E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bu Nasıl Yönetmelik Boyabatlı Minik Bebek Samsun’a Böyle Gitti

15 Ocak 2019 Çarşamba günü 6 aylık minik çocuğun Boyabat Devlet Hastanesi’nden Samsun 19 Mayıs Tıp Fakültesi Hastanesi’ne böyle gittiği iddia edildi.

Boyabat Sanayisinde esnaf olduğunu ifade eden baba Uğur Çelik; Boyabat Devlet Hastanesi evde bakım hizmetlerinin gerekli hazırlığı yapmadığı için,oksijen tüpüne bağlı olması gereken 6 aylık çocuklarının Samsun’a bu şekilde gittiğini iddia etti.

Baba Çelik yaptığı açıklamada ”

”13.01.2020 tarihinde evde bakım hizmetleri birimine kayıtlı 6 aylık bebeğimiz Boyabat Devlet Hastanesi ekipleri tarafından rutin kontrol için ziyaret edildi, gelen yetkililere 15.01.2020 tarihinde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde heyet raporu için randevumuz olduğunu bildirip ambulans talep ettik.

Talebimiz doğrultusunda 15.01.2020 saat 8:30′ da ambulansın hazır olacağını bize evde bakım hizmetleri tarafından telefonla arayarak bildirdiler. Ancak bir saat beklememize rağmen gelmedi. Evde bakım birimini aradığımızda 2020 yılbaşı itibariyle yönetmelik değişikliği olduğunu ancak Valilik oluru ile ambulansın tahsis edilebileceğini söylediler. Fakat bunu gitmek için hazırlık yaptığımız günün sabahında biz hazırlanma aşamasındayken ifade ettiler.

Benim çocuğum devamlı makineye bağlı olarak yaşıyor yanımda oksijen tüpü bulundurmam gerekiyor. Bu şekilde bir hastanın ambulans olmadan randevusuna gidemeyeceğini bilmelerine rağmen ve iki gün önceden haberleri varken gerekli hazırlıkları yapmayan yetkilileri kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Biz hasta yakınları olarak hastamız ile mi ilgileneceğiz, yasal prosedürlerlemi uğraşacağız.Bu yasal düzenlemelerden önceden haberleri olmasına rağmen neden valiliğe olur yazısı yazılmadı , neden yönetmelik değişikliğini biz son dakikada öğreniyoruz ? Ben sanayide esnafım sigorta primlerini aksatmadan düzenli olarak yatırıyorum, bunun karşılığında hizmet bekliyorum konu ile alakalı kendi özel aracımla Samsun’a bu şekilde gitmek zorunda bırakanlardan şikayetçi olup hakkımı arayacağım.” ifadelerini kullandı.

Minik bebeğin Samsun 19 Mayıs Tıp Fakültesi Hastanes’inden Boyabat’a dönüşü için ambulans tahsis edildiği öğrenildi. Bakan eşliğinde 8 Haziran 2018 yılında açılan, bitmeyen sorunlarıyla hizmet vermeye çalışan Boyabat devlet hastanesi açılışında  “sağlıkta nerelerden nerelere gelindiğini en iyi kendisinin yaşayarak gördüğünü belirterek sayın bakan veya siyasi makamlar bu haber sizi biraz olsun ilgilendirmez mi?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:16 01 2020 14:14(1853) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: gökbörü 17 01 2020 12:20
hastane yetersız -doktor yetışmıyor -ilaç zaten yok -nufus fazla -poptan şeylere para harcayan 17 yıllık ıktıdar zamanında tum sistemler çökmüştür.kral çıplaktır.ama kralın haberı var ya da yok umrunda değil!!!!!!!!!!!

1. Yorum: vatandaş 17 01 2020 06:18
hastane yönetimi nasıl, böyle iyimi?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat İYİ Parti 2. Olağan İlçe Kongres Sinop'ta teşvik süresi uzatıldı Gerze Güne Yangınla Uyandı Satılmış Köseoğlu vefat etti Hanönü’nde 125 Kişi, Arkadaşlarına Sinop’un Merkezindeki Tek Mesire A Ayşe Keleş hanımefendi vefat etti Ahmet Dönmez vefat etti Ünzüle Özdemir hanımefendi vefat etti Makbule Tolu hanımefendi vefat etti Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Yere batsın sizin insanlığınız! Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Ahmet Güneş vefat etti Ahmet Taşkan vefat etti Makbule Çakmak hanımefendi vefat etti Tümü

Tasarruf İçin Akşam Pazarına Gidin


Komşu Suriye


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


II. Abdülhamid Han’a bitmeyen kin!


Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Yıldız Mahallesi'nde Satılık İşyeri


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Şubat ayı ziyaretci sayısı:1167598 DtGaNi

* ANASAYFA *