E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkı Düzenlenen Törenle Açıldı

Sinop Valisi Köksal Şakalar, 27 Haziran 2017 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesinde şehit olan Astsubay Şenel Ağıl’ın anısına Sinop Belediyesi tarafından yapılan Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkı açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan açılış töreninde Şehit Astsubay Şenel Ağıl’ın eşi Nermin Ağıl ve Belediye Başkanı Barış Ayhan birer konuşma yaptı.

Şehit Astsubay Şenel Ağıl’ın eşi Nermin Ağıl ve Belediye Başkanı Barış Ayhan’ın yaptığı konuşmaların ardından Sinop Valisi Köksal Şakalar yaptığı konuşmada; "Bugün Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutluyoruz. Bir devlet için en önemli, en büyük bayram. Bir taraftan da devlet için, Cumhuriyet için, bayrak için, okunan ezanlar için bedeller olarak gördüğümüz şehitlerimiz ve gazilerimiz var. İşte Şehit Şenel Ağıl Astsubayımız da o şehitlerimizden bir tanesi. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet eylesin. Şehidimiz arkasında iki tane aslan parçası aslan gibi iki delikanlı bıraktı. Onlar şimdiden asker kıyafetlerini giymişler. İnşallah bu millet için, bu devlet için çok faydalı evlatlar olacaklar. Babaya uygun, babaya yakışır evlatlar olacaklar. Bu devlete bu millete hizmet edecekler. Şehitlerimizin bizlerden beklediği bir dua, bir de vefa. Onlara zaten her zaman duacıyız, vefasını da sağ olsunlar Belediye Başkanımız göstermişler. Çocukları için en güzel hediye bir çocuk parkına babalarının ismini vermişler. Sözlerimi bitirirken Allah Devletimizi daim etsin. Şehitlerimizin mekanını cennet etsin. Şehitlerimizden geriye kalanlar bizim ve devletimizin emanetidir. Allah onlara sağlık sıhhat nasip etsin. Hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum." dedi.

Sinop Valisi Köksal Şakalar, konuşmasının ardından Belediye Başkanı Barış Ayhan, protokol üyeleri ve Şehidimizin eşi Nermin Ağıl ve çocukları ile birlikte Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkının açılışını gerçekleştirdi.

Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkı açılış törenine Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın yanı sıra, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Bnb. Cevdet Alper Batu, Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Hakan Başakcı, 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı S.G. Yüzbaşı Koray Kemiksiz, Kurum Müdürleri, Şehidimizin ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Tarih:30 10 2019 11:53(665) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: bir bilen olarak.. 30 10 2019 13:57
şehidimiz ilçemiz eşraflarından meytoğ lakaplı yaşar tan'ın damadı olur.yetkililerden şehidimizin adının boyabat'ta bir yere konmasını talep ederler. yetkililer ''bu konuda çok talep var.bu nedenle talebinizi gerçekleştiremeyeceğiz'' derler. sinop'a yerleşen aile aynı taleplerini sinop belediyesine arz eder.sinop belediyeside ailenin talebini yerine getirmek için ailenin ikamet ettikleri evin yanındaki boş araziyi parka dönüştürerek şehidimizin ismini vermiştir.şehidimize değer vermeyen yetkililere lanet olsun. sinop belediyesinede teşekkür ediyorum


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Birileri İçin Rüzgar Tersten Esiyor! Ara Tatil Etkinliklerine Yoğun İlgi Var İrem Derici Boyabat 1868 İçin Sahne Aldı Alime Çok hanımefendi vefat etti Serçelerin Yuvasını Bozanların, Yuvası B İYİ Parti’den çok sert Lütfü Türkkan açı İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Osm Boyabat'ta Yapılan Ara Tatil Etkinliğini Kayıp Kadını Ormanlık Alanda Jandarma Bu Boyabat'ta Yüzme Bilmeyen Kalmasın Gülüzar İpek hanımefendi vefat etti Hüseyin Cömert’in "Boyabat’ı Kayıp Kedi Şanslı'nın Sahibi Aranıyor Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi 1 Yaşındaki Çocuk Çamaşır Suyu İçti Muhammet Çakır, Boyabat İYİ Parti Gençli Tüm Öğrenciler Ara Tatil Etkinliğine Bek TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 3. Hafta Rıza Gündüz vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaral “Burası Seyir Kulesinden de Görüle Bu Durumda Hayırsever İş Adamı Devlete B Fadime Başkan hanımefendi vefat etti Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Boyabat 1868 Spor - Görelespor: 1-1 Mehmet Yaylacılı vefat etti Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti İhsan Öztürk, Yüzme Havuzu Kompleksi Müd Çöken Hastane Otoparkında Çözüm Arayışı 17 Yaşındaki Hırsızlık Zanlısı Tutukland Belediyeye Borcu Olanlara Kredi Kartına Bekir Türkmen vefat etti Mesleki yeterlilik belgelendirme çalışma Boyabat TSO'dan yurtdışı iş gezisi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği Barış Ayhan; “Vali ve vekilin eşin Erfelek’te Yolda Bulunan Yaralı Ya “Haber abartılmış“ dedi Kezban Köstek hanımefendi vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 3. Hafta Ma Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Tümü

Saraya Giden CHP’li…


Esed dost mu, düşman mı?


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:422784 DtGaNi

* ANASAYFA *