E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop Yeşile Sahip Çıkabilecek mi?

Çevre Dostları; "Mesire Alanımızı Bize Geri Versinler"

26.02.2020 Çarşamba - Sinoplu çevreciler, Sinop medya ve basın kuruluşları, Sinoplu yetkililer neredesiniz? Sinop merkezinde bulunan tek yeşil alanı sinsice yok edilmeye çalışılırken, çevreci olarak bildiğimiz Sinop Belediye başkanlığı ne yapmaya çalışıyor? Sinop hala neden sessizliğini koruyor?

Yapılan haberler ve basın açıklamaları sadece Boyabat medyasında gündeme gelip haber olurken, ulusal bazda sadece İHA'nın haber yapması Sinop’ta yayın yapan medya kuruluşlarının olaya sesiz kalması da Sinop halkı tarafından dehşet içinde izleniyor

Edinilen bilgiye göre, Karadeniz’in incisi yeşil Sinop’un merkezinde kalan tek ve son mesire alanında Sinop Belediyesi hangi amaç ve kriterlerde yapılaşma izini verdi? Bu iznin Sinop halkına ve Sinop belediyesine yararı katkısı ne olacak? Sinop merkezden insanların yürüyerek dahi gelip sosyal faaliyette bulunduğu bu alan kimlere, hangi şartlarda verildiği kamuoyu adına cevap bekliyor.

Kamuoyu adına soruyoruz…

İddialara göre, öncelikle bu alan Doğayı Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğünün yetkisinden alınarak, Sinop Orman İşletme Müdürlüğüne verildi. Sinop Orman İşletme Müdürlüğüde bu sahanın kriterlerini değiştirerek özel şahıslı hizmete ne zaman, nasıl ve hangi şartlarda verdi?

Sinop Belediyesinin de saha içinde yapılaşma iznini hangi şartlar göre verdiğinin cevabıda, ayrıca kamuoyu tarafından merakla beklenilmektedir. Verilirken bu alanda yok edilecek ağaçların miktarı da belirtildi mi? Sinop Belediye başkanlığı konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapacak mı?

Kamuoyu ayrıca bu kadar güçlü manevralar yapan, çeşitli vasıtalarla basına sansür ve baskı yapmaya çalışan, özel işletmecilerin hangi siyasi çevrelerin veya hangi siyasi partiye yakın olduğunu merak etmektedir.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:27 02 2020 12:58(1058) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Emeklilerin bayram ikramiyeleri kaldırıl Sinop'ta teşvik süresi uzatıldı Gerze Güne Yangınla Uyandı Satılmış Köseoğlu vefat etti Hanönü’nde 125 Kişi, Arkadaşlarına Ayşe Keleş hanımefendi vefat etti Ahmet Dönmez vefat etti Ünzüle Özdemir hanımefendi vefat etti Gençler Arası Şiir Okuma İlçe Finali Yap Makbule Tolu hanımefendi vefat etti Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Boyabat'ta Pastane İmalathanesi Yandı Yere batsın sizin insanlığınız! Sinop Yeşile Sahip Çıkabilecek mi? Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Sinop’un Merkezindeki Tek Mesire Alanı S Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Tümü

KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *