E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop Üniversitesi Lisansüstü Programlarına Rekor Başvuru

Her geçen gün emin adımlarla büyüyen; güçlü akademik kadrosu ve bilimsel başarılarıyla adını üst sıralara taşıyan Sinop Üniversitesi, bu yıl önlisans ve lisans programlarında olduğu gibi lisansüstü alandada yoğun ilgi gördü.

Lisansüstü program çeşitliliğini her yıl artırarak doktora, tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans düzeyinde eğitim görmek isteyen öğrencilere zengin ve nitelikli bir araştırma olanağı sunan Sinop Üniversitesi, 26 lisansüstü programı için belirlenen 408 kontenjana, 1310 aday tarafından başvuru yapıldı.

Başvuru sayısı dikkate alındığında, geçen yıla oranla başvurularda % 478 oranında önemli bir artışın yaşandığı görüldü.

YENİ AÇILAN YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA YOĞUN İLGİ

Sinop Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde bu yıl açılan Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı ve Disiplinlerarası Arkeometri Anabilim Dalı tezli yüksek lisans programlarına rekor oranda başvuru yapıldı.

Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalına ayrılan 38 kontenjana 229, Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalına ayrılan 30 kontenjana 262, Disiplinlerarası Arkeometri Anabilim Dalına ayrılan 10 kontenjana ise 19 aday başvuruda bulundu.

ÜNİVERSİTEMİZ BİLİMSEL BAŞARILARIYLA LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE DE TERCİH SKALASINI ARTIRDI

Ortaya koyduğu bilimsel başarılarla hem yurt içinde hem de uluslararası akademi camiasında adını üst sıralara taşıyan ve saygın derecelendirme kuruluşları tarafından başarısı tescillenen Sinop Üniversitesi, “Öğretim Üyesi Başına Düşen Yayın Sayısı” baz alınarak oluşturulan sıralamada 108 devlet üniversitesi arasında Türkiye beşincisi olurken, 2006-2008 yılları arasında kurulan 41 üniversite arasında ise birinci sıraya yükselmişti. Üniversitemiz bu başarılı performansıyla akademik kariyer düşünen ve alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin de ilk tercihi oldu.

Üniversitemiz bünyesindeki lisansüstü programlara lisans eğitimlerini yeni bitirmiş öğrencilerin yanı sıra; başta Sinop olmak üzere bölgemizin ve ülkemizin çeşitli illerinden çok sayıda kamu yöneticisi, kamu çalışanı ve özel sektörden meslek insanı başvuruda bulundu.

“TERCİH EDİLEN BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

Sinop Üniversitesi lisansüstü programlara gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, “Lisansüstü eğitim kapasitesi, bir üniversitenin araştırma kapasitesi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle lisansüstü programlarımıza yapılan başvurudaki artış, Üniversitemizin sadece eğitim alanında değil aynı zamanda araştırma alanında da tercih edilen bir üniversite olduğunun göstergesidir. Sinop Üniversitesi olarak en büyük hedeflerimizden biri bilime hizmet etmek, lisansüstü eğitim kapasitesini yukarılara taşımak ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli araştırmacılar yetiştirmektir. Yeni açılan lisansüstü programlarımızla bu amacımıza ulaşmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

Sinop Üniversitesi'nin bilimsel başarılarıyla öğrenciler açısından çekim merkezine dönüştüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, zengin program ağı, kaliteli eğitim içeriği ve güçlü akademik kadrosu ile Sinop Üniversitesi’ni tercih eden lisansüstü öğrencilerin, burada arzu ettikleri eğitimi alacaklarını belirtti.

Tarih:22 09 2020 14:25(1573) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

7 gün boyunca 7 ayrı konuda denetim gerç TR82 Bölgesi Dijital Proje Geliştirme Pr Sabıkalı Kavşakta Yine Kaza 51 Lakaplı Hüseyin Çakırgöz Taburcu Oldu Nezihe Kuru hanımefendi vefat etti Boyabat Halkını Bilerek mi Zehirliyorsun Sinop Akliman’da Trafik Kazası "Muhtarlarımız Halkın İçinde Halkın Seçt YEPAŞ ‘Sıfır Atık’ Belgesi A Karadeniz; Okullarda Mümkün Olan En Az T Mehmet Menteşoğlu vefat etti Duragan Vezirköprü Arasında Trafik Kazas Boyabat’ta Bıçaklı Kavgaya Karışan Yeter Kurt hanımefendi vefat etti Keziban Tunç hanımefendi vefat etti Yakup Kazar vefat etti Semine Karslıoğlu hanımefendi vefat etti Hanönü'de Trafik Kazası 51 Lakaplı Hüseyin Çakırgöz Yoğun Bakımd Görüntüler Sinop'tan geldi! S-400 füzele Boyabat’ta Kanlı Gece Bıçaklı Kavg Sadık Yalçın vefat etti Aşkın Ayrancıoğlu'ba Alanya'dan Ödül CHP’den Hizmete Teşekkür Ziyareti Genç Fikirlerin Yarıştığı Vocathlon Prog Sadiye Güneş hanımefendi vefat etti 51 Lakaplı Hüseyin Çakırgöz’e Minibüs Ça İYİ Parti Sinop Heyetinden Ziyaret Bu uygulamadan herkes memnun Boyabat Halk Eğitim Merkezi Kurs Duyurus KUZKA’dan Personel Alımı Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği Hiçe Mi Trafik Polisi Hasan Ayhan’ın Babas İl Özel İdaresi Araç Fİilosu Gücüne Güç CHP Milletvekili Karadeniz Çalmadık Kapı Köylere Hizmette Şimdi Sıra Temizlikte Fatma Ergün hanımefendi vefat etti Mehmet Türkeş vefat etti Adnan Menderes Bulvarında Araçlar 20 Dak Sinop’ta basına engel valiye taşın 4 Uzman Doktor Göreve Başladı Karadeniz'de NAVTEX Mesajı Yayınlandı Sinop Kabalı'da kaza, Sürücü hayatını ka İl Özel İdaresi 260 Kilometrelik Yolu As Boyabat Yeni Mahallede Trafik Kazası Boyabat’ta motosiklet ile pikap ça Hırsızın elektrik parasını 5 yıl daha öd Büyük Operasyon, Yüklü Miktarda Uyuşturu Boyabat Panayırı ve Yağlı Güreşler İptal Tümü

Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


İnadın ve İnancın Adı "ERNESTO CHE GUEVARA"


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


Bende Tutmaz Diyorum


On Bin Ekmek Faturası


Günel İnşaat, Halı ve Yer Döşemeleri'nden Duyuru


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Ekim ayı ziyaretci sayısı:1071215 DtGaNi

* ANASAYFA *