E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop Üniversitesinin İlk Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Sinop Üniversitesinin mevcut durumunun değerlendirilmesi ve gelecek hedeflerinin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Sinop Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı, üniversite, kamu, sanayi ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya; Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Tabak, Prof. Dr. Kamil Demirci, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, İş Adamları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilciler, Rektör Danışmanları ve davetliler katıldılar.

Toplantının açılışında Sinop Üniversitesinin son dört yıldaki gelişimi ve öğrencilere sunduğu eğitim-öğretim imkânları anlatan sinevizyon filmi izlendi.

Ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, katılan tüm davetlilere teşekkürlerini sunarak, “Gerçekleştirdiğimiz toplantıda Sinop ilimizin ve Sinop Üniversitesinin gelişimi noktasında ortak yürütebileceğimiz çalışmaları değerlendireceğiz.   Eğitimden turizme, çevreden altyapıya, balıkçılıktan kültür ve sanata kadar Sinop Üniversitesinin şehrimize sunacağı katkıları geniş yelpazede masaya yatırma fırsatı bulacağız. Diğer taraftan Sinop Üniversitesinin öğrencilerine sunacağı eğitim-öğretim hizmetini çok daha kaliteli bir noktaya taşımak için aciliyet gerektiren ihtiyaçlarımızı da değerli dış paydaşlarımızla paylaşacağız.” dedi.

Sinop Üniversitesinin iş dünyası, kamu kurumları ve diğer dış paydaşlarla arasındaki ilişkilerinin geliştirmesi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal-kültürel faaliyetlerinin planlanması amacıyla düzenlenen toplantıda, Sinop Üniversitesinin gelecek vizyonu ve ileriye dönük hedefleriele alındı.

Toplantıda Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın tarafından Sinop Üniversitesinin mevcut altyapı imkânları ve hedeflenen altyapı çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Rektör, kampüs alanımızdaki mevcut çalışmalarını ve ileriye dönük hedeflerini de paylaştı.

Üniversitenin büyüme stratejisi kapsamında, akademik birimlerin bünyesinde yeni programlar açılması ve mevcut programların aktif hale getirilmesi konuları da Rektör tarafından değerlendirildi.

Diğer taraftan Sinop Üniversitesinin araştırma çalışmaları ve lisansüstü eğitim alanındaki hedefleri de Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Sinop Üniversitesinin uluslararasılaşma stratejisinin değerlendirildiği toplantıda, Rektör tarafından yabancı uyruklu öğrenci sayısıno arttırmaya dönük çalışmalar anlatıldı.

Rektör, Üniversitedeki Sıfır Atık Projesi, yeşil kampüs çalışmaları ve mevcut 10 programın akredite edilmesi hedeflerini de paylaştı.

Ayrıca Üniversite tarafından şehir halkına ve öğrencilere sunulan ücretsiz sertifika eğitimi hakkında da Rektör tarafından katılımcılara bilgiler verildi.

Önümüzdeki dönemde Üniversitede gerçekleştirilmesi planlanan sosyo-kültürel etkinliklerin de değerlendirildiği toplantıda, Sinop ve ilçelerimizde yapılması hedeflenen sempozyum ve çalıştaylar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektörün ardından konuşan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, özellikle sosyo-kültürel etkinliklerin düzenlenmesi noktasında, Sinop Belediyesinin her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu ifade etti.

Daha sonra konuşan Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş de, Sinop Üniversitesinin uluslararasılaşma hedefini sonuna kadar desteklediğini belirterek, eğitim-öğretim ve altyapı ihtiyaçları için de ellerinden gelen katkıyı sağlayacaklarını belirtti.

Son olarak konuşan Sinop Valisi Köksal Şakalar da, Sinop Üniversitesinin öğrencilere kaliteli eğitim sunma noktasında çok daha etkin ve kararlı adımlar atılacağına inandığını belirterek, mevcut ihtiyaçların çözümü için Sayın Rektöre kapısının her zaman açık olduğunu ifade etti.

Programda sırayla söz alan dış paydaşlar, Sinop Üniversitesinin gelecek stratejisi hakkında teklif ve önerilerini sundular.

Fikir alışverişi bakımından oldukça verimli geçen toplantıda, Sinop Üniversitesi Vakfının bağış kaynaklarının zenginleştirilmesi konusu da görüşüldü.

Tarih:07 12 2019 14:22(370) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Barış Karadeniz, Yarı Yıl Tatili Mesajı Aşkın Ayrancıoğlu Uluslararası Yarışmada Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanı Ali Koc Boyabat'a yeni ilköğretim okulu yapılaca Bu Nasıl Yönetmelik Boyabatlı Minik Bebe O Habere Boyabat Kaymakamlığından Açıkla Boyabat’ta Evsiz Kalan Aileye Devl Halim Yel vefat etti Memnune Yılmaz hanımefendi vefat etti 73. Verem Eğitim ve Propoganda Haftası Boyabat İİBF'de Lisansüstü Eğitim İmkanı Boyabat Belediyesi Beyaz Masadan Küstah Seyir Halinde Karşısına Birden Domuz Çık Sare Ünal hanımefendi vefat etti Mehmet Efe vefat etti Ayşe Kızıler hanımefendi vefat etti Kışın Ortasında Anne Kız Eşyaları İle So Mehmet Sözcü vefat etti Trafik Kazası 81 Yaşındaki Traktör Sürüc Marka şehir, Güçlü Başkanın Belediyesind Stadyum Caddesinde Tutuşan Baca Korkuttu Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Tanıtımı Recep Kuş vefat etti Evcil hayvan sahiplerini sevindiren kara Boyabat Yerel Basını Gençlik Merkezinde 2020 Yılı Hac Heyecanı Başlıyor Necati Çelik vefat etti Cinayet Zanlısı Tutuklandı Sinop Üniversitersi Rektörü 10 Ocak Çalı Boyabat Emniyetinde Yeni Yılın İlk Huzur Ayten Çilden hanımefendi vefat etti SGC’den, ”10 Ocak İdareciler Yaşar Gümüş vefat etti Boyabat’ta Cinayet Ocak Ayı Serviks Kanseri (Rahim Ağzı Kan Gerze Sel Felaketinin Eşiğinden Döndü Ömer Yaman vefat etti İhbar Asılsız Çıktı Alp Bozkurt vefat etti Hakan Erdoğan vefat etti Hüseyin Vural vefat etti Başkan, Bu Ağaçlarda mı Riskli? Nereye G 2020 “BİLGE TONYUKUK” YILI Bekçiler kimlik sorabiliyor mu? Mahkeme Döndü Turhan hanımefendi vefat etti Safiye Güneş hanımefendi vefat etti "Kırmızı Gezegenin Beyaz Perileri" YEDAŞ’ta Hedef ‘Sıfır Atık&# Havva Bozkurt hanımefendi vefat etti Tümü

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:456217 DtGaNi

* ANASAYFA *