E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Corona Sonrası Ekonomi, Siyaset

Yazıya Stephan HAWKİNG'in ünlü sözü '' HAYAT VARSA UMUT DA VARDIR'' sözüyle başlıyorum.

Bugünlerde tüm halkımız,yöneticilerimiz ,sanatçılarımız,ünlü şahsiyetler video çekip evde kal diyorlar. Doktor ve diğer sağlık çalışanları ise canları pahasına bu salgının üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Salgının çıkış sebebi ile ilgilenmiyorlar, haklılar. Halbuki stratejistler, Fransız bilim adamı Nobel Ödüllü virolog Profesör Luc Montagnier, ABD başkanı, UK başkanı, Macron, yerli stratejistler bunun laboratuvarda üretildiği konusunda hem fikirler. Ayrıca 2003 yılında Fransa'da virüsün patenti alınmış olması da çok ilginç.

Ünlü Fizikçi Stephan Hawking'in ölmeden önce vasiyet gibi, dikkat çektiği konular ile devam edelim.

1 -Nükleer savaş

2 -Küresel ısınma

3 -Genetik tasarlanmış virüsler

4 -Yapay zekanın insan zekasını geçeği gerçeği

5 -Dünyaya göktaşı çarpması

6 -Dünyadaki hızlı nufuş artışı,kaynakların hızlı tüketilmesine neden olacaktır. Bu süreç insanlığı yok edebilir. İnsanlığın geleceği uzaydadır demiştir.

Geçmiş yıllarda Bafa Gölü'nde kooparatif üyeleri dışarıdan gelen bir grubun göle balık bıraktığını, bu balıkların da içerideki balıkları dölleyerek cinsiyetsiz balıkların ürediğini söylemişti.

Kapatılan Refah Partisi başkanı Ahmet Tekdal Çorum'un dağlarına İsrailli dağcıların Kırım Kongo kanamalı ateş yapan kenelerin bırakıldığını iddaa etmişti.

Amerikan Harp dairesinin iklimlerle, insan beyniyle, suni depremlerle ilgili çalışmaları var, iddiaları gündemde. Bu teknolojiyi taşıyan gemide Ege kıyılarında demirli.

Tc vatandaşı Oktar Babuna için toplanan kanlarla, Türkiye'nin gen haritasının çıkarıldığı MHP'li sağlık bakanı Osman Durmuş tarafından iddaa edilmişti.

Yukarıdaki iddaalar eşliğinde tüm konuşmacıların haklı olduğu bir slogan var; Coronadan sonra dünyada hiçbirşey bir daha eskisi gibi olmayacak da, ne olacak..

Ben kurgumu yazıyorum

Dünyada, ülkelerin de üstünde bir akıl var. Ben buna ''üst akıl'' diyorum. Bu üst akıl Çinde ki üretim artışı ile tüm dünyayı borçlandırıyor, borçlanan ülkeler üst akıla ait kurumlardan borç alıyor. Sonuçta Dünya'nın toplam borcu yaklaşık 270 trilyon dolara ulaştı. Bu arada Dünya nufusu da 8 milyar kişi oldu.

Üst akıl yoluna Çinle devam etmek istiyor.İşte bu noktada savaş ABD'de başladı.

ABD ulusalcılarınıı temsilen Trump, karşıda küreselci üst akıl yanlısı ABD

Corona Sonrası Dünyada Oluşması Muhtemel Kutuplar

1-Rusya, ABD, Fransa, Almanya, Japonya

2-Üst akıl ve Çin, WHO, IMF, UN gibi örgütler

3-Rusya, Almanya, Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri

4-İngiltere, ABD, Japonya, Türkiye

5-ABD, Almanya, Fransa, Türkiye, Japonya

Şimdi biz ne yapalım;

Dünyadaki bu çelişki devam ederken bazı kurum ve kişiler Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi ABD ulusalcılarının yanında yer alalım, Çin ve üst akılın yanında, Rusya'nın yanında, Almanya/Fransa paktında olalım diyebilirler. Atatürk olsaydı ne yapardı sorusunun tam karşılığı ''Tam bağımsız Türkiye'' dir.

Babür Hindistanı almış, 5 milyon m2, Osmanlı Kanuni ile Macaristanı almış, 8 milyon m2, Şah İsmailin Safevi Devleti 3,5 km, toplam 16,5 milyon m2 yapar. O zamanlar at sırtında bu birliktelikler zordu .Bir düşünelim olabilseydi tüm dünya nefes alırdı. Şimdi ise Corona sonrası Türk ülkeleri birliği şart. Bunun ilkadımı son günlerdeki Türk Cumhuriyetleri başkanlarının yaptığı görüntülü konferanstır.

Türk ülkeleri birliğine alınabilecek aday ülkeler aşağıdaki gibidir.

TÜRKİYE, KKTC, AZERBEYCAN, TÜRKMENİSTAN, KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, TACİKİSTAN, PAKİSTAN, İRAN, ÖZBEKİSTAN, MOĞOLİSTAN, RUSYA.

BU TÜRK BİRLİKTELİĞİ SONRASI ANCAK DÜNYA DEVLERİ İLE MASAYA EŞİT ŞEKİLDE OTURABİLİRİZ.

İbrahim D.

Tarih:05 05 2020 16:13(33746) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Karaman ilinden selamlıyorum İnsan Kime Kırılır, Dost Bildiğine... Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!! Gölge Adam; Sosyal Hayata Bakışta Eğitim Boyabat Sırık Kebabı'nın Tescili ve Coğr TÜRK KİMDİR ? Hayatımdan Bir Kesit ve Bugünlere Dair Yumurta mı Tavuktan, Tavuk mu Yumurtadan Gölge Adam:Anlayana Sivrisinek Saz, Anla Varmıyız? Hasan Boğuldu Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler… Mete Çağdaş Yazdı HİS Corona Sonrası Ekonomi, Siyaset Müslümanlar İçin En Büyük Tehlike Tevhid 23 Nisan'ın,TBMM'nin Yani Türkiye Cumhur Mal Sahibi, Mülk Sahibi Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koro Arkadaş mı, Dost mu? 36 şehit yada bir kaç tane şehidimiz Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun İlim ve Samimiyet Doğu Türkistan... Boyabat Belediyesi! Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER? Sinop Üniversitesi ve STK’lar(ı) Azar Azar Oldu Osmanlı’da hayvan sevgisi Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum.. İnancın gereği, temelleri, kriterleri Köprüden Önce Son Çıkış; ’’A İbretle Okuyunuz! Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldır Sinop gezisi izlenimlerim Ümit Ettiklerimiz Gelecek Yine bir 24 Kasım ve 23 yıl sonra bir 24 Haykırış -II Sinop'ta Kaç Tane Böyle Belediye Başkanı Tevekkül.! Dün-Bugün-Yarın..! Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevic Haykırış..! Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Re Gerçek sivil toplum anlayışı Baybars'tan Günümüze İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtara İtirazım Var..! Ülkücüler MHP’ye Oy Vermelidir (!? Sen Ne Ayaksın Be Karga ? Tümü

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *