosyal çevrelerine birlikte çalıştığı paydaşlarına kendi özgür iradeleriyle ve dayanışma ruhu içinde maddi bir beklenti içerisinde olmadan toplumumuzda özellikle gençlerin yaşam kalitelerini yükseltmek noktasında esnafımızın sahip olduğu tecrübe yetenek ve becerilerini kullanarak Yeşilay’ın bu mücadelesine katkı sağlıyorlar.

Esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını aldıkları olumlu dönütler ile gönüllerin motivasyonu daha da artmakta olduğunu belirten şube başkanı, Sinop’un her mahallesine her sokağa girmeye çalıştıklarını esnafın kendilerini çok iyi karşıladığını ikramlarda bulunduklarını elçilik teklifini memnuniyetle kabul ettiklerini Bu doğrultuda Yeşilay ile birlikte çalışmak için istekli olduklarını belirtti. Proje kapsamında en az 300 esnaf ziyaret edilerek elçilik teklif edilecek, akabinde de elçi olmayı kabul eden toplumdaki bağımlı bireylere yardımcı olmak ve gençlerimizin bağımlılıktan korumak için birlikte çalışacağız.

Kimler Yeşilay elçisi olabilir

Herhangi bir bağımlılığı olmayan iletişime açık sosyal sorumluluk düzeyi yüksek gönüllü faaliyetlere yatkın, bağımlılıkla mücadele alanında Yeşilay ile çalışmak isteyen kırtasiye kuaför kafe restoran market bakkal giyim mağazası eczane fırın ve benzeri işletme sahipleri başta olmak üzere tüm esnaflar Yeşilay elçisi olabiliyor. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler www.yesilay.org.tr internet sitesini inceleyebilir veya Yeşilay şubesini bizzat ziyaret ederek bilgi alabilir.

Tarih:09 10 2019 13:30(449) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Barış Karadeniz, 21 Ekim Dünya Gazetecil Boyabatlı Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci YBO’lu Aziz Göveli'ye Karikatürde Erdem Ay vefat etti Boyabat Panayırında İş Tuvalet Parasına Boyabat’ta Yağlı Güreşler Yapıldı Boyabat 1868 Spor-Merzifonspor: 0-1 Nazik Akbaş hanımefendi vefat etti Sündüs Bender hanımefendi vefat etti Gerze ilçesinde çıkan yangında ev, ahır Boyabat Kalesinde mahsur kalan 2 köpek k Belediye Meclisi Barış Pınarı Hareketı B Şakir Aydın vefat etti AFAD Ekipleri Boyabat Kalesinde Operasyo Erfelek'te İzinsiz Kazı Yapan 4 Kişi Yak Aralık'a Kadar 2000 Haneye Doğalgaz Bağl Yoldan Çıkan Otomobil Bahçedeki Çam Ağac Boyabat Panayırı Kaç Yıllık? Trafik Ekipleri Taksileri Denetledi Sinop Üniversitesi Senatosundan Barış Pı Sinop’ta Okul Servisi Trafik Kazas İşler karışıyor gibi! Türkeli'de terör bahanesiyle 32 bin lira Ahmet Şimşek vefat etti Şükrü Cünbük vefat etti Biz devletimizin aldığı bu kararın arkas Yaykıl Kavşağında Tanker Alev Aldı Nizamettin Eren vefat etti Genç Mühendisin Ayaklarının Üzerinden Ka Hani Öncelik Yaya Vatandaşındı Boyabat’lı Vatandaş Taşköprü’ 90 Yaşındaki Ev Sahibini Bıçakla Öldürdü "Okul-Sanayi İşbirliği" Projesi Kemer Hayat Kurtardı Belediye'de Kiralık 4 Aracın Bedeli Yıll 1074 Çankırı Spor- Boyabat 1868 Spor: 2- OSB yönetimi toplandı Türkeli'de seyir halindeki otomobil alev Gerze’de Bir Araya Geldiler Uyuşturucu Özgürlüğün Sonu Zeynep Kurt hanımefendi vefat etti Saraydüzü-Durağan Kavşağında Trafik Kaza Beton Mikserinin Altında Kalan Kadın Hay Satılmış Kabasakal vefat etti Vay inek vay ! Pazar Yokuşunda Trafik Kazası Sinop’ta 4 Adet Villa Alevlere Tes Boyabat Osman Köyü Girişinde Otomobil Te Sokak Köpekleri Sahipsiz Değil Tümü

Kaldırımlar ve insanlar


İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Guevara"


Hastaneler ve Cerrahpaşa


Osmanlı’da hayvan sevgisi


Crystal Bistro’dan “Artan Lezzet, Azalan Fiyatlar” Kampanyası


Eşeğin Mertebesini Yükseltirsen


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ekim ayı ziyaretci sayısı:491810 DtGaNi

* ANASAYFA *