E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat’ta Tarihi Ev Rezaleti!

14 Eylül 2021 - Boyabat’ta yüzlerce tarihi ev yok olmaya yüz tutmuşken, Boyabat’a hizmet aşkı ile yanıp tutuşanlar, Boyabat’a hizmet yapsın diye gönderilenler bu görüntüleri görmek için makam araçlarınızdan inerek sağlığınız için ayak kaslarınızı hareket ettiriniz.

BU EVLERİN BİRÇOĞU TEHLİKE SAÇIYOR. İNSANLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN BU EVLERE BİR AN ÖNCE ÇEKİ DÜZEN VERİLMELİDİR.

Boyabat’ın asıl sorunları hala devam ediyor. Lafa gelince tarihine sahip çıkanlar bu görüntüler sizler için seçtik. 5 yıldır, 10 yıldır, 20 yıldır kısaca yıllardır bu evler sizlerden az da olsa merhamet bekliyor. Her yere seferber ettiğiniz imkanlardan nasiplenmeyi onlarda bekliyor.

Boyabat Belediye başkanı 13 Ekim 2016 tarihinde bundan tam 5 yıl önce söyledi. ”Bu anlamda Boyabat’ı Kültür ve turizm şehri yapalım dedik. Artık Boyabat’ı kültür ve turizm şehri diye adlandırdık. Turizm şehrinin yanında sanayi, tarım ve eğitim şehri olur dedik. Turizmin bunların tamamını tetikleyecektir” sözlerine yer vermişti.

Aradan geçen 5 yıl zarfında hangi tarihi eve sahip çıkıldı? Hepsi birer birer çürümeye terk edildi. Hepsi birer metruk yer olarak duruyor.. "Safranbolu rakibimiz değildir" sözleri Boyabat Belediye başkanına aittir. Boyabat Belediye başkanı Boyabat’ı Marka şehir, turizm şehri olarak ilan ederken, Boyabat’tan tarihi evlerden bazı görüntüleri paylaşıyoruz.

Kamuoyu adına soruyoruz…

Boyabat’ta bu hizmetlere parmak basmak için, Boyabat’ta belediyecilik yapmak için 2053 tarihini mi  bekliyorsunuz?

“Bizim Şehrimiz BOYABAT” 2023 YILINA BU GÖRÜNTÜLERLE Mİ GİRECEKSİNİZ, BOYABAT’LI HEMŞEHRİLERİNİZİN GURUR DUYACAĞI BİR ŞEHRİ BÖYLE Mİ İNŞA EDECEKSİNİZ?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:14 09 2021 16:04(1258) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: ibrahimcan_057 17 09 2021 07:05
boyabat abad şehirdir boyabat için kim 20 sene geri geldi
diyorsa yalan konuşuyor ben 45 yaşına girdim gram gelişme yok malisef doğrusu 40 yıl diyelim geriye doğru malisef

6. Yorum: boyabatli 15 09 2021 17:08
mehmet ermiş bu işlerle ilgileniyordu,bütün evlerin tek tek dosyaları vardi,ne oldu o dosyalar rafa mi kalktı.boyabat 20 sene geriye gitti.kabul edelim bunu artık!!!

5. Yorum: ramazan öztürk 15 09 2021 11:01
kanayan bi yara gündeme getirdiğiniz için teşekkürler..

4. Yorum: bahattin elmacı 15 09 2021 09:00
tarihi eser kapsamında bulunan kimsenin oturmadığı evlerin yenilenmesini ve sahip çıkılması gerekirken birde emlak vergisi ve su parası adı altında sayfalarca dolu liste gönderip ödenmesini ve ödenmediği taktirde icra yoluyla tahsil edileceğini belirten yazılar gönderilmektedir.
yazıktır günahtır

3. Yorum: tanıyan tanir 15 09 2021 01:19
yav güldürmeyin allah aşkına önce şu doğalgaz afetinden bir kurtulalım da sonra turizm e önem verelim araçlarda ne ön takım kaldı nede yolda gitmeye bir mecal he sunuda takdir etmeden geçemeyecek hayvan barınağı yapacam diye söz veren belediye başkaninimiz ne hikmetse karambole getirip atmaya çalıştığı başı boş köpeklere durağan buzluk mevkiinde muhtar veto vermiş ve oraya atılan köpekler geri geliyormuş sorma neden...

2. Yorum: feride 14 09 2021 21:18
boyabat belediyesi calismiyor sadece bos laf yapiyorlar cahiller tarafindan yonetiliyorlar.

1. Yorum: adsız 14 09 2021 16:27
bir tarih çürüyor,yok oluyor!başgan seyrediyor....


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Havva Maden hanımefendi vefat etti Hamide Dündar hanımefendi vefat etti Barış Karadeniz'in 19 Eylül Gaziler Günü Merhamete İhtiyacı Olanlara Merhamet Edi Ahi Evran Yıl Dönümü Karadeniz; "Sağlık kurumlarımızdaki aksa KOCA MİMARLIK Ofisi Boyabat'ta Hizmete A Yasin Gökcül vefat etti Yaya Geçidinden Geçmek İsteyen Öğrenciye Ayşe Sever hanımefendi vefat etti Mahmure Ulutürk hanımefendi vefat etti İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar̵ Boyabat Sinop Arasında Sis Beraberinde K Boyabat'ta Hafif Ticari Araç Yandı Hüseyin Demir vefat etti "Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetin İçinde Bebek Olan Araba, Yokuş Aşağı Git Cereme çekiliyor! Hikmet Özdemir hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Tarihi Ev Rezaleti! Kaymakamlık Asansörü Tamir Edildi Kereste Boşaltırken Düşen İşçi Öldü Şükrü Küçükbaş, İstanbul'da Kasap Dükkan Halil Karakaş vefat etti Yakup Dayı vefat etti Elleriniz Kopsun, Nasıl Kıydınız? Boyabat Yeni İlçe Emniyet Müdürü Emre Gö Boyabat’ta Araç Domuza Çarptı Boyabat Kaymakamlık Binasındaki Bozuk As Sinop Üniversitesi’nde Yüz Yüze Eğ Osman Yener vefat etti Asiye Menteş hanımefendi vefat etti Burak Akça'nın projesi uygulama masasına Hikmet Türk vefat etti Turgay Mor vefat etti Teşekkür Mesajı (11 Elül 2021) Mustafa Kurukaya vefat etti Aşkın Ayrancıoğlu'na İran'dan “Dün Kaymakam Enver Yılmaz Boyabat’ta k Ömer Kartal vefat etti Emine Şahin hanımefendi vefat etti İmar Değişikliği Yokmuş, Arsa Tahsisi Va Boyabat Panayırının Tarihi Belli Oldu Sündüs Uçar hanımefendi vefat etti 6 Aydır Çivi Çakılmadı, Neyi Bekliyorsun Doğa harikası tatlıca şelalelerinde zara Marangozlar ve İnşaatçılar Küçük Sanayi Cumhuriyet Halk Partisi 98.Kuruluş Yıldö Talat Poyraz vefat etti Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *