E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat’ta Evsiz Kalan Aileye Devlet Sahip Çıktı

Boyabat’ta 14 Ocak 2020 Salı günü gerçekleşen, anne ve kız çocuğunun sokakta kalması ile ilgili olayda önemli gelişmeler yaşandı.

Gündemde olan konu için harekete geçen Boyabat Kaymakamlığı, Boyabat Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü evsiz kalan aile başka bir eve yerleştirildiği ve ihtiyaçlarının karşılanacağı bildirildi.

Boyabat’ta kurumlar ve hayırsever kişiler adete yardım için birbirleri yarışırken böyle durumlarda vatandaşların ne kadar hassas olduğu görüldü.

Ayrıca Zincirlikuyu Mahallesi Muhtarı Şadan Örs; ”İlgili kişilere hem devlet hem de vatandaşlarımız sahip çıkmıştır. Her türlü yardım ve gereken yapılıyor vatandaşlarımız konuyla alakalı müsterih olsunlar.” dedi.

Boyabat Belediyesi Beyaz Masa birimi de aileye yardım elini uzattı, ancak Sinop yerel medyasını yalan haber yapmakla suçlayarak, mağdur aileyi sıcak bir eve yerleştirdiklerini açıklaması, ardından da aile bireylerinin yüzlerini sansürsüz olarak paylaşılan fotoğrafları, tüm kesimler tarafından tepki ile karşılandı.

YAPILAN YORUMLARDAN BAZILARINI SİZLER İÇİN SEÇTİK

kumluklu veli 15 01 2020 15:18
beyaz masayla ilgili problemler halledilmelidir. sorunsuz ve hakkaniyetli saygılı bir beyaz masa lazım dorusu dostlar.

yenimahalleli 15 01 2020 15:07
arkadaşım tckimliyini taşıyanlar dışarıda kalsın önemli deyil suriyeliler kanaruferli evde otursunlar allahınızdan bulun

yuksel 15 01 2020 12:37
bu zihniyet ne zaman neyi doğru söyledi ki bu haberi doğru diyebilir. bunların hayatı yalan ve talan üzerine inşaa edilmi

belediye çalışanı 15 01 2020 12:19
iyi ki beyaz masamız var, çoluk çocuk her işimize koşturuyor, ayaklarımızı yerden kesiyor, çocuklarımızı okullara, hanımlarımızı gün partilerine, bizleri evimize ulaştırıyor. sağ olsun beyaz masa, yaşasın belediye :))

iş arayan 15 01 2020 12:15
bizler iş vaadi ile bir yerlere başvurduğumuzda boş şişirilmiş kadrolar yüzünden işe giremiyoruz,işte bu olay da tam bunların güzel bir örneği.reklam malzemesi yapılacak kadar utanç verici bir durumu nasıl olur da övünerek paylaşırsınız anlamıyorum.beyaz masa bu konuyla ilgili bir an önce açıklama yapmalıdır ayıp

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:16 01 2020 13:56(1687) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: elbette 16 01 2020 21:27
elbette cikacak devletin g9revi kendi vatan dasina sahip ciomaktur suriyelilere degil


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat İYİ Parti 2. Olağan İlçe Kongres Sinop'ta teşvik süresi uzatıldı Gerze Güne Yangınla Uyandı Satılmış Köseoğlu vefat etti Hanönü’nde 125 Kişi, Arkadaşlarına Sinop’un Merkezindeki Tek Mesire A Ayşe Keleş hanımefendi vefat etti Ahmet Dönmez vefat etti Ünzüle Özdemir hanımefendi vefat etti Makbule Tolu hanımefendi vefat etti Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Yere batsın sizin insanlığınız! Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Ahmet Güneş vefat etti Ahmet Taşkan vefat etti Makbule Çakmak hanımefendi vefat etti Tümü

Tasarruf İçin Akşam Pazarına Gidin


Komşu Suriye


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


II. Abdülhamid Han’a bitmeyen kin!


Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Yıldız Mahallesi'nde Satılık İşyeri


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Şubat ayı ziyaretci sayısı:1167698 DtGaNi

* ANASAYFA *