E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat’ta Yağlı Güreşler Yapıldı

Boyabat Şehir Stadında gerçekleştirilen ve bu sene Kırkpınara katılan 52 başpehlivandan, 43 başpehlivanın mücadele ettiği karşılaşmaların ardından finalde, Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Ali Gürbüz ile Ordu Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Recep Kara karşılaştı.

Recep Kara’yı kısa sürede yenen Ali Gürbüz, Boyabat Belediyesi 6. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı oldu. Ali Gürbüz 2011-2012 ve 2019 yıllarında Kırpınar güreşlerinde altın kemeri kazanırken, Recep Kara ise 2004-2007-2008 ve 2016 Kırpınar güreşlerinde altın kemeri kazanmıştı. Böylece Boyabat güreşlerinde Ali Gürbüz birinci, Recep Kara ikinci olurken üçüncülüğü Samsun Ladikli Serhat Gökmen ile Ankara ASKİ Spor Kulübünün güreşçisi Ünal Karaman paylaştı.

Güreşleri, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sinop Valisi Köksal Şakalar, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Piyade Binbaşı Cevdet Alper Batu, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Başak, Boyabat Kaymakam Vekili Abdülkadir Umut Kasman, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Erfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz ve çok sayıda vatandaş izledi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:21 10 2019 11:17(1339) Facebook'ta Paylaş

11. Yorum: çelik kaptan 22 10 2019 17:06
çok güzel olmuş. boyabat ilçe ama il seviyesinde işler yapılmış. emeği geçenleri tebrik ediyorum. kırkpınar da yarışan güreşçilerin burada mindere çıkması güreşlerin kalitelisini göstermiştir.

10. Yorum: boyabatlı 22 10 2019 09:43
sayın mehmet ersoy bakan yardımcısı olup, gelecek günlerde ve yıllarda boyabatımıza hizmetler yapabilecek değerimizdir. inşallah bakanda olur. allah yolunu açık etsin.
1. ve 2. yorom yapan arkadaşlar;
boyabatımızdan böyle güzel bir görevli , üst düzey bürokrat olduğu içinmi, yoksa siyasetenmi bu yorumları yazıyorsunuz anlamış değiliz,
kockoca ülkemizde birtek bizim bakan yardımcımızmı audi kullanıyor,
tabiki görevi gereği mersedeste kullanır, uçakta kullanacaktır, bu işte israf aramak siyaseten eleştiri yapıldığını yansıtmakta,
sayın ersoy'a ve diğer görevlilerimize , boyabatımıza herşey yakışır.
fitne, fesat ve siyaseten karalamalar uygun davranışlar olmadığı gibi kimseyede yarar sağlamıyacaktır.
sayın bakanım görevinizde başarılar diliyorum.
tamamınıza saygılar.

9. Yorum: değişim şart 22 10 2019 00:26
güreşin belediye ye maliyeti nedir ? kule deki son durum nedir ?belediyede ki giriş ve çıkışlar için yüz tanıma parmak izi uygulaması neden uygulanmamaktadir? toki ne zaman gelecek tir ? doğal gazdaki son durum nedir ? hayvan barinagi ne zaman yapılacaktır ? bazı mahallelerde kedi ve köpekten geçilmemektedır. belediye ye kurumsal pos cihazı ne zaman alınacaktır .ayrıca su aboneliğin de yatırılan abone bedeli yıllar sonra neden güncelleme yapılarak geri odenmemektedir ? faiz haramsa altın fiyatı üzerinden güncelleme yapılmalıdır .abad şehrimize gelen yerli yabancı turist sayısı kaçtır ? ayrıca iskan alınmamis binalarda vatandaşın ikamet ermesine neden izin verilmektedir ? denetim neden yapılmamaktadır

8. Yorum: orta direk 22 10 2019 00:26
yıllardır ilçemizin adını ulusal ve uluslararası platformda duyuran yetiştirdiği eğitim neferleri yurdun dört bir yanında çiçekler açarken o 'nu ve öğrencilerini ziyaret eden kaç s.t.k ve boyabat derneği vardir ve bu yüzlerce başariyi desteklip yoldaş olmuştur ?işiniz gücünüz gösterişten öteye gidemez gitmemiştir.

7. Yorum: esnaf 21 10 2019 22:38
benden alınan vergilerle şov yapıyorsunuz. bu dar boğaz anında yapılacak iş mi bu. kış geliyor kimse evine kömür alamadı, kimsede para kalmadı, çarşı pazar kan ağlıyor. siz şov peşindesiniz.

6. Yorum: ankaralı 21 10 2019 17:14
bizim davul zurnaya ne oldu iyi çalamıyorlarmı acaba

5. Yorum: boyabatlı 21 10 2019 15:52
bu güreşler için belediyenin cebinden yani kamunun cebinden ne kadar masraf yapılıyor? bir vatandaş olarak paramın nereye harcandığını bilmek için belediyenin açıklama yapmasını istiyoruz.

4. Yorum: boyabatlı 21 10 2019 12:47
bu güreşler sonucu sporculara ne kadar para dağıtıldı.
ayrıca organizasyon için ne kadar harcandı vatandaş olarak bilsek.

3. Yorum: vasıf 21 10 2019 12:15
şefik 15-20 gün de bunlarla oyalar vatandaşı, bitmeyen belediye binası, yarım kalan kule, beceremediği kasaplar çarşısı, kasa tam takır, esnafa borç gırtlakta bunlar unutulur, güreşle oyalar vatandaşı.

2. Yorum: mehmet 21 10 2019 12:13
sayın bakan yardımcısı ersoy. lüks audi marka cipiyle geldi. yanında da mercedes marka otomobilleriyle o nu koruyan korumalar geldi. çok muhterem onlara oy veren halkımız da 3 km evden yürüyerek geldi ve ersoya dua etti. ersoyun duaya ihtiyacı yok, senin duaya ihtiyacın var. a benim hemşehrim...

1. Yorum: aydın 21 10 2019 12:09
sayın ersoy 4000 tl lik kaşgolunu almayı unutmuş. ama audi marka lüks cipini unutmamış.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Boyabat 1868 Spor - Görelespor: 1-1 Mehmet Yaylacılı vefat etti Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti İhsan Öztürk, Yüzme Havuzu Kompleksi Müd Çöken Hastane Otoparkında Çözüm Arayışı 17 Yaşındaki Hırsızlık Zanlısı Tutukland Belediyeye Borcu Olanlara Kredi Kartına Bekir Türkmen vefat etti Mesleki yeterlilik belgelendirme çalışma Boyabat TSO'dan yurtdışı iş gezisi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği Barış Ayhan; “Vali ve vekilin eşin Erfelek’te Yolda Bulunan Yaralı Ya “Haber abartılmış“ dedi Kezban Köstek hanımefendi vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 3. Hafta Ma Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Şimdi Tam Zamanı Bir Bilette Sen Al Dünya Diyabet Günü Sinop’ta Tasarım Odaklı Düşünme Eğ Hac Kayıtları Başladı Trapez Saç İmalatı Fabrikası için yer ta Boyabat’ta 19 Bin Fidan Dikimi Yap Sinop İYİ Parti'den, protokol ziyaretler Ayşe Maviş hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Ekmek Zammı Vatandaşı Kızdırd İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Baş Hastane Otoparkı Alarm Veriyor! Işıklarda Motosiklet ve Otomobil Çarpışt Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 81.Yıl Erfelek'te Ağaç Yüklü Traktör Devrildi: Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Haftası Etki İbrahim Özbey vefat etti Otomobil, kaldırımdaki yayalara çarptı: Osman Yanan vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 1 Duyarsızlığın Daniskasını… Sinoplular yönlendirme tabelalardan memn Sinop'ta trafik kazası 3 yaralı 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Bilgi Not Tümü

Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Suriye ve uzlaşma


Ölümünün 81. Yılında Atatürk


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:335948 DtGaNi

* ANASAYFA *