E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek Cevabımız Vardır

CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker insanların sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlardan sorumlu olduğunu vurgulayarak hakaret ve iftira ile yapılan paylaşımların kimseye fayda getirmeyeceğini söyledi.

Eleştiriye Açığız Ama Hakarete ve İftiraya Verecek Cevabımız Vardır!..

CHP Durağan İlçe Başkanı Mustafa Eker sosyal medyaya düşen ve basında yer alan CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Aşağıalınca köyü eski muhtarı Mecit Balıkçı tarafından söylenen ‘o terörist’ sözüne sert tepki gösterdi. Eker yaptığı yazılı açıklamada ; ‘Demokrasi, önüne gelene iftira atmak ve hakaret etmek değildir.’ dedi. Açıklamasında; “Ülkemizde son dönemlerde eleştiri ve hakaret birbirine karıştırılmaya, eleştirmeyi beceremeyenler tarafından ise iftiralara başlanmıştır. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bazı AKP’li üst düzey yönetici, milletvekilleri ile il başkanları ve trollerin söylemleri tabanda kendine yer bulmaya başlamıştır. Bu söylemlerden cesaret bulan bazı kendini bilmezler de Türkiye Cumhuriyeti devletinin yasaları ile seçilen ve haklarında bir mahkeme kararı bile olmayan milyonlarca oy almış isimleri hedeflerine koyarak ‘terörist’ yaftasını vurmaktan çekinmedikleri görülmektedir. Genel merkezlerden başlayan ve tabanda karşılık bulan bu kutuplaştırıcı dil bu ülkede kimseye fayda sağlamaz. Tüm vatandaşlarımızın ve siyasi partilerin, özellikle de iktidar partisi ve temsilcilerinin görevi, birlik ve beraberliğimizin sağlanması, kutuplaştırıcı, ötekileştirici dilden uzak durması gerektiği görülmektedir. İlçemizde de son dönemlerde partililerimiz hak etmedikleri suçlama ve tanımlamalara maruz kalmaktadırlar. Parti olarak adabınca ve üslubunca yapılan iftira içermeyen her türlü eleştiriye açığız. Demokrasi kişi ya da kurumları eleştirdikçe ve eleştiriye tahammül gösterdikçe gelişir. Demokrasinin nimetlerinden yararlanarak muhtar seçilmiş olan eski bir muhtarımızın milyonlarca oy alan Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında söylemiş olduğu, iftira içeren hiçbir hukuki dayanağı olmayan ‘o terörist’ sözü kabul edilebilir bir durum değildir.

CHP olarak bizler insan haklarından, hukuktan haktan ve adaletten yana tavır alırız. Karşıt görüşlülerde de olsa hukuksuz yapılan demokrasi dışı ve şiddet içeren hiçbir eyleme destek vermemiz söz konusu olmamıştır. CHP teröristlerle birlikte anılabilecek en son partidir. Çünkü CHP’nin geçmişinde Kuva-i Milliye vardır, şehit kanı vardır, Mustafa Kemal Atatürk vardır, bu ülkenin kurucu iradesinin şekillendiği demokrasiye ve Cumhuriyete verilen değer vardır. Bu nedenle bizleri de terörist destekleyicisi gibi algılatan kamuoyuna bu subliminal mesajı vererek terörle eşleştiren bu söylemi kınıyorum. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun avukatları da söz konusu sözlerle ilgili olarak inceleme başlatmış olup gerekli görürlerse mahkeme sürecini başlatacaklardır,” dedi.

Eker, sosyal medya da veya yazılı basında eleştiriyi aşan hakaret içeren, iftira taşıyan her türlü paylaşımın bundan böyle hukuk mercilerine taşınacağını belirterek, “eleştiriye varız ama hakareti, iftirayı kabul edemeyiz” açıklamasında bulundu.

Durağanlı Çiftçinin Derdine Bugün Derman Olmayacaksın, Ne Zaman Olacaksınız?

Eker açıklamasında; Durağan’da yaşanan su kıtlığına da vurgu yaparak ; “İlçemizin geçim kaynağı olan çeltik ekimi başlamıştır. Çiftçilerimize üreticilerimize bereketli bir sezon dilerken gelmekte olan su kıtlığının da üreticimizi vuracağını görüyoruz. Özellikle Toprak Su ve Ziraat Odası Başkanlarının uyarılarını dikkate almayan iktidar temsilcileri bu yıl Karayazı mevkiinde su kıtlığı nedeniyle ekilemeyecek ya da hasada dönüşmeyecek olumsuzluklardan birinci derecede sorumludur. Önce yıllardır devam eden ve çözülmeyen kamulaştırma sorunu nedeni ile İkiz Göletleri besleyen su kaynağı boşa akmıştır. Sonrasında ise temsilcilerin talebi olan Yasıalan Göletinden su desteği sağlanamadığı için İkiz Göletler yeterli su miktarına ulaşamamıştır. Bu nedenle Karacaören ve Karayazı mevkiinde yüzlerce dönüm tarla ekilemeyecek, çiftçimiz üreticimiz hasat kaldıramayacak, borcunu ödeyemez hale gelecektir. Bugün buna çare aramayan, Yassıalan Göletinden su saldırmayan iktidar suyu ne zaman salacak? Çiftçinin derdine derman olacak? merak ediyoruz. Yoksa onlar hem çile çeker ama bize oy verir diyerek sorunu görmezden mi geleceksiniz” dedi.

Eker tüm uyarılara rağmen geciken kamulaştırmada DSİ’nin ihmali ve sorunları görmezden gelmesi nedeniyle mağdur olan üreticinin,hukuktan doğan haklarını kullanarak zararlarının telafisi için bir mücadeleyi başlatmak adına hukuki yolların zorlanması gerektiğini söyledi.

Tarih:22 05 2020 15:29(1579) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: boyabatlı kağzım 23 05 2020 20:14
chp durağan ilçe başkanı sayın mustafa eker daima durağanlı çifcinin dertleriyle haşır neşir oluyor. durağan için birşeyler yapmaya cabalıyor. durağan köylü ve çifcisinin bu cabaları takdir etmesi lazım.

1. Yorum: gökbörü 22 05 2020 16:08
aman milletın aklıyla kımse alay etmesın ha alay edılıyo zaten yıllardır pkk ile osloda başlayan süreçte masaya oturan kım? fetö ile yıllarca beraber yuruyen kım? daha neler neler , mazıye bı bakın çabuk unutmak bu mılletın en büyük handıkapıdır , unutmayın arkadaşlar , chp ye gelınce orası da ulusal kanadı gevşetmış durumda chp de aslına dönmelıdır , herkes özeleştırı vercek kardeşim !!!!!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Saraydüzü Barajı Sulaması Kesin Kabulü Y Ramazan Demirci ve oğulları Kerem ve Res Ayancık'ta üç kişi boğularak can verdi Yakup Erkan vefat etti Sinop Belediyesi karar aldı; artık kulla Mezarlık ve Çevresinden İnsanı Üzen Görü Şans Eseri Yara Almadan Kurtuldu Dikmen'de Yasadışı Kenevir Ekimi Kitabın Yazarı Hatasını Kabul Etti Hareketsizlik Kemik Erimesini Tetikliyor Mantar Toplamaya Giden Vatandaş Bulundu Sinop'ta ölü yunus karaya vurdu T’lerde Kaza: 3 Yaralı! TOBB ve Trendyol İşbirliği Dünyanın en yaşlı kedisi Rubble 31 yaşın Eğlence Köyü Karantinaya Alındı Sinop ili genelinde fuhuş operasyonu Yaşar Demirbek Defnedildi İlyas Altun vefat etti Hasan Yılmaz vefat etti Emeklilikte Yaşa Takılanlar Siyasi Parti Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi Sinop Yaşar Demirbek vefat etti Neziha Maviş hanımefendi vefat etti Sinop'ta trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı 8 yaşındaki çocuk silahla kendini vurdu İlçe Başkanlığı Görevinden İstifa Etti Bağış Yaptığı Okul Nihayet İhaleye Çıktı Bu İhalede Neler Oldu Siz Ona Cevap Veri Sinop’ta freni boşalan kamyonet üs Ayancık yolunda 2 kamyon çarpıştı BBP Sinop İl Başkanlığına Tahir Şahin at Zıpkınla balık avlamak için denize giren Boyabat gençlik merkezinde yaz etkinlikl Belediyenin Yayımladığı Kitapta Korkunç Veli Tokmak vefat etti Murat Külcü vefat etti Karadeniz; ''Yarını görmek istiyorsak iş Sinop genelinde maske takma zorunluğu ge Bekir Ay vefat etti Önemli Duyuru: Çalışma saatleri kısıtlam Sürücü Kazayı Ucuz Atlattı Duraktaki Fabrika İşçisine Otomobil Çarp 2020 Yılı Temmuz Ayı Nöbetçi Eczane List Sinop İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt S Barış Karadeniz Kabotaj Bayramı Mesajı Hanife Sevinç hanımefendi vefat etti Satılmış Çelik vefat etti Ünzüle Sönük hanımefendi vefat etti Tümü

Maske takma zorunluluğunun etkisi


Abdülhamid kimden izin alamadı?


Satılık Arsalar


Boyabat Ağzında Gün Adları


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Türkiye de Ne Var Ne Yok


Gölge Adam:Anlayana Sivrisinek Saz, Anlamayana Davul Zurna Az


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Temmuz ayı ziyaretci sayısı:1140475 DtGaNi

* ANASAYFA *