E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

“Haber abartılmış“ dedi

Sinop’un Erfelek ilçesi AK partili Belediye Başkanı yerel basında aleyhinde çıkan haberler için çok üzüldüğünü belirterek, “Benim için provokatörlük yaptı başlığı atmışlar. Oysa esas provokatörlük yapan kendileridir.” dedi.

Yaşanan olayların perde arkasını Halksesi.com’a anlatan Başkan Mehmet Uzun, "Biliyorsunuz 3 yaşında bir çocuğumuz yaşanan bir kaza sonucu hayatını kaybetti. Aile acılı. Bu gazeteci arkadaşlarımız önce köye ailenin evine gitmişler ve orada fotoğraf çekmek isteyince aile bireyleri izin vermemişler ve bunları uzaklaştırmışlar. Bu arkadaşlar daha sonra köyden ilçe merkezine inerek cenaze namazının kılınacak olduğu cami önünde beklemeye başlamışlar. Bende başsağlığı için camiye gittiğimde aile efradı bana, “Başkanım dışarıda kapı önünde bekleyen gazeteciler var. Biz bunları köyden uzaklaştırdık fotoğraf çekmelerine izin vermiyoruz. Tanıyorsanız söyleyin biz çıkarken yine fotoğraf çekmeye filan kalkışmasınlar bir tatsızlık çıksın istemiyoruz.“ dediler. Bende cami çıkışında bekleyen bir bayan ile biri daha vardı yanlarına gittim ikisini de tanımıyorum kendilerine durumu anlattım ve fotoğraf çekmeyin bir tatsızlık çıkmasın aile istemiyor.“dedim. Bayan olanı bana, (Biz senin görevine karışıyor muyuz sende bizim görevimize karışma) diyerek, bir çıkışlı söz sarf etti. Bende kendisine gazetecinin görevine karışmak benim haddime değil ama aile istemiyor. Benden ricacı oldular bende aracı oldum sonra bir tatsızlık çıkar.“dedim. O esnada bir polis memuru da orada idi yine o bayan arkadaş (Polis bizi korur, bir tatsızlık çıkmaz) dedi. Baktım anlayış göstermiyorlar bende yanlarından ayrıldım. Daha sonra cenaze namazı kılınınca herkesten önce yürüdüm ki hala oradalar ise tatsızlığın önüne geçmek onları korumak için o tarafa doğru yürüdüm ama yerlerinde yoktular polis arkadaşa sordum, (onlar gitti) dedi. Durum sadece bu… Sonra bugün bir baktım ki provokatör yapmışlar beni. Hiç yakışmadı gazetecilik böyle ise bu gazetecilik değil. Çok üzüldüm bu duruma oysa ben onları korumak için aracılık yaptım çaba gösterdim onlar benim için nasıl başlık atarak böyle bir haber yaptılar. Hiç yakışık olmadı.” dedi.

Olayı haberleştiren gazeteciler ise Başkan Mehmet Uzun’un kendilerini engellemeye çalıştığını ileri sürerek, “Provokatörlük yaptı, ya halk galeyana gelip bize saldırsaydı ne olurdu?“ diyerek, Başkan Uzun’a suçlama getirmişlerdi.

Kaynak: Halk Sesi.com

Tarih:15 11 2019 11:26(453) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sare Ünal Akça Taziye ve Teşekkür Mesajı Türkeli'de battığı çamurdan zorlukla kur Sinop nükleer protestosu olayından 17 ki Barış Karadeniz, Yarı Yıl Tatili Mesajı Aşkın Ayrancıoğlu Uluslararası Yarışmada Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanı Ali Koc Boyabat'a yeni ilköğretim okulu yapılaca Bu Nasıl Yönetmelik Boyabatlı Minik Bebe O Habere Boyabat Kaymakamlığından Açıkla Boyabat’ta Evsiz Kalan Aileye Devl Halim Yel vefat etti Memnune Yılmaz hanımefendi vefat etti 73. Verem Eğitim ve Propoganda Haftası Boyabat İİBF'de Lisansüstü Eğitim İmkanı Boyabat Belediyesi Beyaz Masadan Küstah Seyir Halinde Karşısına Birden Domuz Çık Sare Ünal hanımefendi vefat etti Mehmet Efe vefat etti Ayşe Kızıler hanımefendi vefat etti Kışın Ortasında Anne Kız Eşyaları İle So Mehmet Sözcü vefat etti Trafik Kazası 81 Yaşındaki Traktör Sürüc Marka şehir, Güçlü Başkanın Belediyesind Stadyum Caddesinde Tutuşan Baca Korkuttu Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Tanıtımı Recep Kuş vefat etti Evcil hayvan sahiplerini sevindiren kara Boyabat Yerel Basını Gençlik Merkezinde 2020 Yılı Hac Heyecanı Başlıyor Necati Çelik vefat etti Cinayet Zanlısı Tutuklandı Sinop Üniversitersi Rektörü 10 Ocak Çalı Boyabat Emniyetinde Yeni Yılın İlk Huzur Ayten Çilden hanımefendi vefat etti SGC’den, ”10 Ocak İdareciler Yaşar Gümüş vefat etti Boyabat’ta Cinayet Ocak Ayı Serviks Kanseri (Rahim Ağzı Kan Gerze Sel Felaketinin Eşiğinden Döndü Ömer Yaman vefat etti İhbar Asılsız Çıktı Alp Bozkurt vefat etti Hakan Erdoğan vefat etti Hüseyin Vural vefat etti Başkan, Bu Ağaçlarda mı Riskli? Nereye G 2020 “BİLGE TONYUKUK” YILI Bekçiler kimlik sorabiliyor mu? Mahkeme Döndü Turhan hanımefendi vefat etti Safiye Güneş hanımefendi vefat etti Tümü

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:499338 DtGaNi

* ANASAYFA *