E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop Üniversitesi Senatosundan Barış Pınarı Harekâtı’na Destek

Sinop Üniversitesi Senatosu, Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan ve kararlılıkla yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini yazılı açıklama ile bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın başkanlığında toplanan senato üyeleri, 16.10.2019 tarih ve 2019/158 no'lu kararla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen "Barış Pınarı Harekatı"na oy birliğiyle destek kararı aldı.

Sinop Üniversitesi Senatosunca alınan kararda şu ifadelere yer verildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’miz, Suriye Milli Ordusu ile birlikte PKK, PYD/YPG ve DAEŞ terör örgütlerine yönelik 9 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmıştır.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekâtı’nın da temel amacı; güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumak, bölgemizin barış ve istikrarına karşı en büyük tehdit olan PKK, PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, terör örgütlerinden arındırılan bölgede Suriyeliler için güvenli bölge oluşturmak ve yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla terk etmek zorunda bırakılan milyonlarca Suriyelinin ülkelerine dönüşlerini sağlamaktır.

Sinop Üniversitesi Senatosu olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin uluslararası hukuk çerçevesinde sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı’nı destekliyor; Mehmetçiğimizin bu harekâtı başarıyla sonuçlandırmasını diliyor; harekâtta şehit düşen askerlerimize ve sivillerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifa diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Tarih:17 10 2019 11:47(308) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Şimdi Tam Zamanı Bir Bilette Sen Al Dünya Diyabet Günü Sinop’ta Tasarım Odaklı Düşünme Eğ Hac Kayıtları Başladı Trapez Saç İmalatı Fabrikası için yer ta Boyabat’ta 19 Bin Fidan Dikimi Yap Sinop İYİ Parti'den, protokol ziyaretler Ayşe Maviş hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Ekmek Zammı Vatandaşı Kızdırd İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Baş Hastane Otoparkı Alarm Veriyor! Işıklarda Motosiklet ve Otomobil Çarpışt Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 81.Yıl Erfelek'te Ağaç Yüklü Traktör Devrildi: Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Haftası Etki İbrahim Özbey vefat etti Otomobil, kaldırımdaki yayalara çarptı: Osman Yanan vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 1 Duyarsızlığın Daniskasını… Sinoplular yönlendirme tabelalardan memn Sinop'ta trafik kazası 3 yaralı 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Bilgi Not Nemizat Dernekbaş hanımefendi vefat etti Fakülte ve MYO Öğrencileri Gençlik Merke Muhsin Erdoğan vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 2. Hafta “Aile kurmak kadar, aile kalmak da Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Projenizi Başınıza Çalın, Nedir Bu Rezal Boyabat TSO'dan eğitime destek İstihdam Odaklı İşletme Kredisi Boyabat KYK Neler Oluyor Atmaca Başarıyla Atıldı Satiye Özdemir hanımefendi vefat etti Feride Kurukaya hanımefendi vefat etti Uçuruma yuvarlanan sürücü 1 gün sonra bu Karaoğlan Bülent Ecevit'i Unutmadık, Unu İş makinesi uçuruma yuvarlandı: 1 ölü E-Arşiv Fatura işlemlerine zorunluluk ge Tümü

Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Suriye ve uzlaşma


Ölümünün 81. Yılında Atatürk


Sinop Üniversitesi ve STK’lar(ı)


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:255904 DtGaNi

* ANASAYFA *