E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Basına ve Kamuoyuna... "Artık Yeter"

‘’Sporun, Barış, Dostluk ve Kardeşlik olduğu’’ şiarıyla çıktığımız futbol yolculuğunda amacımız ilimize,ilçemize ve ülkemize bir futbol temaşası yaratmaktı.

Ancak gelişen süreçte bu yolda hiç öngörmediğimiz olaylarla ve engellerle karşılaştık. Son maça gelene kadar oynadığımız beş maçın üçünde hakemler tarafından katledildiğimizi centilmen yapımızdan dolayı bugüne kadar gündeme taşımadık.

YETER ARTIK HAKKIMIZI YEDİRMEYECEĞİZ

Ancak son Kastamonu İl Özel İdare Spor ile oynadığımız deplasman maçının hakemi Kerim Çataklı’nın kasıtlı ve kötü yönetimi, rakip takım lehine verdiği kararlar , oyunu çığrından çıkarması sonucu aldığımız mağlubiyet ve maç sonu Teknik Ekip ve 3 Futbolcumuzu ihraç etmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Bu işe gecesini gündüzüne katan yönetim kurulu üyelerimizin,teknik ekibimizin,sahada ter döken futbolcularımızın ve bu takıma gönül veren mesafe tanımadan deplasmanlara takımını desteklemeye gelen taraftarımızın emeklerinin çalınmasına daha fazla susmamamız gerektiğini düşünerek yaşadığımız olayları kamuoyuyla paylaşmamız zorunlu hale gelmiştir.

Kastamonu Özel İdare Spor yönetim kurulunun sportmenliği ayaklar altına alan tavırları, tehditleri, küfürleri, Kastamonu’ya hiç yakışmadı. Biz inadına centilmen olmaya,insan olmaya devam edeceğiz ama yapılanları da hiçbir zaman unutmayacağız.

EMNİYET GÜÇLERİMİZE YAKIŞTIRAMADIK

Sahada görevli emniyet güçlerinin maç sonunda taraftarlarımıza,takım yöneticilerimize ve futbolcularımıza karşı kullandığı orantısız güç kabul edilir gibi değildi.

Sayıları taraftarlarımızın tahminen on katı olan polis gücünün şiddet kullanmadan olayları kontrol altına almasını beklerdik.

Özellikle takımımızın soyunma odasından futbolcumuzu dışarı çıkarıp tartaklayarak gözaltına almaya çalışmaları, kulüp yöneticilerimizin kendilerini tanıtmalarına rağmen ters kelepçe yapılarak gözaltına alınmaya çalışılması; taraftarımızın tartaklanması ve kelepçelenmesi hiçbir şekilde açıklanamaz.Bütün bu uygulamaları şiddetle kınıyoruz.

ÇAĞRIMIZDIR

Boyabat 1868 Spor Kulübü olarak yapılan bu haksızlıkların sadece bize değil Türk futboluna yapıldığına inanıyoruz.

-Türkiye Futbol Federasyonunu

-Merkez Hakem Komitesini

-Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunu

-TFF Samsun Bölge Müdürlüğünü

-Sinop Futbol İl Temsilciliğini

-Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu

Bu haksızlıkları engelleme adına göreve davet ediyoruz.

Kastamonu Hasan Doğan Spor Tesisleri sahasında Kastamonu Özel İdare Spor ile  oynadığımız karışılaşmada emniyet güçleri tarafında uğradığımız orantısız güç kullanımına karşı gereğinin yapılmasına ilişkin İçişleri Bakanlığımızın yetkililerini göreve davet ediyoruz.

Kamuoyuna ve yetkililere saygıyla duyurulur.

Boyabat 1868 Spor Kulübü Yönetim Kurulu

NOT: Bölgesel Amatör Ligi (BAL) Sinop ili temsilcisi Boyabat 1869 Spor deplasmanda Kastamonu Özel İdare Spor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 beraberlikle biterken ikinci yarıda Boyabat 1868 Spor, 90+7'de rakip takımın attığı golle 2-1 mağlup oldu.

Hakemin 97. dakikada 3 futbolcu ve 1 teknik adamı kırmızı kartla oyundan ihraç etmesi üzerine olaylar çıktı. Bu sırada arbede yaşandı.

Tarih:28 10 2019 10:20(765) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: hasan ok 28 10 2019 18:25
şu mendereste herşeyin altından çıkıyo


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Şimdi Tam Zamanı Bir Bilette Sen Al Dünya Diyabet Günü Sinop’ta Tasarım Odaklı Düşünme Eğ Hac Kayıtları Başladı Trapez Saç İmalatı Fabrikası için yer ta Boyabat’ta 19 Bin Fidan Dikimi Yap Sinop İYİ Parti'den, protokol ziyaretler Ayşe Maviş hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Ekmek Zammı Vatandaşı Kızdırd İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Baş Hastane Otoparkı Alarm Veriyor! Işıklarda Motosiklet ve Otomobil Çarpışt Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 81.Yıl Erfelek'te Ağaç Yüklü Traktör Devrildi: Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Haftası Etki İbrahim Özbey vefat etti Otomobil, kaldırımdaki yayalara çarptı: Osman Yanan vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 1 Duyarsızlığın Daniskasını… Sinoplular yönlendirme tabelalardan memn Sinop'ta trafik kazası 3 yaralı 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Bilgi Not Nemizat Dernekbaş hanımefendi vefat etti Fakülte ve MYO Öğrencileri Gençlik Merke Muhsin Erdoğan vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 2. Hafta “Aile kurmak kadar, aile kalmak da Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Projenizi Başınıza Çalın, Nedir Bu Rezal Boyabat TSO'dan eğitime destek İstihdam Odaklı İşletme Kredisi Boyabat KYK Neler Oluyor Atmaca Başarıyla Atıldı Satiye Özdemir hanımefendi vefat etti Feride Kurukaya hanımefendi vefat etti Uçuruma yuvarlanan sürücü 1 gün sonra bu Karaoğlan Bülent Ecevit'i Unutmadık, Unu İş makinesi uçuruma yuvarlandı: 1 ölü E-Arşiv Fatura işlemlerine zorunluluk ge Tümü

Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Suriye ve uzlaşma


Ölümünün 81. Yılında Atatürk


Sinop Üniversitesi ve STK’lar(ı)


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:256282 DtGaNi

* ANASAYFA *