E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Başkan, Bu Ağaçlarda mı Riskli? Nereye Gitti Bu Ağaçlar?

Boyabat Belediyesine ait ve Boyabat Kalesi eteklerinde bulunan, yeşillik olduğu için gezi yolu olarak kullanılan Kalebağı yolunda yapılan katliam diyebileceğimiz bu çalışma sessiz sedasız yapıldı. Peki, nereye gitti onlarca ağaç?

Yerli ve yabancı turizme büyük katkısı olan Boyabat kalebağı gezi yolunda Boyabat belediyesi tarafından doğaya yapılan çirkin saldırı tepkiyle karşılandı. Boyabat belediyesine ait Kalebağı gezi yolu üzerinde bulunan ve önceki sahiplerine anıtlar kurulu bir çivi dahi çakmaya izin vermezken, Boyabat kalesinin eteklerinde, tarım alanlarını sulamak için kullanılan ark çevresinde, Boyabat kalesi eteklerinde çeşitli noktalarda bulunan ağaçlar bir hiç uğruna yok ediliyor.

Türkiye'nin hava kirliliği konusunda ilk sıralarında yer alan ilçemizde ağaç dikmek yerine her daim doğayı ve ağaçları yok etmeye çalışan olarak görülen Boyabat belediyesine halk arasında büyük tepki var. İlçeye gelen halkın keyfle gezdiği ve izlediği bu alan adeta kel tepe görüntüsüne büründü. Babalarından miras kalmış gibi 30-35 cm enindeki bu ağaçlar acımasızca kesildi. Ağaçların kesildikten sonra nereye götürüldükleri de belli değil. 30-35 cm enindeki bir ağacın kaç yılda yetiştiğini biliyormusunuz? Siz Boyabat belediyesini babanızın çiftliği gibi kullanabilir misiniz?

Haber merkezimizin resim aldığını fark eden ve sürekli bu alanda yürüyüş ve gezinti yapan vatandaşlar, Boyabat belediye başkanına olduğu kadar haber merkezlerinede tepkiliydiler. Tepki gösteren vatandaşlar; "Oksijen yuvası olarak bildiğimiz kalebegı yolunda bu görüntüler Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı'yı neden rahatsız ediyor?. Oy verdiğim elim kırılsın. Nedir bu rezalet? Köylülerin tarım için kullandığı su arkının kenarında budanması gerekenleri dalları budadınız, kaç yıllık ağaçları neden kestiniz? Boyabat belediyesi bunun hesabını vermeli. Ağaçları satıp elektrik borcunu mu kapatacaksınız? Hiç bir şey demiyoruz Allah'a havale ediyoruz... Yine bir cambazlık peşindeler mi?" diye tepkilerini dile getirirdiler.

Lafa gelince dindarlıktan bahseden, onlarca ağacı katleden, Stadyum caddesinde katlettiği ağaçların yerine dalga geçer gibi ne olduğı belirsiz şeyler diken, Boyabat'ı demir ve beton yuvasına dönüştürme gayreti içinde gördüğümüz Boyabat belediye başkanının, Peygamberimiz “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” şeklindeki hadisinden haberimi yok? Peygamberimiz, bu Hadis-i Şerifinde, ağacın önemine dikkat çekiyor. Yani “bir ağaç veya fidan bir canlıdır” diyor. Ağacın hayatı , toprağa kavuştuğu anda başlar. Ona duyulan merhamet ve ona yapılan sıla, onu toprakla buluşturmaktır. Can çekişen bir balık için deniz ne ise, havasız bir ortamda ölüme terk edilen insan için temiz hava ne ise, ağaç için toprak da odur. Ağaçlar toprakla buluşunca hayat bulurlar, toprakla birleşince gülümserler, Allah’ı zikrederler, toprakla buluşunca çiçek açarlar ve meyveye dururlar." cümlesini hatırlatıyoruz...

VE KAMUOYU ADINA CEVAP BEKLİYORUZ...

Burada katledilen onlarca ağaç buradan alınarak nereye götürüldü? Kimler tarafından yakacak odun olarak kullanılacak? Boyabat belediye başkanı şeffaf olmaktan neden kaçıyor? Bu ağaçlarıda mı riskli gördünüz?

5 Yıl Önce Büyük Başarıya İmza Atacak Gibi Saksılara Onlarca İşçi İle Dikilen Ağaçlar...

Ve 5 Yıl Sonra Atılan Bir Arpa Boyu Yol

Binbir Emekle Yetiştirilen, Bölgeye Renk Veren Yeşillikten Kalan Çirkin Görüntüler Buraya Hiç Yakışıyormu Sayın Boyabat Belediye Başkanı...

Sit Alanı Diye Buraya Çivi Çaktırmayan Anıtlar Kurulu Bakalım Şimdi Nelere İzin Verecek?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:06 01 2020 14:36(2136) Facebook'ta Paylaş

16. Yorum: furkan mumtek 16 01 2020 15:56
üzüldüğümü tekrar belirtmek isterim iyi günler

15. Yorum: rıfat perper 16 01 2020 10:33
gerçekten üzücü bir durum ben şahsen üzüldüğümü belirtmek isterim

14. Yorum: tuhaf 09 01 2020 17:56
o bölgeyi riskli bölge ilan edip ağaçları kesip riski artırmanın amacı ne olabilir.
kaleden taş kaya düşebilir diye riskli alan ilan edip istimlak edip oradan yol geçirmekte tesis yapmakta riskli değil mi.
birilerinin bağına bahçesine zarar gelmesin diye yolun yönünü yerini değiştirmek niye. oradan yol geçirirken oradaki oluğun geçtiği yerler ve kaya acaba kırılacak mı?

13. Yorum: erdi 08 01 2020 20:22
arkadaşlar ordaki ağaçlarım bi kısmı yapılıyordu insanlar in üstüne devrimde daha mi iyi yerine yenileri dikilecek illaki kostek olmayın destek olun

12. Yorum: erdi 08 01 2020 20:17
bence en güzeli yapılacak oraya belediyemizin yanındayız...

11. Yorum: merhaba 08 01 2020 02:19
bir de dortyol dan yukarı özel idare karşısında ağaç kökten kesilmiş .inşallah bahar ayında yerine yenisi dikilir ve dibine kül dökülmez .

10. Yorum: seyfi ecir 08 01 2020 01:30
bu ağaçları keserken hiç mi vicdanınız sızlamadı be kardeşim. yazıktır günahtır ya. nedir bu doğaya ve dolayısıyla insanlığa düşmanlığınız. resmen katliam yapmışsınız.
kalebağını imara açıp toki evleri falan mı yapacaksınız. sizden her şey beklenir.

9. Yorum: takipçi57 07 01 2020 17:16
yorumum nerde hoşunuza mı gitmedi ??

8. Yorum: aydın 07 01 2020 16:50
iyi araştırılsın bizim belediyemizde de atm memurları var. derhal bunların fişinin çekilmesi lazım. sağda solda klavye şovalyeliği yapıyorlar...

7. Yorum: sodyum 07 01 2020 12:48
yeşili , ağacı , canlıyı sevmiyorlar. neden oy verip bu zihniyet de ki insanları yönetici yapıyorsunuz .

6. Yorum: boyabat sevdalısı 07 01 2020 12:40
başkan süper lüks tam otomatik kiralık arabasıyala, memleketin sorunlarını çözecek, acele etmeyin. uyduruk kırk projeyide yapacak. ilk önce memleketin en acil ihtiyacı olan berber projesi ve hobi bahçesi. acilen yapılacak :)

5. Yorum: kara 07 01 2020 10:50
şuu istanbul'da dönen dolapların hesabı hala sorulmadı, yemeler,içmeler sümen altı edildi. belediye personeli başkanlarından çok memnun. istedikleri gibi at oynatıyorlar. başkan seçimlerde bana çalıştılar diye kimseye bişey diyemiyor.

4. Yorum: boyabatlı 06 01 2020 20:04
havalar soğuyunca yazın gölge veren ağaçlar unutulurmuş. oysaki burada kışın bu ağaçlar unutulmamış aksine kökünden kesilmiş.
tıpkı bir yere gelince seni oraya gelmen için sana destek verenlerin unutulduğu gibi, hatta onlara zarar verildiği gibi.

3. Yorum: boyabat sevdalısı 06 01 2020 18:27
yeşile düşman, doğaya düşman, hayvana düşmanlar

2. Yorum: işinizyokmu 06 01 2020 17:37
eeyy ağaç tokaça bu kadar takılanlar siz neyin iyi neyin kötü olduğunu şefik başganımızdan daha iyimi bileceksiniz.kesmişse kesmiş gene büyür bunamı takıldınız.başga işinizmi yok gezicimisiniz nesiniz.başganım inandığın davada dimdik yürü peşindeyiz.beka için 2023 için durmak yok yola ve yol kenarındaki engelleri temizlemeye devam.yalnız beka mı bega mı emin olamadım nasıl yazıldığından.hatam varsa surçu lisan varsa affola.

1. Yorum: ffff 06 01 2020 16:47
yine saçmaladınız siz bahcenizde güzel yerler oluşturrarak daha düzenli yürünebilen yerlere ağaç dikmezmisiniz.böyle bişey orası dahada güzelleştirilerek dahada çok ağaç dikilerek düzenleme yapılacak arkadaşlar.eski halinde nasıl oraları gezeceksizniz ben 37 yaşındayım obayırlara cıkarak gezeni görmedim bence o yazıyı kaldırın ve bekleyin ..............daha güzel olacak .


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Ünzüle Özdemir hanımefendi vefat etti Makbule Tolu hanımefendi vefat etti Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Yere batsın sizin insanlığınız! Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Ahmet Güneş vefat etti Ahmet Taşkan vefat etti Makbule Çakmak hanımefendi vefat etti Boyabat'ta Kültür ve Tabiat Varlığı Kaça Boyabat'ta Donmak Üzereyken Bulunan Şahi Türkeli MHP İlçe Başkanı Yıldırım hayatı Genç Kadın Eve Camdan Girmeye Çalışırken Aşkın Ayrancıoğlu ve öğrencisi Zeliha Nu Jandarma Genel Komutanlığı Basın Açıklam Sinop’ta 73 köy yolu kapalı Sinop’ta Çanakkale 1915 Savaş Malz Tümü

Komşu Suriye


Atatürk’ün Vasiyeti’nin İptali Çalışmaları


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


II. Abdülhamid Han’a bitmeyen kin!


Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Yıldız Mahallesi'nde Satılık İşyeri


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Şubat ayı ziyaretci sayısı:1050629 DtGaNi

* ANASAYFA *