E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 10 Kasım Mesajı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında;

''Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.

81 yıl önce bugün Dolmabahçe'de hayata gözlerini yuman büyük lider, kısa hayatına nice başarılar sığdırdı. Askeri yeteneği ile cephelerde, ideolojisi ile de uluslararası alanda büyük reformlar yarattı. Tam bağımsızlık yolunda, hürriyet aşkıyla 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yaktığı ateşle; işgallere uğramış, dört bir yanı yanmış yakılmış ülkemizi millet bilinciyle yeniden ayağa kaldırdı. Cephelerde kadın-erkek, genç- yaşlı demeden canı pahasına vatan müdafaasında bulunan bu aziz milletle birlikte kutsal vatan toprağını bizlere miras bıraktı. Büyük zaferle neticelenen Kurtuluş Savaşı sonrası silah arkadaşları ile birlikte ilan ettiği ve en büyük eseri olarak nitelendirdiği Cumhuriyet'le egemenliği kayıtsız şartsız milletine veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm Dünya'ya örnek teşkil eden bir lider oldu. ''Yurtta sulh, cihanda sulh'' vecizesi ile barışa verdiği önemi belirten Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatı boyunca bu ideolojisini sürdürdü.

Karakteri ve yaptığı çalışmalarla da Dünya'nın hayranlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yalnızca milli bayramlarda 10 Kasım Anma Günü'nde anmak yetmez; onun ideolojisini, kararlılığını, vatan ve millet aşkını her Türk bireyinin yaşatması ve sürdürmesi gerekir. 10 Kasım'lar onu sadece anacağımız değil; onun ideallerine giden yolda, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma uğrunda çok çalışmamızı bizlere yeniden hatırlatacak müstesna günler olmalıdır.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sinde ''Birinci vazifen, Türk istiklalini Türk Cumhuriyeti'ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir'' diyerek bizlere emanet ettiği Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'ne sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum'' ifadelerini kullandı.

Tarih:08 11 2019 13:04(245) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Kulesi gibi, Ankapark'ın elektri Boyabat Karayolları Kar ve Buzla Mücadel Boyabat Gençlik Merkezine Ziyaret Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Yeni Barış Karadeniz 5 Aralık Dünya Kadın Hak Hasan Ekizoğlu vefat etti Mehmer Kaçmaz vefat etti İYİ Parti Belediye Meclis Grubu Yazılı S Çocuklarda El, Ayak, Ağız Hastalığına Di Emniyet Müdürlüğü Olarak Her Türlü Deste Engelleri Birlikte Aşıyoruz Prof. Dr. Özcan Yağcı Boyabat'a geliyor Traktör sürücüsünden tehlikeli dönüş Barış Karadeniz 3 Aralık Engelliler Günü Mukadder Pekdemir hanımefendi vefat etti Seyir Kulesinin Işıklarının Yanmamasına Özel bankalar vergi tahsilatı yapamayaca Boyabat'ta Hande Yener Rüzgarı Esti Dikmen’de Kaza Türkeli'de motosiklet ile minibüs çarpış Hüsniye Aydın hanımefendi vefat etti Boyabat 1868 Spor - Cumhuriyet Üniversit Boyabat’ta Uyuşturucu İle Yakalana 2019 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane List Bu Duman Kimin? Boyabat Jandarmasından İzinsiz Kazı Yapa Mahmut Aktaş vefat etti Boyabat Belediyesinin Elektrik Borcu Var Binerli Köyünde Yangın TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 4. Hafta Mualla Mor hanımefendi vefat etti Bu İhale Usule Uygun mu Yapıldı? Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı belgesi a Duragan’da Trafik Kazası 5 Yaralı Rahime Gökçe hanımefendi vefat etti Boğuluyoruz… Yetkililer Nerede? Drift Yapan İki Sürücüye Trafik Ekipleri Cemalettin Köyünde Yangın Yılsonunda 2500 Hane Daha Doğalgazla Bul Minibüs şarampole uçtu: 1 yaralı Boyabat TSO'dan Polonya'ya yurtdışı iş g Grip enfeksiyonu mevsimi başlıyor… Cevdet Zengin vefat etti Hasan Solmaz vefat etti Hayırsever İşadamının Okul Hayali, Hayal İYİ Partili kadınlar meydana indi CHP’den, Kadına Yönelik Şiddet açı AK Parti’den 25 Kasım açıklaması Üniversiteliler Boyabat'taki Müzik Dinle Tümü

Tarih 1919...


Saraya Giden CHP'li Tiyatrosu


Yalan yalnızlığı çağırır


Tokat’ın efsanevi valisi


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Aralık ayı ziyaretci sayısı:160200 DtGaNi

* ANASAYFA *