E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sokak Köpekleri Sahipsiz Değil

Boyabat Belediyesi, başıboş sokak köpeklerine, sahipleri tarafından bakılamayan hasta ve yaşlı hayvanlara kucak açıyor.

Boyabat Belediyesi geçici bakım evinde, sahipsiz sokak köpeklerinin tedavisi yapılıyor, kısırlaştırılıyor, kuduz ve parazit aşıları yapılıp 5199 sayılı Hayvanları Koruma Yasası uyarınca tekrar alındıkları yere bırakılıyor.

Bu kapsamda geçici bakım evine gelen sokak köpeklerinin gerekli tedavileri yapılarak, doğal hayata bırakıldı.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Belediye bünyesinde faaliyet gösteren hayvan bakım evi sayesinde sokak köpeklerini kısırlaştırıyoruz, tedavilerini yapıyoruz ve hayvan dostu bir belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Hayvanları koruyup kollamak vazifemiz olmalı diyen Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Merhamet eden merhamet bulur. Hadis-i Şerif’te buyrulduğu gibi “Yeryüzündekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin.” değer görmek istiyorsak, değer vermeliyiz. İhtiyaçlarını dahi söylemekten aciz, yeryüzünün meleklerine “Can dostlarımıza” sahip çıkarsak, merhamete, layık olabiliriz. Yaratılan her şey güzeldir, sevip koruyalım.” dedi.

Kaynak: Boyabat Gündem Gazetesi

Tarih:12 10 2019 11:46(458) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: boyabatlı 17 10 2019 15:30
yaptiginiz calismalar cok gūzel ama barinak olmayinca hic bir faydasi yok mahalleler sokaklar basibos kopekten gecilmiyor.aksam olunca cocuklarimizla sokak aralarindan gecemiyoruz .bir barinak alt tarafi bu kadar zormu sarayduz duragan boyabat belediyeleri anlasin kurun bir barinak bu kadar basit

3. Yorum: vatandaş 13 10 2019 21:42
barınak ne oldu?

2. Yorum: yenimaleli sami 12 10 2019 17:26
sokak köpeklerine yardımcı olmalı , onlara yemek artığı, kemik, balık kafası kılçığı gibi besinlerle destek olmalıyız. nede olsa onlar da can.

1. Yorum: hayvansever 12 10 2019 12:24
boyabat belediyesini can-ı gönulden tebrik ediyorum. agac yadken egilir okullarda sokak hayvanlarini sevelim onlari gormezden gelmeyelim konulu seminerler duzenlenmeli.ve sokak hayvanlari konusunda boyabat halkı bilinclendirilmeli.yemek artiklari cope degil çöpün kenarina birakilirsa ne ortalık kirlenir ne de hayvanlar ac kalır... kış geliyor hayvanlar ac kalmasın...herkes üstüne düşeni yapsın...bu dünya sadece insanların değil...onları görmezden gelmeyelim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Boyabat 1868 Spor - Görelespor: 1-1 Mehmet Yaylacılı vefat etti Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti İhsan Öztürk, Yüzme Havuzu Kompleksi Müd Çöken Hastane Otoparkında Çözüm Arayışı 17 Yaşındaki Hırsızlık Zanlısı Tutukland Belediyeye Borcu Olanlara Kredi Kartına Bekir Türkmen vefat etti Mesleki yeterlilik belgelendirme çalışma Boyabat TSO'dan yurtdışı iş gezisi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği Barış Ayhan; “Vali ve vekilin eşin Erfelek’te Yolda Bulunan Yaralı Ya “Haber abartılmış“ dedi Kezban Köstek hanımefendi vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 3. Hafta Ma Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Şimdi Tam Zamanı Bir Bilette Sen Al Dünya Diyabet Günü Sinop’ta Tasarım Odaklı Düşünme Eğ Hac Kayıtları Başladı Trapez Saç İmalatı Fabrikası için yer ta Boyabat’ta 19 Bin Fidan Dikimi Yap Sinop İYİ Parti'den, protokol ziyaretler Ayşe Maviş hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Ekmek Zammı Vatandaşı Kızdırd İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Baş Hastane Otoparkı Alarm Veriyor! Işıklarda Motosiklet ve Otomobil Çarpışt Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 81.Yıl Erfelek'te Ağaç Yüklü Traktör Devrildi: Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Haftası Etki İbrahim Özbey vefat etti Otomobil, kaldırımdaki yayalara çarptı: Osman Yanan vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 1 Duyarsızlığın Daniskasını… Sinoplular yönlendirme tabelalardan memn Sinop'ta trafik kazası 3 yaralı 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Bilgi Not Tümü

Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Suriye ve uzlaşma


Ölümünün 81. Yılında Atatürk


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:336188 DtGaNi

* ANASAYFA *