E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Üst Üste 3 Gün Alkış

Erdoğan Erkaymaz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüsü karşı yoğun mesai harcayarak sağlık çalışanlarını TBMM’de milletvekillerine alkışlatması üzerine “Sağlık Çalışanlarının Alkışlanması” yurt genelinde kitlesel etkinliğe dönüştü. Koronavirüs salgını dünyayı eve kapattı. Pek çok ülkede OHAL ve sokağa çıkma yasakları var. Sadece sağlık çalışanları 24 saat görev başında. Avrupa’da Halk Sağlık çalışanlarına alkışlarla destek oldu. Avrupa her akşam 8 gösterdiğinde balkonlardan ve pencerelerden sağlık çalışanlarına destek için alkış sesleri yükseliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada; ” saat 21.00 alkışı i için sağ ol Türkiye! Şehir şehir ev çağrılarımıza uydun özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarımızın bu Öz verileri yeni bir olay değildir. Bugün çalışanların meslektaşları Çanakkale başta olmak üzere tüm cephelerdeki değişik hastahaneleri dağıtılan tıbbiyeliler; ” 1915 yılında tüm hocaların ve öğrencilerin askeri birliklere dağıtılması nedeniyle Mektep-i Tibbiyye-i Şahane 1 yıl kapalı kaldı. Burası “Hilal-i Ahmer Hastahanesi” olarak hizmet verdi. 1. Dünya Savaşı boyunca 765 tıp öğrencisinden 346’sı şehit düştü ve geri dönmedi. 1. Sınıf öğrencilerinin tamamı Çanakkale’de şehit düştü ve bu nedenle de mekteb-i tıbbiye-i Şahane 1921 yılında hiç mezun vermedi ” Vatan memleket meselesi olduğunda sağlık çalışanlarımız 24 saat görevde… Ne kadar alkışlasak azdır.

Bu jestler yapılırken sağlık emekçilerinin sistemlerine de kulak vermeliyiz. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ” bunca zamandır itibarsızlastırılan bebekleri yok sayılan sağlık emekçileri olarak verdiğimiz emeğin takdir edilmesi hepimizi duygulandırdı. Ancak bu moral alkışlarından bile siyasi rant devrişmeye çalışanların, sağlık emekçisine yönelik şiddetin bizzat sorumlusu olan siyasi iktidarın ve bugün de bu büyük riske karşı (Korona Virüsü Salgını) hayatlarını ortaya koyarak emek veren bizlerden koruyucu malzemeleri bile esirgemeyenlerin alkışları maalesef samimi değildir ve bizleri mutlu etmemektedir. Salgın döneminde canla başla mücadele veren, riskten korunmak adına ailelerimizden bile uzak durmak zorunda kalan hekiminden hastane güvenliğine, hemşiresinden temizlik çalışanına hepimizin ortak kaygıları mevcuttur; Bizler elbette mesleki sorumluluğumuz ve meslek etiğimiz gereği sonuna kadar buradayız. Bizler bu mücadelenin en ön safhalarındakiler kendimizi güvende hissetmek, işimizi yaparken gönül rahatlığı ile hareket etmek istiyoruz.”

Sağlık çalışanları bütün ülke alkışlarken, devleti yönetenlere de iş düşüyor. Şunu hemen yapmalılar; —-Sağlık çalışanlara uygulanan şiddete karşı ağır yaptırımlar uygulamalar.

Ek gösterge hakları verilsin, güvencesiz ücret kaldırılsın ve aldıkları ek ödemeler emeklilerine yansıtılsın.

-Mesai saatleri ve aldıkları ücretler iyileştirilsin

-Olağanüstü hallerde, salgın gibi durumlarda bir maaş daha verilsin ki iş alkışlama ile kalmasın. Onlar ki bu illet virüste savaşıyorlar insanı Duygu olarak endişelen bile tedaviye devam ediyorlar. Hemşiresi serum takar, yoğun bakımcılar Entübe yapar, temizlikçiler görev başında virüse rağmen Ayakta kalmaya çalışıyor, en ön cephede…

Sanırım sağlık çalışanları alkış bununla kalmaz. Bu fedakarlık burada kalmaz. Hasta doktor ilişkileri üzerine bundan sonra şiddet içeren muameleler yaşanmaz. Sağlık çalışanlarımızın değerini unutmayız. Son vaka da tüm dünya toplumları ve ülkemiz yaşayanları kıymet bilerek motive etmek için alkışlamışken. Dileğim odur ki; bundan sonra; dövülen, sömürülen, öldürülen, hatta sürülen sağlık çalışanımız olmaz.

En zor zamanlarda (Savaş, doğal felaket, amansız hastalıklar vb. gibi) bizler için hayatlarını tehlikeye atarak kahramanca görev yapan sağlık çalışanlarımız ellerim patlarcasına alkışlıyorum. Bizlerden ricası olan “Ellerimizi yıkayalım ve Evimizden çıkmayalım” isteğini yerine getirelim son söz hipokrattan bugüne en büyük alkış size

Tarih:24 03 2020 13:28(29026) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: sağlıkcı 24 03 2020 23:25
ağzınıza sağlık çok güzel yazmışsınız.evet alkış bi nebze de olsa bize moral veriyor ama biz bu hastalığın tam içindeyiz her an hasta olabiliriz bizim işimiz zaten hastalara yardım etmek ama bazı haklarımız olsa iyi olur ben 24 saat çalışan biri olduğumdan emekli olduğumda elime geçen ücret 3000 tl olacak ve çalıştığımın karşılığını aldığımı düşünmüyorum biz sağlıkcıların hakkı her zaman yenmekte ve halkımız zaten bilinçsiz 2 dk da olay yerine gitsek bile 2 saat gelmediniz muamelesi yapan cahiller var unutmayın ki bizim hayatımız sağoldukça sizin de hayatınız sağolur bu böyle biline..

1. Yorum: gökbörü 24 03 2020 16:57
tamam sağlık çalışanları onure edılmelı ama pekı vatan için ölenler , eskısı kadar hatırlanıyormu , yoksa ölüm korkusu herkesı sarıncamı sağlık personelleri hatırlanıyor ????????bı düşünelım arkadaşlar , ayrıca bankacılar -kargocular -eczaneler vs. onlarda bır fiiil cephede çalışıyor şu an riskle başbaşa , !!!!!!!!!sınır otesınde hem vırus hem düşmanla savaşanları da unutmayın!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sarıkamış Faciası 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim KKTC’nin 37. Kuruluş Yılı Kutlu ol 10 Kasım İnadın ve İnancın Adı "ERNESTO CHE GUEVA 30 Ağustos Zaferi En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999 Saat: 24 Temmuz Basın Bayramı 19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır İyi ve Güzel İşlerde Birbirinizle Yarışı Biz Senin İçin Burada Kalıyoruz Sende Bi Üst Üste 3 Gün Alkış Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal'in Doğduğ Göçmenlere Açık Kapı Politikası Tasarruf İçin Akşam Pazarına Gidin Atatürk’ün Vasiyeti’nin İpta Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu O Mutlu Yıllar Şanlı Tarihimizde Söz Edilmeyen Trajedi: Nedir Bu Atatürk Düşmanlığı Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildi 10 Kasım İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Zil Çaldı, Okullar Açıldı Ne Olacak Emeklinin Hali Halkın İradesine Gasp “Kayyum̶ Kaz Dağları’na Sahip Çık! Lozan Barış Antlaşması (Ezilen Bir Halkı ODTÜ’de Kavaklık Direnişi İsraf, Kibir, Şatafat Kaybetti Umut Kaza İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı VIP’iniz Batsın “Mezarım Türkiye’de Olsun, Oda Yeter Ban İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım Milli Mücadelenin 100. yılı Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba 1 Mayıs işçinin emeğin bayramı Sinop Nükleer Santral İstemiyor Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri Kamu Düzenini Koruyan Polis Teşkilatımız “Müller – Anam Anam Ali” Ali Atatürk Diye Bir Adamı Duydun mu? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *