Yayın Tarihi:06 07 2024 11:57(1989)

Belediye İçerisinde İç Çatışma

Halkın hizmet için seçtiği meclis üyeleri asli görevlerini unutup, halka madara olma çabası içerisine girmişler. Görülüyor ki bu görev bazılarına birkaç gömlek fazla gelmiş gibi……

Belediyelerin faaliyet alanı nedir? Belediyelerin Görev ve Sorumlulukları belediyelerin ana görevlerinin arasında imar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; çevre ve çevre sağlığı gibi hizmetler gelmektedir.

Genele baktığımızda çoğunluk imar ile ilgilidir. Söz konusu böyle olunca, seçilmiş yöneticiler imar yasalarına ne kadar vakıflar. Zaten vakıf olsalardı şirin ilçemiz gayri resmi imar bataklığına bulaşmazdı.

Genelde yasalar değil dost-ahbap ilişkisi revaçta olduğu için görüntü kirliliği hat safhada.

Her daim şunu söylerim. Bizi yönetenler liyakat sahibi o-la-cak. Peki bizler bu yanlışın neresindeyiz diye sormayacağım. Zira balık baştan kokarmış. Toplum olarak seçici davranmıyoruz. Markette beş kuruşu arıyoruz. Son kullanma tarihine bakıyoruz. Üründe kalite arıyoruz. Ama iş yönetici seçmeye gelince liyakata değil kendimize yakın olanı seçmeyi tercih ediyoruz. Kaz gelen yerden tavuk esirgenmezmiş atasözü bilmeyenimiz var mı ki…

Gelelim asıl konumuz olan Belediye içerisindeki iç çatışmaya…….

Geçtiğimiz günlerde belediye yetkilileri Hal yerinde esnafa yer düzenlemesi yaptığı esnada bazı esnaflarla tartışma yaşanıyor. Zamanla bu tartışma hakaretlere kadar gidiyor. Olay sonrası belediyede bazı yetkililerin görevden alınması talep ediliyor.

Diğer taraftan belediye içerisindeki görev değişiklerine tepki koyan meclis üyeleri de mevcutmuş. Yahu herkes herkesi sevecek diye bir kanun mu var. Herkes farklı bir isim önerirse resmen bu iş aşureye dönüşür. Zaten dönüşmüş durumda. Ayrıca farklı açılardan tepki koyan meclis üyelerini de yabana atlamayalım.

Farkında iseniz konuya fazla değinmedim. Kim suçlu, kim suçsuz o da umurumda değil. Asıl gerçek yetkililerin asli görevini unutarak, halka madara olmalarıdır. Meclis toplantısında ele alınacak konular meydanlara taşınırsa vatandaşta sizleri sakız gibi çiğner ve çiğniyor da.

Herkes haddini bilecek boyunu aşmayacak. Kimse halktan büyük değildir. İç mesele yüzünden kavganız konuşulmasın başarınız alkışlansın. İşte o zaman bu halk size minnettar kalır. Tabi bu işlerde yetenek ve kabiliyetle olur.

Son söz: Değerli Boyabatlılar; İçiniz gönlünüz ferah olsun. Son yılların en doğru kararını vermiş bulunuyorsunuz. İnanın eski yönetim ilçemize çok büyük zararlar vermiş. Bu kişilere bir beş yıl daha şans tanınmış olsaydı, vay Boyabat'ın haline. İnanın bizleri Allah korudu. Yukarıda yazdıklarım gelip geçicidir. Ayrıca sayın Kara Boyabat'ın sorunlarına vakıf olduğu gibi bu sorunların üstesinden geleceğine de eminim. Sadece az bir zamana ihtiyacı var. İnanın sağlam tek görev yapacak araç kalmamış. Borç ise gırtlakta. Belediyeye ait çöp konteynerleri bile köylere verilmiş. Bir gün Belediyede iken işçinin biri Yeni mahalleye gönderemezsiniz, gitmiyorum dedi. Güya bu işçiyi Binali Yıldırım aldırmış. Sadece bu mu? Temizlik işçisi, müdür olmuş yahu. Emin olun taşlar yerine oturuyor. Bu nedenle Sayın Kara'ya zaman tanıyın. Nihayetinde kazanan Boyabat olacak…

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Facebook'ta Paylaş
7. Yorum: yaaa 10 07 2024 23:42
aynen öyle adaylar dan biri seçim süresince boyabat'ın kaybedecek zamanı yok diyor du haklı imiş geriye dönüşü olmayan bir hata yaptık. bunlar sürekli personel değiştirmekle 5 yılı bitirecek. hayırlı olsun. baybat

6. Yorum: haydar 10 07 2024 09:00
comert bey beledıyeyı kurtarmak sızemı kaldı ne bu beledıyeyle olayın senın bırak bu işleri

5. Yorum: mental 09 07 2024 11:12
boyabat önce kafayı değiştircek hıc bu kadar insanların beledıyeyle siyasetle bırbırlerıyle uğraştığı yer yok küçücük bı yer ama baksan sankı abd yönetılıyor aşın kendınısı artık

4. Yorum: boyvatli 08 07 2024 15:01
seçim zamanında meydanlar sürekli boyabatın kaybedecek zamanı olmadığını söyleyen adaylardan biri sonuna kadar haklı imiş. ama bizler anlayamadık ilçemiz de yapılanlar değilde belediye içindeki değişiklikler konuşuluyor. hala bitmedi bitmeyecek yine kaybeden boyabat olacak.

3. Yorum: boyabatlı kağzım 08 07 2024 13:06
cömert yazıyı döktürmüş gene dostlar.bu kaliteli yazısıyla bizleri aydınlatmakta uyuyanları uyandırmakta helal olsun.başkan karada belediyeyi en iyi şekilde hak hukuk ve adalet nizamiyla yönetmekte.başkan karayada helal olsun dostlar.

2. Yorum: haklı 08 07 2024 08:46
sayın cömert belediye meclis üyeleri seçimle gelmiştir. belediye başkanı kadar meclis üyelerinin de bu seçimin kazanılmasında önemli etkisi olmuştur. belediye meclis üyeleri yoldan geçen her hangi birisi değildir. bu sebeple müdürlerde üstlerine karşı sorumluluklarını bilmeli ve belediye başkanını zor ve mağdur durumda bulunacak davranışlardan kaçınmalıdırlar. meclis üyelerini itibarsızlaştırmak, boyabat için mecliste atılacak imzalarda meclis üyelerinin elini zayıflatır. herkes haddini bilmelidir.

1. Yorum: hhoca 07 07 2024 21:09
sayın hüseyin dayı para karşılığı su gönderen amir birde onu sor eteye göndermiş nereyi yıkatmış başkanın haberi varmı hep kendi mekanın önünde ekip eksu olmuyor belediye işimi şahıs işimi. meclistekilere ve önceki belediye mensupların devamli hakaret ediyor oturma sırasında akpliler kötü anladıkta seni amir edenlerdemi kötü be kardeşim işinizde savaş başladı acıyorum hasan beye


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Bir Umut: Beşinci Mevsim


Başkan Kara'nın ilk İcraatı: Suya zam!


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Belediye İçerisinde İç Çatışma


Boyabat Gazetesi 19. Yaşında


2024 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2024)


Şafak Akça yazdı: Yaşasın Tatil!


Doğayı Korumaya Mecburuz!


Doğru Bildiğimiz Yolda


Siyaset Kazanı Yerel Seçim 4- Mart 2024


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Mutlu Yıllar


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:

321534


Tasarım:DtGaNi