E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bölgenin Lokomotifi Ama Bir ATM Bile Yok

Boyabat Küçük Sanayi Sitesinde bir esnafın gazetemize yaptığı serzenişle dikkatimizi çekti. “Pos makinası olmayan sanatkar alacağı için komşunun pos makinasına muhtaç” sözleri ile tepki gösterilen; Boyabat Küçük Sanayi Sitesine bir ATM kurmak için yetkililer ve bankalar ne bekliyor?

Bölgenin en yoğun ve güçlü sanayisi olan Boyabat Küçük Sanayi sitesindeki bir ayrıntı sanayi esnafının da sanayiye giden müşterinin de tepkisini çekiyor. Kurulduğu günlerde özel bir bankaya ait ATM bulunan fakat daha sonra kapatılan ATM’den sonra Boyabat Küçük sanayi sitesinde ne özel ne de kamu bankalarına ait bir ATM bulunmuyor.

Gelişmiş olan ya da gelişmekte olan sanayi bölgelerinde ve küçük sanayi sitelerinde bankaların ATM’si iş hayatının da vazgeçilmezi olurken Boyabat gibi gelişmekte olan bir ilçe de ve ilçe sınırlarına uzak bir noktada olan Küçük sanayi sitesinde ATM’nin olmaması vatandaşın ve sanayi esnafının da tepkisini çekiyor. Boyabat şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu ve ödeme yapmak zorunda kalan, sanayide iş yaptıran vatandaşlar da para çekmek için şehir merkezine gidip gelmesi tepki topluyor.

POS makinası olmayan sanayi esnafı da parasını alabilmek için ya komşularına gidip çektiriyor ya da müşterisi ile şehir merkezine giderek parasını almak zorunda kalıyor. Özellikle komşu ilçelerinde gelip gittiği ve araçlarını tamir ettirdiği, sanayi sitesinde yapılacak ortak bir ATM sanayi esnafının da, gelen müşterinin de yüzünü güldürecek. Olmadık noktalarda kurulan ve şehir merkezine yığılan ATM’lerin paranın döndüğü, esnaf ile müşterinin buluştuğu Boyabat Küçük Sanayi sitesinde bir ATM’nin kurulması için yetkililer ve bankalar ne bekliyor?

Kaynak: Şehir gazetesi

Tarih:07 09 2021 18:13(556) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: gerçekten 09 09 2021 00:10
gerçekten hayret verici bir durum, esnaflara bankalar pos cihazımı vermiyor, yoksa esnaflar komisyon veya vergiden dolayı mı pos cihazı almıyor. sorun yonetimde değil esnafta, yaptım diye gönderdiği araba iki gün sonra aynı sorunla gidiyor yaptım diyor tekrar para istiyor(hepsi değil tabiki de orada ustayım diye iş yapanlar). yaptıkları işi düzgün yapsınlar


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Havva Maden hanımefendi vefat etti Hamide Dündar hanımefendi vefat etti Barış Karadeniz'in 19 Eylül Gaziler Günü Merhamete İhtiyacı Olanlara Merhamet Edi Ahi Evran Yıl Dönümü Karadeniz; "Sağlık kurumlarımızdaki aksa KOCA MİMARLIK Ofisi Boyabat'ta Hizmete A Yasin Gökcül vefat etti Yaya Geçidinden Geçmek İsteyen Öğrenciye Ayşe Sever hanımefendi vefat etti Mahmure Ulutürk hanımefendi vefat etti İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar̵ Boyabat Sinop Arasında Sis Beraberinde K Boyabat'ta Hafif Ticari Araç Yandı Hüseyin Demir vefat etti "Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetin İçinde Bebek Olan Araba, Yokuş Aşağı Git Cereme çekiliyor! Hikmet Özdemir hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Tarihi Ev Rezaleti! Kaymakamlık Asansörü Tamir Edildi Kereste Boşaltırken Düşen İşçi Öldü Şükrü Küçükbaş, İstanbul'da Kasap Dükkan Halil Karakaş vefat etti Yakup Dayı vefat etti Elleriniz Kopsun, Nasıl Kıydınız? Boyabat Yeni İlçe Emniyet Müdürü Emre Gö Boyabat’ta Araç Domuza Çarptı Boyabat Kaymakamlık Binasındaki Bozuk As Sinop Üniversitesi’nde Yüz Yüze Eğ Osman Yener vefat etti Asiye Menteş hanımefendi vefat etti Burak Akça'nın projesi uygulama masasına Hikmet Türk vefat etti Turgay Mor vefat etti Teşekkür Mesajı (11 Elül 2021) Mustafa Kurukaya vefat etti Aşkın Ayrancıoğlu'na İran'dan “Dün Kaymakam Enver Yılmaz Boyabat’ta k Ömer Kartal vefat etti Emine Şahin hanımefendi vefat etti İmar Değişikliği Yokmuş, Arsa Tahsisi Va Boyabat Panayırının Tarihi Belli Oldu Sündüs Uçar hanımefendi vefat etti 6 Aydır Çivi Çakılmadı, Neyi Bekliyorsun Doğa harikası tatlıca şelalelerinde zara Marangozlar ve İnşaatçılar Küçük Sanayi Cumhuriyet Halk Partisi 98.Kuruluş Yıldö Talat Poyraz vefat etti Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *