E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Projenizi Başınıza Çalın, Nedir Bu Rezalet?

5 Kasım 2019 - Burası tarihi Boyabat İnönü Okulu, bir zamanlar eğitim vererek topluma bilgi aktaran, topluma eğitim veren, ülkeyi idare edebilecek insanlar yetiştiren, medeniyeti insanlara aşılayan bu okul şimdi adeta fuhuş ve uyuşturucu yuvası haline geldi.

Bu görüntüler, siyasilerin ve bürokratların duyarsızlığının Boyabat’ta hat safhaya geldiğinin göstergesi değil mi?

12-13 yaşındaki çocukları buradan sürekli uzaklaştırıp, uyaran Boyabat Polisi neredeyse burayı mesken tuttu.

"Virane mi? Meyhane mi? Kerh… mi?", haberimiz sonrası, bu bina ile ilgili projeler ortaya çıkmış, gazetelerde, internet sitelerinde boy boy poz verilerek yayım yapılmıştı.

Çakmak dolum tüplerini kullanan bu çocuklar uzaydan gelmedi. Bunlardan birisi, sizin de evlatlarınız olamaz mı? Burada bulunan çakmaz gaz tüpleri ve boğum yapılarak kullanılan küçük su pet şişeleriyle ibadet yapmadıkları da ortadadır.

Çocuklarımızı korumak, çocuklarımızı bu tür yanlışlıkları anlatmak, çocuklarımıza uyuşturucu hakkında bilgi vermek sadece kolluk kuvvetlerinin mi görevimidir?

Boyabat’ta başka kurum yok mu?

Nerede diğer kurumlar?

Bir eğitim kurumuna ait binada yaşananlar ile topluma nasıl bir gelecek hazırladığınız ortada değilmi?

Boyabat’ta kendisini Şehr’ül Emin görerek hareket edenler, 11 katlı binaların yeri gibi başka planların mı peşindeler?

Belediye panolarına boy boy bilgisayarda foto shopla proje resimleri hazırlamakla memleket idare mi ediliyor?

Gençlerin topluma kazandırılması için hangi adımları attınız?

Boyabat öğretmen evinden daha öncelikli eğitim konusunda daha acil ihtiyacımız yok mu?

Samsun Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kültür varlıklarımızı böylemi koruyor?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:07 11 2019 11:51(2023) Facebook'ta Paylaş

20. Yorum: eski bir öğrenci 08 11 2019 16:35
herkes herşeyi birbirine karıştırmış bu bina kimin vakıfların mı belediyeninmi millieğitimin mi bunu bir öğrensek ama okuduğum yorumlarda kimi islama dil uzatmış kimi belediye başkanına kiminde ayyaş vs gibi yorumlar şu çok açık herkes kinini kusmuş neyse ben de buradan mezunum ve buranın bir okul olarak ve ismide inönü ilkokulu olarak devam etmeli saygılar.

19. Yorum: mehmet 08 11 2019 15:56
şefik çakıcı . cami yapmak la meşgul. memlekete hiç bir faydası olmadı. yapılan bütün işler mehmet ermiş zamanından kalma. şefik çakıcıda atatürk sevgisi hiç yoktur. oturduğu makamın arkasındaki atatürk resmi de mehmet ermiş zamanından kalmadır. köyden gelip boyabat'a belediye başkanı olabiliyorsan atatürk ve onun silah arkadaşlarına dua et. şefikkkkkkkk

18. Yorum: istanbul 08 11 2019 15:43
kültür bakanlığı sorumluğu olanları başta millieğitim müdürüne gereken soruşturmayı açmalıdır boyabat bunu rezilliği haketmiyor.

17. Yorum: boyabatlı 37 08 11 2019 15:37
boyabattailçe miili müdürümü var gören bana söylesin siyasetin acı yanı bu işi bilmeyene makam verirsen sonuç bu olur ilçe miilieğitim müdürlüğü yapacak o kadar yetenekli öğretmenlerimiz var bunlara görev verilse farklı olur.malesef siyast eğitimdede var ve sonuç bu.

16. Yorum: kenan 08 11 2019 13:38
bence oraya park yapılıp başkanın tanıdık birine bedava vermesi en güzeli bak o zaman hemen yapılmıyormu

15. Yorum: sodyum 08 11 2019 11:52
değerli hemşehrilerim ,siz siyasi islamcılara oy vemeye devam edin .bu günler bizim iyi günlerimiz .ne bekliyordunuz?. "inönü"ilk okulunu restore edip hizmete mi sunaçaklar sanıyorsunuz. adı sözüm ona "2 ayyaşdan "birinin ismi olan okula bu kadar değer verirler. saygılar......

14. Yorum: seda balcı bilgin 08 11 2019 08:46
ben bu okuldan mezun oldum. ama benım okuduğum okul bu değil bir an önce bişeyler yapılması gerek yoksa çok yazık olacak...

13. Yorum: nereye gidiyoruz ? 08 11 2019 00:41
39 kırmızı kapak 39 evlat 39 eş 39 çocuk 39 madde bağımlısı aile demek toplum nereye gidiyor ? bu gençlere kim nasıl ulaşıp sahip çıkacak ?gençlik noluyor madde bağımlılığı yaşı ilçemizde kaç yas sınırında ? önleyici tedbir alınmış fakat en önemlisi bu gençlere ulaşıp onları en kısa sürede kırmızı kapaktan kurtarmak olsun okul da çekmez kalede çeker mahalle arasında ki metruh evlerde çeker bu lanet zıkkımı.okullarda öğrencilere , toplumda ailelere muhakkak ulasilmalidir .konferans seminer toplantı yapilarak oncelikle gençler bilinçlendirilmeli ve sonrasında ailere konu hakkında bilgiler verilmelidir . bu arada inşallah tarıh kokan okul inşallah eski günlerine döner . mevlana cocukistan projesi vardı neden buraya olmasın ??? bina da anaokulu iyi olmaz mı boyabat ?

12. Yorum: veli 07 11 2019 21:29
bu bina tarihi bir bina olup okul ilçe milli eğitim müdürlüğüne aittir. ancak küçücük çocukları yıldız mahallesine taşımak pahasına kapatılan okula ilçe milli eğitim müdürlüğü sahip çıkmadığı gibi belediye de kendi malı gibi hem de tarihi bina yapısı özelliği görmezden gelinerek bahçesi hoyratça kullanılmıştır. bahçeyi lunaparka kim kiraya vermiştir onu bilmem ancak okul eğitim öğretime devam ederken sınıf yetersizliği nedeniyle bahçesine konteyner konulması istendiğinde bu istek kaymakamlık tarafından binanın tarihi olması gerekçesi ile reddedilmişti. ama lunapark koymak binanın tarihi niteliğine ne hikmetse zarar vermemiş hatta belediye hoyratça kullanmış, yetmemiş bina viraneye çevrilmiştir. boyabat yetkilileri ve basın başta olmak üzere bu değere sahip çıkan olmamıştır.

11. Yorum: atsız 07 11 2019 21:13
abat şehire yakışan görüntüler,verelim mehteri!!!

10. Yorum: yenimaleli sami 07 11 2019 20:55
okul harabeye dönmüş yahu. yetkililer göreve. gerekli bakım ve temizlik çalışmaları derhal başlatılmalıdır.

9. Yorum: boyabatli 07 11 2019 19:45
yazık memleket ne hale geldi.bunlar daha iyi gunlerimiz

8. Yorum: fatih 07 11 2019 19:19
bu bir örnek terk edilmiş her bina bu durumlara gebe atıl durum da ise böyle

7. Yorum: kumluk mahalleli 07 11 2019 18:45
çocuklarımız okulun bahçesinde oynardı. şimdi bırakın okulun bahçesini, evin önüne çıkaramıyoruz. uyuşturucu kullananı, sarhoşu, tacizcisi, suçlusu hep okulun bahçesinde. hele lunaparkta kuruldu mu tamam! vice city gibi. boyabat yarı açıķ cezaevine hoşgeldiniz.

6. Yorum: boyabatli 07 11 2019 18:06
be utanmazlar be allahtan korkmayan kuldan utanmazlar bari o atatürkün sözlerinin yazıldığı mermeri kaldirtsaydiniz.
bir gün o yazıya sizler bu gün bu hale getirdiyseniz, mutlaka sizlerde gün gelecek aynı duruma düşeceksiniz.

5. Yorum: boyabatli 07 11 2019 18:02
buranın bu hale gelmesi bilinçli bir şekilde yapılmıştır.
amaç tarihi bir değer ve önem arz eden bu yapı üstünde yazılmış inönü yazısına yok etmek inönü ve atatürk ün ismini bu ülkeden silmektir.
bir diğer konu buranın değerli bir konuma sahip olması ve birilerinin iştahını kabartmaktadir.
açlıktan ülkede imkansızlıklar nedeniyle aynı aileden 4 kişinin intihar ettiği ülkede mültecilere 40 milyon dolar harcadığı ile övünen ve bu güne dek doymayan doymayacak olan boynu kalın hortumcularin iştahını kabarttigindan burası bu hale getitildi.

4. Yorum: aydın 07 11 2019 15:43
memleket sevdalısı başkanımız, uzman ekibiyle birlikte istanbul tanıtım günlerinde. adamın çok işi var. istanbullulara lokum yedirmekle meşgul

3. Yorum: boyabat sevdalısı 07 11 2019 15:27
önemli işleri var belediyemizin, çiftetelli oynayarak boyabatımızı tanıttılar istanbulda.

2. Yorum: çelişkiler 07 11 2019 14:54
binanın içler acısı durumu ile ilgili serzenişlerde hemfikir olmayacak kimse yoktur. ancak yazıyı yazan muhterem,sanki binanın içine düştüğü durumu öğretmenevi projesi olarak düşünülmesine bağlamış gibi yazıyı nihayete erdiriyor. ne olarak düşünülürse düşünülsün, başıboş bırakıp ilgilenmedikten sonra olacağı bu değil mi? yani burası "öğretmenevi" olacak değil de, "olgunlaşma enstitüsü" yapılacak denilseydi kutsal mabed gözüyle bakılıp kimse yanına yaklaşıp zarar vermeyecek miydi? ya da bina ile ilgili proje yani öğretmenevi hemen hayata geçirilseydi bu görüntüler oluşacak mıydı?lütfen neyi anlatmayı amaçlayıp, ne anlattığınızı iyi analiz ediniz.

1. Yorum: analiz 07 11 2019 14:07
burası restore edilip, öğretmenevi olacakmış, mış,mış, mış.
kule daha önemli,
kule yapıldı ve hizmete girdi, çalışıyor, çok para kazandırıyor.
halk sırada bekliyor, kuleye çıkıp seyir yapmak ve sunulanlardan yemek için.
kule ile boyabat "abad" oldu.
inönü ilkokuluna sahip çıksan ordan ne olur ki?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Yere batsın sizin insanlığınız! Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Ahmet Güneş vefat etti Ahmet Taşkan vefat etti Makbule Çakmak hanımefendi vefat etti Boyabat'ta Kültür ve Tabiat Varlığı Kaça Boyabat'ta Donmak Üzereyken Bulunan Şahi Türkeli MHP İlçe Başkanı Yıldırım hayatı Genç Kadın Eve Camdan Girmeye Çalışırken Aşkın Ayrancıoğlu ve öğrencisi Zeliha Nu Jandarma Genel Komutanlığı Basın Açıklam Sinop’ta 73 köy yolu kapalı Sinop’ta Çanakkale 1915 Savaş Malz Sami Güneş vefat etti Sefer Özdemir vefat etti Tümü

Komşu Suriye


Atatürk’ün Vasiyeti’nin İptali Çalışmaları


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


II. Abdülhamid Han’a bitmeyen kin!


Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Yıldız Mahallesi'nde Satılık İşyeri


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Şubat ayı ziyaretci sayısı:1011123 DtGaNi

* ANASAYFA *