E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İnsan Kime Kırılır, Dost Bildiğine...

Uzun zamandır yazayım yazmayayım ikileminde kalıp da bocaladığım zamanlar oldu. Baktım ki yazmaya yazmaya kalemimiz pas tutmuş. O zaman şeytanın bacağını kıralım ve bir yerlerden başlayalım istedim.

Bazen insanı yazdıklarından çok yazamadıkları üzüyor, içini kemiriyor. Bunaltıyor, daraltıyor. Yak gitsin gemileri diyesi geliyor insanın.

Yazsam mı yazmasam mı diye içini kemiren duygular, uykularına sekte vuran düşünceler kahrediyor insanı.

Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç'in dediği gibi dostların sessizliği kalıyor akıllarda. Haklıdan yana değil güçlüden yana alınan tavırlar.

Her neyse gündemimiz o değil...

Bu kadar giriş yeterli...

Gelelim meselenin özüne...

Gündem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sedat Peker arasında ülke gündemini meşgul eden kavga. Konunun burasını herkes gibi bende medyadan takip ediyor ve sonunu da merakla bekliyorum.

Yalnız benim takıldığım nokta...

Hadi ve Süleyman ÖZIŞIK kardeşlerin durumları. Özışık kardeşlerin yazılarını, çıktıkları tartışma programlarını da yakından takip eden biriyim. Özışık kardeşler bundan çok kısa bir süre öncesinde, Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak'ı "İstanbul Sözleşmesi" ile ilgili yapmış olduğu açıklamalardan dolayı AKP'li ve haine varan söylemlerle eleştirmişlerdi.

Mukadderat öyle bir şey ki yıllarını inandığı davaya adayan Dilipak'ı bu sözlerle yaftalayanlar bu gün aynı şekilde AKP'li olmakla ihanetle suçlanıyorlar. Yani eden buluyor. Beşeri adalete inat Yüce Allah'ın adaleti tecelli ediyor ve kimsenin ahı kimse de kalmıyor.

Bence bakmak ve görmek gerekiyor.

Neyi mi?

Dava...

Ve dava adamlığını...

Bakıyorum siyasetin her kanadında isyan var. Ülkücü hareketin aykırı sesi Ozan Arif. Davası uğruna ülkesinden kovulan. Sürgün edilen yiğit bir adam. Mekanı Cennet olsun. Son nefesine kadar inandığı dava uğruna mücadele eden Ozan Arif'in siyaseten kırgınlığının olduğu bilinen bir gerçek.

Milli Görüş'ün idol isimlerinden Şevki Yılmaz. Yıllar yılı köy köy kasaba kasaba gezen inandığı değerler uğruna mücadele veren konuşmalar yapan kimilerine göre vaiz, kimilerine göre milyonları etkileyen çok güçlü bir hatip. Şevki Yılmaz hocayı da gerek Akit TV gerekse Kanal 68 de ki konuşmalarından takip ediyorum. Onunda çok mutlu olduğu söylenemez. Oda siyaset ve siyasetçilerden yana dertli.

Sol kesimde ise; Dr. Hulki Cevizoğlu, Mehmet Sevigen gibi isimler onlarda dertli.

Ama hiç kimse davasından değil, dava adamlarından dertli. İnsan kime kırılır dost bildiğine...

Anlayan anlamıyor.

PEKİ KİM MUTLU?

İşte meselenin özü burada ortaya çıkıyor. Kimi insanlar menfaatleri gereği kılıktan kılığa giriyor ve parti parti geziyor. Yeni partilerinde kurtarıcı dava adamı oluyor.

Yeni partileri de onları öyle bir bağrına basıyor ki. Bir bakmışsınız en tepede onlar. Sonrası ise hüsran hep hüsran.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi

... KANDIRILDIK..

Kime bizi arkamızdan hançerleyen dost görünümlü Brütüs'lere...

Şunu iyi bilmek lazım... Şeytandan rahmana secde gelmediği gibi kötü kimselerden de iyilik vücuda gelmiyor. Er meydanında kaçak güreşen güreşçiler gibi lafa geldiğinde mangalda kül bırakmayanlar; davaları değil, menfaatları uğruna mücadele ediyorlar. Yıllar yılı inandığı dava uğruna mücadele edenleri itibarsızlaştırmak adına. Delilikle divanelikle suçluyorlar. Alacaklarını alıyorlar. Satacaklarını satıyorlar. İşleri bitince aslına rücu ediyorlar. Bu da ister istemez siyasete ve siyasetçiye güveni kaybettiriyor.

Sonra da oturup birbirimize soruyoruz.

Ne olacak bu memleketin hali?

Kimse de sormuyor. Ne olacak bu siyasetçilerin hali?

Selam ve dua ile...

Tarih:24 05 2021 14:15(1079) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: boyabatlı 25 05 2021 09:58
sayın samsa akp diye bir parti yok. kuruluş dilekçe sinde adı adalet ve kalkınma partisi kısa adı da ak parti.

3. Yorum: pelitözü 25 05 2021 07:43
yazının en anlamlı yeri olmuş,"bu kadar giriş yeterli..."

2. Yorum: evet 24 05 2021 16:00
misal sevki yilmaz antalya da conilerin faturalara genekevlerdd tacizlerini
snlatirdi. sen son yillarda boyle bir soylevini duydun mu.

1. Yorum: ilginc 24 05 2021 15:58
siyaset kutsal bir deger vermek, siyasetcilere kudsiyet yuklemrmek gerekiyo bence. ozellikle inanc ile siyaseti kutsal dava olarak nitelemek son derece yanlis.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Karaman ilinden selamlıyorum İnsan Kime Kırılır, Dost Bildiğine... Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!! Gölge Adam; Sosyal Hayata Bakışta Eğitim Boyabat Sırık Kebabı'nın Tescili ve Coğr TÜRK KİMDİR ? Hayatımdan Bir Kesit ve Bugünlere Dair Yumurta mı Tavuktan, Tavuk mu Yumurtadan Gölge Adam:Anlayana Sivrisinek Saz, Anla Varmıyız? Hasan Boğuldu Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler… Mete Çağdaş Yazdı HİS Corona Sonrası Ekonomi, Siyaset Müslümanlar İçin En Büyük Tehlike Tevhid 23 Nisan'ın,TBMM'nin Yani Türkiye Cumhur Mal Sahibi, Mülk Sahibi Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koro Arkadaş mı, Dost mu? 36 şehit yada bir kaç tane şehidimiz Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun İlim ve Samimiyet Doğu Türkistan... Boyabat Belediyesi! Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER? Sinop Üniversitesi ve STK’lar(ı) Azar Azar Oldu Osmanlı’da hayvan sevgisi Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum.. İnancın gereği, temelleri, kriterleri Köprüden Önce Son Çıkış; ’’A İbretle Okuyunuz! Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldır Sinop gezisi izlenimlerim Ümit Ettiklerimiz Gelecek Yine bir 24 Kasım ve 23 yıl sonra bir 24 Haykırış -II Sinop'ta Kaç Tane Böyle Belediye Başkanı Tevekkül.! Dün-Bugün-Yarın..! Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevic Haykırış..! Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Re Gerçek sivil toplum anlayışı Baybars'tan Günümüze İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtara İtirazım Var..! Ülkücüler MHP’ye Oy Vermelidir (!? Sen Ne Ayaksın Be Karga ? Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *