E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Durağan Sanayi Esnafına; ‘Dışarıdan Gelecek Var’ Tehdidi!!

CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa Eker; Durağan da yapılması düşünülen küçük sanayi sitesi için yapılan toplantıyı olumlu değerlendirdi. Eker toplantıda konuşma yapan AKP ilçe başkanı Hasan Yıldırım’ın sözlerini ise çok sert sözlerle eleştirdi. Eker yaptığı açıklamada Yıldırım’ın “siz almasanız dışardan alacaklar var’ sözlerine gösterdiği tepki de “Durağan’dan oy alan bir siyasetin ve siyasetçinin yıllarca bu ilçeye hizmet eden esnafa söyleyeceği sözler değil bunlar” dedi.

Eker; Aba altından sanayi esnafına sopa göstermek yakışmamıştır dediği açıklamasında; “AKP’nin kendi eriyişini durdurmak için ilçeye dışarıdan getireceği oylarla açığı kapatmak istiyorsa Durağan sanayi esnafını buna alet etmesin” dedi.

BU TÜR TOPLANTILAR İLÇEMİZ ADINA ÖNEMLİ!...

Eker; uzun zamandır yaptığı uyarıların dikkate alınmasını Durağan esnafı adına olumlu bulduklarını ifade ettiği açıklamasında “Şayet kendinize Durağan dışından ortaklar bulduysanız ya da küçük sanayi sitesini de dışarıdan bulduğunuz yeni ortaklara mı ihale edecekseniz, sizlerin bu rant anlayışını Durağanlıların vicdanına havale ediyorum. Bu gün ilçede geciken ama yapılması için şeffaflığın üst düzeyde olması gerektiği siyasetin değil esnafın söz sahibi olduğu siyasetçinin desteklediği bir yapının oluşması gerekiyor. Tüm sivil toplum örgütlerini kontrol etmeye kalkmak, bürokrasi ile siyasetle işler hale getirmeye çalışmak sadece ilçeye zarar verir. Asıl olan sivil toplum örgütlerini bağımsız kılmak, destek olmaktır. Ama ilçemizde daha önemli olan birileri için sivil toplum örgütleri üzerinden yeni rant alanları oluşturmak, siyaseti bu alanlarda rant için kullanıma açmak mıdır?” diye sordu.

AKP DURAĞAN’DA DIŞARIDAN GELECEK SANAYİ ESNAFINA MI UMUT BAĞLADI!

Eker; AKP ilçe başkanı Hasan Yıldırım’ın kooperatif toplantısında yaptığı ‘biz ilk önce Durağandaki sanayi sitesi esnafının almasını istiyoruz. Siz almazsanız dışarıdan alacak insanlar var’ konuşmasını sanayi esnafının da eleştirdiğine dikkat çekerek; “Bizler dışarıdan gelen yatırımcıya karşı değiliz ama bu dile ve Durağan sanayi esnafını yok sayan, ötekileştiren söyleme karşıyız. Sözünü söyle sanayi esnafı elbette değerlendirir gerekeni yapar aklı selimdir. Ama size tavsiyem madem dışarıdan gelenler; sizin için muteber o zaman oyunuzu da dışarıdan gelenlerden alırsınız.. Bizim için muteber olan; yıllardır bu ilçede çivi çakmadığınız, derdine derman olmadığınız, şimdi hep yönettiğiniz, ama hatırını hiç sormadığınız Durağan sanayi esnafı da, diğer esnaf kardeşlerimiz de muteberdir ve değerlidir.. Durağan AKP ilçe teşkilatı ilçe dışından gelen sanayi esnafına mı umut bağladı? Yoksa sanayi sitesini ilçe dışından birilerine yaptırmak üzere yeni bir rant kapısı ya da antlaşmamı sağladı” diye sordu.

MALİYET HESAPLARI DİLERİM Kİ TUTAR!

Eker; yapılması düşünülen 100 m2 alan 50 m2 asma tavan 5.5 m. Yüksekliği bulunan sanayi sitesinin toplantıda bahsedildiği gibi 160 ile 180 bin TL. arasında olmayacağını, maliyetlerinin örnekleri dikkate alındığında 250 bin TL’nin altına inmeyeceğini iddia etti. Sanayi sitesinin yapılması halinde kendilerine teşekkür edeceklerini ifade eden Eker, dükkan sahibi olmak isteyen ve şartları tutan kooperatif üyesi esnafın projedeki maliyetin %30’unu bankaya ödeyerek 5 yıl kredili dükkan sahibi olması düşünülen bu yapının Durağan esnafı için uygun olup olmadığını ise sürecin göstereceğini söyledi.

Tarih:12 10 2021 14:40(211) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: kumluklu veli 14 10 2021 20:59
sayın mustafa eker giderek bastırıyor doğrusu beyler.bravo.gelecekte durağanlara belediye başkanı olur bence.helal olsun.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'nin Toplam Borcu Açık Sinop'ta rüzgara direnen ağaçlar Elektrikli Motosiklet Aniden Alev Aldı Tarihi Boyabat Panayırı Başladı Boyabat Panayırı Alanında Tuvaletler Kul Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Pr Hayatı Zorlaştıran 4 Ağrıya Dikkat! Ali Osman Çağlar vefat etti Sinop İl Genelinde Kırsal Kalkınma Yatır Sinop Nükleer Karşıtı Platformu Basın Aç Sinop'ta Kumar Operasyonu Memiş Gürbüz vefat etti Şehri Çıkrıkcı hanımefendi vefat etti Sanayi Bölgesinde Başıboş Eşekler Asfalt Boyabat’ta Otomobil Mobilete Çarpt Durağan Sanayi Esnafına; ‘Dışarıda Tüm Türkiye'de tek acil numaraya geçildi Boyabat’ta Virajı Alamayan Otomobi Olası bir facianın eşiğinden dönüldü Türkan İnan hanımefendi vefat etti Makbule Demircan hanımefendi vefat etti Köye Bırakılan Kediler Sinop Belediyesin Kayıp Alzheimer Hastası Yaşlı Adam Orman Boyabat 1868'te Hedef 3.Lig... Burun Tıkanıklığı Dişleri Çürütüyor! Elektrikli Motosiklet Alev Aldı Ömer Meşeci vefat etti Boyabat İYİ Parti Üye Standı Açtı Yaşanan Yağış Tedirginlik Yarattı! Sinop Nükleer Karşıtı Platformu Basın Aç İsa Bahadur vefat etti Kadir Yılmaz vefat etti Burhan Güneş vefat etti Yavru Köpeğe Çarpmak İstemeyen Sürücü Ka Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Yaralı 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Basın Açık Sağlıklı Atıştırmalık; Kabak Çekirdeği Kesilen Korkuluk Demirlerinden Artanlar Kamyon Şoförü Köpeklere Çarpmamak İçin K Asırlık Boyabat Panayırında Güreşler Yap Yaşar Aydınlı vefat etti Ali Kaplan vefat etti Sinop-Ayancık Yolu'nda Kaza: 3 Yaralı Çeltik değil, üreticisinin, çiftçinin um Fadime Kır hanımefendi vefat etti Kızılcığın Faydaları Nelerdir? El konulan balıklar ihtiyaç sahibi ailel Karadeniz; "Büyüklerimiz Bizim En Kıymet 2021 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listes Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *