E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

CHP Sinop İl Başkanı Yüksel'den 'Kayırmacılık' iddiası

CHP Sinop İl Başkanı Avukat İnan Savaş Yüksel yaptığı açıklamada, Boyabat ilçesinde sağlık çalışanları arasında kayırmacılık yapıldığını ileri sürdü. İl Başkanı Yüksel yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Bilindiği üzere yaşadığımız bu süreçte sağlık çalışanlarının görevden ayrılması ve rapor alımları hususlarında bir takım kısıtlamalar getirildi. Hal böyleyken Boyabat ilçemizden gelen bir şikayet, bu durumda bile adam kayırmacılılık hala devam ediyor mu dedirtti.

Buradan İl Sağlık Müdürümüze ve yetkililere bildiriyorum; Boyabat ilçemizde sağlık personeli olan bir sendika başkanının yine sağlık personeli olan eşinin, geçerli bir özrü ve mazereti olmaksızın, sağlık dosyasında varolmayan bir hastalık bahanesiyle, korona virüsü ile ilgili olan nöbet grubunda görev almamak için rapor aldığı ve raporunun kabul gördüğü bilgisi gelmiştir.

Hepimizin fedakarlık göstermesi gereken bir dönemde, zaten en çok yıpranan grup olan sağlık çalışanları arasında böyle bir kayırmacılık yapılması şayet gerçekse toplum vicdanında telafisi imkansız yaralar açacaktır. Konunun sonuna kadar takipçisi olduğumuzu, yetkililerden konunun araştırılmasını ve kamuoyu vicdanının rahatlatılmasını beklediğimizi saygılarımızla bildiririz."

Kaynak: Vitrin Haber

Tarih:02 04 2020 16:29(1765) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: cemal 07 04 2020 12:30
ne olduğu belirsiz bir il başkanının sözlerinden yola çıkarak boyabatımızı vede başkanımızı satmayalım sinopluları kendimize guldümeyelım

6. Yorum: 5. yorumcuya 03 04 2020 16:35
basın savcılığı diye bir savcılık var. basın yolu ile açıklama yapılan olaylarda suç unsuru yahut bir hukuka aykırılık var ise basın savcısı kendiliğinden işlem başlatır.senin anlayacağın bu da bir nevi şikayettir.paçada çorbacı da vardır ihtiyacın var ise gider içersin :)

5. Yorum: ismail şenel 03 04 2020 12:00
aloooo kim bu onuda yazın sonrada git suç duyurusunda bulun.
nedir bu sokak kavgası gibi çık açıklama yap, bildik sözler.
paçan yiyorsa git şikayet et.

4. Yorum: boyabatlı 03 04 2020 01:22
normal günde bi işe yaradıkları yokki bugunlerde faydalari dokunsun ellerine çayı alıp keyf yapmaktan baska bisey bilmezler

3. Yorum: kemal sunal filmi 02 04 2020 22:20
kemal sunal'ın kibar feyzo filminde ücretini almak için sıraya giren işçilerden sıra feyzo'ya gelince diğerlerine göre kendisine neden eksik ücret veridiğini sorduğunda onların sendikalı olduğunu söyleyen usta başına feyzo saf ve temiz kendisininde harranlı olduğunu söylüyordu. bu olayda o film aklıma geldi :)
şu günlerde cani gönülden canları pahasına çalışan başta sağlık personelleri olmak üzere tüm çalışanlara müteşekkiriz. allah onların yar ve yardımcısı olsun.rahatsızlığı olup da idari izinli olanlara da allah acil şifalar versin.ama rahatsızlığı olmadığı halde 5 sene evvel ki rahatsızlığı ile siyasi gücü arkasına alarak işten kaçanlara da allah iyi demeyecektir.kimsenin ahı kimse de kalmaz.

2. Yorum: boyabat sevdalısı 02 04 2020 16:55
şefiğin olduğu her yerde bütün alavere döner

1. Yorum: aydın 02 04 2020 16:55
bu kafaların olduğu her yerde bütün ahlaksızlık olur.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Gökçeağaç Sakızı’nda Trafi 600 Yıllık Ağaç Ziyaretçilerini Bekliyor Evde olan 3 kişiye ne oldu? Korkma gel CHP Durağan Kadın Kollarına Boyabat'tan İlimizde Yoğun Bakım Kapasitesi Artırıld Boyabat Adliyesi Coronavirüsle Mücadeled Fadime Aydın hanımefendi vefat etti İsa Yıldırım vefat etti YEDAŞ Bilgilendirme Boyabat İlçe Umumi Hıfzısıhha Meclisi Ka Belediye Koronavirüs Günlerinde Su Paral Serin ve Yağışlı Hava Geliyor! 2020 Yılı Haziran Ayı Nöbetçi Eczane Lis Zehra Şahin hanımefendi vefat etti Mustafa Akman vefat etti İdris Tuğlu vefat etti Su Kanalından Çıkanları Görenler Şaşkına Sinop'ta 1 köy karantinaya alındı 74 Gün Sonra Cuma Namazı Kılındı Yaralanan Yavru Köpeğe Sahip Çıktılar Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kur Sinop'ta 4 metre boyundaki dev yılan kor Sıyrıklarla Kurtuldular Halil Küçük vefat etti Boyabat Kaymakamlığından Cuma Namazı ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın Sonunda Doğruyu Buldun Şefik Başkan Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğü 19 May Emniyet Güçlerinin Trafik Denetimi Devam Haydi İnsanlık İş Başına! İki Aile Arasında Kavga Bir Pazartesi Günü Boyabat Dörtyol'dan G Dörtyol'da ki Bilboard Ne Zaman Tamir Ed Güvenlik Güçlerine Bayram Ziyaretleri Alime Karagülle hanımefendi vefat etti Hüseyin Bozdemir vefat etti Dörtyol'da Yola Sığmadılar İrfan Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı Yayım Sinop’ta trafik kazası 1 ölü Sinop'ta ineğe çarpan otomobil alev topu Recep Doğan vefat etti Aziz Meşe vefat etti Mehmet Celep vefat etti Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek C Sinop Valiliğinden Boyabat ve Durağan iç Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Boyabat Umu Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Çok Boyabat’ta Refüje Çarpan Otomobil Ters D Tümü

2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Bayramlar…


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Haziran ayı ziyaretci sayısı:247349 DtGaNi

* ANASAYFA *