E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Doğa harikası tatlıca şelalelerinde zarar büyük

Sinop ve Kastamonu'da yaşanan büyük sel felaketi, turizm alanlarını da vurdu. Erfelek Tatlıca Takım Şelalelerindeki tesisler sel nedeniyle büyük zarar gördü.

Bölgemizde Ayancık ve Türkeli'nde, Kastamonu'da ise Bozkurt ilçesinde can ve mal kayıplarına neden olan selin yaraları hala sarılmaya çalışılırken, selin vurduğu başka bir adres ise, 2011 yılında Tarım ve Orman Bakanlığınca tabiat parkı ilan edilen 720 dekarlık alana sahip Erfelek Tatlıca Şelaleleri oldu. Sel nedeniyle turizm sezonunun devam ettiği sırada doğa harikası alanda ciddi tahribat yaşandı.

Su taşkınları ve heyelanların yaşandığı bölgede şelale ile kent merkezi arasındaki bağlantıyı sağlayan kara yolu ulaşıma kapanırken, şelale girişinde yer alan köprünün yıkılmasına neden olan sel suları, altyapı, elektrik sistemleri ile mesire alanındaki tesisleri önemli ölçüde olumsuz etkiledi.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri işletmecisi Ömer Bozkurt,  selin Sinop ve ülke turizmine önemli katkılar sunan şelalede çok fazla zarara sebep olduğunu söyledi.

11 Ağustos günü şelaleye ulaştıklarında gördükleri manzaranın üzüntü verici olduğunu vurgulayan Bozkurt, "Sel suları halen çok yüksekti. Bir şey yapma şansımız yoktu, kendi can güvenliğimiz için bölgeden ayrılmak zorunda kaldık" dedi.

Şelaleye 12 Ağustos günü tekrar döndüklerini anlatan Bozkurt, "Ertesi gün tekrar geldiğimizde hala sel devam ediyordu. Maalesef tüm altyapı, elektrik sistemleri, otoparkımız sel sularıyla gitti. Yeni yapılan konaklama tesislerine ağır zarar verdi. Aynı zamanda yollarda heyelan oluştu. Bir yolumuz kapandı. Şelaleye şu an farklı yollardan zorlukla ulaşım sağlanıyor." diye konuştu.

CAN KAYBININ YAŞANMAMASI TEK TESELLİMİZ

Bozkurt, Sinop olarak 11 Ağustos günü bir felaket yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Binlerce insanın ziyaret ettiği bir yerde böyle bir sel yaşanıyor. Bizim tek tesellimiz can kaybı olmaması. Zararlar mutlaka giderilecektir. Önemli olan can kaybı olmaması idi. Milli Parklar ve DSİ ekipleri gerekli incelemeleri burada yapıyor. İnşallah en kısa zamanda tahribatlar giderilecek. Bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Erfelek Tatlıca Şelaleleri insanlara kapılarını açacak."

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:09 09 2021 16:37(840) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat TSO, Nazım Maviş'e Boyabat'ın So Havva Maden hanımefendi vefat etti Hamide Dündar hanımefendi vefat etti Barış Karadeniz'in 19 Eylül Gaziler Günü Merhamete İhtiyacı Olanlara Merhamet Edi Ahi Evran Yıl Dönümü Karadeniz; "Sağlık kurumlarımızdaki aksa KOCA MİMARLIK Ofisi Boyabat'ta Hizmete A Yasin Gökcül vefat etti Yaya Geçidinden Geçmek İsteyen Öğrenciye Ayşe Sever hanımefendi vefat etti Mahmure Ulutürk hanımefendi vefat etti İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar̵ Boyabat Sinop Arasında Sis Beraberinde K Boyabat'ta Hafif Ticari Araç Yandı Hüseyin Demir vefat etti "Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetin İçinde Bebek Olan Araba, Yokuş Aşağı Git Cereme çekiliyor! Hikmet Özdemir hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Tarihi Ev Rezaleti! Kaymakamlık Asansörü Tamir Edildi Kereste Boşaltırken Düşen İşçi Öldü Şükrü Küçükbaş, İstanbul'da Kasap Dükkan Halil Karakaş vefat etti Yakup Dayı vefat etti Elleriniz Kopsun, Nasıl Kıydınız? Boyabat Yeni İlçe Emniyet Müdürü Emre Gö Boyabat’ta Araç Domuza Çarptı Boyabat Kaymakamlık Binasındaki Bozuk As Sinop Üniversitesi’nde Yüz Yüze Eğ Osman Yener vefat etti Asiye Menteş hanımefendi vefat etti Burak Akça'nın projesi uygulama masasına Hikmet Türk vefat etti Turgay Mor vefat etti Teşekkür Mesajı (11 Elül 2021) Mustafa Kurukaya vefat etti Aşkın Ayrancıoğlu'na İran'dan “Dün Kaymakam Enver Yılmaz Boyabat’ta k Ömer Kartal vefat etti Emine Şahin hanımefendi vefat etti İmar Değişikliği Yokmuş, Arsa Tahsisi Va Boyabat Panayırının Tarihi Belli Oldu Sündüs Uçar hanımefendi vefat etti 6 Aydır Çivi Çakılmadı, Neyi Bekliyorsun Doğa harikası tatlıca şelalelerinde zara Marangozlar ve İnşaatçılar Küçük Sanayi Cumhuriyet Halk Partisi 98.Kuruluş Yıldö Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *