E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Projenizi Başınıza Çalın, Nedir Bu Rezalet?

5 Kasım 2019 - Burası tarihi Boyabat İnönü Okulu, bir zamanlar eğitim vererek topluma bilgi aktaran, topluma eğitim veren, ülkeyi idare edebilecek insanlar yetiştiren, medeniyeti insanlara aşılayan bu okul şimdi adeta fuhuş ve uyuşturucu yuvası haline geldi.

Bu görüntüler, siyasilerin ve bürokratların duyarsızlığının Boyabat’ta hat safhaya geldiğinin göstergesi değil mi?

12-13 yaşındaki çocukları buradan sürekli uzaklaştırıp, uyaran Boyabat Polisi neredeyse burayı mesken tuttu.

"Virane mi? Meyhane mi? Kerh… mi?", haberimiz sonrası, bu bina ile ilgili projeler ortaya çıkmış, gazetelerde, internet sitelerinde boy boy poz verilerek yayım yapılmıştı.

Çakmak dolum tüplerini kullanan bu çocuklar uzaydan gelmedi. Bunlardan birisi, sizin de evlatlarınız olamaz mı? Burada bulunan çakmaz gaz tüpleri ve boğum yapılarak kullanılan küçük su pet şişeleriyle ibadet yapmadıkları da ortadadır.

Çocuklarımızı korumak, çocuklarımızı bu tür yanlışlıkları anlatmak, çocuklarımıza uyuşturucu hakkında bilgi vermek sadece kolluk kuvvetlerinin mi görevimidir?

Boyabat’ta başka kurum yok mu?

Nerede diğer kurumlar?

Bir eğitim kurumuna ait binada yaşananlar ile topluma nasıl bir gelecek hazırladığınız ortada değilmi?

Boyabat’ta kendisini Şehr’ül Emin görerek hareket edenler, 11 katlı binaların yeri gibi başka planların mı peşindeler?

Belediye panolarına boy boy bilgisayarda foto shopla proje resimleri hazırlamakla memleket idare mi ediliyor?

Gençlerin topluma kazandırılması için hangi adımları attınız?

Boyabat öğretmen evinden daha öncelikli eğitim konusunda daha acil ihtiyacımız yok mu?

Samsun Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kültür varlıklarımızı böylemi koruyor?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:07 11 2019 11:51(1833) Facebook'ta Paylaş

20. Yorum: eski bir öğrenci 08 11 2019 16:35
herkes herşeyi birbirine karıştırmış bu bina kimin vakıfların mı belediyeninmi millieğitimin mi bunu bir öğrensek ama okuduğum yorumlarda kimi islama dil uzatmış kimi belediye başkanına kiminde ayyaş vs gibi yorumlar şu çok açık herkes kinini kusmuş neyse ben de buradan mezunum ve buranın bir okul olarak ve ismide inönü ilkokulu olarak devam etmeli saygılar.

19. Yorum: mehmet 08 11 2019 15:56
şefik çakıcı . cami yapmak la meşgul. memlekete hiç bir faydası olmadı. yapılan bütün işler mehmet ermiş zamanından kalma. şefik çakıcıda atatürk sevgisi hiç yoktur. oturduğu makamın arkasındaki atatürk resmi de mehmet ermiş zamanından kalmadır. köyden gelip boyabat'a belediye başkanı olabiliyorsan atatürk ve onun silah arkadaşlarına dua et. şefikkkkkkkk

18. Yorum: istanbul 08 11 2019 15:43
kültür bakanlığı sorumluğu olanları başta millieğitim müdürüne gereken soruşturmayı açmalıdır boyabat bunu rezilliği haketmiyor.

17. Yorum: boyabatlı 37 08 11 2019 15:37
boyabattailçe miili müdürümü var gören bana söylesin siyasetin acı yanı bu işi bilmeyene makam verirsen sonuç bu olur ilçe miilieğitim müdürlüğü yapacak o kadar yetenekli öğretmenlerimiz var bunlara görev verilse farklı olur.malesef siyast eğitimdede var ve sonuç bu.

16. Yorum: kenan 08 11 2019 13:38
bence oraya park yapılıp başkanın tanıdık birine bedava vermesi en güzeli bak o zaman hemen yapılmıyormu

15. Yorum: sodyum 08 11 2019 11:52
değerli hemşehrilerim ,siz siyasi islamcılara oy vemeye devam edin .bu günler bizim iyi günlerimiz .ne bekliyordunuz?. "inönü"ilk okulunu restore edip hizmete mi sunaçaklar sanıyorsunuz. adı sözüm ona "2 ayyaşdan "birinin ismi olan okula bu kadar değer verirler. saygılar......

14. Yorum: seda balcı bilgin 08 11 2019 08:46
ben bu okuldan mezun oldum. ama benım okuduğum okul bu değil bir an önce bişeyler yapılması gerek yoksa çok yazık olacak...

13. Yorum: nereye gidiyoruz ? 08 11 2019 00:41
39 kırmızı kapak 39 evlat 39 eş 39 çocuk 39 madde bağımlısı aile demek toplum nereye gidiyor ? bu gençlere kim nasıl ulaşıp sahip çıkacak ?gençlik noluyor madde bağımlılığı yaşı ilçemizde kaç yas sınırında ? önleyici tedbir alınmış fakat en önemlisi bu gençlere ulaşıp onları en kısa sürede kırmızı kapaktan kurtarmak olsun okul da çekmez kalede çeker mahalle arasında ki metruh evlerde çeker bu lanet zıkkımı.okullarda öğrencilere , toplumda ailelere muhakkak ulasilmalidir .konferans seminer toplantı yapilarak oncelikle gençler bilinçlendirilmeli ve sonrasında ailere konu hakkında bilgiler verilmelidir . bu arada inşallah tarıh kokan okul inşallah eski günlerine döner . mevlana cocukistan projesi vardı neden buraya olmasın ??? bina da anaokulu iyi olmaz mı boyabat ?

12. Yorum: veli 07 11 2019 21:29
bu bina tarihi bir bina olup okul ilçe milli eğitim müdürlüğüne aittir. ancak küçücük çocukları yıldız mahallesine taşımak pahasına kapatılan okula ilçe milli eğitim müdürlüğü sahip çıkmadığı gibi belediye de kendi malı gibi hem de tarihi bina yapısı özelliği görmezden gelinerek bahçesi hoyratça kullanılmıştır. bahçeyi lunaparka kim kiraya vermiştir onu bilmem ancak okul eğitim öğretime devam ederken sınıf yetersizliği nedeniyle bahçesine konteyner konulması istendiğinde bu istek kaymakamlık tarafından binanın tarihi olması gerekçesi ile reddedilmişti. ama lunapark koymak binanın tarihi niteliğine ne hikmetse zarar vermemiş hatta belediye hoyratça kullanmış, yetmemiş bina viraneye çevrilmiştir. boyabat yetkilileri ve basın başta olmak üzere bu değere sahip çıkan olmamıştır.

11. Yorum: atsız 07 11 2019 21:13
abat şehire yakışan görüntüler,verelim mehteri!!!

10. Yorum: yenimaleli sami 07 11 2019 20:55
okul harabeye dönmüş yahu. yetkililer göreve. gerekli bakım ve temizlik çalışmaları derhal başlatılmalıdır.

9. Yorum: boyabatli 07 11 2019 19:45
yazık memleket ne hale geldi.bunlar daha iyi gunlerimiz

8. Yorum: fatih 07 11 2019 19:19
bu bir örnek terk edilmiş her bina bu durumlara gebe atıl durum da ise böyle

7. Yorum: kumluk mahalleli 07 11 2019 18:45
çocuklarımız okulun bahçesinde oynardı. şimdi bırakın okulun bahçesini, evin önüne çıkaramıyoruz. uyuşturucu kullananı, sarhoşu, tacizcisi, suçlusu hep okulun bahçesinde. hele lunaparkta kuruldu mu tamam! vice city gibi. boyabat yarı açıķ cezaevine hoşgeldiniz.

6. Yorum: boyabatli 07 11 2019 18:06
be utanmazlar be allahtan korkmayan kuldan utanmazlar bari o atatürkün sözlerinin yazıldığı mermeri kaldirtsaydiniz.
bir gün o yazıya sizler bu gün bu hale getirdiyseniz, mutlaka sizlerde gün gelecek aynı duruma düşeceksiniz.

5. Yorum: boyabatli 07 11 2019 18:02
buranın bu hale gelmesi bilinçli bir şekilde yapılmıştır.
amaç tarihi bir değer ve önem arz eden bu yapı üstünde yazılmış inönü yazısına yok etmek inönü ve atatürk ün ismini bu ülkeden silmektir.
bir diğer konu buranın değerli bir konuma sahip olması ve birilerinin iştahını kabartmaktadir.
açlıktan ülkede imkansızlıklar nedeniyle aynı aileden 4 kişinin intihar ettiği ülkede mültecilere 40 milyon dolar harcadığı ile övünen ve bu güne dek doymayan doymayacak olan boynu kalın hortumcularin iştahını kabarttigindan burası bu hale getitildi.

4. Yorum: aydın 07 11 2019 15:43
memleket sevdalısı başkanımız, uzman ekibiyle birlikte istanbul tanıtım günlerinde. adamın çok işi var. istanbullulara lokum yedirmekle meşgul

3. Yorum: boyabat sevdalısı 07 11 2019 15:27
önemli işleri var belediyemizin, çiftetelli oynayarak boyabatımızı tanıttılar istanbulda.

2. Yorum: çelişkiler 07 11 2019 14:54
binanın içler acısı durumu ile ilgili serzenişlerde hemfikir olmayacak kimse yoktur. ancak yazıyı yazan muhterem,sanki binanın içine düştüğü durumu öğretmenevi projesi olarak düşünülmesine bağlamış gibi yazıyı nihayete erdiriyor. ne olarak düşünülürse düşünülsün, başıboş bırakıp ilgilenmedikten sonra olacağı bu değil mi? yani burası "öğretmenevi" olacak değil de, "olgunlaşma enstitüsü" yapılacak denilseydi kutsal mabed gözüyle bakılıp kimse yanına yaklaşıp zarar vermeyecek miydi? ya da bina ile ilgili proje yani öğretmenevi hemen hayata geçirilseydi bu görüntüler oluşacak mıydı?lütfen neyi anlatmayı amaçlayıp, ne anlattığınızı iyi analiz ediniz.

1. Yorum: analiz 07 11 2019 14:07
burası restore edilip, öğretmenevi olacakmış, mış,mış, mış.
kule daha önemli,
kule yapıldı ve hizmete girdi, çalışıyor, çok para kazandırıyor.
halk sırada bekliyor, kuleye çıkıp seyir yapmak ve sunulanlardan yemek için.
kule ile boyabat "abad" oldu.
inönü ilkokuluna sahip çıksan ordan ne olur ki?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Birileri İçin Rüzgar Tersten Esiyor! Ara Tatil Etkinliklerine Yoğun İlgi Var İrem Derici Boyabat 1868 İçin Sahne Aldı Alime Çok hanımefendi vefat etti Serçelerin Yuvasını Bozanların, Yuvası B İYİ Parti’den çok sert Lütfü Türkkan açı İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Osm Boyabat'ta Yapılan Ara Tatil Etkinliğini Kayıp Kadını Ormanlık Alanda Jandarma Bu Boyabat'ta Yüzme Bilmeyen Kalmasın Gülüzar İpek hanımefendi vefat etti Hüseyin Cömert’in "Boyabat’ı Kayıp Kedi Şanslı'nın Sahibi Aranıyor Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi 1 Yaşındaki Çocuk Çamaşır Suyu İçti Muhammet Çakır, Boyabat İYİ Parti Gençli Tüm Öğrenciler Ara Tatil Etkinliğine Bek TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 3. Hafta Rıza Gündüz vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaral “Burası Seyir Kulesinden de Görüle Bu Durumda Hayırsever İş Adamı Devlete B Fadime Başkan hanımefendi vefat etti Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Boyabat 1868 Spor - Görelespor: 1-1 Mehmet Yaylacılı vefat etti Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti İhsan Öztürk, Yüzme Havuzu Kompleksi Müd Çöken Hastane Otoparkında Çözüm Arayışı 17 Yaşındaki Hırsızlık Zanlısı Tutukland Belediyeye Borcu Olanlara Kredi Kartına Bekir Türkmen vefat etti Mesleki yeterlilik belgelendirme çalışma Boyabat TSO'dan yurtdışı iş gezisi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği Barış Ayhan; “Vali ve vekilin eşin Erfelek’te Yolda Bulunan Yaralı Ya “Haber abartılmış“ dedi Kezban Köstek hanımefendi vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 3. Hafta Ma Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Tümü

Saraya Giden CHP’li…


Esed dost mu, düşman mı?


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:422797 DtGaNi

* ANASAYFA *