Yayın Tarihi:24 06 2024 00:49(1389)

Sayın Hüseyin Çoşar…….

Boyabat Belediye Başkanı Hasan Kara nın seçim arifesinde verdiği söz üzerine Belediye binasına asmış olduğu borç listesi için atıfta bulunmuşsun.

Görüyorum ki hem suçlusunuz, hem de güçlüsünüz.

Konu hakkında yapılan bir paylaşımın altına sayın Çoşar’ın yapmış olduğu yorum (Noktası noktasına); "Evet bu gün Sayın Belediye başkanı Hasan Kara belediyenin borçlarını afişe etmiş bunda bir sakınca görmüyorum. Şeffaflığı da sonuna kadar savunuyorum. Ancak yapılan hizmetleri, belediyenin yıllık cari gelirini ve alacaklarını da ilan etseydi. Bu günler birlik beraberlik olma günleri ve zamanlarının şuuru ve idrakine olmam münasebetiyle, bayramın sonuna kadar şimdilik bir açıklama yapmak istemiyorum, siyaset demagoji yapmak değil, hizmet etme, hizmet üretme sanatıdır. Saygılarımla."

Sayın Çoşar’ın yaptığı yorumda haklılık payı var mı, yoksa laf olsun torba dolsun veyahut da iki laf edeyim de zeytin yağı gibi üste çıkayım mı demek istemiş.

Ne demiş atalarımız; ‘’Yiğidi öldür hakkını yeme’’. Bizde bu nedenle konuyu masaya yatırmak istedik.

Asıl konuya girmeden evvel belediye başkanı sayın Kara'dan da biraz söz edelim. Şu an asılı olan afiş ile ilgili olarak halk ikiye bölünmüş durumda. Kimileri nalına, kimileri mıhına vuruyor. Benim bu konudaki kararım ise sayın Kara'yı destekleyenler böyle bir talepte bulundu ise karar doğrudur. Destek vermeyenlere de turşu yemek düşer.

Benim ise asıl takıntılı olduğum nokta şu……….

Asılan borç çizelgesi beni hiç tatmin etmedi. Resmen basit bir çizelgeden ibaret. Tabir-i caiz ise ağlayan çocuğa, yalancı meme vermek gibi bir şey olmuş. Anlayacağınız tam bir fiyasko……

Şefik Çakıcı zamanında nereler satılmış, kimlere ihale verilmiş, kimler işe alınmış, aynı şekilde Hüseyin Çoşar zamanında nereler satılmış, kimlere ihale verilmiş, kimler işe alınmış, halk senden bunu bilgilerini istiyor sayın Kara….

Peki bu talebi sayın Kara yerine getirebilir mi? Asla!...

Gelelim sadede…….

Sayın Çoşar ilk iki cümlesinde ‘’Evet bu gün sayın belediye başkanı Hasan Kara, belediyenin borçlarını afişe etmiş bunda bir sakınca görmüyorum. Şeffaflığı da sonuna kadar savunuyorum’’ demiş.

Sayın Çoşar mademki şeffaflığı savunuyorsun, Şefik Çakıcı dönemi bilgilerini vatandaş ile niye paylaşmadın. Nereler satılmış, kimlere satılmış, kimlere ihale verilmiş bilmek hakkımız değil mi?

Ya sizin döneminiz, soruyorum size hangi işi şeffaflık içerisinde yaptınız söyler misiniz?

Üçüncü cümlenizde demişsiniz ki;  "Ancak yapılan hizmetleri, belediyenin yıllık cari gelirini ve alacaklarını da ilan etseydi.’’……

Yahu söyler misin bana hangi hizmetten bahsediyorsun?

Doğru dürüst çöpleri dahi alamadın. Adam temizlik işçisi olarak girmiş bir müddet sonra ya müdür, ya şef olmuş. Onlarca iş yeri arsa satmışsın sonra elde edilen gelir ile borç ödemişsin, buna hizmet diyorsun öylemi?

Ayrıca cari hesaptan bahsetmişsin. Ücretini vatandaşın ödediği Ramazan ayı iftar çadırına alınan et bedelini ödeyemediniz be…. Bırak para ödemeyi et ihalesinin üstesinden gelemediniz…

Son cümlenizde; ‘’Siyaset demagoji yapmak değil hizmet etme, hizmet üretme sanatıdır’’ demişsiniz.

Yahu emeklinin maaşını sanki kendi cebinizden veriyor gibi, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp emeklinin yüzüne kakan sizler değil misiniz. Bütçeyi öne sürerek kısıtlı maaş zammı yapan sizlerin destek verdiği hükümet değil mi? Sayın Çoşar………….

Boyabat'ın bağrına sapladığın hançerden de biraz bahsedelim mi. Tam bir rezalet, tam bir utanç tablosu. Ayrıca kaldırım yapıyorum diye kestiğin ağaçların ahı ne olacak. Bu konuya şimdilik nokta koyalım.

Son söz: Belediye de bir memura; ‘’Siz tehditle mi iş yapıyorsunuz dediğimde memur ‘’Beni kimse tehdit etmedi’’ dedi. Ama belgeyi önüne koyunca……..

Uyuyorsunuz Boyabatlım uyuyorsunuz. Zaten uyanmak gibi de bir tercihiniz yok.

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Facebook'ta Paylaş
12. Yorum: finish 29 06 2024 23:49
boşuna bu yazıları yazma deniz bitti ayrıca bsk hasan bey'in yapacağı bişey de yok belediye maaşları ancak ödesin suyu çöpü hız.yaosin yeter yenildi içildi hesap gelecek nesillere kaldi

11. Yorum: 11. köy 28 06 2024 15:15
sayın hüseyin cömert daha önce yapıl bir seçimde yanlış hatırlamıyorsam chp konya milletvekili abdullatif şenere çalışmıştınız sonra adam tv ye çıktı ben kemal beye oy vermedim dedi ve siyasi kariyeri bitti bu konuda bir şey söğledinizmi yoksa ben mi duymadım

10. Yorum: atasagun 27 06 2024 20:26
cömert bırak bu işleri torun sevmeye git bu basit şeylerle milletin aklıyla oynama

9. Yorum: mete 27 06 2024 00:44
boyabat durağan saraydüzü katı atık birliği olmayan bir birlikten kimlet maaş alıyor yasalsa helalmi

8. Yorum: mete 27 06 2024 00:41
başkanım sagın alma ile çok iddaa duyum ve somut iddalar var emekli olana kadar bekliyecekmidimiz

7. Yorum: hoca 26 06 2024 16:33
bim i şikayet ediyoruzda zabıta hemen gelip işlem yapıyor ceza yazıyor hesaplıya kimse gelmiyor neden acaba bunu halka sorarlar hey belediye adamın marketi n önünde reçeli kırdı zavallı kadın zabıta şikayet üzerine gelmedi diye kanunları herkese yap işine gelene deyil

6. Yorum: boyabatlı 26 06 2024 16:13
sayın yazar haklısın hasan kara nın önceki döneminde yeşil alan
nasıl imar tadilatı yapılarak kimlere satıldı bunu bir yazmanı rice ediyorum
adliyenin karşısındaki atatürk büstü bulunan yer yeşil alandı her halde hatırlarsın netice boyabatımız kaybediyor

5. Yorum: halk 26 06 2024 14:57
sayın hasan kara, geri dönüşüm tesisini aktif hale getirdiğin için allah razı olsun,çöplüğün dumanından gece camlarımızı açamaz olmuştuk,allah razı olsun allah razı allah razı olsun....................
.

4. Yorum: vatandaş 26 06 2024 14:53
adam doğru söylüyo dayı

3. Yorum: yenimahalle’i 25 06 2024 18:03
saygıdeğer hüseyin abey ağzına sağlık çosar zamanında ve şefik zamanında yeni mah ....... market kaldırıma şemsiye ve meyve kasaları nı. yolun içinde tutuyor atayınca o bizden gelen giden yok zabıta gelip arabasını doldurup gitti herşey devam etti şimdi aynı şikayet şer devam ediyor gine gelen giden yok buda bizden diyen bir amir atadılar belediye ye sen birde bu konuyu yazıya dökülerek ben sana gerekli resimleri verecek

2. Yorum: boyabatlı kağzım 25 06 2024 16:58
boyabatlı sayın karayı başkan seçerek uyandığını kanıtladı sayılır.lakin köylül çifci hala uyanamadı.buğday para etmiyor.hayvancılık nanay.çeltik
çi zararda.emeklisi işçisi esnafı zor durumda.ekonomi berbat.uyan boyabat uyan artık.cömertte bu yazıyı döktürerek ahaliyi uyandırmaya çalışmakta. helal olsun.

1. Yorum: boyabat 25 06 2024 16:35
hüseyin cömert ne derse doğrudur dikkâte alın lütfen


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Bir Umut: Beşinci Mevsim


Başkan Kara'nın ilk İcraatı: Suya zam!


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Belediye İçerisinde İç Çatışma


Boyabat Gazetesi 19. Yaşında


2024 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2024)


Şafak Akça yazdı: Yaşasın Tatil!


Doğayı Korumaya Mecburuz!


Doğru Bildiğimiz Yolda


Siyaset Kazanı Yerel Seçim 4- Mart 2024


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Mutlu Yıllar


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:

321855


Tasarım:DtGaNi