E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yeşilay Elçilerine Esnaftan Yoğun İlgi

İnsanımızın, insanca yaşamasını kendisine amaç edinen, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği hiçbir ayrım gözetmeden tüm zararlı alışkanlıklardan korumak için gönüllüleri ile beraber yılmadan, usanmadan, bıkmadan çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bilimsel metotları kullanıp tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılığı ile mücadele eden, önleyici ve rehabilite edici Halk Sağlığı çalışmaları yürüten, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ülke genelinde olduğu gibi Sinop ilinde de Yeşilay Elçileri projesini uygulamaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Yeşilay elçileri projesi kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaret edilerek destekleri istenmişti. Bu proje ile çocuk ve gençlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları esnaflar bağımlılıklar hakkında bilgilendiriliyor farkındalıkları arttırılıyor faaliyet gösterdikleri sokak ve caddelerin de Mahallede problem yaşayan sosyal uyum sorunu olan çocuk ve gençlere nasıl yaklaşılması gerektiği bağımlıların tedaviye yönlendirilmesi ve Yeşilay'ın Türkiye geneline yaygınlaştırmaya başladığı YEDAM'LAR tanıtılarak halkımızın Buradan nasıl yararlanacağı anlatılıyor.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sinop şube başkanı Erkal Boz yaptığı açıklamada bulundukları mahallede toplumun nabzını tutan Kadim bir Anadolu geleneği olan ahilikten gelen esnaflarımıza Yeşilay’ın hizmet ve faaliyetleri ile bağımlılıklarla mücadelesi hakkında bilgi verildi. Proje muhteviyatı ile ilgili bir dizi eğitimden geçen Genç Yeşilay kulübümüzün üyeleri köklü medeniyetimizin bize bir mirası olan gönüllülük esaslı çalışıyorlar.

İçinde yaşadığı topluma karşı kendisini sorumlu hisseden esnaflarımızı sosyal çevrelerine birlikte çalıştığı paydaşlarına kendi özgür iradeleriyle ve dayanışma ruhu içinde maddi bir beklenti içerisinde olmadan toplumumuzda özellikle gençlerin yaşam kalitelerini yükseltmek noktasında esnafımızın sahip olduğu tecrübe yetenek ve becerilerini kullanarak Yeşilay’ın bu mücadelesine katkı sağlıyorlar.

Esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını aldıkları olumlu dönütler ile gönüllerin motivasyonu daha da artmakta olduğunu belirten şube başkanı, Sinop’un her mahallesine her sokağa girmeye çalıştıklarını esnafın kendilerini çok iyi karşıladığını ikramlarda bulunduklarını elçilik teklifini memnuniyetle kabul ettiklerini Bu doğrultuda Yeşilay ile birlikte çalışmak için istekli olduklarını belirtti. Proje kapsamında en az 300 esnaf ziyaret edilerek elçilik teklif edilecek, akabinde de elçi olmayı kabul eden toplumdaki bağımlı bireylere yardımcı olmak ve gençlerimizin bağımlılıktan korumak için birlikte çalışacağız.

Kimler Yeşilay elçisi olabilir

Herhangi bir bağımlılığı olmayan iletişime açık sosyal sorumluluk düzeyi yüksek gönüllü faaliyetlere yatkın, bağımlılıkla mücadele alanında Yeşilay ile çalışmak isteyen kırtasiye kuaför kafe restoran market bakkal giyim mağazası eczane fırın ve benzeri işletme sahipleri başta olmak üzere tüm esnaflar Yeşilay elçisi olabiliyor. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler www.yesilay.org.tr internet sitesini inceleyebilir veya Yeşilay şubesini bizzat ziyaret ederek bilgi alabilir.

Tarih:09 10 2019 13:30(573) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Basketbolda Ahmet Kandemir dönemi Hamsilos Mücadelesi Sonuçlandı! Türkiye yarın sandığa gitse sonuç ne ola Ramazan Uysal vefat etti Neslihan Somuncu hanımefendi vefat etti Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Bakıma Alınıyo Faruk Karatay vefat etti Sare Ünal Akça Taziye ve Teşekkür Mesajı Türkeli'de battığı çamurdan zorlukla kur Sinop nükleer protestosu olayından 17 ki Barış Karadeniz, Yarı Yıl Tatili Mesajı Aşkın Ayrancıoğlu Uluslararası Yarışmada Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanı Ali Koc Boyabat'a yeni ilköğretim okulu yapılaca Bu Nasıl Yönetmelik Boyabatlı Minik Bebe O Habere Boyabat Kaymakamlığından Açıkla Boyabat’ta Evsiz Kalan Aileye Devl Halim Yel vefat etti Memnune Yılmaz hanımefendi vefat etti 73. Verem Eğitim ve Propoganda Haftası Boyabat İİBF'de Lisansüstü Eğitim İmkanı Boyabat Belediyesi Beyaz Masadan Küstah Seyir Halinde Karşısına Birden Domuz Çık Sare Ünal hanımefendi vefat etti Mehmet Efe vefat etti Ayşe Kızıler hanımefendi vefat etti Kışın Ortasında Anne Kız Eşyaları İle So Mehmet Sözcü vefat etti Trafik Kazası 81 Yaşındaki Traktör Sürüc Marka şehir, Güçlü Başkanın Belediyesind Stadyum Caddesinde Tutuşan Baca Korkuttu Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Tanıtımı Recep Kuş vefat etti Evcil hayvan sahiplerini sevindiren kara Boyabat Yerel Basını Gençlik Merkezinde 2020 Yılı Hac Heyecanı Başlıyor Necati Çelik vefat etti Cinayet Zanlısı Tutuklandı Sinop Üniversitersi Rektörü 10 Ocak Çalı Boyabat Emniyetinde Yeni Yılın İlk Huzur Ayten Çilden hanımefendi vefat etti SGC’den, ”10 Ocak İdareciler Yaşar Gümüş vefat etti Boyabat’ta Cinayet Ocak Ayı Serviks Kanseri (Rahim Ağzı Kan Gerze Sel Felaketinin Eşiğinden Döndü Ömer Yaman vefat etti İhbar Asılsız Çıktı Alp Bozkurt vefat etti Tümü

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:555463 DtGaNi

* ANASAYFA *