E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Şanlan; “Soydaşlarımızın gördüğü zulme sessiz kalmayalım”

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan; “Doğu Türkistan'da, Irak'ta Suriye'de, Balkanlar'da, Kafkaslar‘da soydaşlarımızın gördüğü zulme sessiz kalmayalım” dedi.

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Çin'in Doğu Türkistan'da Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı zulmü kınadı. Doğu Türkistan bölgesinde yaşayan Uygur Türklerinin, Türk oğlu Türk olduğunu belirten İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, tüm Türk vatandaşlarına Uygur Türklerinin yaşadığı zulme sessiz kalmamaları çağrısında bulundu.

Şanlan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Doğu Türkistan bölgesinde yaşayan Uygur Türkleri soydaşımız, kandaşımızdır. Türkoğlu Türk'tür. Müslüman din kardeşlerimizdir. Katil ve Komünist Çin'in yaptığı zulmü, katliamı, asimilasyonu, görmezden duymazdan gelen etki ve yetki sahiplerine sesleniyoruz. Türküm Müslümanım diyen herkese sesleniyoruz. Bütün Dünya devletlerine ve milletlerine sesleniyoruz. Büyük Türk milletinin uyutulan, uyuşturulan uyanmak istemeyen evlatlarına sesleniyoruz. Doğu Türkistan'da, Irak'ta Suriye'de, Balkanlar'da, Kafkaslar ‘da soydaşlarımızın gördüğü zulme ses çıkarmazsan, direnmezsen, duymazsan görmezsen gelirsen Ankara’daki, İstanbul’daki huzurun uzun sürmez. Soydaşlarımızın yaşadığı akıbet adım adım sana da gelir. Sana da sirayet eder. Bilge Kağan bundan yaklaşık 1300 sene önce Türk milletini uyuşuk olmamaları ve Çinlilere karşı yenik düşmemek için uyanık olmaları gerektiği konusunda uyarmaktadır. Türk Oğuz Beyleri, işitin!

“Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir. Ey Türk, titre ve kendine dön.''

Bu tarihi çağrı her Türk evladının kulağında çınlamalıdır. Titreyip özüne sahip çıkmalı, önünü arkasını görmeli, dostunu düşmanını bilmelidir. Aklını kullanmalı Türk'ün Türk’ten başka dostu olmadığını hiç bir zaman unutmamalıdır. Medeniyetimizin, tarihimizin, talihimizin ve damarlarımızda taşıdığımız asil kanın bize yüklediği derin sorumluğun gereği ve mecburiyetin gereği olarak, zulüm ok olup gökten üzerimize yağsa biz kalkan olup mazlumlara mahzunlara kol kanat olacağız.

Zulmün ve zalimin üzerine kartal gibi pençelerimizi geçireceğimiz güce kudrete ulaşacak, devlet ve millet aklına bir an önce yol açacak iradeyi tecelli ettirmeliyiz. Çağrımız siyasi, politik bir çağrı asla değildir. İnsanlığımızın, imanımızın ve Türklüğümüzün emrettiği bir çağrıdır. Haksızlık ve zulüm karşısında susan dilsizlerden olmayalım.”

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:07 12 2019 14:28(260) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: 11 köy 08 12 2019 17:03
suriyeli somalili vesaire araplar varken soydaşlarımıza sıra zor gelir. bunları kim gönderirse oyum ona.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Barış Karadeniz, Yarı Yıl Tatili Mesajı Aşkın Ayrancıoğlu Uluslararası Yarışmada Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanı Ali Koc Boyabat'a yeni ilköğretim okulu yapılaca Bu Nasıl Yönetmelik Boyabatlı Minik Bebe O Habere Boyabat Kaymakamlığından Açıkla Boyabat’ta Evsiz Kalan Aileye Devl Halim Yel vefat etti Memnune Yılmaz hanımefendi vefat etti 73. Verem Eğitim ve Propoganda Haftası Boyabat İİBF'de Lisansüstü Eğitim İmkanı Boyabat Belediyesi Beyaz Masadan Küstah Seyir Halinde Karşısına Birden Domuz Çık Sare Ünal hanımefendi vefat etti Mehmet Efe vefat etti Ayşe Kızıler hanımefendi vefat etti Kışın Ortasında Anne Kız Eşyaları İle So Mehmet Sözcü vefat etti Trafik Kazası 81 Yaşındaki Traktör Sürüc Marka şehir, Güçlü Başkanın Belediyesind Stadyum Caddesinde Tutuşan Baca Korkuttu Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Tanıtımı Recep Kuş vefat etti Evcil hayvan sahiplerini sevindiren kara Boyabat Yerel Basını Gençlik Merkezinde 2020 Yılı Hac Heyecanı Başlıyor Necati Çelik vefat etti Cinayet Zanlısı Tutuklandı Sinop Üniversitersi Rektörü 10 Ocak Çalı Boyabat Emniyetinde Yeni Yılın İlk Huzur Ayten Çilden hanımefendi vefat etti SGC’den, ”10 Ocak İdareciler Yaşar Gümüş vefat etti Boyabat’ta Cinayet Ocak Ayı Serviks Kanseri (Rahim Ağzı Kan Gerze Sel Felaketinin Eşiğinden Döndü Ömer Yaman vefat etti İhbar Asılsız Çıktı Alp Bozkurt vefat etti Hakan Erdoğan vefat etti Hüseyin Vural vefat etti Başkan, Bu Ağaçlarda mı Riskli? Nereye G 2020 “BİLGE TONYUKUK” YILI Bekçiler kimlik sorabiliyor mu? Mahkeme Döndü Turhan hanımefendi vefat etti Safiye Güneş hanımefendi vefat etti "Kırmızı Gezegenin Beyaz Perileri" YEDAŞ’ta Hedef ‘Sıfır Atık&# Havva Bozkurt hanımefendi vefat etti Tümü

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:455973 DtGaNi

* ANASAYFA *