E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Görüntüler Sinop'tan geldi! S-400 füzelerinin izleri...

Türkiye'nin S-400 füzelerini radar testine sokacağı ve testin Sinop yakınlarında füze atışı yapacağı belirtilmişti. Sahadan ilk görüntüler geldi.

Türkiye, 2017 yılında Rusya ile S-400 anlaşmasını imzaladı. 2,5 milyar dolar değerindeki ilk parti (dört füze bataryası) geçen yıl Türkiye'ye ulaştı. 

Günboyu'nun haberine göre Türkiye'nin Sinop bölgesinde Navtex ilan etmesi ve Sinop hava sahasının 16-17 Ekim tarihlerinde atış eğitimi için kapalı olacağını duyurması S-400 savunma sistemini test edeceği konuşuluyordu. 

StemMakerAtolye adlı Twitter hesabından paylaşılan görüntülerde "Atölyemizde manzara böyle S 400 -Sinop" ifadeleri kullanıldı. Reuters son dakika olarak duyurduğu haberinde Sinop'ta S-400'lerle test sahasında füze atışı yapıldığını ifade etti.

Kaynak: Günboyu.com

Tarih:16 10 2020 15:51(2042) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: gökbörü 20 10 2020 10:33
burdakı asıl mesele nato üyesı olarak rus yapımı füze alıp kullanıp kullanmayacağın konusudur -kullanırsan sonuçları ne olur ?bunu bekleyıp görelım fazla uzatmaya gerek yok !!!!!!!!!!!!

3. Yorum: gökbörü 20 10 2020 10:27
2.yorumcu kardeşim savunma sanayı hakkında da yeterınce bılgım var -burada benım anlatmak istediğim sinopta deneme yapılması konusu değil - bu füzelerın aktıve edılıp edılemeyeceği şayet aktıve edılırse doların 10/15 tl olup olmayacağı o yüzden geçelım bunları ,o fuzenın bir tanesını denemek bıle dunyanın malıyetı , eşdeğerı patrıottur , amerıcan yapımı ayrıca rusya s-400 den sonra şuan s-500 2020 envanterıne dahıl etmıştır.yanı bıze alt modelı verdı bu da benden sana bılgı olsun , syg.

2. Yorum: savunma san. meraklısı 18 10 2020 13:41
gökbörü kardeşim,
yapılan ilk denemenşn amacının neden niçin sinop oldugu hakkında fikirlerin tamamen bilmediğinden çünkü ülkemiz atmaca seyir füzesi ve bunun gibi diğer roket denemelerimi üstlenici firmalara sinop tan denenmesi için yetki verdi neden peki sinop ?
şimdi seni aydınlatayım sinop ülkemizin kızeyine doğru 300 km ve gürcistana dogru 500 km olan bir deniz kıtasahasına sahip bu ülkemizin en geniş denizkıtasahası sebebi budur umarım anlatabilmişimdir.

1. Yorum: gökbörü 16 10 2020 17:16
füzeler nıye kuzeye çekıldı acaba ?rusya dan aldığımız füxzeleri rusya ya karşımı kullancaz amerıka bu, oyun içinde oyun , niye malatlayada dıyarbalkırda değil güney ateş çemberı :burda hıkayeden deneme yapılacak olay bu !pekı nerde denenıyo amerıkan radarında nasıl ?radar nıye vardı :rusyayı gözlemek için !işte tez -antıtez ve sentez yaklaşımıyla olaylara bakamazsqak daha çok film seyrederız dostlar !syg.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Erhan Usta: "Samsun'un 5 milletvekili va Babacan: Sinop'un sorunlarını çok iyi bi Sinop'ta kadın sürücüler konvoy düzenled Haksız da değil hani! Başkan Uğur Giresun güven tazeledi Sinop Üniversitesinden Eğitim- Öğretim i Meryem Coşkun hanımefendi vefat etti Cevdet Taş vefat etti Halil Bayram vefat etti İsmail Demirkol vefat etti Nöbetçi Akaryakıt İstasyonu ve Lastik Ta Sanayi Kavşağı Sinyalizasyon Sistemi Akt Riskli Bölgede Yürütmeyi Durdurma Kararı Sinop Valisi Başta Olmak Üzere Bakın Kim Sinop Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu 81 Say Mürüvvet Çil hanımefendi vefat etti Reşat Şen vefat etti Muzaffer Şen vefat etti Orhan Baykan vefat etti Sinop’ta otomobil ineğe çarptı, polisler Hanife Aslan hanımefendi vefat etti Gülçiçek Çil hanımefendi vefat etti İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona önle Sinop'ta 361 bin 200 TL korona cezası Muharrem Hekimoğlu vefat etti Boyabat’ta Yangın Ev Kullanılamaz Vergi/Sosyal Güvenlik Prim Borcu olanlar Veli Bürümlü vefat etti Mehmet Ali Çelen vefat etti Tekneleri bozulunca yakayı ele verdiler Otomobil, 10 metreden aşağı uçtu Sinop'ta 2020 Yılında 30 Bin 926 Dekar T Macide Dilek hanımefendi vefat etti Musa Köstek vefat etti Turan Ekiz vefat etti Karadeniz, Sinop'ta ki Güncel Koronavirü Mehmet Ali Kılıç vefat etti Meliha Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şehri Körükoğlu hanımefendi vefat etti Boyabat'ta Sigara İçme ve Sokağa Çıkma Y Hüseyin Cömert'in "Boy-abad Köyleri ve S Tahta balık kasaları 16 yıl önce hayatım Ayancık'taki teleferik sistemi tarih old Sündüs Çakır hanımefendi vefat etti Mustafa Tandoğan vefat etti Kız Kaçırma Olayı Kanlı Bitti: 1 Ölü Gülser Bıyıklı hanımefendi vefat etti Hüseyin Doğanoğlu vefat etti Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Ölü Tümü

Yağmur Tekstil İşçi


Acı Reçete


KKTC’nin 37. Kuruluş Yılı Kutlu olsun


Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Kasım ayı ziyaretci sayısı:1246992 DtGaNi
* ANASAYFA *