E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Herkes işini ve haddini bilmeli !

Erfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun'un cenaze töreninde basın mensuplarına karşı sergilediği tutum, provokatörlük olarak yorumlandı.

Sinop'un Erfelek İlçesi'nde geçtiğimiz gün kaza sonrası hayatını kaybeden 3 yaşındaki Damla Bade Kurt için Erfelek İlçesi merkez camisinde cenaze töreni düzenlendi. Kamuoyunu derinden yaralayan bu elim olayı haber yapmak isteyen basın mensupları, Belediye Başkanı Mehmet Uzun'un provakasyonu ile karşılaştı.

BAŞKAN'DAN HADDİ AŞAN SORU; İZİN ALDINIZ MI?

Erfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun, cenaze törenini çekmeye çalışan basın mensuplarına "İzin aldınızmı? diye sorarak, görüntü alınmasına engel olmaya çalıştı. Başkan Uzun, bu haddi aşan soruyla kalmayarak; " Ukalalık yapmayın" çıkışını da yaptı. Belediye Başkanının bu fütursuz ve haddi aşan tutumu sonrasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

HALK GALEYANA GELSE NE OLACAKTI?

Vatandaşların bu acılı gününde sessiz sedasız görevini yapmaya çalışan basın mensupları, belediye başkanının bu çıkışı yüzünden halkın tepkisine maruz kalsaydı ve bir anlık sinirle galeyana gelinseydi, yaşanabilecek olaylardan kim sorumlu olacaktı?

Başkan Uzun'un bu tutumunu cenaze töreninde görev yapan basın mensuplarının tepkisine yol açarken,"Bir ilçe belediye başkanının basın görevini yapmaya çalışırken engel olmaya çalışması çok şaşırtıcı. Başkanın görev ve yetkilerinin arasında basına engel olmak gibi bir görevi olduğunu sanmıyorum. Saygı değer Erfelek belediye başkanımızın basına görevini yaparken engel olma konusundaki gayretini, Erfelek ilçesi için belediyenin yapması gereken çalışmalarda da görmek isteriz. " İnsanların bu acılı gününde belediye başkanın böyle davranması kabul edilebilir bir davranış değil. Başkanın yaptığı düpe düz 'provokatörlüktür' diyerek tepkilerini dile getirdi.

Öte yandan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel'in konu ile ilgili gerekli girişimlerde bulunduğu, konuyu araştırdığı ve önümüzdeki günlerde açıklama yapacağı öğrenildi.

Kaynak: Ajans Sinop.com

Tarih:14 11 2019 11:52(392) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Kulesi gibi, Ankapark'ın elektri Boyabat Karayolları Kar ve Buzla Mücadel Boyabat Gençlik Merkezine Ziyaret Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Yeni Barış Karadeniz 5 Aralık Dünya Kadın Hak Hasan Ekizoğlu vefat etti Mehmer Kaçmaz vefat etti İYİ Parti Belediye Meclis Grubu Yazılı S Çocuklarda El, Ayak, Ağız Hastalığına Di Emniyet Müdürlüğü Olarak Her Türlü Deste Engelleri Birlikte Aşıyoruz Prof. Dr. Özcan Yağcı Boyabat'a geliyor Traktör sürücüsünden tehlikeli dönüş Barış Karadeniz 3 Aralık Engelliler Günü Mukadder Pekdemir hanımefendi vefat etti Seyir Kulesinin Işıklarının Yanmamasına Özel bankalar vergi tahsilatı yapamayaca Boyabat'ta Hande Yener Rüzgarı Esti Dikmen’de Kaza Türkeli'de motosiklet ile minibüs çarpış Hüsniye Aydın hanımefendi vefat etti Boyabat 1868 Spor - Cumhuriyet Üniversit Boyabat’ta Uyuşturucu İle Yakalana 2019 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane List Bu Duman Kimin? Boyabat Jandarmasından İzinsiz Kazı Yapa Mahmut Aktaş vefat etti Boyabat Belediyesinin Elektrik Borcu Var Binerli Köyünde Yangın TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 4. Hafta Mualla Mor hanımefendi vefat etti Bu İhale Usule Uygun mu Yapıldı? Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı belgesi a Duragan’da Trafik Kazası 5 Yaralı Rahime Gökçe hanımefendi vefat etti Boğuluyoruz… Yetkililer Nerede? Drift Yapan İki Sürücüye Trafik Ekipleri Cemalettin Köyünde Yangın Yılsonunda 2500 Hane Daha Doğalgazla Bul Minibüs şarampole uçtu: 1 yaralı Boyabat TSO'dan Polonya'ya yurtdışı iş g Grip enfeksiyonu mevsimi başlıyor… Cevdet Zengin vefat etti Hasan Solmaz vefat etti Hayırsever İşadamının Okul Hayali, Hayal İYİ Partili kadınlar meydana indi CHP’den, Kadına Yönelik Şiddet açı AK Parti’den 25 Kasım açıklaması Üniversiteliler Boyabat'taki Müzik Dinle Tümü

Tarih 1919...


Saraya Giden CHP'li Tiyatrosu


Yalan yalnızlığı çağırır


Tokat’ın efsanevi valisi


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Aralık ayı ziyaretci sayısı:160193 DtGaNi

* ANASAYFA *