E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Hayırsever İşadamının Okul Hayali, Hayal Olunca, Tek Başına Cami Yaptırdı

25 Kasım 2019 - Boyabatlı hayırsever işadamı hayal ettiği okulu 5 yılı aşkın süredir yaptıramayınca, Boyabat Esentepe mahallesine 18 ayda tek başına camii yaptırdı.

Beş yıldır babasının isminin verileceği okul hayaliyle yaşayan ve yılan hikayesine çevrilen, hiç bir yetkilinin de çıkıp “Ne yazıp çiziyorsunuz. İşte para burada, hazır." diye bir açıklama yapamazken, 25 Kasım 2019 günü objektiflerimize hayırsever işadamı Yalçın Küçükbaş’ın yaptırdığı cami takıldı. 18 ayda tek başına cami inşaatını bitiren iş adamı Yalçın Küçükbaş, en azından anne ve basının isminin yazıldığı tabelayı burada görme şansını yakaladı.

Caminin kaliteli malzemeleri kullanılarak yapıldığı gözden kaçmazken, restore edilerek 2-3 milyon TL. restorasyon paralarının, 6-7 milyon lira olarak yapıldığı halk arasında konuşulan Seyir kulesinin ilçede bu caminin komple 750 bin liraya yapıldığı bilgisi sizlere de ilginç gelmedi mi? Bu rakama göre, hesap yapılacak olunursa, Yalçın Küçükbaş babasının adının verileceği okul için 230 bin dolar bozdurmayıp bu güne kadar bekletmiş olsaydı, hayırsever işadamı Yalçın Küçükbaş bugün bu cami gibi iki cami daha yaptırmış olmayacak mıydı?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:26 11 2019 14:20(1639) Facebook'ta Paylaş

10. Yorum: osman koçoğlu 02 12 2019 00:08
allah razı olsun mevlam hayırlarını kabul eylesin inşallah okul yapmasınıda beklerız oo hayali bir gün gerçek olur inşallah

9. Yorum: okul 27 11 2019 23:34
allah razı olsun öncelikle . ama camiden bol ne var memlekette namazı her yerde kılabiliriz ki doluluk oranları zaten ortada okul eğitim bu milletin çocuklarının kurtuluş yoludur 15-20 kişilik sınıflar için okullar yapılması ve zengin hemşerilerimze ön ayak olunmalıdır ...

8. Yorum: enver güner.ümraniye-ista ... 27 11 2019 15:04
inşallah hayır sever hemşehirli hayır sever kardeşimize okul yaptırmaydılar nasip etsin.allah cc hayırlarını kabul etsin allah cc razıolsun amin.

7. Yorum: suat çapkın 27 11 2019 12:47
allah hayrını kabul etsin

6. Yorum: niyazi öztürk öztürkemla ... 27 11 2019 10:31
allah hayırlarını kabul ve makbul etsin.cenabı allah bu tür hayırseverlerimizin sayılarını artırsın inşallah. kendilerine allah sağlık, sıhhat bol bereketli kazançlar versin.

5. Yorum: osman gezer 27 11 2019 08:57
allah kabul etsin hayırlı ibadetler yapmayı ümmet'i muhammed'e nasip etsin inşallah.

4. Yorum: ismail taştekin 27 11 2019 08:16
boyabat lı hayırsever işadamı yalçın küçükbaş’ın yaptırdığı caminin memleketimize hayırlı olmasını cenabı allah'tan niyaz ederim.allah hayırlı kazançlar versin.kendişine şahsım adına çok ederim.


teknikerler federasyonu yönetim kurulu üyesi

3. Yorum: mehmet büyükkayıkcı alman ... 26 11 2019 18:26
degerli arkadasim bu guzel mabedi boyabat halkiiza kazandirdigin icin tesekkürler rabbim amelini kabul eylesin kazancina bol bereketler versin insallah

2. Yorum: sodyum 26 11 2019 18:01
okul olsaymış çok iyi olacakmış. yazık olmuş emeklere

1. Yorum: boyabatli 26 11 2019 15:21
necdet amcaya hayırlı olmasını dilerim.okul arkadaşım yalçın kardeşime de tşk eder.şamlı gibi diğer zenginler de bu davranışı örnek almalarını temenni ederim.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Fehmi Türkön vefat etti Prof. Dr. Özcan Yağcı, Boyabat'ta Konfer Şanlan; “Soydaşlarımızın gördüğü z Sinop Üniversitesinin İlk Danışma Kurulu 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ha Bedri Akman vefat etti Belediyenin İhalesi Sinop Basınında Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencisi “Bi PKK’nın Katlettiği Öğrencinin Aile Polislerin ‘Başıboş İnek’ Me Otomobil Takla Attı, 5 Yaralı Otomobil Refüje Çarptı Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı Kurs İlanı (İşaret Dili) “Güvenli Yaşam” Etkinliği Boyabat Kulesi gibi, Ankapark'ın elektri Boyabat Karayolları Kar ve Buzla Mücadel Boyabat Gençlik Merkezine Ziyaret Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Yeni Barış Karadeniz 5 Aralık Dünya Kadın Hak Hasan Ekizoğlu vefat etti Mehmet Kaçmaz vefat etti İYİ Parti Belediye Meclis Grubu Yazılı S Çocuklarda El, Ayak, Ağız Hastalığına Di Emniyet Müdürlüğü Olarak Her Türlü Deste Engelleri Birlikte Aşıyoruz Prof. Dr. Özcan Yağcı Boyabat'a geliyor Traktör sürücüsünden tehlikeli dönüş Barış Karadeniz 3 Aralık Engelliler Günü Mukadder Pekdemir hanımefendi vefat etti Seyir Kulesinin Işıklarının Yanmamasına Özel bankalar vergi tahsilatı yapamayaca Boyabat'ta Hande Yener Rüzgarı Esti Dikmen’de Kaza Türkeli'de motosiklet ile minibüs çarpış Hüsniye Aydın hanımefendi vefat etti Boyabat 1868 Spor - Cumhuriyet Üniversit Boyabat’ta Uyuşturucu İle Yakalana 2019 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane List Bu Duman Kimin? Boyabat Jandarmasından İzinsiz Kazı Yapa Mahmut Aktaş vefat etti Boyabat Belediyesinin Elektrik Borcu Var Binerli Köyünde Yangın TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 4. Hafta Mualla Mor hanımefendi vefat etti Bu İhale Usule Uygun mu Yapıldı? Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı belgesi a Duragan’da Trafik Kazası 5 Yaralı Tümü

Tarih 1919...


Saraya Giden CHP'li Tiyatrosu


Yalan yalnızlığı çağırır


Tokat’ın efsanevi valisi


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Aralık ayı ziyaretci sayısı:279802 DtGaNi

* ANASAYFA *