E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Hayırsever İşadamının Okul Hayali, Hayal Olunca, Tek Başına Cami Yaptırdı

25 Kasım 2019 - Boyabatlı hayırsever işadamı hayal ettiği okulu 5 yılı aşkın süredir yaptıramayınca, Boyabat Esentepe mahallesine 18 ayda tek başına camii yaptırdı.

Beş yıldır babasının isminin verileceği okul hayaliyle yaşayan ve yılan hikayesine çevrilen, hiç bir yetkilinin de çıkıp “Ne yazıp çiziyorsunuz. İşte para burada, hazır." diye bir açıklama yapamazken, 25 Kasım 2019 günü objektiflerimize hayırsever işadamı Yalçın Küçükbaş’ın yaptırdığı cami takıldı. 18 ayda tek başına cami inşaatını bitiren iş adamı Yalçın Küçükbaş, en azından anne ve basının isminin yazıldığı tabelayı burada görme şansını yakaladı.

Caminin kaliteli malzemeleri kullanılarak yapıldığı gözden kaçmazken, restore edilerek 2-3 milyon TL. restorasyon paralarının, 6-7 milyon lira olarak yapıldığı halk arasında konuşulan Seyir kulesinin ilçede bu caminin komple 750 bin liraya yapıldığı bilgisi sizlere de ilginç gelmedi mi? Bu rakama göre, hesap yapılacak olunursa, Yalçın Küçükbaş babasının adının verileceği okul için 230 bin dolar bozdurmayıp bu güne kadar bekletmiş olsaydı, hayırsever işadamı Yalçın Küçükbaş bugün bu cami gibi iki cami daha yaptırmış olmayacak mıydı?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:26 11 2019 14:20(1757) Facebook'ta Paylaş

10. Yorum: osman koçoğlu 02 12 2019 00:08
allah razı olsun mevlam hayırlarını kabul eylesin inşallah okul yapmasınıda beklerız oo hayali bir gün gerçek olur inşallah

9. Yorum: okul 27 11 2019 23:34
allah razı olsun öncelikle . ama camiden bol ne var memlekette namazı her yerde kılabiliriz ki doluluk oranları zaten ortada okul eğitim bu milletin çocuklarının kurtuluş yoludur 15-20 kişilik sınıflar için okullar yapılması ve zengin hemşerilerimze ön ayak olunmalıdır ...

8. Yorum: enver güner.ümraniye-ista ... 27 11 2019 15:04
inşallah hayır sever hemşehirli hayır sever kardeşimize okul yaptırmaydılar nasip etsin.allah cc hayırlarını kabul etsin allah cc razıolsun amin.

7. Yorum: suat çapkın 27 11 2019 12:47
allah hayrını kabul etsin

6. Yorum: niyazi öztürk öztürkemla ... 27 11 2019 10:31
allah hayırlarını kabul ve makbul etsin.cenabı allah bu tür hayırseverlerimizin sayılarını artırsın inşallah. kendilerine allah sağlık, sıhhat bol bereketli kazançlar versin.

5. Yorum: osman gezer 27 11 2019 08:57
allah kabul etsin hayırlı ibadetler yapmayı ümmet'i muhammed'e nasip etsin inşallah.

4. Yorum: ismail taştekin 27 11 2019 08:16
boyabat lı hayırsever işadamı yalçın küçükbaş’ın yaptırdığı caminin memleketimize hayırlı olmasını cenabı allah'tan niyaz ederim.allah hayırlı kazançlar versin.kendişine şahsım adına çok ederim.


teknikerler federasyonu yönetim kurulu üyesi

3. Yorum: mehmet büyükkayıkcı alman ... 26 11 2019 18:26
degerli arkadasim bu guzel mabedi boyabat halkiiza kazandirdigin icin tesekkürler rabbim amelini kabul eylesin kazancina bol bereketler versin insallah

2. Yorum: sodyum 26 11 2019 18:01
okul olsaymış çok iyi olacakmış. yazık olmuş emeklere

1. Yorum: boyabatli 26 11 2019 15:21
necdet amcaya hayırlı olmasını dilerim.okul arkadaşım yalçın kardeşime de tşk eder.şamlı gibi diğer zenginler de bu davranışı örnek almalarını temenni ederim.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

İstimlak Bedelleri Ortaya Çıktı! Mülk Sa Yapmayın böyle! Avni Balcı vefat etti Basketbolda Ahmet Kandemir dönemi Hamsilos Mücadelesi Sonuçlandı! Türkiye yarın sandığa gitse sonuç ne ola Ramazan Uysal vefat etti Neslihan Somuncu hanımefendi vefat etti Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Bakıma Alınıyo Faruk Karatay vefat etti Sare Ünal Akça Taziye ve Teşekkür Mesajı Türkeli'de battığı çamurdan zorlukla kur Sinop nükleer protestosu olayından 17 ki Barış Karadeniz, Yarı Yıl Tatili Mesajı Aşkın Ayrancıoğlu Uluslararası Yarışmada Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanı Ali Koc Boyabat'a yeni ilköğretim okulu yapılaca Bu Nasıl Yönetmelik Boyabatlı Minik Bebe O Habere Boyabat Kaymakamlığından Açıkla Boyabat’ta Evsiz Kalan Aileye Devl Halim Yel vefat etti Memnune Yılmaz hanımefendi vefat etti 73. Verem Eğitim ve Propoganda Haftası Boyabat İİBF'de Lisansüstü Eğitim İmkanı Boyabat Belediyesi Beyaz Masadan Küstah Seyir Halinde Karşısına Birden Domuz Çık Sare Ünal hanımefendi vefat etti Mehmet Efe vefat etti Ayşe Kızıler hanımefendi vefat etti Kışın Ortasında Anne Kız Eşyaları İle So Mehmet Sözcü vefat etti Trafik Kazası 81 Yaşındaki Traktör Sürüc Marka şehir, Güçlü Başkanın Belediyesind Stadyum Caddesinde Tutuşan Baca Korkuttu Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Tanıtımı Recep Kuş vefat etti Evcil hayvan sahiplerini sevindiren kara Boyabat Yerel Basını Gençlik Merkezinde 2020 Yılı Hac Heyecanı Başlıyor Necati Çelik vefat etti Cinayet Zanlısı Tutuklandı Sinop Üniversitersi Rektörü 10 Ocak Çalı Boyabat Emniyetinde Yeni Yılın İlk Huzur Ayten Çilden hanımefendi vefat etti SGC’den, ”10 Ocak İdareciler Yaşar Gümüş vefat etti Boyabat’ta Cinayet Ocak Ayı Serviks Kanseri (Rahim Ağzı Kan Gerze Sel Felaketinin Eşiğinden Döndü Tümü

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:625606 DtGaNi

* ANASAYFA *