E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat'a yeni ilköğretim okulu yapılacak

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) destekleriyle ilçemizde yapılacak 24 derslikli yeni ilköğretim okulu için son etüt çalışmaları tamamlandı. TOBB İnşaat Uygulama Müdürü Haluk Altuntaş ve Mimar Hazım Ayhan Ayatar'ın da katıldıkları çalışmada inşaat için belirlenen 2 arazide son incelemeler yapıldı.

Okul yerinin tespiti için yürütülen çalışmalar kapsamında Yönetim Kurulumuzca ilköğretim okulu bulunmayan Kumluk Mahallesi öncelikli olarak belirlenmişti. Bilindiği üzere ilçemiz Kumluk Mahallesi'nde bulunan iki ilköğretim okulundan biri kapanmış, diğeri de ortaokula çevrilmişti. Yaklaşık 4 bin nüfusu bulunan mahallede ilköğretim okulu kalmaması sebebiyle Yönetim Kurulumuz bu konuya hassasiyetle yaklaşarak yeni okulun bu bölgede yapılması için yoğun çaba sarfetmişti. Ancak mahallede okul yapımına müsait olan ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü lojmanlarının arkasında kalan tek arazinin (Çorak Caddesi üzerinde) içerisinde tümülüs olduğunun tespit edilmesi sebebiyle, arazinin geri kalan kısmı okul inşaası için yetersiz kalmış, bunun yerine Esentepe Mahallesindeki Hamit Tekin Okulunun içeriside bulunduğu araziden tarafımıza tahsisat yapılması uygun görülmüştür. Yapılacak okulumuz çevre düzenlemesiyle birlikte 5.000 m²'lik bir alan üzerine oturtulacaktır. Mevcut durum itibariyle çalışmalar bu alan üzerinde kesinleşmiş olup gerekli son hazırlıkların tamamlanmasına devam edilmektedir. Bu kapsamda; İmar durumu ve imar planı, aplikasyon krokisi, plankote,ada-parsel tapu kaydı, arsa fotoğrafları, kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz ve elektrik ile ilgili işlem ve evraklar tamamlanmaktadır. Bu sürecin akabinde inşaat çalışmalarına ivedi şekilde başlanacak, harfiyata başlamasından sonra iki yıl içerisinde de proje tamamlanacaktır.

Çocuklarımızın geleceği için ilçemize kazandırılacak bu yatırıma vesile olan Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş'e ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür eder, şimdiden okulumuzun ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Boyabat TSO Yönetim Kurulu

Tarih:16 01 2020 14:10(1826) Facebook'ta Paylaş

18. Yorum: mahalle sakini 20 01 2020 03:46
gelin şu inönü ilkokulunu açın. veliler sizin lunaparktan kazandığınızı toplayıp size verir. lunapark için inönü ilkokulunu kapatmayın.

17. Yorum: vatandaş 19 01 2020 20:42
ben yaklaşık 50 yaşındayım orman lojmanlarının orada timülüs olduğunu ilk defa duydum ve şu an itibariyle bölgenin sit alanı ilânı varmı?
varsa yetkililer orayı da değerlendirmeye alarak neden orman lojmanlarının orayada gittiler?
yoksa orada gezen yetkililerden okul yeri kararına göremi sit alanı ilan edilecek?

16. Yorum: merhaba 19 01 2020 13:01
inönü ilkokulu restore edilsin.inanın yeni okuldan daha faydalı olacaktır. bu arada öğrenci velilerine, mahalle muhtarına ve siyasi parti temsilcilerine görev düşmektedir .imza kampanyası ya da yetkililerle görüşme yapılmalıdır. boyabatin en eski mahallerinden birinde ne yazikki ilkokul bulunmamaktadır. halka hizmet hakk ka hizmet dusturuyle yola çıkanlar bi el atın şu işe .inanın çok faydalı olacaktır. vatandaş servis parasından kurtulacak çocuk en yakın okula gidecektir.

15. Yorum: daylı kırlı niyazi 18 01 2020 15:02
boyabat tso çalışıyor dostlar. bravo.

14. Yorum: meliha 18 01 2020 13:21
ayse hanim hakli! cocuklarimiz servislerde uyukluyor sanki istanbulda yaşıyoruz boyabat gibi küçük bir ilçede servisle başka mahalleye gözümüz arkada çocuk yolluyoruz! kumluk mahallesinde gokdere mahallesinde okul ihtiyaci varken esentepede baska okulun önüne okul yapilir mi? tobb biraz mantikli yere okul yapsın lütfen

13. Yorum: mücahid 18 01 2020 01:59
bismillahirrahmanirrahim.
allah 'ın izniyle yuvaya dönecek olan milli gorus gomlegini koruyan allah rızası için yaşayan rantı mefati elinin tersiyle iten gerçek siyasetçi gariban babası belediye sokağın mücahidi m.g.v. li yıllardan değerli büyüğümüz halit bey inşallah 2023 seçimlerine damga vuraçaktır. inşallah hasret duydugumuz günlere dönecek ve boyabat a yeniden damga vuracağız . ya allah bismillah. konya dan selam ve saygilar .

12. Yorum: milli görüş 18 01 2020 00:09
vatandaş servis parasından kurtarimlalidir. okul kesinlikle kumluk mah yapılmalıdır .

11. Yorum: meliha 17 01 2020 21:33
ayşe hanım ne güzel demiş, servise verdigimiz paralari gectik çocuklarımız servislerde uyukluyor. kumluk mahallesinde okul olmadığı için çocuklar servisle esentepeye gidiyor sanki istanbulda yaşıyoruz , okul yapılacaksa kumluk mahallesinde olmali! lütfen ihtiyaçlarımızı dikkate alın, sırf okul yaptırdık demek için başka okulun bahçesine okul yaptırılmaz. zaten okulu tobb yaptırıyor boyabatin zenginleri okul yaptıran adamın okulunun önüne başka okul yapılmasına göz yumuyor

10. Yorum: yusuf 17 01 2020 18:52
6-7 yaşındaki çocuklarımız 9da derse girmek için 8de servise biniyorlar. servisler 1saate yakın şehir içinde ev ev çocuk topluyor. kumluk mahallesinde okul ihtiyacı varken esentepeye okul yapılmamalı! kütüphanenin arkası boş oraya güzel bi okul yapılabilir birilerine peşkeş çekilmeyecekse!

9. Yorum: yusuf 17 01 2020 17:00
6-7 yaşındaki çocuklarımız 9daki ders için 8de servise biniyor. kumluktan gökdereden abdurrahman güneşe servislerle gidiyor. tobb okulunun yeri çok yanlış. kumluk mahallesine okul istiyoruz, esentepe okul ihtiyacı yok! orhan çakır belediye başkanı olmak istiyorsa halkın dediklerini dikkate alsın!

8. Yorum: ayşe 17 01 2020 16:31
ahmet fırat bey doğru söylüyor. kumluk mahallesine okul yapılmalı. çocukları servisle okula yolluyoruz. servis ücreti ödemek zor geliyor, 2 çocuk okutuyoruz. taşımalı eğitim istemiyoruz.

7. Yorum: niyazi 17 01 2020 12:33
4 yıl sonranın belediye başkanı orhan çakır. ileri görüşlü, akılcı,

6. Yorum: boyabat sevdalısı 17 01 2020 12:32
helal olsun

5. Yorum: ahmet fırat 17 01 2020 12:23
kumluk mahallesinde okul yokken, (fatih+hamittekin+abdurra
hmangunes) 3 okulun olduğu mahalleye dördüncü okul yaptırılmamalı. inönü ilkokulunun önü var, kütüphanenin arkası var, cezaevi şehir dışına taşınıp yerine yaptırılabilir. kumluk mahallesinde ihtiyaç var, çocuklarımız minibüslerle abdurrahman güneşe gidiyor!

4. Yorum: wanted 16 01 2020 23:05
sonunda çok güzel haberler almaya başladık. teşekkürler ticaret odası. şefik gör bu olayları. cami yapmakla hizmet olmaz

3. Yorum: hüseyin 16 01 2020 23:03
geleceğin belediye baskani orhan çakır. az kaldı 20 yıldır aynı bağnaz düşünceli insanlardan kurutulacak boyabat

2. Yorum: hüseyin 16 01 2020 21:36
yav ne gerek var okula, belediye baskani gibi sağa sola cami yapsaniza. adam işi biliyor, okul yapıp milleti akilandirirsa oyları düşecek.

1. Yorum: ramazan yılmaz 16 01 2020 16:08
madem kumluk mahallesinde ilk okul kalmadı en doğru karar inönü okulunun tekrar restore edilip eğitim öğretime açılması olmalıydı ha ismi hasan olur ismet olur önemli değil doğru olan buydu


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat İYİ Parti 2. Olağan İlçe Kongres Sinop'ta teşvik süresi uzatıldı Gerze Güne Yangınla Uyandı Satılmış Köseoğlu vefat etti Hanönü’nde 125 Kişi, Arkadaşlarına Sinop’un Merkezindeki Tek Mesire A Ayşe Keleş hanımefendi vefat etti Ahmet Dönmez vefat etti Ünzüle Özdemir hanımefendi vefat etti Makbule Tolu hanımefendi vefat etti Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Yere batsın sizin insanlığınız! Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Ahmet Güneş vefat etti Ahmet Taşkan vefat etti Makbule Çakmak hanımefendi vefat etti Tümü

Tasarruf İçin Akşam Pazarına Gidin


Komşu Suriye


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


II. Abdülhamid Han’a bitmeyen kin!


Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Yıldız Mahallesi'nde Satılık İşyeri


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Şubat ayı ziyaretci sayısı:1167106 DtGaNi

* ANASAYFA *