E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

“Haber abartılmış“ dedi

Sinop’un Erfelek ilçesi AK partili Belediye Başkanı yerel basında aleyhinde çıkan haberler için çok üzüldüğünü belirterek, “Benim için provokatörlük yaptı başlığı atmışlar. Oysa esas provokatörlük yapan kendileridir.” dedi.

Yaşanan olayların perde arkasını Halksesi.com’a anlatan Başkan Mehmet Uzun, "Biliyorsunuz 3 yaşında bir çocuğumuz yaşanan bir kaza sonucu hayatını kaybetti. Aile acılı. Bu gazeteci arkadaşlarımız önce köye ailenin evine gitmişler ve orada fotoğraf çekmek isteyince aile bireyleri izin vermemişler ve bunları uzaklaştırmışlar. Bu arkadaşlar daha sonra köyden ilçe merkezine inerek cenaze namazının kılınacak olduğu cami önünde beklemeye başlamışlar. Bende başsağlığı için camiye gittiğimde aile efradı bana, “Başkanım dışarıda kapı önünde bekleyen gazeteciler var. Biz bunları köyden uzaklaştırdık fotoğraf çekmelerine izin vermiyoruz. Tanıyorsanız söyleyin biz çıkarken yine fotoğraf çekmeye filan kalkışmasınlar bir tatsızlık çıksın istemiyoruz.“ dediler. Bende cami çıkışında bekleyen bir bayan ile biri daha vardı yanlarına gittim ikisini de tanımıyorum kendilerine durumu anlattım ve fotoğraf çekmeyin bir tatsızlık çıkmasın aile istemiyor.“dedim. Bayan olanı bana, (Biz senin görevine karışıyor muyuz sende bizim görevimize karışma) diyerek, bir çıkışlı söz sarf etti. Bende kendisine gazetecinin görevine karışmak benim haddime değil ama aile istemiyor. Benden ricacı oldular bende aracı oldum sonra bir tatsızlık çıkar.“dedim. O esnada bir polis memuru da orada idi yine o bayan arkadaş (Polis bizi korur, bir tatsızlık çıkmaz) dedi. Baktım anlayış göstermiyorlar bende yanlarından ayrıldım. Daha sonra cenaze namazı kılınınca herkesten önce yürüdüm ki hala oradalar ise tatsızlığın önüne geçmek onları korumak için o tarafa doğru yürüdüm ama yerlerinde yoktular polis arkadaşa sordum, (onlar gitti) dedi. Durum sadece bu… Sonra bugün bir baktım ki provokatör yapmışlar beni. Hiç yakışmadı gazetecilik böyle ise bu gazetecilik değil. Çok üzüldüm bu duruma oysa ben onları korumak için aracılık yaptım çaba gösterdim onlar benim için nasıl başlık atarak böyle bir haber yaptılar. Hiç yakışık olmadı.” dedi.

Olayı haberleştiren gazeteciler ise Başkan Mehmet Uzun’un kendilerini engellemeye çalıştığını ileri sürerek, “Provokatörlük yaptı, ya halk galeyana gelip bize saldırsaydı ne olurdu?“ diyerek, Başkan Uzun’a suçlama getirmişlerdi.

Kaynak: Halk Sesi.com

Tarih:15 11 2019 11:26(402) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

İbrahim Eraslan vefat etti Trafik Kazası, Sürücü Kıl Payı Kurtuldu Ahmet Cebecioğlu vefat etti İhale Fesh Edildi EKAP Sorgulanır Oldu Sinop heyeti toplantıyı terk etti Fatma Kalyoncuoğlu hanımefendi vefat ett Seriye Akpınarlı hanımefendi vefat etti Döndü Yılmazer hanımefendi vefat etti Sinop’ta artık trafik lambası var Boyabat Panayırı, 942 Yıllıkmış! Boyabat MYO Geleneksel Hamsi Şenliğinde 2. Lig Erkek Voleybol Müsabakaları Sona İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Uyar Sürücü Kontrolü Kaybedince Otomobil Kana Dörtyol'da Maddi Hasarlı Kaza Oldu Boyabat TSO'dan Polonya'ya yurtdışı iş g TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 5. hafta ma Fatma Kaygısız hanımefendi vefat etti İhale İptal Edilmiş! Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor Etkinliğ Boyabat Belediyesinde Neler Oluyor? Trafik Kazası, 5 Yaralı Üniversiteler arası 2. Lig Voleybol Müsa Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Batum Ul 90 Bin Lira Halkımızın Cebinde Kaldı Boyabat’ta 4 Kişilik Aile Sobadan Cezaevi Firarisi Her Yerde Aranıyor! Osmancık Belediyespor - Boyabat 1868 Spo Barış Karadeniz Berkay Akbaş İçin Düzenl Satu Dodurgalı hanımefendi vefat etti Medine Kuşcuoğlu hanımefendi vefat etti Fehmi Türkön vefat etti Prof. Dr. Özcan Yağcı, Boyabat'ta Konfer Şanlan; “Soydaşlarımızın gördüğü z Sinop Üniversitesinin İlk Danışma Kurulu 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ha Bedri Akman vefat etti Belediyenin İhalesi Sinop Basınında Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencisi “Bi PKK’nın Katlettiği Öğrencinin Aile Polislerin ‘Başıboş İnek’ Me Otomobil Takla Attı, 5 Yaralı Otomobil Refüje Çarptı Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı Kurs İlanı (İşaret Dili) “Güvenli Yaşam” Etkinliği Boyabat Kulesi gibi, Ankapark'ın elektri Boyabat Karayolları Kar ve Buzla Mücadel Boyabat Gençlik Merkezine Ziyaret Tümü

Doğu Türkistan... Boyabat Belediyesi!


Tarih 1919...


Saraya Giden CHP'li Tiyatrosu


Yalan yalnızlığı çağırır


Tokat’ın efsanevi valisi


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Aralık ayı ziyaretci sayısı:417126 DtGaNi

* ANASAYFA *