Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’li Barış Karadeniz: AKP İsrafına ‘DUR’ Diyen Halk, 1 Kasım'da Daha da Güçlü ‘DUR’ Diyecek


Boyabat Panayırı Sönük Geçiyor

Çarşamba günü başlayan Boyabat Panayırı ile görüntü almak ve sizlere aktarmak için bugün 9 Ekim 2015 Cuma öğleden sonra gittiğimiz panayır yerinde görüklerimiz, önceki yıllara göre panayırın sönük geçtiği şeklinde oldu. Yorum sizin diyerek çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

AKP’li başkandan skandal paylaşım

Sinop Durağan ilçesi AKP'li Belediye Başkanı Kılıçaslan'ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf büyük tepki çekti.

Sinop Kamu Hastaneleri Birliği listede 60. sırada

Hastane birliklerine verilen karne sıralaması açıklandı. 89 Kamu Hastaneleri Birliği'nin yer aldığı listede yapılan değerlendirme sonucu Sinop Kamu Hastaneleri Birliği 60. Sırada kendine yer buldu.

İlimizden kutsal topraklara giden Hac kafilesi Sinop’a döndü

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen 2015 yılı Hac organizasyonukapsamında ilimizden hacca giden hacılarımız Sinop’a geldi. Karşılama esnasında hacıların yakınları ve akrabaları Alaaddin Camii önünde sevinç ve gözyaşları ile karşıladı.

Tarım Aletleri ve Boyabat Sergisi Açıldı

Boyabat Panayırı ile birlikte, Eski Otogar'da da, tarım aletleri ve Boyabat Sergisi açıldı. Kurulan standlarda Boyabat ile ilgili ürünler sergilenmeye başladı.

Stadyum Caddesi Türk Bayrakları'yla Donatıldı

Boyabat Belediyesi, Stadyum Caddesi'ni, Türk Bayrakları'yla donattı.

Demir; HDP’nin içinde bulunduğu bir koalisyonda asla yer almayız

MHP Sinop İl Başkanlığı muhtarlarla bir araya geldi. Yaklaşan genel seçimler öncesi tanışma amaçlı düzenlenen toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, muhtarlara MHP’nin seçim sürecinde izlediği yol ve koalisyon sürecinde tutunulan tavır hakkında bilgiler verdi. Demir; “MHP olarak HDP’nin içinde bulunduğu bir koalisyonda asla yer almayız” dedi.

Öğrencilerin Barınma Sorununa Akılcı Çözümler

Sinop Üniversitesi bu yıl yaklaşık 8bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Öğrenci sayısının artması ile oluşan barınma sorununa, kısa ve uzun vadede çözüm üretmek için gayretli ve özverili çalışmalarını gece gündüz sürdüren Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın ve Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya yeni projelere birlikte imza atmaya devam ediyorlar.

Ali Acar vefat etti

Vergi Dairesi'nde çalışan Hayri Acar'ın babası, Uğur Acar'ın dedesi, Ali Acar vefat etti.

Sinop'ta Doğuşta Beklenen Yaşam Süresi 78,6 Yıl Oldu

TÜİK Başkanlığı "Hayat Tabloları - 2013-2014" konulu haber bültenini açıkladı. Doğuşta beklenen yaşam süresi, Sinop ili için toplamda 78,6, erkeklerde 76,0 ve kadınlarda 81,4 yıl oldu.

Barış Karadeniz “Yerel Basın Vazgeçilmezimizdir”

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili ve Milletvekili adayı Barış Karadeniz ve Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk, Ezgi FM haber merkezini ziyaret etti. Ziyaret esnasında CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz basının önemine vurgu yaptı.

Boyabat Panayırı'ndan Görüntüler

Dün başlayan Boyabat Panayırı'ndan yeni görüntüler çektik. Bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Vekil Tokmak Sanayi Esnafını Ziyaret Etti

AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak sanayi esnafını ziyaret ederek seçim beyannamesi hakkında esnafa bilgi verdi. AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak’ın bu seferki ziyaret yeri küçük sanayi esnafı oldu. Gerçekleşen ziyarette Tokmak’a AK parti Merkez İlçe Başkanı Fatih Özçelik eşlik etti.

Turizm Yatırım Projeleri Öncelikli Devlet Politikası Olmalıdır

Geçenlerde bir belgeselde, Avusturya’da bulunan, HallStatt köyünü izledim. "Diş hekimi, tuttuğu balığın önce dişine bakar" misali ben de bu belgeselden ülkem adına gözlemler, değerlendirmeler çıkarmaya çalıştım.

Hanönü'de Trafik Kazası: 1 Yaralı

Hanönü ilçesinde trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Durağan Belediye Hamamı Hizmete Devam Ediyor

Durağan Belediye Hamamı hizmet vermeye devam ediyor. Hamamın işletmesini üstlenen Şükrü Aksoy, bu mesleğin yok olmaması için büyük çaba sarf ediyor. 7/24 hizmet veren Belediye Hamamını işleten Şükrü Aksoy vatandaşların hamam ihtiyaçları olduğunda kendisini 0 546 431 72 75 nolu telefondan her zaman arayabileceklerini belirtti.

Kiralık Dükkan

Camikebir Mahallesi, Ortaokul Sokak No: 14 adresinde (Kaymakamlık Lojmanı Arkası) bulunan, 480 m2 taban, 220 m2 çekme kat ve bodrumu bulunan, kaloriferli dükkan kiralıktır.
Müracaat: 0 543 772 19 97

Sevinç Sarıoğlu hanımefendi vefat etti

Alibeyli Köyü'nden Ali Gündüz’ün kızı, Daylı Köyü'nden Osman Sarıoğlu’nun gelini,  Merhum Hüseyin Sarıoğlu’nun hanımı, Mustafa ve Mehmet Sarıoğlu’nun annesi, Sevinç Sarıoğlu hanımefendi vefat etti.

Sıddıka Türk hanımefendi vefat etti

Orta Arım Köyü’nden, Satılmış Türk'ün hanımı, Sıddıka Türk hanımefendi vefat etti.

Lider Cam Mozaik Eleman Aranıyor

Ilıca Köyü karşısında hizmet vermekte olan Lider Cam Mozaik firmasına bay-bayan eleman aranıyor.

Boyabat Oto Yıkama ve Aksesuar Dükkanı Devren Satılıktır

Küçük Sanayi Sitesi'nde, 11-A Blok 8 nolu dükkanda bulunan Boyabat Oto Yıkama ve Aksesuar dükkanı devren satılıktır. İşyeri Kapakçı Cahit'in yanında bulunup, 60 m2 oto yıkama, 60 m2 oto aksesuar olmak üzere toplam 120 m2 büyüklüğündedir.
Müracaat Telefonu: 0 543 656 00 56

CHP’li Karadeniz Dur Durak Bilmeden Sinop'u Geziyor

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop’ta seçim çalışmalarını hızla sürdürüyor. 7 Haziran seçimlerinden sonra dur durak bilmeyen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 1 Kasım seçimleri için de bölgedeki ziyaretlerine devam ediyor.

MHP ve HDP'nin Oyunda Düşüş Var !

Son 5 seçim sonucunu gerçeğe en yakın oranla tahmin eden ANDY-AR'ın son anketi...

Tüm öğretmenler ve müdürler "zorunlu" olarak AKP'li adayı dinledi

Sinop'un Durağan ilçesinde AKP’li Milletvekili adayının da katıldığı "eğitim" toplantısının İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edildiği ortaya çıktı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, AKP'li vekilin konuşma yaptığı kahvaltılı toplantı için okul müdürlerine ve öğretmenlerine “katılım zorunludur” mesajı göndermişti.

Seyir Halindeki Tır Alev Alev Yandı

D-100 Karayolu üzerinde seyir halindeki bir TIR’ın alev alması sonucu yangın çıktı. Yangında İstanbul’daki bir okula götürülen okul sırası takımları kül oldu.

Akademik Yıl Görkemli Bir Törenle Açıldı

Sinop Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni 7 Ekim Çarşamba günü Türkiye’nin Edebiyat Temalı İlk Uygulama Oteli Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

Sinop Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni Konuşma Metni


AKP’nin 13 yıldır dondurucuda bekleyen seçim vaatleri…

Siyasi partilerin seçim beyannameleri, taahhüttür, sözdür, namustur. AKP, 2002 seçim bildirgesinde hangi vaatlerde bulunmuştu? 13 yıldır dondurucu da bekleyen vaatleri neler mi? Seçmen, 1 Kasım genel seçimlerinde AKP’ye sormayacak mı? AKP iktidarını önüne gelen kandırmış, AKP’de 78 milyon insanı kandırmış olmuyor mu ?

Boyabat Panayırı Başladı

Bugün 7 Ekim 2015 Boyabat Çarşamba Panayırı başladı. İlk gün çektiğimiz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Elektrikte Yine Gizli Zam!

Elektrik Mühendisleri Odası Basın Aaçıklaması
Seçim öncesi elektrik faturasında yine kalem oyunları: Enerji bedeli, kayıp ve kaçak bedeli düştü; dağıtım, iletim, perakende hizmet bedelleri arttı…

Çocuklarda Duyma Kaybının Nedeni: Orta Kulakta Sıvı Birikmesi…

Okul çağındaki çocuklarda daha sık görülen ve ailelerin ‘Çocuğum beni duymuyor, sorduğum sorulara ilgisiz cevaplar veriyor, son zamanlarda televizyonu çok daha yakından izlemeye başladı.’ gibi şikayetlerle başvurdukları orta kulakta sıvı birikimi ile ilgili merak edilenleri öğrendik…

Ayancık Cadde ve Sokaklarının Standardı Artıyor

Ayancık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün kapsamlı olarak başlattığı parke taşı döşeme çalışmaları ilçe genelinde yoğun bir şekilde sürüyor.

2015 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2015 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Si̇nop MHP İl Başkanı Ceyhan Demi̇r'den Basın Açıklaması

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimi sonucunda oluşan parlamento yapısı tek başına bir siyasi partinin iktidar olmasına imkan vermemiştir. Bu seçimlerde vatandaş AKP'nin tek başına iktidarına son vermiştir.

Ceyhan Demir: Hırsızlık Sadece Birisinin Parasını Çalmakla Olmaz

MHP İl Başkanı Ceyhan Demir Durağan'da meydana gelen olayla ilgili olarak: "Hırsızlık sadece birisinin parasını çalmakla olmaz. Hırsızlık eğer kişinin hakkına tecavüz ederseniz, o da hırıszlıktır." dedi.

Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı

Meme kanseri ülkemizde kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Erken evrede tespit edilmesi mümkün olan bu kanser ile mücadelede kadınların bilgilendirip, bilinçlendirilmesi önemlidir. Bu amaçla 2004 yılından beri Ekim ayında Meme Kanseri Bilinçlendirme Etkinlikleri yurt genelinde düzenlenmektedir.

Durağan Belediyesi Kendi Kilit Parkesini Üretecek

Kendi parkesini üretmek için tesis kurma çalışmalarına başlayan Durağan Belediyesi kuracağı Parke Üretim Tesisi sayesinde park, bahçe ve yollarda kullandığı parke taşını kendi üretecek. Kendi taşını üreterek büyük ölçüde tasarruf sağlayacak olan Belediye, kendi tesislerinde ürettiği parkeyi Durağan’ın sokakları ve parklarıyla buluşturacak.

Boyabat Kalesi'nden Kareler

Davut Koçyiğit'in Boyabat Kalesi'nden çekmiş olduğu ve Boyabat Haberleri.net sitesinde yayımladığı "Boyabat Kalesi'nden Kareler" isimli haberdeki fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Çocuğunuzu Obeziteden Korumak İçin Poğaça, Kek Gibi Hacmi Küçük; Kalorisi Büyük Gıdalardan Uzak Tutun!


Gerze Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi Açılıyor

Gerze ilçesinde birkaç yıldır yerli yabancı tüm insanlara illallah dedirten sahipsiz ve başıboş köpekler sorununda sona yaklaşıldı.

CHP Milletvekili Adayları Çarşı'yı Gezdi

CHP Sinop milletvekili adayları, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Tugay Dinçel, beraberinde CHP Sinop İl Başkanı Kadir Yavuz, CHP Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk ve partililerle esanfı ziyaret etti.

Boyabat Gündem Gazetesi'ne Başarılar Dileriz

Yazılı basına Boyabat Sesi ve Boyabat Yankı gazetelerinden sonra, Boyabat Gündem Gazetesi katıldı. Boyabat Gündem Gazetesi 5 Ekim 2015 tarihinde ilk nüshasını yayımlayarak yayın hayatına girdi.

Milli Eğitim AKP için harekete geçti

Öğretmenlere tanışma programı dediler, karşılarına AKP toplantısı çıktı.
Haber: Odatv.com

Al Birini Vur Ötekine

İlimizde ki AKP milletvekillerinin bir baltaya sap olanını gördünüz mü? Şimdi de 1. sıra adayı Nazım MAVİŞ olmuş. Olmasına olmuş da, atalarımız "Gelen gideni arattırır" demiş.

Stadyum Caddesi'ne Ağaç Kondu

Stadyum Caddesi'nde bulunan ağaçları kesen Boyabat Belediyesi, şimdi de "Ağaç Kondu" projesiyle, Stadyum Caddesi'ni ağaçlandırdı. Seyyar olan bu teknoloji harikası ağaçlar, istenildiği anda kaldırılabildiği gibi, istenildiği şekildede konulabilir. Kesilen ağaçlar ise hiç bir şekilde yerinden oynatılamıyordu.

Zehir Tacirleri Gerze'ye varmadan yakayı ele verdi

Samsun'un Bafra ilçesinde bir ihbarı değerlendiren Asayiş Şube ekipleri bir otomobilin motorunda gizlenen uyuşturucu hap ele geçirdi.

Metin Dilek vefat etti

Boyabat Eşrafından, Merhum Kuyumcu Esat Dilek'in oğlu, Vehbi Dilek ve Merhum İsmail Dilek'in ağabeyi, Kömürcü İsmail Hami Daldaban'ın kayınbiraderi, Türk Ticaret Bankası'ndan emekli, Metin Dilek vefat etti.

SİYAD’dan Anlamlı Organizasyon

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) anlamlı bir organizasyona imza atıyor. SİYAD yönetimi tarafından 15 yaşındaki omurilik kanseri genç için moral gecesi düzenlenecek.

Erkeklerde Kanser Uyarısı Veren 13 İşaret!

Erkeklerde sık görülen ve belirtileri göz ardı edildiğinde tedavi süreci geciken kanser türlerinin dikkate alınması gereken belirtilerini Hisar Intercontinental Hospital Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Bekir Öztürk ile konuştuk.

Meteorolojik Değerlendirme

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10. Bölge Müdürlüğü 5 Ekim 2015 tarihli Meteorolojik Değerlendirme bilgilerini ulaştırmış, bizde sizinle paylaşıyoruz. Bölgemiz Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesine bekleniyor!

Son Seçim Anketinde Vekil Dağılımı Şaşırttı !

Gezici Araştırma, seçime 26 gün kala seçmenin nabzını tuttu. İşte son seçim anketinden çıkan sonuçlar...

Fuatavni'den ŞOK Bilal Erdoğan İddiası: Yüklü Miktarda Parayla İtalya'ya...

Twitter Fenomeni Fuatavni, Bilal Erdoğan'la ilgili çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Fuatavni, Bilal Erdoğan'ın yüklü miktarda parayla İtalya'ya gittiğini iddia etti.

Demokrasi, Hukuk Devleti ve Milletvekili

Bir çok ülkede şaibeli kişiler, milletvekil olarak mecliste görev alıp, kanun çıkaramıyor.

CHP’li Barış Karadeniz: AKP Kapattı, Biz Açacağız!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Bakanlar Kurulu Kararı ile kapatılan Sinop Orman Bölge Müdürlüğü’nün Sinop’a yeniden kazandırılması gerektiğini söyledi.

5.Belediye Başkanlığı Kupası “Yelken Yarışları”

5. Belediye Başkanlığı Kupası Yelken Yarışmaları 3 – 4Ekim 2015 tarihlerinde Liman İçi Mevkii'ndegerçekleştirildi.

Mustafa Dallı vefat etti

Paşalıoğlu Köyü’nden Emekli İmam Hatip, Mustafa Dallı vefat etti.

Kurtlar sofrası !

Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş, 1 Kasım “ Tekrar seçim “sonrası AK parti kanadındaki Sinop’ta ortaya çıkacak olan tabloyu analiz etti.

Bu araçtakileri Allah korudu

Sinop'ta otomobilin bariyere çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında, bariyerin biçtiği otomobilden 4 kişi hafif yaralı olarak kurtuldu.

1300 TL Cezası Var !

1 Ocak 2016 tarihine kadar "Elektronik tebligat adresi" almayanları 1300 TL ceza bekliyor.

Prim borcu olan da sağlık hizmeti alacak

SAĞLIK Bakanlığı, pirim borcunu ödeyemeyen vatandaşların, bu borç ödenene kadar Medula sisteminden provizyon onayı alamadıklarını ve bu nedenle sağlık hizmetine ulaşamadıklarını anımsatarak, bu kuralın 1 Ekim -31 Aralık tarihlerinde geçerli olmayacağını duyurdu.

29 Eylül Dünya Kalp Günü Şarkısı; Kalbini Dinlesen

29 Eylül Dünya Kalp Günü! Kalp sağlığınıza ne kadar dikkat ediyorsunuz? Egzersiz yapıyor musunuz? Yediklerinize dikkat ediyor musunuz? İşte bunları sorgulamanın tam vakti! Türk Kadiyoloji Derneği ve Novartis bugün için çok güzel bir projeye imza atmışlar!!

Kalp Sağlığınızı Korumak İçin Adım Atmaya Var mısınız?

Kalp hastalıkları geçmişte orta yaş ve üzerindeki insanların hastalığı olarak görülürken; günümüzde genç yaşlı demeden her yaştaki insanda görülebilir hale geldi? Neden bu hale geldiğini ve kalp sağlığını korumak adına atılması gereken adımları Hisar Intercontinental Hospital Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Yılmaz Güneş’ten öğrendik…

Hayaller Tiyatrosu'ndan Rektör Dalgın'a Ziyaret

Sinop Hayaller Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Enes Cangül, Sinop Üniversitesi RektörüProf. Dr. Nihat Dalgın’a tebrik ve nezaket ziyaretinde bulundu.

Ülkemin Cumhurbaşkanına hakaret edilmesi kanıma dokunuyor

Cumhurbaşkanlığı makamı Türkiye'yi temsil makamıdır. Sosyal medyada yapılan ironi de olsa yapılan hakaret bu ülkenin sıradan bir vatandaşı olarak kanıma dokunuyor.

Eylül ayında 1.212.813 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Eylül ayında (1 Eylül - 30 Eylül) 1.212.813 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 40.427 ziyaret sayısına denk geliyor.

Erfelek Barajı -3

Daha önce birinci ve ikinci bölümünü paylaştığımız, Erfelek Barajı görüntülerinin üçüncü bölümünü sizinle paylaşıyoruz.

Yapı Kredi Bankası'nın ATM Cihazı Hizmete Başladı

Bildiğiniz gibi Boyabat'ta 6 adet banka şubesi ve bunların ATM'si bulunuyor, bunun yanında 3 bankanın ise şubesi olmayıp sadece ATM'si bulunuyordu. Şimdi Yapı Kredi Bankası'nın ATM'sinin hizmete başlamasıyla şubesi olmayıp ATM'si banka sayısı dörde yükseldi.

Mantarın Kilosu 10 TL'den Satılıyor

Bugün Köylü Pazarı'nın kurulduğu yıkılacak Belediye Binasının önünde satışa sürülen Kanlıca Mantarı kilosu 10 TL'den satılıyor.

Muharrem Selçuk vefat etti

Belediyeden emekli İtfaiye personeli Ahmet Selçuk'un oğlu, Hüseyin Selçuk'un ağabeyi, Muharrem Selçuk vefat etti.

Döndü Özcan hanımefendi vefat etti

Çakıroğlu Mahallesi'nde oturan, Faruk, Yakup ve Türkan Özcan’ın annesi, Döndü Özcan hanımefendi vefat etti.

Cilt Lekelerinden Kurtulmanın En Zahmetsiz Yolu: Pulse Dye Lazer…

Doğuştan gelen, kurtulmak istediğiniz ama bir türlü kurtulamadığınız cilt lekelerinizden birkaç seansla kurtulmanızın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Gelir eşitsizliği en düşük 4. bölgede yer aldık

TÜİK Başkanlığı "Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması Bölgesel Sonuçları, 2014" konulu haber bültenini açıkladı. TÜİK Kastamonu Bölge Müdürü Sevgi Altınbaş tarafından verilen bilgiye göre, Türkiye'de ortalama yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri 2014 yılında 14 bin 553 TL oldu.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Sinop'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Mandaya çarpan otomobil hurdaya döndü....

Sinop’ta otomobilin mandalara çarpması meydana gelen trafik kazasında otomobil hurdaya döndü.

Kamyonet bisiklete çarptı: 2 yaralı

Sinop-Samsun karayolunda kamyonetin bisiklet ile çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. 

Anssiad  Toplantıya Hazırlanıyor

Uzun süredir üyelerin yoğun iş toplantıları sebebiyle bir araya gelemeyen dernek mensupları ve Anssiad yönetim kurulu üyeleri 09 Ekim 2015 tarihinde bir araya geleceklerdir.

2 Ekim Uluslararası Şiddetsizlik Günü Mesajı

Uluslararası Şiddetsizlik Günü Birleşmiş Milletler tarafından 2007’de ilan edilmiştir.

Boyabat’ta Sağanak Yağış Görüntüsü

30 Eylül 2015 Çarşamba günü akşam saat 18:00'de başlayan sağanak yağmurun Dörtyolda çekilen video görüntüsü elimize ulaştı. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

MHP İlçe Başkanlığı'na İsmail Kocamangil Seçildi

Geçtiğimiz günlerde Erdal Ertekin'in istifasıyla boşalan MHP İlçe Başkanlığı'na, MHP Tüzüğü'nün 35. maddesi gereğince Yönetim Kurulu toplantısında yapılan oylama sonucu İsmail Kocamangil seçildi.

Boyabat-Sinop Yolundaki Kazadan Yeni Görüntüler

Dün gece Boyabat-Sinop yolunda seyreden iki özel aracın henüz bilinmeyen bir nedenle saat:18.00 civarında çarpışmaları sonucu meydana gelen trafik kazasında her iki araçta 3 kişi ağır yaralanmış, özel araçta bulunan yeni Hacdan dönmüş olan bir hanım yanarak hayatını kaybetmişti. Bu kazanın yeni görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

Y. Topçu YBO’lu Genç Karikatüristlere Valilikte Ödül Töreni

Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu’nda geçtiğimiz öğretim yılında katıldıkları yarışmalarda uluslar arası ödül kazanan öğrencilerimiz için Sinop Valiliğinde 29 Eylül Salı günü ödül töreni düzenlendi.

Sinop’ta Konut Fiyatları Son 5 Yılda Yüzde Elli Arttı

Sinop’ta faaliyet gösteren Mühendislik Firması sahibi, İnşaat Mühendisi ve Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Özge Yılmaz, Sinop’ta konut fiyatlarının son 5 yılda yüzde %50 arttığını ifade etti.

Sinop'ta feci kaza; otomobilde bulunan kadın yanarak can verdi

Sinop Boyabat Yolunda meydana iki aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında Hacdan döndüğü öğrenilen 60 yaşındaki bir kadın otomobilde yanarak can verdi. Kazada 4 kişi de yaralandı.

AKP iktidarının ülkeye verdiği tahribat...

AKP, 13 yıllık iktidarında, sanayıde, eğitimde İslam 'da, yargıda, hemen, hemen bütün sosyal, kültürel hayatta verdiği tahribatı tamir etmek için 50 yıl bile yetmez. Benim bu iddialarım acı ama gerçek olduğunu, belki bugün fark etmiyoruz ama, yarın mutlaka fark edeceğiz.

Boyabat’ta Sağanak Yağış Su Baskınlara Neden Oldu

30 Eylül 2015 Çarşamba günü akşam saatlerinde başlaya sağanak yağış oluşan sel Eski Otogar'da bulunan iş yerlerini bastı. Ayrıca şiddetli yağış her zaman olduğu gibi Büyük Cami tuvaletinde de su baskınına neden oldu.

Ayancık Belediyesi Aasfaltlama Çalışmalarına Devam Ediyor

Asfalt çalışmalarında Ayancık Belediyesi ilçenin her köşesine hizmet ulaştırmaya devam ediyor.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlu Olsun

Her canlı gibi İnsan da doğar büyür, gençlik orta yaşlılık ve nihayet yaşlılık dönemlerine ulaşır.

40 Kediyle Birlikte Yaşıyor

Sinop'un Erfelek İlçesi'nde oturan 76 yaşındaki Makbule Tarakçı, evinin önünde beslediği 40 kediyle birlikte yaşıyor.

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Duyuru

Sinop Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'nce, "Toplum Yararına Çalışma Programı" kapsamında 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı ilçemiz okul ve kurumlarında çalıştırılmak üzere temizlik elemnaları alınacaktır.

Okullar Açıldı. Hastalık Sezonu Başladı...

Yazdan kalma günlerin sonuna geldik. Sonbahar kendini daha fazla göstermeye başladı. Bu mevsimde özellikle okulçağındaki çocuklarımızın karşılaşabilecekleri hastalıkları Hisar Intercontinental Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yunus Nas’tan öğrendik.

Tokmak ; Milli İrade Her Şeyin Farkında Bu İrade 1 Kasımda Gereken Cevabı Verecek!!!


T.C. Sinop Valiliği Basın ve Halkla İliş. Müd. Basın Açıklaması

"Sinop’ta Kurban Eti Skandalı" ve "Skandal"  başlığıyla çıkan haberle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Bu arılara ne oluyor?

Sinop ırkı arıların kaybolması nedeniyle Erfelek ilçesine özgü Kestane balında tehlike çanları çalıyor. Verim 2 yılda yüzde 60 düştü.

Bu Borç Ödenmez..!

Gerze'de şehit yakınları ve gazilerimiz onurlarına verilen yemekte buluştular.

El Ele Verdiler Vatandaşın Ayağına Hizmet Getirdiler

İl Özel İdaresi ve Gerze Belediyesi birlikte çalışarak Mezarlık Yolunu Asfaltladı

2015-2016 Spor Sezonu Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

2015 – 2016 Yılı  spor sezonu değerlendirme toplantısı sporcu kamp eğitim merkezinde gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğümüz antrenörleri ile gerçekleşti.

Volkswagen’e Türkiye’den ilk davalar açıldı.

Otomotiv devi Volkswagen'in başı hileli emisyon gaz salınımı nedeniyle büyük dertte. Amerika’da patlak veren ve araçlarının yasal sınırların tam 40 katı fazla gaz salınımı yaparak doğayı ve insan sağlığını büyük tehlikeye attığı ileri sürülen otomotiv devi Volkswagen’e Türkiye'den ilk davalar Çitil Burak Batur Avukatlık Ortaklığı tarafından açıldı.

Yeniyol'da Maddi Hasarlı Trafik Kazası

Yeniyolda, bu gece saat 22:00'de Dörtyol istikametinden, Eski Otogar istikametine giden otomobil ile bir minibüs Birtat Lokantası karşısında çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle savrulan minibüs, park halindeki diğer bir otomobile çarptı. Kazada sadece araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Boyabat'ta Şiddetli Yağmur Yağdı

Bugün saat 17:00'den sonra başlayan yağmur, 15 dakika içinde şiddetlenerek, sağanak halinde uzun süre yağdı. Şiddetli yağmur sırasında çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Kürt vatandaşlardan PKK'ya Türk bayraklı tepki

Sinop'un Boyabat ilçesi Bayamca köyünde yaşayan Kürt kökenli vatandaşlar, terör olaylarına evlerine ve köyün en yüksek mevkisine Türk bayrağı asarak tepki gösterdi.

Boyabat Emniyeti'nden "İlk Adımda Dost Eli" Projesi

2015- 2016 Eğitim-Öğretim yılının 28 Eylül 2015 tarihinde başlaması sebebiyle Sinop İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "İlk Adımda Dost Eli" projesi kapsamında Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Büro Amirliği tarafından Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Boyabat Meslek Yüksekokulu bahçesinde bilgilendirme standı açtı.

Karadeniz, Sinop'un Doktor Açığı Sorununu Meclis'e Taşıdı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’un doktor açığını Meclis gündemine taşıdı. Karadeniz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Halk Eğitim Merkezi Açılması Muhtemel Kurslar

Halk Eğitim Merkezi açılması muhtemel olan kurslar hakkında bir duyuru yaptı.

Sinop’ta kurban eti skandalı!

Sinop’ta ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak olan yaklaşık 1 Ton et denize mi döküldü?

Satı Güzelaydın hanımefendi vefat etti

Durağan Salarkolu Köyü’nden Ali Güzelaydın'ın hanımı, Mustafa, Ali ve Şenol Güzelaydın'ın annesi, Satı Güzelaydın hanımefendi vefat etti.

Kış saati uygulaması 8 Kasım'a ertelendi

Yaz saati uygulamasının sona ereceği tarih, 25 Ekim'den 8 Kasım'a ertelendi.

Sinop, Üniversitesine Sahip Çıkıyor

Sinop Üniversitesi bu yıl yaklaşık 8 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Öğrenci sayısının artması ileoluşan barınma sorununa Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya’nın da destekleriyle çözüm getirildi.

Kargı Kavşağında Yine Kaza: 7 Yaralı

Kaza Beygircioğlu mevkiindeki Kargı-Sinop kavşağında meydana geldi.

Çeltik de Son 5 Yılın En İyi Hasadı

Sinop'ta çeltik hasadı Eylül ayının sonlarına doğru başladı. Üreticiler bu sene üretilen mahsulün son 5 yılın en bereketli mahsulü olduğunu söyledi.

Türkeli’de mazot hırsızlığı iddiası

Türkeli’de yol yapımında çalışan 2 kamyondan 670 litre mazot çalındığı iddia edildi.

Sinoplu askerin sağlık durumu iyi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmada yaralanan Ayancıklı Uzman Çavuş Enes Arslan’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Boyabat Kalesi'ndeki Türk Bayrağı

26 Eylül 2015 Cumartesi günü Dörtyol'da bulunan MHP İlçe Başkanlığı'nda Kurban Bayramı bayramlaşmasının hazırlıklarını yaparken, MHP İlçe Başkanlığı'nın balkonundan fotoğraf makinamızı denemek için Boyabat Kalesi'ndeki Türk Bayrağının fotoğraflarını çektik. Fotoğrafları kontrol edince hoşumuza gitti, bizde sizinle paylaşalım dedik.

AKAM 1 Kasım 2015 Seçimleri Anketi Eylül 2015

Son iki seçimin en başarılı araştırma kuruluşu AKAM'ın 1 Kasım 2015 seçimleri için Eylül ayında yaptığı anketi sizinle paylaşıyoruz.

Peynir Satışı ile İlgili Yeni Açıklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi Peynir Tebliği ile ilgili olarak, söz konusu tebliğdeki peynir satışı konusunda yapılan düzenlemenin kamuoyuna doğru aktarılması ve yanlış yorumlanmasının önlenmesi için bir açıklama yaptı.

Madem Öldürecektiniz, Bu Su Kaplarını Niye Yaptırdınız?

Boyabat Belediyesi, sokak hayvanlarının su ihtiyacını gidermek için çok güzel bir uygulama yaparak şehirimizin çeşitli yerlerine su kapları yerleştirdi. Ancak bu su kaplarını kullanması gereken sokak hayvanları yine Boyabat Belediyesi tarafından itlaf edilmektedir. Merak ettiğimiz için soruyoruz, madem öldürecektiniz, bu su kaplarını niye yaptırdınız?

0405sec.jpg1 Kasım 2015 Sinop İli Milletvekili Kesin Aday Listesi Belli Oldu

1 Kasım 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde seçime girecek adayların kesin listesi YSK tarafından ilan edildi.

Kayıp Hacıların Ailelerinin Endişeli Bekleyişi Sürüyor

Kurban Bayramı'nın birinci günü Mina'da şeytan taşlamaya giderken çıkan izdihamda kaybolan Kastamonulu 3 hacının yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.

Açık Peynire Satış Yasağı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yeni düzenlemesine göre, markette, pazarda, çarşıda ambalajsız peynir satılamayacak.

Gelir Testi İçin Son Gün: 30 Eylül 2015

Bilindiği üzere; 10/09/2014 tarihli ve 6552 sayılı İş Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 11/09/2014 tarihli ve 29116 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Çocuğunuzun Okula Uyum Sağlamasını İstiyorsanız Oyun Oynamasına İzin Verin…

“...Kapıda ayakkabılarımızı çıkarıyorduk. Yerler halı kaplıydı. Evdekilere benzer bir sürü oyuncak vardı. Arkadaşlarımla sürekli oyun oynuyorduk. Öğle uykusuna bile yatıyorduk. Çok özlüyorum o günlerimi…” Bu cümleler anaokulundaki sınıfına özlem duyan ve yeni başladığı ilköğretim sınıfını şikayet eden bir erkek çocuğa ait.

Nurullah Aydın'ın Üç Kitabı Stanford Üniversitesi Kütüphanesinde

Gazetemizin yazarı Nurullah Aydın'ın 2006 yılında basılan Küresel terör ve Türkiye, 2011 yılında basılan Küresel ve ulusal dönmeler : dinsel--ırksal--dilsel ve 2010 yılnda basılan Osmanlı imparatorluğunda istihbarat isimli üç kitabı dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi kütüphanesinde yer alıyor.

Sinop Emniyetinden Üniversite Öğrencilere Özel Stant

Sinop İl Emniyet Müdürlüğünce üniversiteye yeni başlayan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde standı açıldı.

Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" Şiiri

1940 yılında ders kitaplarına konulan "Bayrak" şiiri, AKP tarafından 2012 yılında ırkçı denilerek ders kitaplarından kaldırılmıştı. Geçtiğimiz pazar günü AKP tarafından yapılan mitingde bu şiir okundu. Irkçı diye yaftalanmak istenen, ancak iş oy toplamaya gelince okunan bu muhteşem şiiri sizinle paylaşıyoruz.

İşte Püff'ün Bu Haftaki Kapağı

Püff dergisi bugünkü kapağına, Mina'da şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda 763 hacının hayatını kaybettiği olayı taşıdı.

İstanbul'da Faaliyet Gösteren STK Temsilcileri, AK Parti'yi Ziyaret Etti

İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığını ziyaret etti. İlçe Başkanı Ferhat Yıldız'la 12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Feshane'de gerçekleştirilecek Sinop Tanıtım Günleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

MHP Milletvekili Adayı Adem Çilek, Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Ülkemizin geleceğinin yapılandırıldığı, yavrularımızın ve gençlerimizin; milletine, ülkesine, ailesine ve yaşadığı topluma faydalı bireyler olmalarını amaçlayan, bunun için de başta öğrenciler ve velilerimizin büyük fedakârlıklarda bulunduğu, öğretmenlerimizin öğrencilerine faydalı olabilmek adına kendilerini adadıkları...

Ayse ŞahinHiçbir Başarısızlığın Ezikliğine Teslim Olmadım

İlkolkula başladığım gün adımı tahtaya yazdığımı çok net hatırlıyorum.
Derslerden en çok matematik dersini severdim... bir de el yazısı dersini...
Okul hayatımın ilk yıllarından hiç unutamadığım bir anımı sizlere anlatacağım ama gülmeyin, lütfen.....

Türkiye Kupası 1.Etap Kürek Yarışları

26 Eylül 2015 tarihinde Sapanca'da yapılan Türkiye Kupası1. Etap Kürek Yarışları'nda Sinoplu sporcularımızdan büyük başarı…

Kıssadan Hisse (Şeyh)

Bir arkadaşımın anlatımından aktarıyorum:
1990'lı yıllarda, bir gazeteci yazar yazılarında sürekliİslam'daki bidat ve hurafelerden bahsedip duruyormuş.

Hastaneye Giderken Hastanelik Oldular

Gerze istikametinden, Sinop istikametine doğru hareket etmekte olan iki araçtan birinin Yaykıl kavşağından dönmesi esnasında meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı.

1 Usta 10 Çırak Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını gençlerle yaşatmak için başlattığı 1 Usta 10 Çırak Projesi için başvurular başladı.

Motosiklet su kanalına çarptı: 2 Yaralı

Sinop – Samsun karayolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Cengiz Tokmak'ın "2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı" Kutlama Mesajı

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Toplumların kalkınması rahat ve huzura ulaşmasının tek yolu bireylerinin iyi bir eğitim almasından geçmektedir. Günümüzde çağdaş, uygar, zengin ve her alanda güçlü olan toplumlara baktığımızda eğitime verdikleri önemi görmekteyiz.

Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Her insan akıla, akıl da eğitime muhtaçtır.
İnsana ve eğitime yapılan yatırım geleceğe yatırımdır.

Türkeli’de 10 dönümlük arazi zarar gördü

Türkeli’ne bağlı Düz Köyü’nde çıkan yangında 10 dönümlük arazi zarar gördü.

Kılıç Balığı Yok Oldu

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Bat, Karadeniz'deki kirlilik ve aşırı avcılık nedeniyle Mersin balığının iki türünün neslinin tükendiğini, kılıç balığı, uskumrunun kaybolduğunu, diğer birçok balık popülasyonunda da azalma olduğunu dile getirdi.

Kaptan şoför kalbine yenildi

İstanbul Otogarında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 58 yaşındaki Sinoplu kaptan şoför gözyaşları arasında toprağa verildi.

Fatma Muslugil hanımefendi vefat etti

Akyörük Köyü’nden Mahmut Muslugil'in hanımı, Mahir ve Mehmet Muslugil'in annesi, Fatma Muslugil hanımefendi vefat etti.

Ak Parti’de Bayramlaşma Yapıldı

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı, Boyabat Köprübaşı Parkı'nda, Kurban Bayramı bayramlaşması yaptı.

Terör örgütüne operasyon izni vermeyen zihniyete ne denir?

Yaklaşık 13 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidar, PKK terörü ile mücadele etmiş ! Ama ne mücadele, değil mi? Diyarbakır'da davul zurna ile Oslo'da, Dolmabahçe'de masaya oturarak , İmralı sakinin kaldığı adaya 5 milyon dolar harcayarak !...

Fuat Avni, Davutoğlu'nun bile bilmediği seçim hilelerini açıkladı

Fuat Avni: Üç gece üst üste yaptıkları ve Davutoğlu'ndan bile sakladıkları seçim hilelerini deşifre ediyorum ve herkese açık çağrıda bulunuyorum. ...

11 ayrı anketten çıkan ortak 1 Kasım sonucu

1 Kasım erken seçim anket sonuçların göre AK Parti birinci parti olurken, HDP barajı aşıyor.

Dörtyol'da Trafik Kazası

27 Eylül 2015 pazar günü, bugün saat 13:00'de Dörtyol'da maddi hasarlı trafik kazası oldu. Beyaz renkli minibüsün, önündeki otomobile çarpması sonucu, otomobilinde önündeki araca çarpmasıyla üç aracın karıştığı bir kaza meydana geldi. Yol kaza üzerine kısa bir süre trafiğe kapandı. Araç sahiplerinin kendi arasında anlaşması üzerine yol tekrar trafiğe açıldı.

HOOOOOPPA !

Boyabat Adnan Menderes Bulvarı, Kaymakamlık binası önüne bırakılan araç yolu tıkadı. Biçerdöver geçemeyince araç sahibi arandı ancak bulunamadı, bunun üzerine çevredeki vatandaşlar ve yolda bekleyen araçların sürücüleri hep beraber aracı kaldırmak sureti ile kenara çekerek yolu açtılar.

Boyabat CHP'de Bayramlaşma Yapıldı

CHP Boyabat İlçe Başkanlığı, 26 Eylül 2015 Cumartesi Kurban Bayramı dolayısı ile ilçe binasında bayramlaşma gerçekleştirdi. Bayramlaşmaya Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili ve 1. sıra Milletvekili adayı Barış Karadeniz, 2. sıra adayı Tugay Dinçer Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Kadir Yavuz, Boyabat ilçe teşkilatı ve vatandaşlar katıldılar.

Ayancıklı Asker Çatışmada Yaralandı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmada Ayancıklı Uzman Çavuş Enes Arslan yaralandı.

Türk Dil Bayramı Kutlama Mesajı

1932’deki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde “Dil Bayramı” olarak kabul edilmiştir.
Türk kültürü, Türk dili, Türk kahramanları, Türk tarihi, Türk milli değerleri, Türk manevi değerleri iç ve dış ihanet şebekelerinin tehditi altındadır.

Okullar Açılmadan Çocuğunuzun Bağışıklık Sistemini Güçlendirin!

Çocuklarını ilk defa kreş veya okula başlatacak ebeveynlerde tatlı bir telaş ve endişe başlar. Bir taraftan çocuklarıiçin çok önemli olan eğitim hayatının başlangıç telaşı olurken diğer taraftan acaba çocuğum yeni ortama adapte olabilecek mi? Çok hasta olabilir mi? endişesi yaşanır. Tabii ki ilk başvurulan kişiler bu deneyimi yaşayan arkadaşları ve ardından çocuk hekimidir.

Türkiye Diyanet Vakfı 180 bin 35 hisse kurban kesti

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu,  Türkiye Diyanet Vakfının 2015 yılı Kurban Programı kapsamında 180 bin 35 hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını söyledi.

Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Kurban bayramının başta Türkiye ve Türk dünyası olmak üzere, İslam dünyasının, gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olanları tanımalarına, bilmelerine, anlamalarına ve gereğine göre hareket etmelerine vesile olması temennisiyle;

MHP Kurban Bayramı, Bayramlaşması Yapıldı

MHP Kurban Bayramı bayramlaşmasına, Dörtyol'da bulunan parti binasında, MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin, MHP Milletvekili adayları Adem Çilek ve Leyla Bilgili, Boyabat eski Belediye Başkanı Hasan Kara, MHP il ve ilçe yöneticileri ile partililer, misafirler ve basın temsilcileri katıldı.

Erfelek Barajı -2

Daha önce birinci bölümünü paylaştığımız, Erfelek Barajı görüntülerinin ikinci bölümünü sizinle paylaşıyoruz.

Terör örgütü PKK kime hizmet ediyor?

Cinayetlerin ve terörün 7 Haziran seçimlerinden sonra tırmanması ne anlama geliyor?

Anne Babaların En Büyük Endişesi: Okul Seçimi…

Hayatınızın odağı çocuğunuz okula başlayacak. Bu bir taraftan sevindirici olsa da bir taraftan tedirgin edici bir süreci başlatabilir. Özellikle de okul seçimi endişesi yaşıyorsanız…

Ferhat YILDIZ'dan Kurban Bayramı Tebriği ve Bayramlaşmaya Davet

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız yayımladığı mesajında Kurban Bayramını kutladı, bayramlaşma için de bir davet mesajı  iletti.

MHP Boyabat İlçe Başkanlığı, Kurban Bayramı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı ve Bayramlaşma Daveti Yayımladı


Mor Tuhafiye’ye Tüm Okul Kıyafetleri Gelmiştir

Mor Tuhafiye’ye tüm okul kıyafetleri gelmiştir.
Okul kıyafetleriniz en uygun fiyatlara Mor Tuhafiye’de
Adres: Orta Çarşı, Telefon: 315 18 87 - Boyabat

Kurban Derisi Para Etmiyor

Kurban derilerinin toplandığı dericiler çarşısında konuştuğumuz yetkililer, dünya piyasalarındaki olumsuzluk nedeniyle ihracatın azaldığını bu nedenle deri fiyatlarının dip yaptığını, koyun ve keçi derisinin adetinin 2 lira, sığır derisinin ise kilosunun 2 lira olduğunu belirttiler.

Haydi Bismillah polemiği

AK Parti ile CHP arasındaki bayramlaşma, AK Parti’nin ‘Haydi Bismillah’ isimli seçim şarkısının YSK tarafından yasaklanması nedeniyle gergin bir ortamda yapıldı.

Alışveriş Hastalığınızı Örtbas Etmek İçin Bayramı Bahane Etmeyin!

Bayram Alışverişi mi Yapıyorsunuz Yoksa Alışveriş Hastalığınız mı var?

Türkeli'de Kurban Bayramı kutlamaları

Türkeli'de bayram namazı sonrası gerçekleşen geleneksel toplu bayramlaşmada yüzlerce kişi, cami önünde metrelerce kuyrukta sıra bekleyerek bayramlaştı.

"İbadeti Allah için yaparız, siyaset için değil"

AKP seçim şarkısındaki "Haydi Bismillah" ifadesine yasak getirilmesiyle ilgili olarak sorulan bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Öğrendiğim ilk şeylerden birisi, sofraya otururken, rahmetli babam, annem, 'Bismillah deyin çocuklar' derdi. Biz ibadeti Allah için yaparız, siyaset için yapmayız."

Araç Kapıya Çarptı

Edinilen bilgiye göre Boyabat Adnan Menderes Bulvarı, Şelalenin karşısın bir otomobilin sürücüsü arkadan gelen aracı kontrol etmeden kapıyı açınca olanlar oldu. Arka taraftan gelen bir araç kapıya çarparak, kapıyı bu hale getirdi. Kazada maddi hasar meydana geldi.

Erenlik Tepesi'nde Ahşap Ev Yandı

Kurban Bayramı'nın birinci günü, saat 14:30 sıralarında Endüstri Meslek Lisesi'nin karşısında, Erenlik Parkı'na giden yol ile Spor Salonundan gelen yolun köşesindeki ahşap ev yandı. Boyabat İtfaiyesi'nin anında müdahalesi sonucu yangın büyümeden söndürüldü. Yangını soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

İlçemizi Amerikalı Turistler Ziyaret Etti

Dün Kemaldede Camii'nin yanında ilçemizi ziyaret eden Amerikalı turistlerle karşılaştık. Kendilerine rehberleri vasıtasıyla ilçemiz hakkındaki görüşlerini sorduk. Aldığımız cevap bizi hiç şaşırtmadı.

Eti Fazla Kaçırdıysanız Yanında Portakal veya Domates Suyu İçin!

Etin baş tacı olduğu bayram sofrasının nasıl olması gerektiğini Hisar Intercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Elif Karacanoğlu’ndan öğrendik.

Bayram Hava Tahmin Raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10. Bölge Müdürlüğü Bayram Hava Tahmin bilgilerini ulaştırmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Diyanet'te Kurban Rezaleti

Kurban Bayramı’na günler kala ortaya çıkan bir protokol “Bu kadarına da pes” dedirtti. Türkiye Diyanet Vakfı’nın “vekalet” kurbanlıkları gelir kapısı olarak gördüğü belirlendi. ...

AKP’nin yalanlarla geçen 13 yılı…

Yalan söylemek, insanları aldatmak bütün dinlerde günah olduğu gibi insanlık dışıdır. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa, “Helak (öleceğini) olacağını bilsen bile yalan söyleme” hadisi günümüz insanlarına,siyasetçilerine bir şey ifade etmediği gibi 13 yıldır oy verenlere de etmiyor… 

Boyabat Ceviz Ezmesi

www.turizmhaberleri.com sitesinde, Hüsnü Gümüş "Boyabat Ceviz Ezmesi" isimli bir yazı yayımlamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Minik “Ömer Melih” 3 Aylık Oldu

Bir süre önce normal doğum yaptıktan sonra aniden fenalaşarak Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan daha sonra Sinop Atatürk Hastanesi'ne sevk edildikten sonra burada hayatını kaybeden 38 yaşındaki anne Kamile Katırcının minik oğlu, Ömer Melih Katırcı şu anda 3 aylık oldu.

Tehdit etti

Boyabat ilçesinin AKP'li başkanı Şefik Çakıcı, gazeteciyi tehdit etti.
Haber: Odatv.com

Mezarlıkta Sanal Kur'an-ı Kerim Tilaveti

Bugün, Arefe günü kaybetmiş olduğumuz yakınlarımızın kabirlerini ziyaret etmek için Boyabat Şehir Mezarlığı'na gittik. Sevdiklerimizin mezarını ziyaret edip mezarlarına su dökerken bütün mezarlığı kaplayan hatta yakın mahallelerde dahi duyulabilen Kur'an-ı Kerim tilavetini duyunca, Kuran-ı Kerim okuyanları görmek için, sesin geldiği yere doğru ilerledik.

Ali Fettah Dayı'yı da Kaybettik

Günümüzden yaklaşık 58 yıl önce Boyabat'ta yayım yapan ve her perşembe çıkan "Boyabat Kalesi" gazetesinin 30 Ocak 1958 tarihli sayısında, 25 Ocak 1958 günü 90 yaşında hayatını kaybeden Ali Fettah Ak ile ilgili "Ali Fettah Dayı'yı da Kaybettik" başlıklı bir haber yapılmış. Ali Fettah Uzun'un torunu "Atacan" lakaplı Mehmet Halil Ak bu gazeteyi bize ulaştırdı.

bayram9.jpgKurban Bayramı Namazı Saatleri

Boyabat, Sinop ve ilçeleri ile bazı merkezlerin Kurban Bayramı Namazı saatleri.

Arefe Günü Boyabat Mezarlığı

Kurban Bayramı öncesi, Arefe Günü, Boyabat Şehir Mezarlığı'ndan çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Çarşısı'ndan Görüntüler

Kurban öncesi, Arefe Günü, Boyabat Çarşısı'ndan görüntüler.

Boyabat'ta Kurban Bayramı Trafiği

Bugün Arefe Günü olması nedeniyle, Boyabat'ta araç sayısında artış, trafikte ise tıkanmalar oluşuyor. Ancak Kurban Bayramı araç sayısı ve trafiği, geçtiğimiz Ramazan Bayramı araç sayısı ve trafiğinin gerisinde kaldı.

Arefe Günü Boyabat Pazarı

Yarın Kurban Bayramı, Arefe Günü Boyabat Pazarı'ndan çektiğimiz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Kurban Pazarı

23 Eylül 2015 çarşamba günü, bugün Arefe günü ve Kurban Pazarı oldukça yoğun. Kurban pazarında bol miktarda kurbanlık var. İkindi vakti çektiğimiz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ta Bileyiciler İş Başında

Arefe günü Boyabat'ın çeşitli yerlerindeki bıçak bileyiciler iş başındaydı. Kurban Bayramı nedeniyle kullanılmak istenen bıçaklar ve diğer malzemeleri kullanışlı hale getirmek isteyen vatandaşlar, bileyicilere başvurdu.

ASİLDER Ankara Buluşması

ASİLDER ve gönül insanları bir araya geldi.

İbrahim Dayı vefat etti

Şahinoğlu Otobüs firmasında çalışan Fevzi Dayı'nın kardeşi, İbrahim Dayı vefat etti.

CHP'den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Boyabat CHP Kadın Kolları Kurban Bayramı Mesajı

Boyabat CHP kadın kolları Başkanı Şenay SEZER Kurban Bayramını yayımladığı bir mesajla kutladı.

Demokrat Parti Boyabat İlçe Başkanlığı Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı


CHP’li Karadeniz'den Bayram Mesajı:

“Tüm Kötülükleri Birbirimize Daha Çok Sarılarak Yok Edeceğiz!”

Belediye Başkanı Ayhan Ergün'ün Kurban Bayramı Mesajı

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün Kurban Bayramımünasebetiyle mesaj yayımladı.

Saadet Partisi Boyabat İlçe Başkanlığı Kurban Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı


Rektör Nihat Dalgın’dan Barış ve Kardeşlik Mesajı

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Kurban Bayramınedeniyle bir mesaj yayınladı.

TZOB Genel Başkan Bayraktar-Kurban Bayramı mesajı

Şemsi Bayraktar, ülkemizin son 2 aydır terör eylemlerine maruz kaldığını, çok sayıda asker, polis ve korucumuzun şehit düştüğünü, İslam dünyasının da barışa hasret kaldığını bildirerek, “Yaşadığımız terör ortamında, birliğimizin, beraberliğimizin, bütünlüğümüzün simgesi olan bayram günleri, ülkemize ve tüm İslam alemine huzurun geldiği günler olsun” dedi.

Sinop'ta Bir Ev Alevlere Teslim Oldu

Sinop’ta çıkan yangında iki katlı bir ev tamamen yandı.

Zakkum grubu solisti Demirkol Türkeli'li çıktı

Türkiye'de en çok dinlenen ve sevilen gruplardan biri olan Zakkum grubunun solisti Yusuf Demirkol, Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan'ı makamında ziyaret etti.

Yarınki dünya...

Ne kadar farkındayız açıkçası bilemiyorum. Uzun zamandır, bizim için çok anlamlı ve değer ifade eden ne kadar kavram varsa her birinin içi birbir boşaltılıyor. Çevre, temizlik, bayram, ziyaret, sevgi, saygı bunlardan birkaçı.

Hemşehrimiz Yunus Tuğlu Tekirdağ'dan Milletvekili Adayı Oldu

Tekirdağ Çorlu’da oturan Avukat Hemşerimiz Yunus Tuğlu, MHP’den Tekirdağ altıncı sıradan milletvekili adayı oldu.

LÖSEV’de başarı oranı yüzde 92’ye çıktı

Hastanenin kuruluşunun 15’inci yılını kutlayan LÖSEV, başarıyla tedavi ettiği 15 dar gelirli çocuk için “maske atma” töreni düzenledi.

Alzheimer teşhis ve tedavisinde umut verici gelişmeler var!

Dünya Alzheimer Federasyonu’nun 2014 raporuna göre dünyada 44 milyon Alzheimer hastası var ve bu sayı 2030 yılında 76 milyona ulaşacak. Türkiye’de ise 350.000 ila 400.000 Alzheimer hastası olduğu tahmin ediliyor. Yaşlı nüfusun artış hızı göz önüne alındığında, 2050 yılında dünya çapında 135 milyon demans hastası olması bekleniyor.

Tarihi Köprü Yeniden İnşa Edildi

Samsun Karayolu yapım çalışmaları sırasında, 2014 Ocak ayında ortaya çıkan tarihi köprünün başka bir yere taşınmasına karar verilerek, numaralandırılan taşları tek tek sökülmüştü. Tescilli tarihi taş köprü bulunduğu yerden 10 kilometre uzaktaki Boyabat kavşağı mevkiine yenide monte edildi.

Zanlı Tutuklandı

Polis zanlıya kamera görüntülerini izleyerek ulaştı.

Boyabat Okulları'nda Neler Oluyor

Bugün isminin açıklanmasını istemeyen bir öğrenci velisinin gazetemizin e-postasına yollamış olduğu yazıda, Boyabat'ta ki bazı okullarda kayıt sırasında yapılan haksız uygulamalardan bahsetmiş.

Gündeme Bomba Gibi Düşen Haber İçin Yapılan Yorumlar

Boyabat Haberleri.net gazetesinden Davut Koçyiğit, gazetemizde yayımladığımız, "Başkan uçtu gitti? Pusulayı şaşırdı!…", "Şefik Çakıcı’nın “Kutsal Toprak” sözü Ulusal Medyada Yer Buldu" ve "Sen kimsin ki BAŞKAN….KİMSİN SEN……." manşetleri ile yapılan haberlere gelen ilginç yorumlardan seçtiklerini yayımlamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kurban öncesi plaja indiler

Sezon bitti, şimdi birazda onlar tadını çıkartsın.

Akbabalar, Kışkırtıcılar ve Türkiye

Türk Milleti’nin Türk Devleti’nin başı üzerinde uğursuz akbabalar dolaşıyor. Suçlular sırf dokunulmazlık nedeniyle ülkeyi yönetirken, haklı hakkını alamazken, adalete güven kaybolmuşken, göreve gelme, adalet benden yana, bana karşı algısına göre işliyorsa, halkın adalet talebi en yüksekse, sokaktaki insan siyaset-din-yargı kıskacında mutsuz, huzursuzdur.

Yazıklar Olsun…

Boyabat Belediyesi'nin Kalebağı Gezi Yolu'na araç girişine engel olmak için yapmış olduğu bariyer kimliği belirsiz kişilerce kırıldı. Unutmayalım ki… Belediye'nin harcadığı paralar hepimizin cebinden çıkıyor. Bu yapılan bariyer Boyabat Belediyesi için değil bizim kullanmamız için yapılmıştır.. Bu bariyeri kırarken, yıkarken hepimizin ortak olduğu yere zarar vermektesiniz…

Parasını verelim, ayıları vurmayın

Hayvanseverlerden 'parasını verelim ayılar avlanmasın' kampanyası.

Sen kimsin ki BAŞKAN....KİMSİN SEN.......

Gazeteci Ali Osman Önder, Facebook sayfasından, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'ya cevaben bir yazı yayımlamış. Dehşet verici bu yazıyı, Ali Osman Önder kardeşimize destek olmak ve basın özgürlüğü için sizinle paylaşıyoruz.

Ana Muhalefet Partisi liderinin avukat kızının arabası bile yokmuş!

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun avukat kızının bir arabası bile yokmuş. Hatta evi bile!... Bu ülke,  imarsız gecekondu da oturan, arabasının egzosu telle bağlayan siyasi liderin, iktidara gelince oğlunun  gemicikleri, villalarının da olduğunu gördü.

Gurbetten Gelen Hemşehrilerimiz Ulusoy Kebap Salonu'nda

Boyabat ilçemizin narin yerlerinden olan Ulusoy Kebap Salonu'nda meşhur sırık kebap ustası olan Kumarlılı Mustafa Usta ve oğlu gurbetten gelenlere kaliteli bir kebabın lezzetini tattırıyor, ayrıca Osmaniye'den gelen Tahir Usta'yla et dürüm ve mangal zevkini sunuyor.

MHP Milletvekili Adaylarını Tanıttı

MHP İl Başkanlığı tarafından bugün saat 14:00’da İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenlenerek, Milletvekili Adayları tanıtıldı. Toplantıya MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan, MHP Sinop 1. Sıra Milletvekili Adayı Adem Çilek, MHP Sinop 2. Sıra Milletvekili Adayı Leyla Bilgili ve çok sayıda partili katıldı.

Gazeteci Turan Aslan Soruyor

Sinop İl ve İlçe belediye başkanları ulusal basında hep skandal haberlerle mi yer alacak?..

Son Seçim Anketinde Sürpriz Sonuçlar !

Konsensus'un son seçim anketinde AK Parti oyları yükselişte, MHP ve HDP'de düşüş var..

Sinop'ta kurallara uymayanlara ceza yağdı

Sinop'ta polis tarafından 8 aylık süreçte kuralları ihlal eden 14 bin 145 araç sürücüsüne toplam 3 milyon 367 bin 971 TL para cezası uygulandı.

Gerze'de silahlı saldırı: 2 yaralı

19 Eylül 2015 Cumartesi saat 22:30 sıralarında edinilen bilgiye göre garaj mevkiinde M. Gözütok ve ağabeysi M. Gözütok henüz bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Boyabat Gazetesi, Facebook Hesabı

Son iki gündür, bize çeşitli kanallar vasıtasıyla ulaşanlar, Boyabat Gazetesi'ne ait Facebook sayfasının pkk tarafından hacklendiği konusunda uyarmakta ve bu konu hakkında bilgi istemektedir. Bu nedenle bu konuda, açıklama yapmak mecburiyetinde kaldık. 

Şefik Çakıcı'nın "Kutsal Toprak" sözü Ulusal Medyada Yer Buldu

Şefik Çakıcı'nın "Kutsal Toprak" sözü ulusal medyada yer buldu. Ulusal olarak yayın yapan Sözcü, Bugün, Cumhuriyet, Meydan, Posta ve Korkusuz gazeteleri, Şefik Çakıcı'nın konuşmasını sütunlarına taşıdı. Bu konuda yapılan haberleri sizinle paylaşıyoruz.

Bir Meral Akşener Hakikati…

Haber Hergün gazetesinden Mehmet Fatih Doğrucan'ın "Bir Meral Akşener Hakikati…" isimli yazısını siznle paylaşıyoruz.

O Uçaklara Talipli Çok!

Malatya ve Konya’da 6 pilotun şehit olduğu kazalarda gündeme gelen uçaklar artık park, meydan ve müzelerde yerini alacak. Envanterden çıkan uçaklar için belediyeler sıraya girdi.

Saadet Partisi Milletvekili Adayları Belli Oldu

Sinop Saadet Partisi milletvekili adayları belli oldu. Sıralama şöyle gerçekleşti.

MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin Görevinden İstifa Etti

MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Boyabat Pazar Yokuşu'nda Ölüme Davetiye

Yetkililer “Trafik Kurallarına Uyalım”, “Trafik Kurallarını İhlal Etmeyelim” diye uyarıyor ama nafile! 18 Eylül 2015 Cuma günü, Boyabat Pazar Yokuşu'nda ters yöne giren araç, kendisini geçtik, karşıdan gelen araçları da tehlikeye soktu. Adeta ölüme davetiye çıkardı.

Engin Altay ve Hüda Kaya yeniden aday oldu

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay ile HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya daha önce seçildikleri sıradan yeniden gösterildiler.

Mehmet Ersoy, Tebrik mesajı yayımladı

24. Dönem milletvekili, 26. Dönem milletvekili aday adayı Mehmet Ersoy, Facebook hesabından bir tebrik mesajı yayımladı.

Cengiz Tokmak; Her olanda bir hayır vardır!

AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak; "Partimizin verdiği her görev benim için onurdur. Liste beğenmeme gibi veya istifa etti, edecek gibi açıklamalara itibar etmeyin" dedi.

AK Parti Milletvekili Adayları Belli Oldu

Sinop AK Parti milletvekili adayları belli oldu. Sıralama şöyle gerçekleşti.

CHP Milletvekili Adayları Belli Oldu

Sinop CHP milletvekili adayları belli oldu. Sıralama şöyle gerçekleşti.

MHP Milletvekili Adayları Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Sinop milletvekili adayları belli oldu.

HDP Milletvekili Adayları Belli Oldu

Sinop HDP milletvekili adayları belli oldu. Sıralama şöyle gerçekleşti. 

Başkan Ergün'den, "19 Eylül Gaziler Günü" Mesajı

Belediye Başkanı Ayhan Ergün, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıylamesaj yayınladı.

Cengiz Tokmak'ın "Gaziler Günü" Mesajı

Değerli kardeşlerim;
Vatanı için göğsünü siper eden Şehit ve Gazilerimize selam olsun…

Erdoğan iyi bir Müslümansa...

Aydınlık Gazetesi'nden Mustafa Mutlu, Şefik Çakıcı hakkında bir yazı yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

ORC Seçim Anketinde AK Parti Uçuşa Geçti

ORC'nin son seçim anketinde AK Parti oyları yükselişte..

Sinop Belediyesi kendi asfaltını üretecek

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, bir süredir yapımı devam eden asfalt plenti’nde sona gelindiğini söyledi. Sıcak asfalt üretiminin yapılacağı yeni tesis ile birlikte Sinop’un artık kendi sıcak asfaltını yapacağını belirten Başkan Ergül, “Bugüne kadar kısıtlı imkanlarla yürüttüğümüz sıcak asfalt hizmetini artık kendi tesislerimizde üreteceğiz.” dedi.

CHP’li Barış Karadeniz: “Gazilerimiz, Bağımsızlık ve Özgürlük Tutukusunun Kahramanlarıdır”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Atatürk’e Mareşal rütbesi ile Gazi ünvanı verilişinin yıldönümü ve Gaziler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, “Gazilerimiz, bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun kahramanlarıdır” dedi.

Şefik Çakıcı o sözlerinde hala ısrarcı

Sinop'un Boyabat İlçe Belediye Başkanı AKP'li Şefik Çakıcı, geçen ay bir şenlikte Rize için kullandığı 'Kutsal topraklar' ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için söylediği 'Ümmetin lideri' sözlerini savunduğunu belirterek, 'İsteyen isteği gibi anlayabilir' dedi.

Sinop'ta Minibüs Alev Aldı

Sinop'ta arkadaşlarıyla birlikte gezmeye giden 20 yaşındaki Eda İrem Ç.'nin kullandığı minibüs, hareket halindeyken alev alıp yandı.

Sinop Ziraat Odası Heyeti TBMM’de

Sinop Ziraat Odası heyeti CHP'nin​ Sinoplu milletvekillerini TBMM’de ziyaret etti.

Milletvekilinden Anlamlı Ziyaret

Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde geçtiğimiz günlerde PKK'lıların zırhlı araca düzenlediği mayınlı saldırıda yaralanan Sinoplu Polis Memuru Ferit Levent Özdemir'e , AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

MHP'li Aday Adayından Gönül Seferberliği

MHP Milletvekili Aday Adayı Adem Çilek 'Gün, Gönül Seferberliği Günüdür' dedi.

Ağaçta Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı

Boyabat Hükümet Konağı bahçesindeki ağaçta mahsur kalan kedi, Boyabat Belediyesi İtfaiyesi'nin özverili çalışması ile kurtarıldı. Sabah saatlerinde çıktığı ağaçtan inemeyen yavru kediyi kurtarmak için ağaca itfaiye merdiveni ile çıkan görevlilerin çabası sonucu kedi ağaçtan atlayarak hızla uzaklaştı.

Başkan uçtu gitti? Pusulayı şaşırdı!...

AKP Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, bir şenlikte yaptığı konuşmasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öveyim derken şirke girdi. Erdoğan'ın memleketi Rize için "kutsal topraklar" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan içinde "ümmetin lideri" ifadeleriyle bir skandala imza atarak övgüde haddi aştı.

Gençlik Merkezleri kurs ön kayıt çalışmaları başladı

Gençlik Merkezleri kurs ve faaliyetlerinden 12-29 yaş aralığında ki tüm katılımcı gençlerin ücretsiz faydalanacağı belirtildi.

Küçük Çocukların Tüfekle Oyunu Ölüm Getirdi…

Durağan İlçesi'nin Uzunöz Köyü'nde yaşları 8 ile 10 arası 4 çocuk köyde saklambaç oynarken gizlenmek amacıyla bir bağ evine giderler. İstanbul’dan Kurban Bayramı tatili için annesi Nihal Kara ile birlikte köye gelen küçük Emirhan(9)’da büyük amcalarının torunları Furkan(10) ve İlyas(9)ile birlikte bağ evine gizlenirler.

2600 Yıllık Kale İlgi Bekliyor

Sinop’un Boyabat ilçesinde bulunan tarihi Boyabat Kalesi ilgi bekliyor.

İSTİHBARAT VE İSTİHBARATÇI kitabın ikinci baskısı çıktı

Yazarımız Nurullah Aydın'ın, İSTİHBARAT VE İSTİHBARATÇI kitabının ikinci baskısı çıktı

Sinop'ta kaçak rakı üretimi

Sinop'ta izinsiz üretildiği ileri sürülen yaklaşık 240 litre kaçak rakı ele geçirilirken, olayla ilgili iki kişi hakkında işlem başlatıldı.

Kaza kurbanı aile toprağa verildi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Doğan ailesinin 3 ferdi dün memleketleri Ayancık’ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehirler ve Kültürler Projesi Kapsamında Konya Gezisi Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler’’ projesi kapsamında Sinop il ve ilçelerinden toplam 80 gencimiz Konya iline misafir oldu.

Keziban Kartal hanımefendi vefat etti

Arım Köyü'nden Merhum İsmail Kartal'ın hanımı, Cezaevi'nden emekli Yusuf Kartal'ın annesi, Şükrü ve İsmail Kartal'ın babaannesi, Keziban Kartal hanımefendi vefat etti.

Sinop AK Parti Milletvekili Adayları Belli Oldu

Sinop AK Parti milletvekili adayları belli oldu. AK Parti Genel Merkezi'nden aldığımız gayri resmi bilgilere göre, Sinop milletvekili aday dosyasının görüşülerek adayların tesbit edildiği bildirildi.

Metropoll'ün Son Anketinde İşte AKP'nin Oy Oranı

Metropoll Araştırma Şirketi 1 Kasım seçimleri öncesi partilerin son oy oranlarını açıkladı.

Boyabat TSO, "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" Mitingine Katılıyor

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, yarın 17 Eylül 2015 Perşembe günü saat 16:30'da Ankara, Sıhhiye'de düzenlenen "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" mitingine katılıyor.

Bir Tepkide Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'ndan

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, son dönemde artan terör olaylarına tepki göstererek, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası önünde bir basın açıklaması yaptı.

Sinop Üniversitesi ve Türk Kızılayı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım ve Türk Kızılayı Sinop Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu’nun katılımlarıyla Sinop Üniversitesi ve Türk Kızılayı arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Fadime Akça hanımefendi vefat etti

Yiğren, Yeni Camili Köyü'nden, Ormandan emekli Merhum Ali Akça'nın annesi, Sinop İl Sağlık Müdürlüğü'nde çalışan İsa ve Doğuş'da çalışan Bünyamin Akça'nın babaannesi, Fadime Akça hanımefendi vefat etti.

Atatürk'ün Sinop'a gelişinin 87. yılı

15 Eylül 1928 tarihinde harf inkılabını Sinop’tan başlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün Sinop’a gelişinin 87. yıldönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı.

Erfelek'te esrar ele geçirildi

Erfelek ilçesinde jandarma tarafından yapılan operasyonda 400 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Yemeğinizi Tatlandırmak İçin Yaptığınız Küçük Dokunuşlar Masum Olmayabilir!

Yemeğinizi tatlandırmak adına yaptığınız küçük dokunuşların gizli şeker kaynağı olabileceğini biliyor muydunuz? Gizli şeker kaynaklarını Hisar Intercontinental Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatma Kural Aydın’dan öğrendik…

Sinop Üniversitesi Rektörü, Üniversitenin Bilimsel Araştırma Gemisinde İncelemelerde Bulundu

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Üniversitenin Bilimsel Araştırma Gemisi Seydi Ali Reis’te incelemelerde bulundu.

Çiçekleri Dikmek Yetmez, Çiçeklere Bakım Lazım

Boyabat Belediyesi, Mayıs ayı içinde Teyyareci Nuri Bey Parkı düzenlemesi çerçevesinde, bulvar boyunda iki taraflı kaldırımda bulunan ağaçların diplerine çok güzel bir çalışma yaparak, çiçekler dikmiş ve bizde bunu haber yapmıştık.

Ağlatan "Dağlıca Marşı"

pkk'nın hain saldırısı sonucu Hakkari Dağlıca'da şehit olan 16 asker için bestelenen eser, sözleri ve müziğiyle yürekleri burktu.

Korkuluklara çarpan otomobil ikiye ayrıldı: 1 yaralı

Türkeli - Çatalzeytin karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Sinop Üni. Rektörü'nden Sahil Güvenlik Komutanlığı’na Ziyaret

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın Sahil Güvenlik 72. Bot Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Onur Emir’i ziyaret etti.

Boyabat'ta Cinayet

Bürnük Köyü ilerisinde bulunan, Çökecek Yaylası'nda torunuyla ormanlık alana odun toplamaya giden Mustafa Kiraz, burada karşılaştığı A.G. ile tartışmaya başladı. Kavgaya dönüşen tartışma sonunda A.G, yanındaki av tüfeğiyle Mustafa Kiraz'a ateş ederek vurdu.

Otomobil römorka çarptı: 5 yaralı

Samsun'un Bafra ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Sinop'ta İki kaza, 2 yaralı

Sinop'ta dün iki motosikletin ayrı zamanlarda karıştığı kazada iki yaya yaralandı.

Eyy sözde vatanseverler, Türk Adaları işgal altında haberiniz var mı?

Ey, sözde vatanseverler, ulusalcılar, milliyetçiler, muhalefet parti liderleri...
2004 yılında Ege'deki  16 Türk Adası Yunanistan'a verildiğinden haberiniz yok mu?

Gezici Araştırmaya Göre Son Anket Sonuçları

HDP barajı aşacak mı? MHP yüzde kaç oy olacak? AKP tek başına iktidar olabilir mi? Ak Parti'de neler oluyor? İşte erken seçim öncesi Gezici Araştırma'dan son bilgiler.

Sağlık Bakanlığı, aile hekimlerinin tahlil yapma yetkisini elinden aldı

Sağlık Bakanlığı, aile hekimlerinin tahlil ve tetkik yapma hakkını elinden aldı. Aile hekimine muayene olan hasta artık direkt hastaneye gidecek.

AÖL Bilgilendirme Toplantısı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 1.Dönem Yeni Kayıt yaptıran Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine Boyabat Halk Eğitim Merkezi tarafından Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir.

Son kararını verdi!

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Sinop Milletvekilliği için aday adayı olan gazeteci Mete ÇAĞDAŞ, aday adaylığını geri çektiğini açıkladı.

İslamcılık ve Fasık, Gafil, Münafık, Zalim

Türkiye seçim sürecinde din, iman, hak, hukuk kavramlar tartışması yapılıyor.

CHP’li Karadeniz: Sinop Sonsuza Dek Cumhuriyet Kenti Kalacak!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Atatürk’ün Sinop’a gelişinin 87’inci yıldönümünü nedeniyle yaptığı açıklamada “Bugün onurunu yaşadığımız Yüce Önder Atatürk’ün ziyaretinin Cumhuriyet kenti Sinop’ta nice yıllar yaşanacağına yürekten inanıyorum. Sinop sonsuza dek Cumhuriyet kenti olarak kalacak ve bu onuru sonsuza dek yaşayacaktır.” dedi.

Geleneksel Ayancık Panayırı 25 Eylül’de Başlıyor…

Yıllardır ilçede düzenlenen ve geçmişi çok eskilere dayanan Geleneksel Ayancık Panayırı bu sene 25 Eylül 2015 tarihinde başlıyor.

Sinop Üniversitesi'ne DGS Sınavı ile Kayıt Yaptırmaya Hak Kazanan Öğrenciler Belli Oldu


Türk Bayrağı Takmaya Utanıyor musunuz?

7 Temmuz 2015 tarihinde birçok internet haber sitesinde “Bayraksız Belediye olur mu?” manşetli haber yapılmasına rağmen, “Ben Boyabat Belediye başkanıyken bu belediye’ye Bayrak takılamaz“ dercesine ısrarla Türk Bayrağı takmayan ve bayrak takmamakta ısrar eden, Boyabat Belediye Başkanı'na “Basın bir ulusun ortak sesidir” diyerek soruyoruz.

Durağanlı Hacı Adayı Yaralandı

11 Eylül 2015 Cuma günü Kabe'de meydana gelen ve 107 hacı adayının ölümüne sebep olan vinç kazasında Durağanlı hacı adayı Mustafa Yurtseven'de yaralanarak, adeta ölümden döndü...

Köpekten İnsanlık Dersi

Sinop’ta annelerinin terk ettiği yavru köpeklere, başka bir köpek annelik yapıyor. Terk edilen iki yavru köpek, başka bir köpeğin gösterdiği anne şefkatiyle büyüyor.

Sinop Üniversitesi'nde İlk Ders Heyecanı

Sinop Üniversitesi'nde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı bugün yapılan derslerle başladı. Gelecek hayallerini gerçekleştirmek için Sinop Üniversitesi'ni tercih eden öğrenciler üniversite hayatlarına 'merhaba' dediler.

2015-2016 Okul Sporları Değerlendirme ve İstişare Toplantısı yapıldı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Sezonu öncesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İL Müdürlüğü Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde Sinop İl Merkezi Beden Eğitimi Öğretmenleri ile Değerlendirme ve İstişare toplantısı gerçekleştirildi.

Yeter Artık Söz Milletin

Hükümet partisine destek veren ilçemin sakinleri !....
Kış uykusundan uyanarak, göz açma vakti gelmedi mi?

İşte Partilerin Oy Pusulasındaki Sıralaması

Siyasi partilerin 1 Kasım Erken Genel Seçimlerinde oy pusulasındaki yerleri çekilen kura sonrası belli oldu.

Arınç: Lideri yarı tanrı haline getirmenin manası yok

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk TV canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aktif siyaseti bırakmasının nedenini, "Partilerin yenilenmeye ihtiyacı var. Ben kadere inanırım, bu iş bitti" sözleriyle açıklayan Arınç, "AK Parti'nin kuruluşunda 'biz'dik, şimdi 'ben' olduk" dedi.

Denetim Öncesi Eğitim

TOBB, Samsun TSO, Samsun TB işbirliği ile Akreditasyon sürecindeki 11. Dönem olan Oda ve Borsalar için “Denetim Öncesi Bilgilendirme Eğitimi” verildi.

Boyabat Ülkü Ocakları'ndan Açıklama

Boyabat Ülkü Ocakları yönetimi olarak, hiç bir protesto organizasyonu yapmıyoruz. Bizim dışamızda tertip edilen hiç bir etkinliğe de katılmıyoruz. Genel merkezimizin Türkiye genelinde aldığı karar ile 08/09/2015 Çarşamba günü "Şehide Saygı Askere ve Polise Destek Yürüyüşü" yapılmış olup hava muhalefetlerinden dolayı ilçemizde yapılamamıştır.

Boyabat-Sinop Yolunda Neler Oluyor?

Boyabat-Sinop Tünelli Geçiş Yolu'nun hizmete açılması sonrası bu yolda birçok kamyonun balatalarının alev alması sonrası küle döndüğüne şahit olduk.

Başsağlığı ve Kınama

Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi üyesi Metin Şehitoğlu, başsağlığı ve kınama mesajı yayımladı.

Dikmen'de Yıldırım Düştü, Can Kaybı Olmadı

Dikmen ilçemizde de yağmurla birlikte gelen yıldırım ise iki samanlığın yanmasına neden oldu.

Ayancıklı Aile Kazada Yaşamını Yitirdi

Avusturya’da meydana gelen kazada Ayancıklı bir aile hayatını kaybetti.

Emniyet binası inşaatında toprak kayması

Türkeli'de Emniyet Binası inşaatı temel kazısı sırasında toprak kayması meydana geldi.

Gökyüzünde Müthiş Görüntü

Ankara’nın Haymana ilçesinde akşam saatlerinde bulutların oluşturduğu ay ve yıldız vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Bir ilkokula "TOPEL" ismi verildi

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 23 Ağustos 1964 Pazar günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

Mehmet Ersoy, AK Parti MKYK yedek üyesi oldu

12 Eylül 2015 Cumartesi, bugün yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresi'nde AK Parti Sinop eski milletvekili ve AK Parti Sinop milletvekili aday adayı Mehmet Ersoy, AK Parti MKYK yedek üyesi oldu.

ASİLDER'e Siyasi Partilerden Ziyaretler Devam Ediyor

Kısa adı ASİLDER olan Ankara Sinop İli, İlçeleri Derneği siyasi partileri ağırlamayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Ankara İl Kadın Kolları'nın ziyaret ettiği ASİLDER'e, Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanlığı'da bir ziyaret gerçekleştirdi.

Boyabat TSO'dan Şehitlerimiz İçin Taziye Mesajı

Dağlıca, Hakkari, Diyarbakır, Iğdır ve vatanımızın çeşitli beldelerinde teröristlerce düzenlenen hain saldırılar neticesinde şehit düşen tüm vatan evladı güvenlik güçlerimiz için bir taziye mesajı yayımladı.

Boyabat Teröre Karşı Yürüdü

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan grup Adnan Menderes Bulvarı ve Stadyum Caddesi'nden, Boyabat Şehitlik Anıtı'na kadar yürüdü. Ellerinde Türk Bayrağı ile yürüyen kalabalık “Şehitler Ölmez, Kahrolsun Pkk” sloganları ile Boyabat Şehitlik Anıtı'na geldiler. Boyabat Şehitlik Anıtı'nda yapılan duadan sonra yürüyüş son buldu.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Düzenlenen Toplantıya Katıldı


Durağan Terörü Lanetlemek İçin Yürüdü

Durağan'da, yaklaşık 750 kişilik grup, yürüyüş yaparak artan terör olaylarını protesto etti. Yüzlerce vatandaşın katıldığı yürüyüşe, Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk, Belediye Başkan Vekili Salih Yılmaz, Şehit Yakınları, Gaziler, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Mevlid-i Şerife Davet

Boyabat Ülkü Ocakları olarak 12/09/2015 Cumartesi Akşam Namazı'na mutakiben Aziz Şehitlerimizin ruhuna ithafen Büyük Camii'de, Mevlid-i Şerif okutulacaktır. Tüm Halkımız Davetlidir.
Boyabat Ülkü Ocakları

İntihar, "Geliyorum” Der; Bu Sese Kulak Ver!

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 10 Eylül tarihi tüm dünyada insan hayatını tehdit eden intihar olgusu konusunda farkındalığı artırmak amacıyla "Dünya İntiharı Önleme Günü” olarak ilan edilmiştir. Bu tarihte yapılan etkinliklerle,  intiharı önlemeye yönelik çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Kanı Bozuktur

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, son günlerde meydana gelen olaylar ile ilgili yazmış olduğu "Kanı Bozuktur" şiirini sizinle paylaşıyoruz.

MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin'den Önemli Açıklama

MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, facebook üzerinden yaptığı önemli açıklamada şunları söyledi.

CAN; “Kendi kanlarında boğulacaklar”

AK Parti Sinop Milletvekili Aday Adayı Fatih Candar Can, "Türkiye'nin yüreğine adeta ateş düşürenler, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan bu hainler kendi kanlarında boğulacaktır" dedi.

Hafta Sonu Bölgemiz Serin ve Yağışlı Havanın Etksine Girecek!

Bölgemiz geneli batı kıyılardan başlayarak, yarın (Cumartesi) Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikteyağışlı sistemin eksine gireceği tahmin ediliyor.

Kaza kurbanı kamyon sürücüsü hayatını kaybetti

Boyabat-Sinop kara yolunda taş yüklü kamyonun alev alması ve ardından takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan 38 yaşındaki sürücü kurtarılamadı. Kaza kurbanı sürücü bu gün son yolculuğuna uğurlandı.

ANNSİAD Başkanı Mustafa Başdoğan, Nazım Maviş’i ziyaret etti

ANNSİAD Başkanı Mustafa Başdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sinop Milletvekili Aday Adayı Nazım Maviş’i makamında ziyaret etti.

MHP Aday Adayı Adem Çilek, Teröre Lanet Basın Açıklaması

Türkiye son haftalarda hemen her gün yeni bir terör saldırısıyla güne uyanıyor. Memleketimizin evlatları hain pusularda, kalleşlerin tuzaklarında can veriyor. Evlerinden dualarla uğurlanan elleri kınalanarak gönderilen yiğitler albayrağa sarılarak dönüyor.

Şehit kanlarında boğulacaksınız

Hani analar ağlamayacaktı? 400 milletvekili vermedikleri için mi analar ağlıyor? Ne oldu da terör 7 Haziran'dan sonra tırmandı diye bu millet sormayacak mı? Hani, İmralı canisi ile AKP anlaşmıştı; bölücü terör örgütü Nisan ayında Türkiye'de silah bırakmak için kongre toplayacaktı?

Boyabat’ta okul teşvik listesinden çıkarılan öğrenciler mağdur edildi

Sinop’un Boyabat ilçesinde eğitim faaliyeti veren Özel Boyabat Yıldız İlk ve Ortaokulu’nun eğitim teşviği listesinden çıkarılması öğrencileri mağdur etti. Geçen yıl eğitim desteği alan ve bu yıl tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler, okulun listeden çıkarılması ile mağdur oldu.

Türkeli, şehitlerimiz için tek yürek oldu

Türkeli'de "Şehitlere Saygı, Teröre Lanet" yürüyüşüne yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Çatışmada Yaralanan Durağan’lı Polislere Geçmiş Olsun Dedi

Dargeçit ve Şırnak'ta terör örgütü ile girilen çatışmada yaralanan Özel Harekâtçı polislerimiz Ali Maden ve Ahmet Yılmaz’a Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Sinop'ta Ülkücüler Sokağa İndi

Sinop'ta Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Şehide Saygı, Teröre Lanet Yürüyüşü"ne katılan yüzlerce vatandaş, teröre lanet okudu.

Tesislerde Sona Gelindi

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nda ve BoyabatGençlik Merkezi inşaatlarında sona gelindi.

Şehit Eşi: Başbakanım Gel Bana da Ceza Ver Şimdi

Şehit Başkomiser Mehmet Parlak'ın eşi: "Şehit ailelerine ceza veriyorlarmış, bana da versinler, kim sorumluysa hepsinin ciğeri yansın, benim kocam savaşta ölmedi, cinayet işlediler, bomba döşediler, ne yaptınız Allah'ın belaları, niye yaptınız?"

Mehmet Parlak Şehit Oldu

Iğdır'da, PKK'lı teröristlerce polis ekibine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda, Akbelen Köyü'nden Muammer Yayla'nın damadı, Kahramanmaraş Göksun'lu, 33 yaşındaki başkomiser Mehmet Parlak şehit olmuştur.

İlkesizlik yaşam felsefen ise…

İlkesizlik yaşam felsefen ise, unutma yediğin hurmalar, bir gün gelir seni de tırmalar. İnsan yaşamı çok kısa… Bu fani dünyada mal mülk yalan, biraz da sen oyalan. Bak arkadaş, Laf olsun, torba dolsun diye “nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmeyeceksin. Buğday başağı gibi olacaksın.

Durağan'da LPG'li Otomobilin Tüpü Patladı: 1 Ağır Yaralı

Durağan'da oto tamir ustası M.R.(32) arıza nedeniyle gelen LPG'li otomobili tamir ederken, aracın bir anda alev alması ve LPG tüpünün patlaması sonucu ağır yaralandı.

CHP'nin 92. Kuruluş Yıldönümü

Sinop’ta, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 92’inci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Buradaki törende şehitler unutulmadı.

Bir Türk Olarak Kürtlere Soruyorum

Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır?

Boyabat’ta Teröre Karşı Bayraklı Protesto

Son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle, Boyabat'ta 8 Eylül 2015 akşamı Bayraklı konvoy gerçekleştirildi. Konvoya çok sayıda katılım olurken, araçlarında ve ellerinde Türk Bayrağı sallayanlar yaşanan olaylara istinaden “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” “Kahrolsun pkk” gibi sloganlar attı.

Türkeli'li Polis Hemşehrimiz, Mardin’deki saldırıda yaralandı

Türkeli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Özdemir'in oğlu, polis memuru Levent Özdemir, Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lılar tarafından polis aracına düzenlenen hain saldırıda yaralandı.

Mete Çağdaş, MHP'den Aday Adayı Oldu

7 Haziran 2015 seçiminde yine MHP’den aday adayı olan Gazeteci Mete ÇAĞDAŞ, 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan seçimde Sinop milletvekilliği için tekrar MHP’den aday adayı oldu.

"Gız valiymiş"

Sinop'ta sık sık sokağa inip halkla sohbet eden Türkiye'nin 3'üncü, kentin ise ilk kadın valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, vatandaşlarla ilginç diyaloglar yaşıyor.

İhaleyle Avlanacak Ayıları Kurtarmak İçin Dava Açtılar

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın, 4 ilde tespit ettiği kota dışında kalan 15 ayının avlanması için açtığı ihalede 5 ayı için 50 bin TL ödendi.

''ÇÖZÜM, ÇÖZÜM'' dediler ÇÖZÜLDÜK mü acaba?

Ateşi ve ihaneti gördük. Sözün bittiği yerdeyiz. Bundan sonra yazmak ve konuşmak faydasız. Yenişeyler yapmak lazım. Bir ülke düşünün: hain pusularda dağlarında saat 15.00 sularında 16 cankara toprağa düşüyor. Sağ kalanlar silah arkadaşlarının cansız vücutlarına ulaşmak için saatler boyu süren amansız mücadele veriyor.

Boyabat-Sinop Yolu'nda Kamyon Yandı

Boyabat-Sinop Yolu'nda dün aksam 20:45 sıralarında Derecuma Camii mevkiinde meydana gelen kazada taş yüklü kamyon alev alev yandı.

Karadeniz: Terörden Beslenenler Hesap Verecek!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye’nin çok hassas bir süreçten geçtiğini belirterek, “Terörden beslenenler, gözyaşından, yıkımdan, kaostan beslenenler, şehit sayımız arttıkça oylarını artacağını düşünecek kadar hissizleşenler, kimse şüphe duymasın ki bir gün hesap verecekler” dedi.

Fuat Avni yazdı... Erdoğan '400 vekil deyince neler yaşandı?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP ile ilgili yazdıklarının her seferinde doğru çıkmasıyla Twitter'da fenomen haline gelen Fuat Avni, Yezid, '400 vekil verilseydi böyle olmazdı' deyince avanelerin yüzleri sapsarı kesildi' dedi...

Dağlıca Şehitlerinin Silah Arkadaşından Ağlatan Paylaşım

Dağlıca'da şehit düşen 16 askerin silah arkadaşı olan Şahin Şimşek sosyal medya Facebook hesabından yürekleri dağlayan bir paylaşımda bulundu.

CHP’li Karadeniz: CHP Zor Günlerin Partisidir!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 92’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Türkiye, zor bir süreçten geçiyor. Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir” dedi.

Ayancık - Türkeli yolunda otomobil devrildi: 2 yaralı

Ayancık - Türkeli karayolunda otomobilin devrilmesi sonucu iki kişi yaralandı.

Türkeli’de traktör devrildi: 2 yaralı

Türkeli ilçesine bağlı Yazıcı köyünde traktörün devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.

Yeni Kampüs Sinop’un Çehresini Değiştirecek

2015-2016 öğretim yılında 8 bin öğrencisiyle köklü bir eğitim kurumu olan Sinop Üniversitesi sürdürdüğü kaliteli eğitimi daha ileri seviyeye taşımak için yeni projeleri bir bir hayata geçiriyor.

MEB işitme engelli öğrenciler için Türk İşaret Dili Dersi öğretim programını yayımladı


Mustafa Acun: Aday Değilim!

CHP eski İl Başkanı Mustafa Acun; "Partimiz tekrar önseçim yaparsa milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yapacağımı söylemiştim. Önseçim kararı alınmadı. Bu süreçte aday adayı olmamaya karar verdim" dedi.

Seyfettin Demir, Kur'an-ı Kerim ve Dualarla Anıldı

Geçtiğimiz ay içerisinde hayatını kaybeden Durağan eski Belediye Başkanlarından Ümit Demir'in babası Seyfettin Demir'in manevi huzuruna hediye edilmek üzere 6 Eylül 2015 Pazar günü öğle namazından önce Durağan İsmail Bey Camii'nde Kur'an-ı Kerim okundu ve dualarla anıldı.

Hasan Öztürk vefat etti

Yukarı Arım Köyü'nden Raşit, Bekir ve İlhan Öztürk'ün babası, Hasan Öztürk vefat etti.

Sentetik yaşam

Kentleri insanlar inşa ederler. İçerisinde hem kendilerinin, hem de toplumların barınmasını ve hayatlarını sürdürmelerini sağlarlar.

Kronik Ağrı Efsane ve Gerçekleri…

Kronik ağrıyla ilgili efsaneleri ve gerçekleri Hisar Intercontinental Hospital Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lütfiye Müslümanoğlu ile konuştuk.

Boyabat OSB altyapı ikmal yapım işi ihale edilecek!

Sinop Boyabat Organize Sanayi Bölgesi alanına ait içmesuyu, atıksu ve yağmursuyu inşaatlarından müteşekkil altyapı ikmal yapım işi 15 Eylül'de ihale edilecek.

Halyeri'nde Zemin Etüdü Yapıldı

Boyabat Belediyesi tarafından yapımı planlanan, ancak yapılan imar değişikliği projesi Samsun İdare Mahkemesi tarafından durdurulan "Kent Meydanı" projesi ile ilgili olarak zemin etüdü çalışması yapıldı.

Korkuyorum

Boyabat Ülkü Ocakları Başkanı Adem Işık, son günlerde meydana gelen olaylar hakkında tepkisini ve duygularını belirtmiş olduğu yazıyı bize göndermiş. Bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Şehit Sayısı Neden Söylenmez

Dün Dağlıca Mevkii'nde yapılan saldırı sonucu oluşan acı tablo hakkında yetkililer sessizliğini koruyor. Bu konu hakkında "Şehit Sayısı Neden Söylenmez" isimli bir yazıyı bir okurumuz bize yollamış. Bizde bu düşündürücü yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Ümit Özdağ;Türkiye hiç olmadığı kadar büyük bir zafiyete düşmüştür!

MHP Gaziantep millewvekili Prof .Dr. Ümit Özdağ, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Dursun Yıldırım vefat etti

Belediye'den emekli Hüseyin Küçükyörük, Cezaevi'nde çalışan Şenol Akça, Erdem Cengiz ve Hasan Akça'nın kayınpederi, Çarşı eski esnaflarından, Berber, Dursun Yıldırım vefat etti.

Sinop nükleer santral istemiyor

Kısa bir zaman önce Türk Solu gazetesinin örgütlenme çalışmaları için Sinop’a gittik.

Hayaller, Saplantılar ve Eğitim

Bilinen tipler; hayali Osmanlı federal devlet özlemiyle her türlü kirli ittifaka girdiler. Halk; cahilleştirilip sindirilirken, servetlerine servet kattılar ve devleti ele geçirdiler. Halk; siyasi partilerin, medyanın yanıltıcı bilgileriyle şaşkın hale sokuldu.

Fatih Candar Can AK Parti Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Sinoplu İşadamı Fatih Candar Can 26.Dönem AK Parti Sinop Milletvekili Aday Adaylığı için adaylık başvurusunu resmi olarak yaptı.

İkiz Göletler Yolu Yapılıyor

İkiz Göletler Sosyal Tesisin ulaşım ve çevre yollarının asfalt ve kilit parke yapılması için çalışmalar başladı. Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Sosyal tesisin önemli bir eksiği olan yol sorununun çözüldüğünü söyledi.

Kum Ocağı Üretime Başladı

Durağan'ın AK Partili hizmet sevdalısı Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Durağan'da ilkleri gerçekleştrimeye devam ediyor. Durağan Belediyesi yıllardır atıl durumda olan Kum ocağını yeniden kullanılır hale getirerek üretime başladı.

TZOB Şemsi Bayraktar: Hakkari’deki hain saldırıyı lanetliyorum

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın dün Hakkari Dağlıca ve Diyarbakır Sur’da yaşanan hain terör saldırıları ile ilgili mesajı.

Anssiad Şehitlerimiz İçin Taziye Mesajı Yayımladı

6 Eylül 2015 tarihinde hunharca ve acımasızca gerçekleştirilen hain pusu da hayatını kaybeden şehitlerin dayanılmaz acısını yüreklerimizde hissetmekteyiz. Yüce Türk Milleti'ne ve şehit yakınlarına başsağlığı diler, bu elim olayların bir an önce son bulmasını temenni ederiz.
Anssiad Yönetim Kurulu

Her Canlı Mutlaka Ölümü Tadacaktır

Her Canlı Mutlaka Ölümü Tadacaktır. (Ali İmran suresi 185. Ayet)
Şefik Başkan !....Sultan Süleyman’a kalmamış bu dünya Peki o zaman ne bu şiddet bu celal?

Boyabat Ezmesinin Ustası

THY'nin diğer şirketi olan Anadolujet havayolu firmasının, Anadolujet Magazine isimli aylık olarak çıkarttığı dergide Boyabat Ezmesi ustası, Mehmet Gürbüz ve Saik Gürbüz ile ilgili çıkan makaleyi sizinle paylaşıyoruz.

Çeltik üretiminin %7'si Kastamonu, Çankırı ve Sinop'ta yapılıyor

2014 yılı Bitkisel Üretim İstatistikleri sonuçlarına göre TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğünce "Türkiye'de ve Bölgemizde Çeltik Üretimi" ile ilgili bilgi verildi. Bölge Müdürü Sevgi Altınbaş tarafından verilen bilgiye göre; 2014 yılında ülkemizde 830 bin ton çeltik üretilirken pirinç ithalatımız 494 bin ton olarak gerçekleşti.

Açık Ortaokulda Okuyan Öğrencilere Müjde !

Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu 1.Dönem Sınavları aynı gün ve Boyabat’ta yapılacağından Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin sınav için Sinop’a gitmesine gerek kalmadı.

Dağdelen Köyünde Yangın...

5 Eylül 2015 cumartesi günü Durağan'a bağlı Dağdelen köyünde, Dursun Kabakçı’ya ait evde yangın meydana geldi. Durağan Belediyesi İtfaiye ekipleri çıkan yangını büyümeden söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi.

Sivil Toplum Kuruluşları Bir Yol Arkadaşlığıdır

Ankara Sinop İli İlçeleri Derneği ASİLDER Genel Sekreteri Ve Dernek Sözcüsü Burhan Akdoğan, STK'ların önemini anlatan bir mesaj yayınlayarak Sivil Toplum Kuruluşları "Bir Yol Arkadaşlığıdır" dedi.

Açık öğretimde kredi kartıyla ödeme dönemi

Yaklaşık 1,5 milyon aktif öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi'ne kredi kartı uygulaması getirildi.

Taziye Mesajı

Yakup Aksoy'un vefatı nedeniyle, Oktay Küçükbaş ve Ailesi bir taziye mesajı yayımladı.

Hemşehrimiz Adem Çilek, MEB'deki Görevinden İstifa Etti

Eğitimcilerin yakından tanıdığı Adem Çilek, 1 Kasım 2015'de yapılacak milletvekilliği seçimlerinde MHP Sinop adayı olmak için MEB'deki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

MHP İstişare Toplantısı Yaptı

4 Eylül 2015 Cuma akşamı Dörtyol'da bulunan MHP Boyabat İlçe Başkanlığı'nda, MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin, MHP Sinop İl Yönetimi yetkilileri, MHP Boyabat İlçe Yönetimi, MHP'nin değişik kademelerinde görev alanlar ve partililer, yaklaşan erken genel seçim öncesi istişare toplantısı yaptı.

Arı Yetiştiriciliği Kursu Sona Erdi

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Arı Yetiştiriciliği Kursunu başarıyla bitiren kursiyerler sertifikalarını almaya hak kazandı.

Sinoplu aile kaza geçirdi: 2 Ölü, 1 Yaralı

Askerdeki oğullarını ziyarete giden, Sinoplu aile trafik kazası geçirdi. Kazada 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Yazıklar olsun... Kime mi?

7 Hazirana kadar susan silahların yeniden ateşlenmesine sebep olanlara yazıklar olsun. Seçim üzerinden yapılan bu kirli, hain, tezgahın hesabını sormayacak seçmenlere yazıklar olsun. İktidar olabilmek için kaç vatan evladının daha öldürülecek diye sormayanlara yazıklar olsun.

Yeniyol'da Maddi Hasarlı Trafik Kazası

Bugün saat 17:20 sıralarında Yeniyol'da maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Traktörün bir otomobile arkadan çarptığı kaza sonrası şehir içinden geçen D 030 karayolu bir süre araç trafiğine kapandı. Ancak kazaya neden olan araç sahiplerinin anlaşarak araçlarını kaldırması üzerine, D 030 karayolunda trafik akışı yeniden sağlandı.

Sinop'tan Manevi İklime Yolculuk

Alaaddin Camiinde yapılan uğurlama töreninde sevinç ve hüzün bir aradaydı. Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonu ile hacca gidecek olan hacı adayları için, Sinop İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programla dua, salâvat, tekbir ve telbiyelerle uğurlandı.

FLASH BİLGİ: ERSOY Yeniden Aday Adayı

TBMM 24. Dönem Ak Parti Sinop Milletvekili ve aynı zamanda eski İçişleri Komisyon Başkanlarından olan Mehmet Ersoy'un 1 Kasımda yapılacak olan genel seçimlerde Ak Partiden Milletvekilliği için tekrardan aday adayı olduğu öğrenildi.

Dikkat! Arkanda insan var!

Karar verildi. Türkiye’deki 15 ayı öldürülecek. İleri sürülen sebep; nüfuslarının artması... Gerçek öyle mi? Bilim insanlarına göre ‘Hayır.’ Bilimsel dayanak yok.

Yakup Aksoy vefat etti

Kavacık Köyü'nden, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde çalışan, Merhum Mehmet Aksoy'un oğlu, Mehmet ve Kadir Aksoy'un babası, Yakup Aksoy vefat etti.

Sinop AK Parti'de 9 aday adayı başvuru yaptı

Sinop'ta 1 Kasım Erken Seçimleri için AK Parti'de bu gün sona eren başvurular kapsamında milletvekilliği için 9 aday adayı başvurusu gerçekleşti.

Bilal Şimşirgil, AK Parti Sinop Miletvekili Aday Adayı Oldu

Bilal Şimşirgil bugün AK Parti Sinop Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu, Sinop İl Başkanlığı'na yaptı.

Park Halinde Otomobil Alev Aldı

Edinilen bilgiye göre 2 Eylül 2015 akşamı Gökdere Mahallesi Kurban Peliti Sokak'ta saat 22.45 sularında bir otomobil park halindeyken birden alev aldı. Vatandaşların yangını İtfaiyeye haber vermesi ile çıkan yangına Boyabat İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahale etmesi üzerine araçta meydana gelen yangın büyümeden söndürüldü.

Osman Çakır Teşekkür Mesajı Yayımladı

Gazetemiz yazarı Osman Çakır, teyzesi Hatice Kahraman'nın muhterem eşi Aziz Kahramanın vefatı dolayısıyla cenaze merasimine bizzat katılan ve iletişim kanallarıyla ulaşarak acılarını paylaşma nezaketinde bulunanlara teşekkür mesajı yayımladı.

CHP İl Başkanlığı İçin Aday Oldu

CHP'de Sinop İl Başkanlığına ilk adaylık başvurusu yapıldı.Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yapılacak olan kongrelerin gerçekleştirilme tarihleri  yapılacak olan genel seçimler nedeni ile 1 Kasım sonrasına ertelenmişti.

Türkeş’in mezarına zemzem ve gül suyu

MHP, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile seçim hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevini kabul eden Tuğrul Türkeş’in, MHP’nin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaretinin ardından ilginç bir tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Türkeş’in mezarı ve çevresi zemzem ve gül suyuyla yıkandı.

İl Müftüsü Erkan'dan, İl Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

İl müftüsü Mustafa Erkan, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Nevzat Türkkan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sinop Üniversitesi Tarafından Sinop Yöresi Söz Varlığı Kayıt Altına Alındı

Kelimeler; kültürümüzün ve medeniyetimizin unsurlarını taşırlar diyen Sinop Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Hocamız Yrd. Doç. Dr. Ergün Acar, unutulmaya yüz tutmuş Sinop ve Yöresi Ağızlarından derlediği 3500 kelimeyi yeniden gün yüzüne çıkardı.

Esenler Belediye Başkanından Durağan Ziyareti

Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu ve Ekibi ilçemize ziyarette bulundu. Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker refakatinde Durağan Belediyesine ziyarette bulundu.

GHSM Müdürü M. Kazım Açıkbaş, Rektör Dalgın'a Ziyarette Bulundu

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Musa Kazım Açıkbaş , SporV. Ramazan Yılmaz, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın'ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Muhacir ve Ensar

Muhacir ve Ensar;
Muhacir, Yunan adasına mı kaçacak?
Ensar olalım diyenler maaşlarının yarısını verebildiler mi?
Kur’an'ın okundu ama İnfak ne olacak?

Uykunuz Sağlığınız Habercisi…

Bazılarına göre hayatın anlamı bazılarına göre zaman kaybı olsa da; insanın ömrünün üçte birinden fazlasınıuykuda geçirdiğini ve aslında uykunun düşündüğünüzden çok daha önemli olduğunu biliyor muydunuz?

Sinop Üniversitesi Rektörü Nihat Dalgın’a Anlamlı Ziyaret

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın hocası, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Meral Çörtü ve beraberindeki Öğretmen Mehmet Nuri Yılmaz, Sinop Üniversitesi Rektörünü makamında ziyaret etti.

Türk tarihi böyle pişkin bir siyasi iktidar görmedi

Başbakan Davutoğlu, partisinin genişletilmiş başkanları toplantısında, 13 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidarın genel başkanı mı, yoksa muhalefet siyasi partinin genel başkanı mı bir türlü karar veremedim. TIPTa Kendi yalanına inanma hastalığına Mitomani diyorlar !...

Ağaçlara Monte Edilen Çöp Sepetleri Söküldü

Pazartesi günü Davut Koçyiğit'in yapmış olduğu haberi, bizde fotoğraf ekleyerek sitemizde yayımlamış ve bu insanlığa sığmayan durumu sizinle paylaşmıştık. Haberin paylaşılmasının ardından dün çöp sepetleri yerinden söküldü, ancak birer canlı olan ağaçlarda bu insanlığa sığmayan durumun izleri kaldı.

Bahattin Bülent Gökmenoğlu'nun, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanlığı Adaylığı Basın Açıklaması


Valilik Kupası Yelken Müsabakaları Ödül töreni ile sona erdi

2014 - 2015 Sezonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yelken İltemsilciliği faaliyet programında yer alan Valilik Kupası Yelken İl Birinciliği yarışmaları 01.09.2015 tarihinde ödül töreni ile sona erdi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde İngilizce Kursları Başlıyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yeni atanan öğretmenlerimiz rehberliğinde kurslarımızaön kayıtlarımız başlamıştır. Açılması muhtemel kurslarımız haberdeki listede sunulmuştur. Kurslara katılmak isteyen kursiyer adayları merkezimize ön kayıt için şahsen müracaat edeceklerdir.

Haydi Sinopspor

Türkiye Ziraat Türkiye Kupası ön eleme turu maçları kapsamında Sinopspor Dokuzoğlu Stadyumunda saat 16:00'da Çankırı Belediyespor ile karşılaşacak.

Sinop'a Geliyor...

TCG Turgutreis (F-241) gemisi 3-4 Eylül 2015 tarihleri arasında Sinop limanını ziyaret edecek

2015- 2016 Eğitim Yılı Kuran Kursu Geçici Öğretici Sınav İlanı

Boyabat Müftülüğü, 2015- 2016 Eğitim Yılı Kuran Kursu Geçici Öğretici Sınav İlanı

Şehirler ve Kültürler - Çanakkale – Gezisi

‪Şehirler ve Kültürler‬ projesi kapsamında 40 beyefendi, 40 hanımefendi öğrenci Çanakkale ilini ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı
Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
Basın Duyurusu


Aşağı Alınca Köyünden Mehmet Mutlu vefat etti

Durağan Aşağı Alınca köyünden Ömer Mutlu'nun babası Mehmet Mutlu vefat etti.

Kılıçlı Köyünden Hüseyin Özdemir vefat etti

Kılıçlı köyü eski muhtarlarından Hacı doruğun Hasan'ın oğlu, Hasan, Nazım, İbrahim, Selami ve Mustafa Özdemir'in babaları Hüseyin Özdemir  vefat etti.

Çay mı, Kanalizasyon mu?

Boyabat'ın içinden geçen Gazidere Çayı'na her yerden kanalizasyon karışıyor. Özellikle yaşanan sel felaketinden sonra bozulan kanalizasyon şebekesinden çıkan atıklar hem insan sağlığı, hem de çevre için tehlike oluşturuyor. Gazidere Çayı'na karışan ana kanalizasyon şebekesinin sularıyla ise hem Gazidere Çayı'nın, hem de Gökırmak'ın rengi değişiyor.

Karadeniz’den Balıkçılara: Rastgele…

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz “vira bismillah” diyen balıkçılara “rastgele” dedi. Karadeniz, “Karadeniz balıkçılığının yüzde 35'nin yapıldığı Sinop'ta balıkçılar yasakların kalkması ile denize açıldı. Balıkçılarımıza bol kazanç ve bereketli bir sezon diliyorum” diye konuştu.

Beşiktaş "Şehitler Ölmez" Pankartı Nedeniyle PFDK'ya Sevk Edildi

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan Süper Lig futbol maçı öncesi Beşiktaş tribünlerinde "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" pankartı açılması ve pkk aleyhine slogan atılması nedeniyle Beşiktaş Kulübü PFDK'ya sevk edildi.

Fenerium Tırı Boyabat'a Geldi

2015-2016 futbol sezonunun açılması ile birlikte ligde ilk üç hafta maçları oynandı. Liglerin başlamasından sonra yeni sezon formaları ve yeni çıkan ürünleri taraftara ulaştırmak isteyen Fenerium Tırı Boyabat'a geldi. Fenerbahçe taraftarları, Fenerium Tırı'nı Boyabat Eski Otogar Meydanı'nda 1-2-3 Eylül 2015 tarihlerinde ziyaret edebilecek ve alış veriş yapabilecekler.

Ak Parti'li Heyetten Bazı İllere Ziyaret

İlimiz 24. Dönem Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy'un da görev aldığı Ak Parti'li bir heyetin  bazı doğu illerinde inceleme ve ziyaretlerde bulunuyor olduğu öğrenildi.

Karadeniz, Taşköprülü Şehidimizin Cenazesinde…

Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerce ekip aracına ateş açılması sonucu şehit olan polis memuru İlker Narin'in cenazesi, memleketi Taşköprü ilçesinde defnedildi. Cenazeye CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de katıldı.

Ohh Ne Güzel Bir Eğlence...

Bu haberi daha önce yine yayınlamıştım. Ama gördüğüm manzara bir vatandaş olarak beni çok rahatsız ettiğinden dolayı tekrar haber olarak yazma ihtiyacı hissettim bu aşağıda gördüğünüz ağaçlar Çatpınar köyü yukarı Sakız ile Çakıroğlu Toprak Sanayi arasında bulunan Kara yollarının cep diye tarif ettiği yerdeki ağaçlar.

Rütbesini Vali eşinin elinden aldı

Yarbay rütbesinden Albaylığa yükselen İl jandarma Alay Komutan Yardımcısı Temel Çetinkaya’ya rütbesini eşi Vali Yasemin Özata Çetinkaya takdim etti.

Gerze Yine Aynı Kavşak, Yine Kaza

Sabah 08:30 sıralarında Gerze şehir girişinde meydana gelen trafik kazasında bir motosiklet sürücüsü yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Sinoplu Balıkçılar 'Vira Bismillah' dedi

Balıkçılık sektöründe 1 Eylül itibariyle yasakların kalkması ile balıkçılar "Vira Bismillah" dedi.

Sinop GHS İl Müdürlüğünden Sinopspor'a Destek....

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş; 02.08.2015 Çarşamba Günü Merkez Dokuzoğlu Stadyumu'nda Saat :16:00'da Çankırı Belediye GK İle oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası Maçı öncesinde Sinopspor'lu futbolculara destek, moral ziyaretinde bulundu ve tatlı ikram etti.

Aziz Kahraman vefat etti

Gazetemiz yazarlarından Osman Çakır'ın teyzesi, Hatice Kahraman'ın muhterem eşi, Aziz Kahraman vefat etti.

Arapçıların Türk Düşmanlığı

Arap hayranlığı neden? Dinci TV’lerde Türk tarihinin kahramanları yok. Arap kahramanlarını yüceltecek yalan yanlış menkibeler, beyinlere dini değerler adıyla yutturuluyor.

Belediye Tabelaları ve Çöp Sepetlerini Ağaçlara Monte Ediyor

Günden güne betonlaşan ve yeşilden uzaklaşan ilçemiz Boyabat’ımızın temiz havasının akciğerleri olan ağaçlar korunması gerekirken, bir tarafta ağaçlar kesiliyor, bir tarafta da Boyabat Orta Çarşı'da, Belediye çöp sepetlerini ve sokak tabelalarını direklere monte edeceği yerde, büyük çivilerle ağaçlara monte etmesi şaşkınlık yaratıyor.

Organ bağışına ilgi artıyor

Sinop'ta son 26 ayda toplam 198 kisi organ bağısında bulundu.

İşaret Dili ve Öğretici Tercüman Eğitimi Kursu Açılacaktır

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 200 saatlik İşaret Dili ve Öğretici Tercüman Eğitimi Kursu açılacaktır. Kursa 120 saatlik İşaret Dili Eğitimine katılmış ve katılım belgesi almış olan ön lisans ve lisans mezunları katılabilmektedir. Kursa katılmak isteyen kursiyer adaylarının 04/09/2015 tarihine kadar merkezimize şahsen başvurması gerekmektedir.

Valilik Kupası Yelken Yarışları Başladı

Valilik Kupası Yelken İl Birinciliği Müsabakaları'nınstartı bugün Liman İçi Mevkii'nde verildi.

Trafik Can Almaya Devam Ediyor: 1 Ölü, 4 Yaralı

Edinilen bilgiye göre İstanbul'dan cenaze için Boyabat'a gelmekte olan 34 VV 7130 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, Muratlı Köyü mevkinde yolun sağ tarafında bulunan bariyerlere çarparak uçuruma yuvarlandı.

Durağan Belediyesi İkinci Sünnet Şölenini Gerçekleştirdi

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Şehit ve Gazilerimiz ve Belediyemizce organize edilen 2.Geleneksel Sünnet Şöleni için düzenlenen Kur’an Tilaveti yapıldı.

Karadeniz: İnsanlığın Barışa İhtiyacı Var!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Dünya’nın ve Türkiye’nin barışa, sevgiye ve hoşgörüye ihtiyacı olduğunu söyledi. Karadeniz, “İnsanlığın yıkımı savaştır! İnsanlığın barışa ihtiyacı var” dedi.

Sinop Üniversitesi Ek Kontenjan Yerleştirmelerinde Büyük Başarı

Ek kontenjan yerleştirmelerinde büyük başarı yakalayan Sinop Üniversitesi, 405 öğrencitarafından tercih edildi. Kayıtlar 31 Ağustos - 4 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılabilecek. Ayrıntılı bilgiye http://www.sinop.edu.tr/Duyurular/687 adresinden ulaşılabilir.

Başkan Başdoğan, OSİAD yöneticilerini Boyabat’a davet etti

OSTİM, OSİAD’lı iş adamları derneği başkanı Akman Karakülah ve yönetim kurulu heyeti, ANSSİAD Başkanı Mustafa Başdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Diyarbakır’dan gelen şehit haberi Taşköprü'yü yasa boğdu..

Diyarbakır Kayapınarı ilçe merkezinde bölücü terör örgütün silahlı saldırısı sonucu şehit düşen trafik polislerinden İlker Narin’in, Kastamonu’nun Taşköprü ilçesindeki babaocağına ateş düştü.

Sinop'ta Polis Otosu Devrildi: 1 Polis Yaralı

Sinop’ta polis otosunun devrilmesi sonucu 1 polis yaralandı.

Durağan'da Korkutan Orman Yangını..

Dün (30 Ağustos 2015) akşam, Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan piknik alanında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangın, vatandaşların Orman İşletme Müdürlüğü'ne ihbarı sonucu Durağan Orman İşletme Müdürlüğü ve Durağan Belediyesi'ne ait itfaiye araçları ile kısa sürede müdahale edilerek, büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü.

Ben Yazılarımı İnsanlar İçin Yazıyorum

Dikkat !.... Bu haftaki yazımın içeriğinde % ıoo snr bzc maddesi bulunduğu için bazılarında kaşıntı, kasılma ile birlikte titreme, ülser, şeker ve tansiyon yapabilir…

M.Meftun Çağlar, Milletvekilliği Adaylığı Açıklaması

25. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde MHP Sinop 1. Sıra Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, 26. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde milletvekilliği adaylığı konusunda facebook üzerinden bir açıklama yaptı. Bu açıklamayı sizinle paylaşıyoruz.

Gerze'de otomobil ile minibüs çarpıştı: 1 yaralı

Gerze şehir girişinde bir otomobil ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Boyabat Birlik Vakfı “Şehadet Gecesine” Yoğun Katılım Oldu

Boyabat Birlik Vakfı, 29 Ağustos 2015 akşamı Boyabat Eski Otogar’da Şehitlerimizin Ruhlarını şad etmek üzere Kur’an-ı Kerim ziyafeti verdi. Yapılan programa Türkiye’nin en seçkin Hafızlarından Hafız İshak Kızılaslan, Hafız Emrullah Akbaş, Hafız A. Kerim Agcakaya, Hafız Numan Akbaş, Hafız Rıdvan Akbaş katılarak renk verdiler.

Sinop'ta Otomobil Takla Attı: 1 Yaralı

Sinop'ta bir otomobilin takla atması sonucu sürücü yaralandı.

ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı Yayınladı

Kısa adı ASİLDER Olan Ankara Sinop İli İlçeleri Derneği Genel Başkanı Kenan Güllü Bir Mesaj Yayınlayarak Hemşehrilerinin Zafer Bayramını Kutladı:

Müyesser Cin hanımefendi vefat etti

Merhum Hamamcının Mahmut Cin'in hanımı, Osman ve Mazlum Cin'in annesi, Nalbur Sadettin Danacı'nın kayınvalidesi, Müesser Cin hanımefendi vefat etti.

Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

Zaferi bize yaşatan başta Cumhuriyet'imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunarken, milletimizin Zafer Bayramı'nı kutlarız...

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan Türk Milleti; kahraman Türk Ordusu ile sadece silah gücüyle değil, sahip olduğu yüce değerlerle çağ açmış/çağ kapatmış ve üç kıtaya egemen olmuştur.

Dünya'nın Uzaydan Çekilen Muhteşem Fotoğrafları

Nasa, Dünya'nın güzelliğini sundu.

Fuat Avni'den Medya ve İş Dünyasına Büyük Operasyon İddiası

Fuat Avni erken seçim tarihinin belirlenmesinin ardından yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. Fuat Avni seçimler öncesi muhalif medya organlarına “susturma” operasyonlarının yapılacağını yazdı.

Boyabat Birlik Vakfı "Şehitlerin Anısına" Gecesine Davet

Boyabat Birlik Vakfı'nın 29 Ağustos 2015 Cumartesi, Saat: 20:00'de Boyabat Eski Otogar Meydanı'nda tertip etmiş olduğu Türkiye'nin seçkin hafızlarının katıldığı Şehadet gecesine, Tüm Halkımız Davetlidir.

Milletvekili olduktan sonraki hizmetleriniz nelerdir?

Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, Milliyet Gazetesi Sinop Eki Genel Yayın Yönetmeni Adil Yıldız'ın sorularını yanıtladı. Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak'a ilk soru olarak "Milletvekili olduktan sonraki hizmetleriniz nelerdir?" sorusu soruldu. Cevap bizide ilgilendirdiği için sizinle paylaşıyoruz.

Cuma Köy’ün Çöp Sorununa Köy Halkı İsyan Etti

Yetkililerin Görmezden Geldiği Cuma Köy’ün Çöp Sorununa Köy Halkı İsyan Etti. Cuma Köy ’ün çözülemeyen daha doğrusu çözülmesi için hiçbir çaba sarf edilmeyen çöp sorununu yetkililerin Cuma Köyü’ne olan ilgisizliği nedeni ile görmezden geliniyor.

İmama değil, Şeytana uydular

Sinop’ta Cuma namazını fırsat bilen hırsızlar, camiye giren vatandaşların araçlarını soydu.

Sinop'ta iki katlı camide yangın

Sinop Merkeze bağlı Oğuzeli Köyü Camisi'nde çıkan yangında iki katlı cami kullanılamaz hale geldi.

Yine Sürat Yine Kaza

Dün akşam (28 Ağustos 2015 Cuma) saat 11.30 sırasında Adnan Menderes Bulvarı üzerinde İnönü İlköğretim Okulu Mevkii'nde bir kaza meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü tarafından gelen araç, hızını alamayıp karşı şeride geçerek iki araca çarptı.

Bu Kavşağa Kim Dur Diyecek? 1 Ölü, 3 Yaralı

28 Ağustos 2015 Cuma günü saat 16:40'da Boyabat istikametinden Karacaören Köyü istikametine gitmekte olan 34 EG 5145 plakalı otomobil, Sanayi Sitesi kavşağında, Sanayi Sitesi'nden çıkmakta olan kamyon ile çarpıştı.

Gıda Zehirlenmelerinden Korunmanın İpuçları…

Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi özellikle besinler yoluyla bulaşan enfeksiyon hastalıklarının artışına ve gıda zehirlenmelerine neden olmaya başladı.

İnceburun’da düşlere dalmak!

Kuzeyin yıldızı, Karadeniz’in incisi Sinop'un plaka numarası 57. 

Orhan Koyuncuoğlu Yelken Yarışları

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü , Yelken İl Temsilciliğinin Faaliyet programında yer alan "Orhan Koyuncuoğlu Kupası Yelken Yarışları" 26 - 27 Ağustos 2015 Tarihleri arasında Liman İçi Mevkii'nde gerçekleştirildi.

YSK, seçim çevrelerini ve milletvekili sayısını açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'nın adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2014 yılı sonuçlarına göre, seçim çevrelerini ve her seçim bölgesinin çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi. Sinop yine 2 milletvekili çıkartacak.

Türkiye Deniz Küreği Şampiyonası

22-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Türkiye Kürek Federasyonu, Gençler Türkiye Şampiyonası, Sakarya İli Sapanca gölünde gerçekleştirildi.

Cengiz Tokmak; “Önümüzdeki Seçimlerden Yine Zaferle Çıkacağız”

Adalet ve Kalkınma Partisi Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. AK Parti Merkez İlçe Danışma Kurulu toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Mezunlar İçin YGS - LYS Kursu Başlıyor

Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan ve mezun öğrencilere yönelikhazırlık kursları başlıyor. Kurslara katılmak isteyen kursiyer adaylarının merkezimize gelerek şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru tarih aralığı 01-21 Eylül 2015 ‘dir.

Kılıç; Uygulama uluslararası sözleşmelere aykırı”

Doğa Derneği Başkanı Dicle Tuba Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Artvin, Kastamonu, Giresun ve Sinop illerinde av turizmi adı altında Ekim 2015’te 15 bozayının vurularak öldürülmesine karar verildiğini hatırlatarak, uygulamanın gerek ulusal mevzuata gerekse Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere aykırı olduğunu belirtti.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

GHSM İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş'dan mesaj...

Uzun yıllar Beden Eğitimi öğretmeni, farklı branşlarda Antrenör, Eğitmen, Spor Kulüpleri Yöneticiliği ve Yüzme İl Temsilcisi olarak hizmet etme şerefine nail olduğum güzel Sinop’umuzda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak görev yapacak olmanın onur ve gururunu yaşarken...

Sinoplu 70'lik delikanlı huzurevinde nişanlandı

Huzurevi’nde tanışan 72 yaşındaki Sinop Ayancıklı Yılmaz Övet ile 80 yaşındaki Taşköprülü Elife Karaaslan düzenlenen törenle nişanlandı nişanlandı.

Türkeli’de bakır kablo hırsızlığı

Türkeli'deki lunaparktan yaklaşık değeri 2 bin lira olan bakır kablo çalındı.

Ne istedilerse verdik

Yemin ediyorum, beni başkan yaparsanız, erken seçimde 550 milletvekili verirseniz aldatılmayacağım. Yemin ediyorum, çocuklarıma gemicik, yandaşlarıma kupon araziler vermeyeceğim.

Türkeş Soyadına ve Türklük Davasına Kaça İhanet Ettin?

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat Çetin’in, seçim hükümeti için kurulan transfer borsası hakkındaki yazılı basın açıklaması.

Taziye Mesajı

Sadık Erhan Kürekçi'nin vefatı nedeniyle, Oktay Küçükbaş ve Ailesi bir taziye mesajı yayımladı.

Dondurma Her Zaman Masum Olmayabilir!

Yazın en sıcak günlerini yaşıyor olsak da bu durumun bademcik enfeksiyonlarının çocuğunuzu ziyaret etmeyeceği anlamına gelmediğini unutmayın. Özellikle dikkatsiz tüketilen dondurma ve yanlış kullanılan klima yüzünden boğaz enfeksiyonları yazın da görülebilir.

Sadık Erhan Kürekçi, Ebediyete Yolcu Edildi

Genç yaşta aramızdan ayrılan, Sadık Erhan Kürekçi gözyaşları ile ebediyete yolcu edildi.

Buraya Sahip Çıkacak Kimse Yok mu?

Eski Belediye Başkanı Cemal Ekiz döneminde yapılan yeşillikler arasında harika manzaraya sahip, Tayyareci Nuri Bey Parkı şimdi bu hallerde. İçinde Düğün Salonu bulunan, halkın parası ile yapılarak, çürümeye terk edilen Erenlik Tepesi'ndeki bu parka sahip çıkacak kimse yok mu?

Seyyid Bilal Hazretleri'nin kardeşi burada yatıyor

Gerze’nin Sarnıç Köyü'nün bir mahallesi olan Şıhlar Köyü'nde Peygamber Efendimiz'in torunu Seyyid Bilal Hazretleri'nin kardeşinin türbesi var.

Baki Ergül: Şadırvan Yıkılmıyor...

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ulusal basında yer alan "Deniz Şehitleri Hacı Ömer camii yanındaki şadırvanda yıkım" haberine ilişkin açıklamada bulundu.

Boyabat'ta Tefeci Tuzağı

Sinop Vatandaş Ekonomisi Derneği, Boyabat'ta halkın tefeciler ile ilgili yaptığı şikayet üzerine yaptığı araştırmada ilginç bilgilere ulaştı.

Sadık Erhan Kürekçi vefat etti

Merhum Sadık Kürekçi'nin torunu, Samsun'da oturan Vasıf Kürekçi'nin oğlu, Vergi Dairesi personellerinden Kamil ve Hüseyin Kürekçi'nin yeğeni, Sadık Erhan Kürekçi vefat etti.

Yaşar Güneş vefat etti

Kartaloğlu Köyü'nden, Yenimahalle'de oturan Yaşar Güneş'in oğlu, Yaşar Güneş vefat etti.

Bir anda alev topuna döndü

Sinop'ta motor kısmından alev alan otomobil tamamen yandı.

Otomobil, köpeğe çarpmamak için takla attı: 3 yaralı

Sürücüsünün köpeğe çarpmamak için manevra yaptığı otomobil takla attı.

Kargı'da Trafik Kazası: 2 Ölü, 1 Yaralı

Çorum’un Kargı ilçesinde TIR ile Otomobilin kavşakta çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

Hilmi Biçer'e Son Veda

Hilmi Biçer’in TBMM’de yapılan devlet törenine ailesinin yanında çok sayıda sevenleri ve ASİLDER-Ankara Sinop ili İlçeleri Derneği de katıldı.

Gazidere Çayı'nda Büyük Tehlike

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda yağan yağmur neticesinde meydana gelen sel neticesinde, Kalebağı'ndaki yapılarda ve kanalizasyon sisteminde hasar oluşmuştu. Oluşan hasarın giderilmemesi nedeniyle Kalebağı'ndaki umumi tuvalet ve yerleşimlerin kanalizasyonu Gazidere Çayı'na karışıyor.

S.S. 29 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi

TÜM OKULLARA ÖĞRENCİ VE PERSONEL TAŞIMACILIĞI İLE HİZMETİNİZDEYİZ
Tüm şehiriçin deki okullara servis kayıtlarımız başlamıştır.
Adres :Adnen Menderes Bul. Dörtyol Mevkii, Ortaklar İşhanı Kat:1 No:4 Boyabat/SİNOP
İrtibat No: 0 (368) 315 27 27 - 0 (542) 316 64 83

Açık Öğretim Lisesi'nde Okuyan Öğrencilerimize Duyurulur

Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı ile İlgili Açıklamalar

Sağlık Tesislerimize Full HD Laparoskopi Cihazı Alındı

Sinop Kamu Hataneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Alper DELİER, 2 adet Full HD son teknoloji Laparoskopi cihazının, Birliğimize Bağlı Atatürk Devlet Hastanesi ve Boyabat Devlet Hastanelerinin ameliyathanelerine kurulduğunu belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurslara ön kayıtlar başlamıştır

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bünyesinde kurslara ön kayıtlarbaşlamıştır.Kurslara ön kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adaylarının merkeze şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

Ayancık'ta Bir İhtida Merasimi Daha Gerçekleşti

Romanya vatandaşı olan Mırala TEODORA Ayancık İlçe Müftülüğü’ne gelerek Müslüman olmak istediğini ifade etti.

Sinop merkezde kenevir operasyonu

Sinop'ta jandarma tarafından, narkotik köpeği 'Biber'in de katıldığı operasyonda 129 kök hint keneviri ile 100 gram kubar esrar ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi tutuklandı.

Sinop Motor Sporları Kulübü’nden Teşekkür Ziyareti

Sinop Motor Sporları Kulübü Başkanı Atilla Hakan Şen ve Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Özen,06-09 Ağustos tarihleri arasında Sinop’ta düzenlenen 3. Uluslararası Doğa, Kültür, Turizm ve Motosiklet festivaline destek ve katkılarından dolayı Sinop Üniversitesi Rektörü Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Minik Ulaş Taburcu Oldu

Sinop’ta babaannesinin ilaçlarını içerek hastaneye kaldırılan minik Ulaş taburcu oldu.

Aldatılan dünya lideri !...

Her toplumun kendi kültürüne, bilgisine, dini, insani bakışına göre dünya lideri kriterleri vardır. Türk insanın yüzde 41'in dünya lideri kriteri ise, sayısız danışmanı, iktidar gücü olmasına rağmen aldatıldığını iddia eden dünya lideri !...

Seçim tarihi belli oldu

Seçim tarihi kesinleşti. YSK Başkanı Sadi Güven Erken seçimin 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Bunlar Yerli Malı

Boyabat'ta üreticiler, üretmiş oldukları sebze ve meyveleri hergün şehirin değişik yerlerinde satışa sunuyorlar. Bu yerlerin başında ise yıkılacak olan belediye binasının önündeki kaldırım ile Çapkınoğlu'nun Mustafa Amca'nın evinin önü geliyor. Bu güzel görüntülerin foroğraflarını çektik ve sizinle paylaşıyoruz.

Dünyada başka örneği yok!

Sinop'tan yaklaşık 4 saatte ulaşabileceğiniz Amasya, bir çok tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği yapıyor. Şehzadeler şehri olan ve 12 şehzadeden (sancakbeyi) 6'sını tahta çıkartan kentte, İlhanlı dönemine ait mumyalar büyük ziyaretçi akınına uğruyor. Mumyalar özellikleriyle dünyada tek olma özelliğine sahip.

Ağustos sıcağı

Yaz mevsimi şu sıralar hem içeride hem dışarıda sıcak günler yaşatıyor bizlere.

Parklardaki Spor Aletlerine Dikkat!

Sıcak havalarda en çok tercih edilen spor alanı olan parklardaki spor aletlerinin doğru kullanılmadığında yol açabileceği sorunları Hisar Intercontinental Hospital Fizyoterapisti R. Ömre Ofluoğlu ile konuştuk.

Boyabatlı Çiftçiler Teknik Gezi Yaptı

19 – 21 Ağustos 2015 tarihleri arasında ‘Boyabat'ta Ceviz Yetiştirciliğinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması’ projesi kapsamında Gıda Tar. ve Hay. İlçe Müdürü Mehmet Refik Kayadibi ve 2 teknik personel, Sosyal Yar. ve Day. Müdürü ve 1 memur ile 13 çiftçimiz Balıkesir (Bandırma-Gönen), Bursa ve Yalova illerini kapsayan 2 günlük teknik gezi yapmışlardır.

Barış Karadeniz Ayancık'ta

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Ayancık'ta ziyaretlerde bulundu. Karadeniz, CHP ilçe örgütünü ziyaret edip Türkiye'nin gündemindeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Ayancık Forumu geniş katılımla yapıldı

Ayancık Forumu 22.08.2015 Cumartesi günü ilk oturumunu Ayancıklı olan ve Ayancıklı olma aidiyetini hisseden yaklaşık 100 katılımcı ile gerçekleştirdi.

Fuat Avni'den Yarbay Mehmet Alkan İddiası

Fuat Avni'den, şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan'a yapılacaklar için çok çarpıcı iddialar geldi.

Yandaş Medya Yarbayın Feryadını Görmedi

Şehit yüzbaşının cenazesinde isyan eden Jandarma Yarbay Mehmet Alkan'ın gündeme bomba gibi düşen sözleri Anadolu Ajansı dahil birçok gazetede yer almadı.

AKP'lilerden Skandal Pankart

Şehit haberlerinin peş peşe geldiği şu gündemde AKP tarafından asılan “Şehit haberlerinin gelmesini istemiyorsan Ak Parti’ye evet” yazılı pankart görenleri şaşkına çevirdi.

Yaya Geçiti'nde Kaza

Emniyet Müdürlüğü'ne gelmeden, eski Boyabat Lisesi önündeki yaya geçitinden geçmek isteyen yayaya motorsiklet çarptı.

Üst Akıl, Gizli Örgütler ve Uzman Geçinenler

Sorular çok. Uzman da çok. Yorumda çok, analiz de çok Çok ama olanların adını koyanda yok. Herkes bağlı olduğu merkezin talimatına göre yorum, analizi yapıyor. Hedef şaşırtma, gizleme hepsinde ortak özellik.

Kızılay’dan Sinop Üniversitesi Rektörüne Teşekkür Ziyareti

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım ve beraberinde ki heyet, Sinoplu üniversite öğrencisi lösemi hastası Elif Beyza Düz için üniversite genelinde yapılan kampanyadan ve Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın  meseleye duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

FeTeMM Projesi Start Aldı

TÜBİTAK - Sinop Çocuk Üniversitesi işbirliği ile “FeTeMM” projesi, farklı illerden gelen Fen Bilimleri Öğretmeninin katılımlarıyla Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde başladı.

Tavuk ve Civcivler Pazarda Satışta

Boyabat Pazarı'nda tavuk ve cicvcivler satışa sunuluyor. Renk renk sevimli civcivleri görünce insanın içinden alıp sevmek geliyor. Hatta bir çok insan civcivlerin hiç büyümemesini, o sevimli haliyle kalmasını istiyor. Çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Saadet Partisi, Bayabat’ta 5. Olagan Genel Kurulu'nu Yaptı

Saadet Partisi, Boyabat İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. 23 Ağustos 2015 Pazar günü Boyabat Zafer Otel'de yapılan, Olağan Genel Kurul'a çevre ilçelerden de katılım oldu. Yapılan Genel Kurula Gerze İlçe Başkanı, Durağan İlçe Başkanı Menderes Piyaloğlu, Türkeli İlçe Başkanı Veli Tunç, Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu ve partililer katıldı.

5 Yıllık “Yaylacılı Köyü” Sorununa Vekil Cengiz Tokmak El Attı

Saraydüzü ilçesine bağlı 50 haneli Yaylacılı Köyü sakinleri, yıllardır çözülemeyen sorunları için Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak’ın kapısını çaldı. Tokmak; 5 yıldır çözülemeyen Saraydüzü Yaylacılı Köyü sorununa el attı ve konuyu Ankara’ya taşıdı.

Erken Seçim Kime Yarar ?

Türkiye yeniden seçime gidiyor. Daha önce 6 kez denenen erken seçimlerin ortak bir noktası var. O da birinci partinin hep oy kaybetmesi...

Sizin Yaptıklarınıza Gulu Gulu Dansı Derler

Lütfen okuyun!.... Okuyun da görün Boyabat Belediyesinde dönen dolapları. Yeter artık!.... Bir merci yok mu bu rezilliğe dur diyecek….

Bilboardlar Süs İçin mi Yapıldı?

Şehrimizin değişik yerlerine modern adı verilerek elektronik veya camlı bilboardlar takıldı. Ancak aylar geçmesine rağmen bu bilboardlar halkın hizmetine sunulmadı. İlan asmak isteyenler hala Spor Salonu'nun yanındaki eski ilan alanına yönlemdiriliyor. Yetkililere soruyoruz bu modern adı verilen bilboardlar süs için mi yapıldı?

Dağda Operasyona Namaz Arası

Arazide cemaat halde namaz kılan Türk askerlerinin fotoğrafı sosyal medyayı salladı.

Pirinçte “kaliteli yerli-kalitesiz ithal” oyunu

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın,pirinç üretimi ve ithalatıyla ilgili açıklaması.

Kulübede Beklemeyen Ürün Alamıyor

Sinop’un Boyabat ilçesi köylerinde çiftçiler mahsul alabilmek için gece boyu tarlada domuz ve yabani hayvan bekliyorlar. Daha çok bakliyat ürünlerine dadanan bu yabani hayvanlar uğradıkları tarlaları talan edip gidiyorlar.

Daha Temiz Deniz Daha Mutlu Sinop

Sinop Emniyet müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü koordinesinde deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla “Mutlu şehir için temiz deniz” sloganıyla düzenlenen etkinlikle dalgıçlar tarafından denizlere atılan atıklar toplanarak iskele meydanında oluşturulan alanda sergileniyor.

Kimdir narsist?

Bugün aklıma narsistleri incelemek geldi ve önüme sizinle paylaşmak ihtiyacı duyduğum veriler geldi. Narsistleri inceledikçe sanki etrafımızda, şehirimizde veya ülkemizde bu tarife uyan insanların var olduğunu gördüm. Sizde yazıyı okuyup bir değerlendirme yapın bakalım.

Kalebağı ve Kalebağı Yolu'ndan Görüntüler

Bir cumartesi günü Kalebağı ve Kalebağı Yolu'ndan çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Belediyesi sebze fiyatlarına nark koydu

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 15 Temmuz 1964 Çarşamba günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi ve Boyabat'la ilgili diğer haberleri sizinle paylaşıyoruz.

Güneşin Cildimize Verdiği Hasar Bronzlukla Sınırlı Değil!

Bronzlaşmanın aslında cilt hasarı olduğunu ve güneşin dikkat edilmediğinde cildimize bunun dışında verebileceği zararları Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Burçak Bozdemir Aral’dan öğrendik…

Sinop eski milletvekili Hilmi Biçer hayatını kaybetti

Sinop eski milletvekillerinden Hilmi Biçer yaşamını sürdürdüğü Muğla'nın Bodrum ilçesinde 84 yaşında hayatını kaybetti.

Alime Özçetin hanımefendi vefat etti

Kılıçlı Köyü'nden Hacı Ömer Özçetin'in hanımı, Hüseyin ve Ramazan Özçetin'in annesi, Alime Özçetin hanımefendi vefat etti.

Mehmet Karakolcu vefat etti

Gündüzlü, Paşalıoğlu Köyü'den Dursun Karakolcu'nun oğlu, Marangoz Ahmet Karakolcu'nun kardeşi, Mehmet Karakolcu vefat etti.

Şehit Yakını 'Allah Rızası İçin Yazın' Dedi, 9 Yandaş Gazete Tek Satır Yazmadı!

Cumhuriyet, BirGün ve Evrensel gazeteleri şehit yakını Ömer Beycur'un isyanını birinci sayfalarına taşırken iktidar yandaşı gazeteler haberi görmezden geldi.

Bu muhalefet liderlerini çarmıha germeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomide, sosyal hayatta, güvenlikte yaşanan sıkıntıların vebali muhalefet liderleri demiş. Halkın Başkanı Erdoğan çok haklı… Ülkeyi kan gölüne çeviren, muhalefet liderleri, muhalefet milletvekilleri kaynar kazanlara atılmalı. Muhalif seçmenler sürülmeli.

Tepki çeken ayı vurma ihalesi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, geçen yıl artan ayı saldırıları nedeniyle 4 kentte ayıların vurulması için kota belirledi. Buna göre Artvin'de 6, Kastamonu'da 5, Sinop'ta 3 ve Giresun'da 1 olmak üzere 15 ayının vurulması için geçen 20 Nisan'da açık artırma usulü ihale yapıldı.

Prof. Dr. Nuri Tuğlu, Yüksek Okul Müdürü Oldu...

Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nuri Tuğlu Isparta Gelendost Meslek Yüksek Okulu Müdürü oldu.

Serin ve Yağışlı Hava Geliyor

Bölgemizin bu hafta sonundan itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve yaklaşık bir aydır bölgemizde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bu hafta sonundan itibaren azalarak mevsim normalleri civarına, iç kesimlerde ise yer yer normallerinin birkaç derece altına düşeceği tahmin ediliyor.

Saadet Partisi 5. Olağan İlçe Kongresi Pazar Günü Yapılacak

Saadet Partisi, 5. Olağan İlçe Kongresi 23 Ağustos 2015 Pazar günü saat: 13:00'de Zafer Düğün Salonu'nda yapılacak.

Kimsesizler Mezarlığında Bulduğu Eşinin Cenazesini Getirdi

17 AĞUSTOS Marmara Depremi'nde Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde göçüğün altından ağır yaralı çıkardığı eşi Fatma Özden'den ambulansa koyduktan sonra bir daha haber alamayan Ahmet Özden, 15 yıl sonra İstanbul Kilyos'taki kimsesizler mezarlığında eşinin mezarını buldu.

Küs olduğu annesinin mezarını bahçesinden kaldırttı

Türkeli'ne bağlı Taşgüney köyünde yaşayan Bahattin Erünsal, kendisi Almanya'da olduğu sırada evinin bahçesine gömülen küs olduğu annesinin mezarını, başka yere kaldırttı.

MEMNUNMUSUNUZ ??? !!!

HERGÜN BİR ŞEHİDİN GELDİĞİ ESKİYE DÖNDÜĞÜMÜZ ŞU GÜNLERDE DİYORUM Kİ EY TÜRK KÜRT ALEVİ SÜNNİ ATEİST DİNDAR SAĞCI SOLCU VS. BU VATANIN EVLATLARI !!! MEMNUNMUSUNUZ ???!!!

Saraydüzü'nün Çöpüde mi, Boyabat Çöplüğü'ne Dökülüyor?

Katledilen köpeklerin fotoğraflarını çekerken bir şey dikkatimizi çekti. Çöplükte Saraydüzü'ne ait bir çok resmi evrak gördük. Bu çöpler aklımıza, "Saraydüzü'nün Çöpüde mi Boyabat'a Dökülüyor?" sorusunu getirdi.

O henüz aşamada!

AK Parti Sinop eski milletvekili ve yine eski içişleri komisyon başkanlarından  Mehmet Ersoy, Erken seçimde tekrar aday olup olmayacağı sorusuna  “Henüz Karar vermedim” dedi.

Bafra'da Zincirleme Trafik Kazası: 11 Yaralı

Bafra ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 11 kişi yaralandı.

Müftü Değil, Sanki Yemen Valisi Ebrehe!...

Sayın Müftü Bey, Mübarek Cuma gününde çok kişiyi günahkar yaptığının farkında mısın?

Boyabat Kent Meydanı Projesi Durduruldu

Yapımı ve planlaması Eski Belediye Başkanı Mehmet Ermiş tarafından başlatılan ve mevcut Belediye Başkanı Şefik Çakıcı tarafından geliştirilen "Kent Meydanı Projesi", İmar Kanunu'na aykırı olduğu gerekçesiyle açılan davalar sonuçlanana kadar Bölge İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

Boyabat'ta Neler Oluyor..!

Boyabat Manşet internet gazetesinde, Kırık Kalem mahlaslı yazar "Meydan Projesi İptal mi Oldu?", "Hükümet Konağı Proje İhalesini Kim Aldı?", "Şefik Başkan Nerede?" sorularını sorarak bir yazı yazmış. Bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Eğitim-Bir-Sen 'den Açıklama

Eğitimciler Birliği Sendikası Sinop Şubesi tarafından ülkemizde son günlerde yaşanan terör olaylarına değilinilerek “Terörü Lanetliyoruz” başlıklı bir açıklama yapıldı.

Erasmus+ Gençlik Projesi Kabul Edildi

Sinop Hayaller Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Play For Improvability” başlıklı projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan tarihçi…

Bugünki Sözcü Gazetesi'nde Yılmaz Özdil'in tarihçi diye geçinen bir .............hakkında yazmış olduğu, "Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan tarihçi…" isimli yazısını zevkle paylaşıyoruz.

Kaya Mezarı çok bakımsız

Boyabat’a bağlı Salar Köyü’nde yer alan ve M.Ö yedinci yüzyılda yapıldığı tahmin edilen tarihi Kaya Mezarlıkları özellikle yerli turistlerin büyük ilgisini çekerken, bu tarihi esere giden yolların olmayışı ve tabelaların bakımsız olması ziyaretçileri üzüyor.

Sessizlik Her Zaman İyi Değildir!

Bir anda çevrenizdeki her şey, gereğinden fazla sessiz gelmeye başladıysa, denge problemlerinin yanı sıra mide bulantısı da yaşıyorsanız en kısa zamanda hekime başvurun. Ani işitme kaybı yaşıyor olabilirsiniz! Hisar Intercontinental Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Tayfun Apuhan’la ani işitme kaybını konuştuk.

Kırkdilim'de büyük tehlike

Çorum’un en işlek yollarından Kırkdilim’de heyelan tehlikesi yeniden baş gösterdi. Bölgede yaşanan heyelan sonucu ortaya korkutan bir manzara çıktı.

Sinop'la bin 934 ton ceviz üretimi yapıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 yılı Bitkisel Üretim İstatistiklerini açıkladı. Türkiye'de ve bölgemizde ceviz üretimi rakamlarının da açıklandığı istatistiklere göre ceviz üretimi yapan 79 il içerisinde yıllık bin 934 ton ceviz üretimi ile Sinop 31. Sırada yer aldı.

Zehra Karaarslan hanımefendi vefat etti

Çukurhan Köyü'nden Yaşar Karaarslan'ın hanımı, Kadir ve Abdurahman Karaarslan'ın annesi, Zehra Karaarslan hanımefendi vefat etti.

Zehra Elmacı hanımefendi vefat etti

İstanbul'da oturan Hacı Ahmet Şükrü Elmacı'nın hanımı, Zehra Elmacı hanımefendi vefat etti.

Satu Vural hanımefendi vefat etti

Orta Arım Köyü'nden Ramazan Vural'ın hanımı, Satu Vural hanımefendi vefat etti.

Köpek Katliamı Son Hız Devam Ediyor

Aldığımız duyum üzerine Boyabat Çöplüğü'nde, bir çok köpeğin katledilerek atıldığını duyduk. Çöplüğe gidip yaptığımız araştırmada onlarca köpek ölüsüyle karşılaştık. Buradan bir kez daha yetkililere sesleniyoruz. Söz verilen Hayvan Barınağı'nı en kısa sürede yapın. Zavallı hayvanlara ALLAH(C.C)'ın verdiği canı almaya hakkımız yok.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sergi Açılışı Yapıldı

Sinop İli Kamu Hastaneleri Birliği ve Sinop Atatürk Devlet Hastanesi destekli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören üyelerin ürünleri sergilendi.

Ayancık Gençlik Merkezi İnşaatı Başladı

Ayancık Gazi Stadyum yanına Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ‘Gençlik Merkezi’ inşaatı başladı.

"150 yıllık Lezzet Merkezi" Boyabat Gazetesi'nde haber oldu

Ankara Zafer Gazetesi'nde A. Naz Sürenkök'ün yapmış olduğu "150 yıllık Lezzet Merkezi" özel haberini sizinle paylaşmıştık. A. Naz Sürenkök bugünkü Ankara Zafer Gazetesi'nde, paylaşmış olduğumuz bu haber nedeniyle gazetemize teşekkür eden bir yazı yayımlamış. Bizde bu nazik ve duyarlı davranışı için A. Naz Sürenkök'e çok teşekkür eder, başarılar dileriz.

Academic House Kız Öğrenci Yurdu Hizmete Açılmıştır

Hemşerilerimiz İstanbul Fatih/Çapa da Academic House Kız Öğrenci Yurdunu Hizmete Açmışlardır.
Erken Kayıt İçin İrtibat : 0541 353 95 57
www.academichousess.com

Sinop'un pek bilinmeyen tarihi mekanı

Ülkemizin en kuzeyinde bulunan Sinop, gerek Hamsilos Koyu'nun büyük katkı sağladığı doğasıyla hem de çeşitli medeniyetlerin bıraktığı izlerle gezginlerin en merak ettiği şehirler arasındadır. Fakat Sinop'ta yer alan ve ülkemizin sağlam kaya mezarlarından sadece biri olan koruma altındaki Boyabat Kaya Mezarları, çok fazla tanıtılmadığı için pek bilinmiyor.

Yeni Boyabat Devlet Hastanesi İnşaatı İçin Yıkım Başladı

Boyabat Eski Devlet Hastanesi binasının yıkımı başladı. İlk olarak hastane girişinde bulunan diyaliz merkezinin ve kantinin bulunduğu yerle başlandı. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre çalışmaların hızlı bir şekilde devam edeceği ve bir sene içinde kaba inşaat sürecinin tamamlanacağı ve sonrasında altı ay içindede iç kısmını bitermek için uğraştıklarını söylediler.

Depremde Ölen Eşinin Naaşını 16 Yıl Sonra Memleketine Götürebildi

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde enkazdan yaralı olarak çıkan eşini, 15 yıldır arayan Ahmet Özden, İstanbul Kilyos'daki Kimsesizler Mezarlığı'nda buldu. Ancak Özden önüne çıkan bürokratik engelleri bir yıldır aşamadığı için cenazeyi memleketi Sinop'a bir türlü götüremedi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Özden'e yardım elini uzattı.

Ayancık Müftülüğü'nde İhtida Merasimi

Slovakya vatandaşı olan Josefina Doğanova Ayancık İlçe Müftülüğü’ne gelerek Müslüman olmak istediğini ifade etti. İlçe Müftü Vekilimiz Burhan TUFAN Josefina Doğanova hanımefendiyi ve eşi olan Adem DOĞAN‘ı makamında misafir etti.

Türkeli'de 2 Kaza: 6 Yaralı

Türkeli'de meydana gelen iki ayrı kazada 6 kişi yaralandı. Eriyen asfalt yüzünden meydana gelen kazada 3 kişi, arabanın denize uçması nedeniyle meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı.

Karlı Güzelyurt Köy Yolunda Kaza: 1 ölü

Karlı Güzelyurt köy yolunda meydana gelen traktör kazasında bir vatandaşımız hayatını kaybetti

ASİLDER Irak'lı Ailelere Irak Kalmadı

Kısa adı ASİLDER olan Sinop İli İlçeleri Derneği  Genel Başkanı Kenan GÜLLÜ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara’da yaşayan Musul Türkmen ailelerine ziyarette bulundu, hediyeler verdi.

TMVFL Ligi İçin Başvurular Devam Ediyor

Türkiye Masterler Ve Veteranlar Futbol Ligi için başvurular devam ediyor.

Stresinizi Yiyerek Azaltın!

Evet, yanlış okumadınız. Stresinizi doğru besinleri yiyerek azaltabilirsiniz… Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu ile sağlıklı beslenirken stresten de nasıl korunabileceğinizi öğrendik.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı'ndan ASİLDER’e Ziyaret

Sinop İli İlçeleri Derneği ASİLDER Mamak Kültür Merkezindeki yerinde Genel Başkan Kenan GÜLLÜ, Kadın Kolları Teşkilatı Başkanı Fadime GÖKTAŞ, Basın ve Medya Koordinatörü-Genel Başkan Yardımcısı Aysun ÖZCAN ve genel kurul üyeleri tarafından karşılandı.

Ya zübüklükten vazgeçeceğiz ya da daima Zübük kazanır

Yılmaz Özdil'in "Ya zübüklükten vazgeçeceğiz ya da daima Zübük kazanır" isimli ibret alınacak köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Ehliyet alacaklara '10 Eylül'den önce' başvurun uyarısı

İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (İSKEF) Başkanı Murat Tekin, stajyer sürücü uygulamasının 1 Ocak 2016'da başlayacağını belirterek, "İlk defa ehliyet alacakların stajyerliğe kalmaması için 10 Eylül'e kadar sürücü kurslarına başvurarak, 10 Ekim'de yapılacak teorik sınava girmeleri gerekmektedir" dedi.

Cengiz Tokmak, DSİ Yetkilileri İle İncelemede Bulundu

AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak’ın daveti üzerine Sinop’a gelen Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ve Bölge Müdür Yardımcıları ilçelerde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

AK Parti Ağustos Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi

AK Parti Ağustos ayı ilçe danışma meclisi toplantısına, Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, İl Başkanı Ali Çöpcü, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları, Mahalle Başkanları ve Köy Temsilcileri katıldı.

Hacı Safinaz Koyunoğlu hanımefendi vefat etti

Orta Çarşı Esnafları'ndan, Merhum Hüseyin Koyunoğlu'nun hanımı, Merhum İsmail ve Merhum Mehmet Koyunoğlu'nun annesi, Hacı Safinaz Koyunoğlu hanımefendi vefat etti.

Melek Eren hanımefendi vefat etti

Şıhlı Köyü'nden Merhum Arabacı Mustafa Eren'in hanımı, Boyabat Birlik'te çalışan Yalçın Eren'in annesi, Melek Eren hanımefendi vefat etti.

Yolculuk Dergisi'nde Boyabat

Kamil Koç Otobüs firmasının yayınladığı "Yolculuk" dergisinin Temmuz 2015 sayısında "Sinop'un Zanaatkarları" isimli makalede Boyabat'tan behsediyor. Dergini ilgili bölümünü sizinle paylaşıyoruz.

Teşekkür Mesajı

Geçirmiş olduğum rahatsızlık sebebiyle yaklaşık 15 gün aranızdan ayrı kaldım. Bu süreçte, geçmiş olsun dileklerini ileten sevenlerime çok teşekkür ederim. Ayrıca, gazetelerinde bana geçmiş olsun dileğinde bulunan Ahmet Küçükbaş, Ömer Aytekin ve Davut Koçyiğit'e özellikle teşekkür ederim.

Karamsarlık ve Umut

İnsanların yaşamında olduğu gibi toplumlarda da bazen karamsarlık bazen umutsuzluk dönemleri olur.

Boyabat Hayvan Pazarı'ndan Görüntüler

Kurban Bayramı yaklaşırken, Boyabat Hayvan Pazarı'ndan çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Çöplüğü Yine Yanıyor

Her yaz aşırı sıcakların başlamasıyla Boyabat Çöplüğü yanmaya başlar. Bu senede son günlerdeki aşırı sıcaklardan dolayı, çöplük yanmaya başladı. Yanan çöplerden çıkan dumanlar insan sağlığına ve çevreye zarar veriyor. Halk yetkililerden Katı Atık projesi ile ilgili haber yaptırıp fotoğraf çektirme yerine tesisin bir an önce yapılmasını istiyor.

Kamile Saka hanımefendi vefat etti

Camikebir Mahallesi Eski Muhtarı Latif Saka'nın hanımı, Recep ve Mesut Saka'nın annesi, Kamile Saka hanımefendi vefat etti.

Bu nasıl bir zihniyet?

Emekliye 2 ikramiyeye hayır diyen, asgari ücretin 1500 TL çıkmasını "işçiye zulüm" olarak gören, memura yüzde 3'ten fazla zammı çok gören AKP Hükümeti devletin hazinesini boşaltmış.

Yalakalar Kim?

Her toplumda farklı insan tipleri vardır. Genetik özellikler, eğitim, sosyal çevre İnsnaları farklı kimlik ve kişiliklere yönetebilir.

Cadianda'dan Fotoğraflar..

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz gezide yolumuz Muğlanın Fethiye ilçesinden geçti. Bilindik yerler olan Saklıkent Ölüdeniz, Patara gibi turizm yerlerinin dışında pek bilinmeyen bir antik kente gezinti yaptık, yapmış olduğumuz gezide sizlere birkaç fotoğraf çektim.. 

Yüce Türk Milleti'ne Başsağlığı Mesajı

Dinci-etnikçi ihanet şebekesinin işbirliği yaptığı bölücü özel terör çetelerince katledilen kahraman yiğit askerlerimize, kahraman yiğit polislerimize rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, Emniyet Genel Müdürlüğüne ve Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.

Şehittir Benim Adım

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kaypaklık Kanlarına İşlemiş Bir Kere

Mertliğin mumla arandığı şu günlerde, insanlıktan nasibini almamış namertler piyasada cirit atmaya başladı. Peki kim bunlar? Buyurun okuyun…

Türkiye'nin acı tablosu

Türkiye, terör, koalisyonu tartışırken, AKP’nin yanlış politikaları yüzünden 65 yaşı geçen 6 bin 531, 55 yaşın üzerinde 50 bin kişi evine ekmek götürmek için amelelik dahil iş arıyor.

Şerefsiz meselesi

Yılmaz Özdil dünkü köşe yazısında, MHP'nin, HDP hakkında söylediği şerefsiz sözünü, oldukça ironik bir şekilde değerlendirmiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Türk Milli Güç Unsurları Kurulu'ndan Açıklama

Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlık ve bekasının teminatı olan Türk Milli Güç Unsurları’ndan milli güvenlikten sorumlu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin askeri şurası tamamlanmış olup, Komutanlıklara atamalarla, bir üst rütbeye terfi eden ve emekliliğe ayrılan TSK mensupları belirlenmiştir.

Siyasetçilere Saygı mı?

Türkiye`de herkesten hesap sorulur, sorulmayan sadece siyasetçilerdir. Hukuk işlemez onlar için!. Ne diyorlar siyasetçiyi halk sandıkta cezalandırır. Tabi böyle diyince bu mantıkla siyasetçi dokunulmazlık zırhı arkasından her türlü kirli işlerin unsuru olabiliyor.

Düşmanlarımın Sevinçleri Kursağında Kaldı

29 Temmuz 2015 günü saat 00.30 sularında Kültür Sarayı inşaatındaki çalışmaların fotoğraflarını çekerken tanımadığım bir kişinin saldırısına uğradım.
Sonra mı !.........
Tıklayın o zaman….

Ekonomik işgal altındaki Türkiye

Ülkemizin yer altı, yer üstü zenginlikleri ipotek altındayken, har vurup harman savurduk. Çocuklarımıza, torunlarımıza miras olarak bol sıfırlı iç ve dış borç bıraktık. Açlık sınırı altında yaşayan 17 milyon insanı, ortalama bin lira maaş alan 11 milyon emekli, hipnozite etkisi ile kalkındığını zannetti.

Riyakar, sözde vatanseverlere karşıyım, karşı...

Türkiye'de yaşayıp, ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan, sözde vatanını, ulusunu sevdiğini söyleyen, bilerek, veya bilmeyerek, riyakar siyasetçilerin yalanlarına, dolanlarına, ülkemize yapılan ihaneti siyaseten görmezden gelenlere karşıyım.

İnsanın Arayışı; Akıl, Bilim ve Din'ler

Tarih boyunca Egemenler; yoksul halkın cehaletinden nemalandıkları için sosyalistleri halka din düşmanı, kapitalistleri din dostu, demokratları özgürlükçü, muhafazakarları da dindar olarak tanıtmışlardır. Her bakış ta yanıltıcı alan vardır.

Dünya lideri denir mi?

Ülkenin iç ve dış borcunu, 218 milyar dolardan, 600 milyar dolara çıkaran, 17 milyon vatandaşı açlık sınırının altında yaşarken saraylar yaptırana dünya lideri denir mi? Her toplumun dünya lideri kriterleri farklıdır Türkiye’de ise…!

Gazetemiz Baskıya Verilirken Çok acı bir kayıp

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 21 Haziran 1964 Pazar günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

Cemaat Camiden kovdu….

Dün Akşam Namazı'na Çamlıca Camii'ne ekip ile gelen ve camide üzerime saldırmaya yeltenenleri, Çamlıca Camisi'nin cemaatı defol git buradan diyerek kovdu.

Türkiye, Kimlerin Tezgahında ?

Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren  IŞİD denen bu örgüt, neden İsrail'e hiç dokunmaz. Dost denilen IŞİD, konsolosluğumuzu basıyor, çalışanları rehin alıyor. Türkiye’nin hastanelerinde tedavi oluyor, Lojistik destek alıyor iddiaları ise ayrı bir trajedi.

Boyabat Belediyesi'nin Gerçek Yüzü

Beni enayi yerine koymaya çabalayan yetkililer !......
Siz o sivri zekanızı başkaları üzerinde deneyin… Lütfen okuyunuz….

Kan, gözyaşı, Müslüman coğrafyasının kaderi olmamalıdır

Ortadoğu'da kan, gözyaşı, açlık, sefalet, savaşların olması Ortadoğu insanlarının kaderi olmamalıdır.
Neden, Avrupa ülke insanlarının kaderleri değil de, Müslüman ülke insanlarının kaderidir?

0105_DoganSezgin2.jpgBizim İstanbullular

Okullar açıldı. Bizim İstanbullular memleketlerine çoktan döndüler. Boyabat yine bize kaldı.

Demokrasilerde Kanun Önünde Herkes Eşittir

Birlikte demokratik işleyişi, hukuku, dini, ahlakı, istismar ettiler, bozdular. Pişkinlikle sırıtarak birbirlerini suçluyorlar. Birbirlerine hırsız, yalancı, sahtekar, alçak, ajan diyorlar.

Şefik Başkan Cübbede Giyseydin Bari!.....

Gözlerimle görmesem inanmazdım, riyanın bu kadarına da ne denir yani. Şefik başkana bir de sarık ve cübbe giydirseydiniz bari..

Bir toplum, hırsızlığı, yolsuzluğu meşru görüyorsa…

Hırsızlığı, yolsuzluğu meşru gören ve savunan toplumlarda din, iman, ilke, kural vatan, millet sevgisi aranır mı? Siyasette zenginleşen kim olursa olsun, hırsızdır. Hiç bir şekilde hırsızlığın yolsuzluğun savunması olmaz ve olmamalıdır. Bir toplum, siyaseten hırsızlığı, yolsuzluğu meşru görüyorsa…

Gönülden Gönüllere

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç'un güzel bir şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Tüm zamanlarda sevgi engelleri aşıyor!

Bayram dolayısıyla insanlarımızda bir telaş almış başını gidiyor… Bugün arefe, yarın bayram. Ramazan Bayramıyla coşacak müslümanlar. Sevinç kaplayacak her yanı.

Hırsız, Yalancı, Katil Olmayan Müsülümanların Bayramının Kutlama Mesajı

İnsan; varlığının anlamını sorgulamak yaşamını anlamlı kılmak ve ölümü sonrası için sorular sormuştur. Bilinmezlik dünyasına ilişkin düşünce, görüş ve uygulama kodlarını sunmuştur. 

AKP, nereden buldun yasasını neden kaldırmıştı?

AKP’nin ‘Nereden buldun’ sorgulamasını kaldırdığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrenin. AKP Hükümeti kurulur kurulmaz, çıkardığı ilk yasalardan biri, vergi yasalarında yer alan “nereden buldun?” sorgulamasını kaldırmak oldu!

Hocam, randevuya geç gitmek kul hakkına girer mi?

Ülkeyi yöneten, prof ünvanı olan bir başbakan randevusuna neden geç gelir. Randevusuna sadık olmayan bir insan ister başbakan, ister cumhurbaşkanı, isterse sıradan bir vatandaş olsun. Ciddiyetsizliğini ortaya koymaz mı? Randevuya geç gelmek kul hakkına girmez mi?

Geleneklerle geleceğe yürümek…

İstanbul'da ikiyüzün üzerinde Sinop ve Sinoplular’a yönelik faaliyet gösteren hemşehri derneği var. Hemşehri derneklerin kahır çoğunluğu köy derneklerinden oluşuyor.

Kırk Yıllık Kani, Oluverdi Yani

Sakına olmaz demeyin, hem de bal gibi oldu. 230 imzalı dilekçe ses getirdi, hem de bomba gibi !...

Arif Hafız Dedemin Evinde Ailecek İftardayız

Biricik dedem… Namı diğer Arif Hafız… Sanırım, Boyabat’ta tanımayan yoktur. Bütün aile, eniştelerim, halalarım, kuzenlerim dedemin evinde iftar yaptık. Dedemin evinde dediysem dedem öleli 12 yıl oldu, ama evin her köşesinde babaanneme ve dedeme ait anıları görebilir, kokularını hissedebilirsiniz.

Neler Bekleniyor?

Türkiye dış ve iç karar alıcılarla, karar vericilerin ve uygulayıcıların arenasıdır. Kim karar alıyor, kim karar veriyor, kim uyguluyor sorusuna herkes farklı açıklama getirebiliyor.

Boyabat'ta salyangoz sattırmayanlar...

Türk siyasetinin duayenleri arasında yer alan Yaşar Topçu'yu tanırsınız. Sinop'un yolları için muhalefet milletvekilleri tarafından hakkında iki sefer gen soru verilmişti. Anayol Hükümeti'nde Sinop'un yolları için İmar İskan Bakanlığını talep edeceğim demişti.

Sayın Müftü bey !.....

Son günlerde halk sizin icraatınızı konuşur oldu. Aldığınız kararla kimse hoşnut değil, bu konuda daha sağlıklı düşünmenizi talep ediyoruz.

İnsan gibi yaşamak için, riyakarlıklara biat mı edelim?

Yalanı, talanı, yolsuzlukları bizde mi alkışlayalım?

Seçmen ve siyasi partiler

Seçim sonuçları, seçmenin daha çok demokrasi ve uzlaşıdan yana oy kullandığı yönünde işaret verdiğisadece parti temsilcilerinin değil siyaset bilimcilerinin de ortak görüşü.

Sayın, Hallaçoğlu, sizde inanç ölçer bir alet mi var?

MHP'de mi din, inanç üzerinden siyaset yapmaya başladı? MHP Genel Başkan Yardımcısı, Prof. Dr. Yusuf Hallaçoğlu, kimin inançlı, kimin inançsız olduğunu tespit eden bir alet mi var diye size sormazlar mı?

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Partilerin Oy Oranlarına Göre Analizi

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde Boyabat Merkez, Boyabat Geneli, Sinop Geneli ve Türkiye Geneli oy oranlarına göre partilerin analizini sizinle paylaşıyoruz.

Emekliler, maaşlarına yapılan süper zamla bayram yapıyor!

Emekliler, duydum ki; maaşlarınıza yapılan süper yüzde 2.32 zamla hayatınızdan çok memnunsunuzdur. Bundan iyisi Şam’da kayısı… Bu zam ile, dünya turuna çıkarsınız ! Hatta çocuklarınıza gemicik bile alabilirsiniz. Ne mutlu emekliyim diyebilmek, sizin sonuna kadar hakkınız. 5 vakit namaz dualarınızda, AKP’ye dua edebilirsiniz.

Eski Köye Yeni Adet

Okuyun beyler okuyun!....
Hem de elinizi çenenizin altına koyarak 30 Mart 2014 seçimlerinde kimlere oy vermişiz diye, kara kara düşünerek okuyun..

İnşallah, Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın kaderi Menem’e benzemez

İki binlerde, bir Arjantin milletvekili şöyle diyordu: “Biz neden el kaldırdığımızı bilmeden kanunları oyladık. Aslında farkına varmadan ülkemizi satıyormuşuz.” 24'ncü dönem AKP Milletvekilleri, TBMM'de torba yasalar hakkında bilgileri olmadığı halde oylamışlardı.

İstismarcılıkta Çok Yetenekliler Çokk.

Her canlı da farklı yetenekler vardır. İnsanlarda ve hayvanlarda bu değişir. Eğitim, sosyal çevre gibi etkenlerle kişideki yetenekler geliştirilebilir veya köreltilebilir.

Türkiye tiyatro sahnesi...

Oyuncuları ise, siyasetçiler. Birileri tarafından sahneye konan oyun yarım asırdır hep aynı. Sadece, dönem, dönem baş rol, yardımcı oyuncular sözde milletin oyu ile değişiyor. Bunun adına da demokrasi diyorlar.Yeni oyunda birinci perde Bahçeli’nin muhteşem gösterisi ile kapandı.

Şefik Başkan'a, Boyabat Halkının Beş Teklifi

İlçemizin sorunlarına çözüm getiren bu tekliflere şapka çıkartılır diyoruz ve bu teklifin muhatabı olan yetkililere de buradan sesleniyoruz..

Boyabat Gazetesi'nde Yayımlanan İlk Haber

1 Temmuz 2015 günü Boyabat Gazetesi 10. yaşına girdi. Bu nedenle bizde hem kendi merakımızı gidermek, hem de sizlerle tekrar paylaşmak için 10 Kasım 2005 tarihinde yayımladığımız ilk haber olan "Ne Olacak Bu Boyabat'ın Hali" isimli haberi sizinle paylaşıyoruz.

TEOG Kabusu ve Boyabat'ta Eğitimin Son Hali - Öğretmenlerin konuşmadığı okul müdürü - Emaneti ehline veriniz


Hangi Numara Ne Manaya Geliyor?

Hepimizin  yaygın olarak kullandığı "pet" diye tabir edilen şişelerin aslında birçok türü mevcut. Peki hangi plastikler diğerlerine göre daha sağlıklı; bunu nereden anlayabiliriz? Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Boyabat Gazetesi 10. Yaşında
Boyabat Gazetesi 1 Temmuz 2005 tarihinde kurulmuştu.


Müslüman örnek insan ise…

Mübarek 11 ayın sultanı Ramazan ayını eda ediyoruz. Ramazan ayı  gerçek anlamda idrak edebilene, dini ve insanı çok büyük önemi vardır. Müslüman'lık hoşgörü dinidir.  İnsanlar arasında ayırım yapmaz. Müslüman örnek insansa… neden yalan, dolan, gösteriş ve bencillik, yolsuzluk peşindedir?

25'nci dönem Milletvekillerimiz yeminlerine....

TBMM'de 25'nci dönem milletvekillerimiz, namusları, şerefleri üzerine yemin ettiler. Dini, insani değerleri , ilkeleri olan her insan yeminine sadık kalır. Acaba, iktidar, muhalefet vekillerimiz yeminlerine ne kadar sadık kalacaklardır?

Tartışalım, Sorgulayalım Ama Neyi?

Türkiye’nin en önemli sorunları neler? Herkes kendine göre sorunu masaya yatırıyor. Pek çok hayati konuda her etnik grup, her siyasi grup, her çıkarcı grup, her ideolojik grup mensubu kendisi açısından yorumlar yapıyor, analizler yapıyor. Yapıyor da ne oluyor, kafalar karışıyor.

Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti

Ramazan-ı Şerif oniki ayın en kıymetlisidir. Peygamber Efendimiz "Ramazan gelince, Cennet kapıları açılır, Cehennem kapılaı kapanır, Şeytanlar bağlanır" buyurdu.

Boyabat'a 4 Okul Daha Yapılıyor

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 7 Haziran 1964 Pazar günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

Türkiye'nin vergi rekortmenleri açıklandı

İsmi açıklananlar arasında AKP döneminin zengini olan birçok inşaatçı iş adamının yer almaması AKP'ye oy verenlere bir şey ifade ediyor mu?

...Sen Gelince...

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun şiirini sizinle paylaşıyoruz.

2015 Yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (7 Haziran 2015)

2015 yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (7 Haziran 2015)
NOT: Bütün Sonuçlar Kesindir

Ramazan ayı ve istihdam

Yazımızın başlığını umarım Ramazan ayı ve ihsan şeklinde okumamışsınızdır. Bu kezkonumuz Ramazan ayı ve istihdam.

Fakirin Çorbasını Paylaşma, Kendi Çorbanı Evinde Fakirle Paylaş

Son yıllarda özellikle facebook isimli paylaşım sitesinde, bir moda aldı başını gidiyor. Teyzeyi, amcayı, halayı veya dayıyı ziyaret ediyor. Hep beraber sofrayı paylaşıyor ve bunun resmini çekip paylaşıyoruz. Anlaşılmaz garip bir durum. Dinimiz hastayı, yaşlıyı ziyaret etmeyi tavsiye ediyor, ama bunun da reklamını yapın demiyor.

Yargı kararlarını uygulamak yeni mi akıllara geldi ?

Genel seçimlerin ardından, AK Parti tek başına iktidarı kaybetti. Hazine garantili, yap işlet devret devlet yatırımlarının bir, biri ardına mahkeme kararı ile durdurulması tesadüf mü? Yüce Türk Yargısı, Beştepe Aksaray Külliyesi’ne de durdurma kararı vermişti, neden o karar uygulanmadı?

Afet mi, Yoksa Beceriksizlik mi ?

Cumartesi günü yarım saat devam eden sağanak yağmur ilçemizde hayatı felç etti. Bize göre bu ne bir felaket ne de bir beceriksizlik, düpedüz………………

Türk Milleti'ne Tuzak: Din, Barış, Kardeşlik Diyerek Böldüler

Karanlık odaklarca; hayalperest yetenekli cahillerle, hırslı ama zaafları olan tipler tespit edildi. Rol oyuncu eğitiminden geçirildiler. Planlar, programlar, yol haritaları hazırlandı, kendilerine verildi. Demokrasi oyununda, kumpaslarla hilelerle etkili ve yetkili kılındılar.

Daire fiyatına satılan kamu kuruluşlarının hesabı sorulacak mı?

AKParti İktidarı döneminde, özelleştirme kapsamına alınan Balıkkesir SEKA yalnızca 1 milyon 100 bin dolara Albayraklar'a,  fabrika ile birlikte ambardaki 4 trilyonluk yedek parça, 20 milyar değer biçilen 185 lojman, 2.8 trilyonluk enerji tribünü ve 47  makinesi satıldı.

17-25 Aralık'ın ucu nereye uzanır?

17-25 Aralık'taki pislikler ülkenin her yerini kapladı. Pis kokuları yurtdışına kadar yayıldı. Adeta insanın burnunu sızlatıyor. Çukuru patlatan ülkenin savcısı, hakimi, emniyet müdürü yargılanıyor. Toplumun yüzde 41'nin pis kokulardan rahatsız olmaması düşündürücü değil mi?

Sallım Çorba

Sallım Çorba

Muhasebe ve analiz

Girdiği tüm seçimlerden başarıyla çıkan Ak Parti, 2015 genel seçimlerinden oy kaybederek çıktı.

Cambaza bak, cambaza...!

Ülkenin, vatanseveri, milliyetçisi, inananı, inanmayanı, işçisi, memuru, emeklisi, çiftçisi, işsizi, öğrencisi, ülke gerçeklerini çıplak gözle gören herkes, geleceklerinden endişe etmeye, pembe vaatlerden, yalandan, dolandan cambaza bakmaktan ne zaman vaz geçeceğiz

El İnsaf Be !.. Ağzı Olan Konuşuyor

Bugünlerde kimileri nalına, kimileride mıhına vurup duruyor. Birileri de fırsattan istifade ederek sarıyor yükü abalının sırtına. Bizde bu duruma seyirci kalmayıp El İnsaf Be !.. diyoruz.

Önemli Olan Ne? Türkiye'nin Dünya'daki Yeri

İslam ülkelerinin durumu ortada, birbirlerini katletmeye devam ediyorlar. Herbiri İslamiyetin kutsal kitabı Kur’an’ı farklı anlıyor ve uyguluyor. Her biri Peygamberleri farklı anlıyor ve uyguluyor.

Yüzde 40.5, AKP'nin 13 yıllık vahim ekonomi karnesine oy verdi !

AKP İktidarı 13 yılda 1 litre benzinin fiyatını da 1.7 liradan 4.90 liraya çıkardı. Kıymanın fiyatını 8 liradan 33, ekmek 15 kuruştan bir lira, yoksul sayısını 12 milyondan 17 milyona, dış borcu 129.5 milyar dolardan 402 milyar dolara, yüzde 6.2 büyümeyi, 2.9 düşürdü.

Yurtdışına para çıkarma  yasası ne anlama geliyor?

Genel seçim sonuçları netleşmesinden sonra 8 Haziran sabahı ilk işi yurtdışına kayıtdışı para kaçırma yasası çıkarması ne anlama geliyor? Düşündürücü değil mi? 

AKP iktidarının 13 yıldır yediği hurmalar yeni hükümeti tırmalayacak

Ülkenin, ekonomik verilerini incelediğinizde, AKP'nin seçim sloganlarında olduğu gibi hiçte iç açıcı değil. Seçim vaatleri olsa bile siyasi partilerin vatandaşını  kandırmalarının ahlaki, insani olmadığını düşünüyorum.

Sözde Ülke çıkarlarını düşünüyorlar...

Söze gelince, vatansever, milliyetçi, dindar, Müslüman, onlar için ülke çıkarları şahsi çıkarlarının üstünde gelir. Güzel Türkçe'mizde bunun adına riyakarlık, yalancılık denmez de ne denir?

Kaybeden Kim?

7 Haziran seçiminde vatandaşlar hiçbir partiyi tek başına iktidar yapmadı. Bu, sanki bütün partilere bir uyarı gibiydi.. Acaba AK Parti niçin tek başına tekrar iktidar olamadı?..

Ak Parti seçimi kazandı

Bir genel seçim daha pazartesiden itibaren geride kaldı. Bazı il ve ilçelerde seçim sandıklarına itirazların olduğu, yereldeki seçim kurullarına başvuranlar yapıldığına dair haberler gelmekte.

Gerçekte Ne Arıyoruz?

İnsan; zengin olmak ister, makam sahibi olmak ister, şöhret olmak ister.
İnsan; adalet ister, özgürlük ister, eşitlik ister.

Tek başına iktidar dönemi sona eren AKP Meclis'te artık bunları yapamayacak:


Oy Kullanma ve Seçim Kuralları

Halk kendisini yönetecek olanları seçimle iş başına getirir. Seçime katılan yurttaşlar görüşlerini oy vererek belirtirler. Bu bakımdan oy kullanmak kaçınılmaması gereken bir görevdir.

Tek başına iktidar ekonomiyi düzeltse idi..

Tek başına iktidar ekonomiyi düzeltse idi, 17 milyon yoksul, 6 milyon 200 bin işsiz, emekliler ortalama bin lira maaş almazdı. 1923-2002 arasında 57 hükümet 79 yılda toplamda 1,5 trilyon dolar harcarken, AKP gibi 13 yılda 1 trilyon 900 milyar doları harcayamazdı.

2014 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları

2014 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları

Milletin Vekili Olmak Yetmez Vicdanların Vekili Olmak

Toplum önüne çıkıp, toplum önderi olacak kişinin her şeyden önce “yiğit” olması lazım. Yiğit, güçlü, kuvvetli, gözü pek, düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmeyen, sözüne güvenilen, sözünün eri ve korkmayandır.

Oy hırsızlığı kaygısı ile seçime giden bir ülke!

7 Haziran gerçek Müslüman'ların, dini, insani iradesini sandığa yansıtmasına sayılı günler kaldı. Ne üzücüdür ki; yüzde 99'nun Müslüman olduğu ülkemizde, bazı, bencil, kendi çıkarlarını düşünen din tacirlerine göre, dini bütün, alınları secdeye varan, rabbiyeli insanların 13 yıldır yönettiği ülkede sandıklardan oy çalınacağı kaygısı ne kadar düşündürücü ve üzücü değil mi?

Boyabat’ta OYlatıp, “Tokmak”ı Oynatmayız

Boyabatlı gençler dün sosyal medyada güzel bir slogan paylaşmışlar;
Boyabat’ta Oylatıp, Tokmak’ı Oynatmayız,
Evladımız Meftun’u, sahipsiz bırakmayız.

KPSS Skandalında Kimin İsmi Var

Kamuoyuna saygı ile duyurulur!
Geçen gün (21 Mayıs 2015) kulağıma bir haber geldi. Haber şu şekildeydi:
Bildiğiniz üzere 2012 KPSS soruları çalınmıştı. Soruları çalan komisyonun içinde Nazım Maviş’ in de adı geçiyordu.

AKP’de Yüzler Niçin Gülmüyor?...

Sinop AKP milletvekili adayları topluma hitaben yapmış oldukları konuşmada Sinop 2015 seçimlerinde tarih yazacak demiş. Doğru söze ne denir ki Sinop 2015 seçimlerinde gerçekten tarih yazacak.

CHP Grup Başkan Vekili Altay: Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler İstanbul

CHP Grup Başkan Vekili Altay: "Yaklaşık yürüyerek 6 kilomtre yaptığım günler oldu. Günde ortalama 1.500 seçim süresince yaklaşık 30 bin kişi ile tokalaştım. Vatandaş CHP'nin seçim bildirgesine, CHP'ye Kemal Kılıçdaroğlu'na inanıyor ve güveniyor."

Girişimcilik ve yenileşim

Toplum içerisinde insanı yücelten iki şey vardır: Birincisi dimağındaki zenginlik, ikincisi kolundaki/bedenindeki kuvvettir. Bilgi de emek de insanı yüceltir.

2011 yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Haziran 2011)

2011 yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Haziran 2011)

Hipnoz Altındaki Türkiye Yugoslavlaşma Sürecinde mi?

Soğuk savaş sonrası Balkanlarda Tito önderliğinde Yugoslavya kuruldu. Üçüncü dünya liderliğine de öncülük yaptı. Ancak etnik ve dinsel ayrımcılık tohumları atıldı. Kısa sürede çatışmalar sonrası parçalandı, bölündü ve nihayet devletçikler kuruldu.

Köylerdeki Seçim Çalışmalarından Anekdotlar

7 Haziran 2015 günü yapılacak olan seçimler için yaklaşık olarak 200 köye MHP bayrağı taktık. Bu arada çok vatandaş ile de siyaset hakkında fikir alış verişi yaptık. Neler neler!....Buyurun okuyun…

HDP aslında PKK, PKK ise AKP'dir!

AKP'den kurtulmak isteyen bir kesim çareyi HDP'ye sığınmakta buluyor. Kimler yok ki bukesimde. Başta ''yetmez ama evet''çiler. Akiller, sanat ve edebiyat çevreleri (sözde). Bazı Cihangir veModa müdavimleri (sakinleri değil), dizi oyuncuları, gayler, lezbiyenler, transseksüeller ve daha birçokları.

Bizans, Kimliksiz İslamcılar ve Türkler

Bizans İmparatorluğu’nun 1000 yıllık başkenti İstanbul’un Türkler tarafından fethinin yıldönümü.
Türkiye'de Bizans’ın çocuğu olmayı, Müslüman kisve altında benimseyenler yanında, Bizans çocuğu olmaya meraklılar da çoğalmış durumdadır.

Ülkenin Durumunu Anlatan Bir Fıkra

Gazetemizi takip eden ve bize zaman zaman çeşitli haber ve yazı yollayan çok kıymetli bir kardeşimiz bu sefer çok güzel bir fıkra yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

MHP Adayı M.Meftun Çağlar ile Röportaj

Sinop MHP Milletvekili adayı M. Meftun Çağlar ile 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan Genel seçimler hakkında yapmış olduğumuz röportajı sunuyoruz.

AKP 13 yılda, 1 trilyon 900 milyar doları ne mi yaptı?

1923-2002 arasında 57 hükümet 79 yılda toplamda 1,5 trilyon dolar harcadı. Bunun karşılığında, fabrikalar, yollar, okullar, üniversiteler,barajlar, hastahaneler, İstanbul'a iki Boğaz Köprüsü yapıldı,saymakla bitiremeyiz.

Sinop'un STK'ları Hizmette Yarışsın

Sinop dernekleri hizmette değil ama düzenledikleri gece ve yemekli toplantılarla yarışır halinde.. Bu yarışın Sinoplu hemşehrime bir faydası var mı?. Yok.. Sadece o geceye katılanlar yiyip içip eğlenerek bir gece geçirmiş oluyor o kadar.. Evet, STK'lar gece düzenler ama bunun bir anlamı olur.. Bakıyoruz bu gecelere içi bomboş.. Sadece kendilerini eğlendiriyorlar o kadar..

2007 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (22 Temmuz 2007)

2007 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (22 Temmuz 2007)

Türkiye Uyanıyor, Türk Milleti Ayakta

Uyuşturucuların etkisi dağılıyor. Türk Milleti oynanan oyunu görmeye, anlamaya ve hesap sormaya hazırlanıyor.

Maviş'in Beyaz Kalemi

Türkiye 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine giderken son zamanlarda ulusal basında sıklıkla haber yapılan 2010 KPSS soruşturmasını duymayan kalmamıştır. Aradan 5 yıl geçmiş olmasına rağmen sonuçlanamayan bu ‘skandal’ ardı arkası kesilmeyen yeni skandallar doğurmaya devam etmektedir.

İstanbul’a demir atmak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) üç dönem boyunca Sinop milletvekili olarak görev yapan Sayın Engin Altay, bu kez İstanbul üçüncü bölgeden milletvekili adayı.

Boyabat nereye koşuyor?

Hemşehrimiz Bekir Kayık, sitemizde yayımlanması için, özellikle Boyabat'ın kanayan bir yarasına parmak basan, bir yazı göndermiş. Bekir Kayık'ın yazısını yayımlamaktan mutlu olduğumuzu belirterek, Bekir Kayık'a teşekkür ediyor, yazısını sizinle paylaşıyoruz.

AKP Hükümetlerinin 13 Yıllık İcraatı

2023 yılını hedef gösteren AKP, S.O.S. sinyalleri veriyor. Resmen her şeyin Arap saçına döndüğü bir ülkede yaşıyoruz. Bunun baş mimarı da AKP hükümetleridir.

Boyabat'tan Fotoğraflar (Yeni Mahalle ve Bağlar Mevkii)

Bugün (19 Mayıs Salı) Yeni Mahalle ve Bağlar mevkiinde uzun soluklu bir gezinti yaptım. Boyabat fotoğrafları köşesi için bir kaç fotoğraf çektim..Özellikle il dışında oturan Boyabatlılar bu fotoğrafları merakla bekliyor.......İyi seyirler..
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

İki Çizgi Vahdettincilik ve Atatürkçülük

Türkiye’de devlet, millet, vatan, rejim din, kimlik tartışılıyor. Rejim değişikliği, düzen değişikliği, hukuk sistemi değişikliği tarih boyunca elbette olmuştur, olacaktır. Bu doğal gelişme ve değişmedir. Ancak devlet, millet, vatan algısındaki değişim ve dönüşüm yıkım getirir. Türk tarihinde dönüm noktaları vardır.

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz İle Röportaj

Bu hafta sizlere Sinop CHP 1. sıra adayı Barış KARADENİZ ile 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler hakkında yapmış olduğumuz röportajı sunuyoruz.

2002 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (3 Kasım 2002)

2002 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (3 Kasım 2002)

Mutlu kent Sinop'a ne oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) araştırmasına göre Türkiye'nin en mutlu kenti Sinop.. Çünkü en başta huzur vardı. Ancak Sinop son zamanlarda pek mutlu değil.. Neler oldu da bizim Sinopumuz silahların patladığı, intiharların, hırsızlığın, uyuşturucu kullanımının arttığı bir yer haline geldi.

AK PARTİ, 2002 yılında hangi vaadlerle iktidara gelmişti ?

AKP, 2002 yılında seçim bildirgesindeki hangi vaadlerini yerine getirdi? " YOLSUZLUK, İŞSİZLİK, TERÖR, EKONOMİ, TÜRBAN benim namusumdur" demişlerdi... Ülke tarihinin en büyük yolsuzluk iddiaları ile 4 bakanı istifa etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkışı ile Türk Milleti’nin tarih sahnesinden silinmesine kasteden dış güçler ve iç ihanet şebekelerine karşı bir büyük mücadele liderine kavuşur.

Maviş’in Hayali, Çağlar’ın Gerçeği

Her aday gibi Ak Parti ikinci sıra adayı Nazım Maviş’in de büyük ideali milletvekili olabilmek. Belki gençliğinden beri bunu hayal ediyordu, istiyordu bilemiyoruz. Refah Partisi, Saadet Partisi, HAS Parti derken şimdi AK Parti’den aday oldu.

15 Mayıs 1919 - Yunanlılar İzmir'de

“Şimdi ki fustanella İzmir’e geldi, Fes ortadan kalkacak.
Türk’ün kanı akacak, Şimdi ki İzmir’i aldık.
Ayasofya’yı açalım Camiler yerle bir edilecek
Ve üzerlerine haç dikilecek.”

Soralım

Büyüklerim, "Geçmişteki dertleri, acıları tazelemek kimseye bir şey kazandırmaz, aksine derdini dillendirdiğinin acısına acı katar, yüreğine ateş salarsın." derler.

Neredeyse, Yolsuzlukları biz yapmadık, muhalefet yaptı diyecekler !

Ülke nüfusunun yüzde 99’u Müslüman olan bir ülke seçmeni, İnsanı Allah-ü Teala katında en büyük suç kapsamında olan , yolsuzluklara, hırsızlıklara, fakir, fukara hakkı yiyenlere oy verir mi?

O yar benim kime ne!

Bahar geldi. Tabiat canlandı. Topraklar her yerde yeşile bürünmüş. Nehirler çağlayarak akıyor. Ağaçlar kuş cıvıltısından geçilmiyor.

1999 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

1999 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

Vaat etmekle yalan arasındaki ince çizgi

Seçimler yaklaştıkça partilerin abartılı vaatleri de çok tartışılır oldu. Kimisi işsizliği bitireceğini söylüyor, kimisi emekliye 1500 veya 1800lira vereceğini… Çıta şimdilik 5 bin lira. Daha bunun gibi bir çok vaat var.. Acaba muhalefet partilerinin bu vaatlerini, iktidardaki parti düşünemiyor mu da vatandaşa vermiyor?..

Barış İçinde Yaşamak Varken Düşmanlık Niye

Bir süreliğine yaşadığımız dünya’da; düşmanlık niye sorusunu insanlık tarihi boyunca soranlar olmuştur. Ancak kinden nefretten düşmanlıktan beslenenler, sömürmeyi, ezmeyi, savaşı katliamı tercih etmişlerdir. Çoğu insan ise ezen ve sömüren ve katledenlere biat ederek kölelik yapmaktan vazgeçememiştir.

AKP’nin Tek Alternatifi MHP Midir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Çarşamba günü hem İlimiz Sinop’u hem de ilçemiz Boyabat’tı ziyaret ettiler ve miting yaptılar. 6 Haziran Mitingi Sinop tarihinde bir dönem noktası olacak mıdır? Bunu 7 Haziran gecesi göreceğiz ancak şüphesiz MHP ve MHP’liler için unutamayacakları, daima hatırlayacakları ve anacakları bir gün olmuştur.

Resimlerle Sinop'a Gidelim

Geçtiğimiz akşam üzeri bir grup arkadaş ile Sinop'a kısa bir gezinti yaptık.. Araç camına yerleştirdiğimiz kamera ile yol güzergahından otomatik olarak bir çok fotoğraf çektik.. Böylece sizleri Boyabat'tan Sinop'a fotoğraflar ile götürelim dedik.. İyi seyirler.. .
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Anneler Günü Kutlama Mesajı

Toplumun temelini aile, ailenin temelini ise anne olarak kadın oluşturur.

Şefik Başkana Birkaç Sorum Olacak

Görev süresinin 14. ayında olan Şefik Başkan seçimlerde şeffaf olacağına ve günübirlik halk toplantısı düzenleyeceğine dair söz verdi. Bu güne kadar sözünü tutmayan Başkana bende medya aracılığı ile sesleniyorum.

Yalanlara oy vererek kefil olacaklar

Gün geçmiyor ki, iktidar sahiplerinin yalanlarından birine daha maruz kalmayalım.

1995 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (24 Aralık 1995)

1995 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (24 Aralık 1995)

Sevgi gönül pınarından beslenir

Sevgi ruhun gıdasıdır. Gönül pınarından beslenir. Sevmeyen kalp ölüdür.

Okumamış Cahiller, Okumuş Cahiller

İnsanlar doğumundan itibaren eğitilir. Her insan bilgi edinmede ve yaşayarak tecrübe edinmede farklı gelişim gösterir. Kimisi okumuş cahil olur, kimisi okumamış cahil kalır.

MHP’ye Sakın Oy Vermeyin

Her vakit namazında koltuğunun altına aldığı seccadesi ile göstere göstere camiiye koşan , her yıl umreye , hacca giden ,dükkanda durmadan tesbihini çekip zikreden , ama iş paraya geldimi sakalını sıvazlayıp her türlü fırıldağı çevirip, yalan söylemekten , hile yapmaktan , müşteri kazıklamaktan , kul hakkı yemekten geri durmayan ahlaksız esnaftan oy istemiyoruz,

Sosyal medyayı doğru kullanmak

AK Parti 1. sıra adayı Cengiz Tokmak'ın sosyal medya sayfasında İncil'den Aziz Pavlus'un Hz. İsa için sarf ettiği "Biz seviyoruz. Çünkü önce Allah bizi sevdi" sözlerini paylaştığı öne sürüldü.. Acaba Sayın Tokmak böyle bir sözü paylaştı mı?.. Ya da onun sayfası, başka partili tarafından kullanılıyor da etiketleniyor?.

Boyabat'ın Güncel Fotoğrafları

Bugün Boyabat'ta önce güneşli sonrasında kısa süren yağmurlu bir hava var idi...2 Mayıs Cumartesi itibarı ile Boyabat'ın en son çekilmiş güncel fotoğrafları.....
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı

Dünya basın meslek örgütleri özgürlükleri daha da geliştirmenin yollarını ararken, Türkiye’de medya; Basın özgürlüğü gününü buruk bir şekilde kutlamaktadır.

Devlet Bahçeli Sinop’a Neden Geliyor?

Bu soruyu duyunca ilk olarak; “-Neden olacak kardeşim seçim var o nedenle geliyor.” İyi ama Niçin demedim, Neden dedim. İşte bulabildiğimiz cevaplar;

Emek, Barış, Kardeşlik ve Demokrasi Mesajı

Gün; 1886 yılından bu yana kutlanan ve emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşma günüdür.

AK Parti Neden Yüzde 10 Barajını Geçemez ?...

Muhalefet partileri, TBMM'ye, verdiği önergelere AKParti Milletvekilleri, Bonzai araştırılsın HAYIR, Paralel araştırılsın HAYIR, Faiz lobisi araştırılsın HAYIR, Aselsan ölümleri araştırılsın HAYIR, kumpas, montaj araştırılsın HAYIR, yolsuzluklardan istifa eden bakanlar yüce divana gitsin HAYIR.

Allah, AKP’lileri kayırıyor mu?

Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut, bugünkü köşe yazısında, AKP Sinop Milletvekili 1. sıra adayı Cengiz Tokmak'ın, sosyal medya sayfasında İncil’de Yuhanna’nın 1. Mektubu’nda geçen “Biz seviyoruz. Çünkü önce Allah bizi sevdi” sözlerini, önce paylaşıp, sonra silmesi hakkında bir yazı yazmış.

Yüce Dinimiz ile Dalga Geçenler

AKP sözde yüce dinimize önem veren ve savunan bir parti konumundadır. Fakat aşağıdaki sözleri okuduğunuz zaman AKP’nin ne kadar din istismarlığı yaptığını, hatta daha ileri giderek AKP'lilerin yüce dinimizle nasıl alay ettiklerini göreceksiniz.

Hoşlanmadan sevmek

Gözler kalbin aynasıdır. Karşısındakine gerçekleri yansıtır.
Hoşlananı görür; hoşlandığını belli eder.

Hayır Sayın Maviş OLMAYACAK Bir Şey!

Ak Parti Sinop 2.sıra Milletvekili adayı Nazım Maviş beş-on gün evvel sahaya indi ve çalışmalara başladı. Sanırım Cengiz Tokmak ile iş bölümü yapmışlar; “ Sahil’de sen çalış, içeride ben.” Allahı var görevini iyi yapıyor. Mesela geçen hafta sonu Durağan Yağbasan köyünde konuşmuş. Konuşmasını sosyal medyadan seyrettim. Şöyle demiş;

1991 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (20 Ekim 1991)

1991 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (20 Ekim 1991)

Seçim Yaklaştı Vaatler Hortladı

Gel vatandaş gel!..yetişen alıyor!.. batan geminin malları burada!.. ne alırsan bedava!.. Bu sözleri Pazar esnafından çok duyarız. Fakat son günlerde buna benzer sözleri Şefik ÇAKICI’dan da çok duyar olduk.

Adalet Solduğu Zaman

Çağdaş insan toplum ve devlet değerlerine yönelik saldırıları izledikçe, bunlar kim yahu, nerden geldiler, bu toplumun insanları değil mi diye sorası geliyor.

Siyaset yapın ama din üzerinden değil..

Dünyada en kolay siyaset din üzerinden yapılandır.. Çünkü insanların duygularını sömürürsünüz.. Değiştim deyip daha çok insanın duygularına dokunursunuz.. Sonrasında değişmediğinizi kanıtlayacak işler yaparsınız, laflar söylersiniz...

Sinop seçmeni ne zaman kendilerinin asıl olduğunu anlayacak?

Saygı değer Boyabat Gazetesi Okurları...
Her ne kadar 7 yaşımdan bu tarafa İstanbul'da yaşamış olsam da Ata memleketim olan Sinop'u unutmuş değilim. Uzun yıllar İstanbul'da Sinop dernekciliğine, karınca kararınca hizmet etmeyi görev bilmiş bir hemşehrinizim.

0405sec.jpg7 Haziran 2015 Sinop İli Milletvekili Kesin Aday Listesi Belli Oldu

7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde seçime girecek adayların kesin listesi YSK tarafından ilan edildi.

Sehitler.JPGBoyabatlı Şehitler

Boyabat'ta yaşayıp da savaş konusu açılınca, özellikle de Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili hikaye dinlemeyenin veya konuşmayan insan sayısı çok azdır.

Sehitler.JPG Boyabat'lı (Saraydüzü) Şehitler

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde benim Boyabat'lı kabul ettiğim bugün Saraydüzü nüfusuna kayıtlı 122 şehidimizin aziz anısına bu çalışmayı yayınlıyorum. Buradan bütün şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.

Cengiz Tokmak Niçin AKP'nin Birinci Sıra Adayı Oldu?

Milletvekili listelerinin YSK'ya teslim edildiği 7 Nisan 2015 Salı günü saat 17:00'den sonra, AKP'nin aday sıralamasında yıllar sonra AKP'nin kaleleri olan Boyabat, Durağan ve Saraydüzü'nden değilde sahilden birisi olan Eski İl Başkanı Cengiz Tokmak'ın seçilmesi çok büyük bir şoka sebep oldu.

CHP ve MHP Seçimlere Katılmıyor mu Yoksa?

Son günlerde ilçemizde AKP Sinop’ta 2-0 yapacakmış nidalarıyla çığırtkanlık yapanlara bir çift sözümüz olacak "Deve kuşu gibi kafanızı kuma sokmuşsunuz, etraftan bi habersiniz."

Bir AKP'linin itirafı: Allah bizi af etsin !

AKP'ye verdiğimiz ve verilmesini istediğimiz oyların vebalini nasıl ödeyeceğiz ? Allah bizi af etsin ! İktisat alanında kariyer yapmış, finans piyasalarını ve ekonomiyi çok iyi biliyor.

Sinop'ta Seçim Satrancı

Geçtiğimiz hafta kısa da olsa Boyabat, Saraydüzü ve Durağan ilçelerini ziyaret etme şansı buldum. İlçelere yaptığım bu ziyarette de en çok siyaset konuşuldu.. En çok da AK Parti adayları ve birinci sıranın sahil kesimine kaptırılması oldu.. Boyabat ilçemizde hiç kimse birinci sıranın Sinop'a gitmesini bir türlü kabullenemiyor..

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile Türk Milleti; hür ve bağımsız yaşama iradesini ortaya koymuştur.

1987 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (29 Kasım 1987)

1987 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (29 Kasım 1987)

Maskeli Oyun ve Oyuncular

Halkın inancı, düşüncesi, duyguları, umudu, yaşamı, geçimi, geleceği, siyaset malzemesi yapılıyor.
Hile, tuzak, kumpas, yalan, kayırma, yağcılık, yandaşlık, menfaatlenme ile hertürlü ahlaki değerler altüst oluyor.

Selam Olsun....!

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Padişahım Sen Çok Yaşa

9 Nisan 2015 günü AKP seçmeninin yapmış olduğu karşılama törenini görünce hayıflanarak insanlar bu kadar iki yüzlü olabilir mi dedim. Sen bağrında yetiştirdiğin kişiyi diskalifiye ettik diye sevin, elin oğlu için de sevinç naraları at. Bu ne lahana bu ne perhiz anlamış da değiliz.

AK Parti’nin Düşüşü ve Sinop

AKP ya da Ak Parti 2001 yılında Fazilet Partisi'nden kopan “yenilikçi” diye isimlendirilen önemli simaların önderliğinde, eski merkez sağ siyasetçilerini de içinde olduğu büyük bir ittifakla kurulmuştur.

1983 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (6 Kasım 1983)

1983 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (6 Kasım 1983)

Adam olmak!

Her erkeğin işi değildir adam olmak.
Sözde bazılarına kolay gibi gözükebilir; lakin zordur hayatta.
Farklı bir duruş, erdemlik gerektirir.

AKP'de Tokmak Sinop'ta, davul Boyabat'ta

AKP'de adayların belli olmasıyla birlikte, Sinop'un daha doğrusu sahil kısmı denilen bölgenin, yıllardır dile getirdiği ve sonunda özlem duyduğu o birincilik rüyası gerçekleşti. İç kesim daha doğrusu Boyabat ise yıllar sonra...

Eylemli Çökertme Süreci ve Yeni Gladio

Medyaya, Bürokrasiye, Orduya, Yargıya, Eğitime, Emniyete, İstihbarata, Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılan operasyon, psikolojik savaş aşamasından eylemli çökertme aşamasına geçmiştir. Zihinsel ve fiziksel ucube tipler işbaşında!

AK Parti Sinop'ta geleneği bozmadı

Evet, AK Parti Sinop milletvekillerinin bir dönemlik geleneği yine bozulmadı.. Vekil Ersoy aday adayı olmasına rağmen tekrar aday gösterilmedi. Sebebi nedir diyecek olursanız? AK Parti Genel Merkezi de bilmiyordur herhalde...

MHP'nin Yükselişi ve SiNOP

1969 yılında kurulan Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Siyasal hayatının en önemli partilerinden biri olmayı kısa zamanda başarmış, kendisini topluma kabul ettirmiştir.

Mahalle Sakinleri Feryat Ediyor (Yine mi Kandırıldık?)

Geçen hafta Esentepe Mahallesi'nin çöplerle ilgili sorunları dile getirmiştik. Hala bu meseleyi kulak arkası yapan yetkililere isyan eden halk bizi arayarak "çöpten vazgeçtik, yollarımız çamur deryasına döndü, yetkililer nerede, yoksa yine mi kandırıldık" diye feryat etti……. Belgelerle

Eğitici Bir Soygun Hikayesi

Çin’in Guangzhou kentinde bir banka soygunu... Soygunculardan biri bankadakilere bağırır: “Kımıldamayın! Para devletindir, ama hayatınız sizindir.”

Bu kahramanı tanıdınız mı?

Al­man­ya­’ya ilk gi­den iş­çi ai­le­le­rin­den bi­ri­nin ço­cu­ğu ola­rak 1966’da, Köl­n’­de dün­ya­ya gel­di. Da­ha son­ra da kız kar­de­şi doğ­du. An­ne ta­ra­fı Ba­tı Trak­ya­’dan, Gü­mül­ci­ne­’den göç et­miş­ti. Ba­ba­sı ise Si­nop Bo­ya­bat­lıy­dı.

Barış Gelecek !

Halksesi Gazetesi'nde Mete Çağdaş, milletvekili adayları belli olduktan sonra oldukça ilgi çeken bir yazı yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Polis Günü Kutlama Mesajı

10 Nisan Polis Teşkilatı kuruluşunun 170’inci yıl dönümü kutlu olsun.

Gözün Aydın Boyabat

Boyabat seçmeni durdu, durdu, sonunda turnayı gözünden vurdu. Yıllarca süre gelen ilk sıra geleneğini sonunda ben yiyemedim, sen ye diyerek sahil kesime ikram etti.

Boyabat Gazetesi'ne Yoğun İlgi

7 Nisan 2015 Salı günü milletvekillerinin isimlerinin açıklanacak olması nedeniyle saat 17:00 sıralarında Boyabat Gazetesi'nde son yıllarda görülmemiş bir yoğunluk oluştu.

İllere göre şehit sayısı

Genelkurmay'ın elindeki kayıtlara göre tesbit edilen şehit sayısı tam olarak 114 bin 337 adettir. Bunların illere göre dağılımı ise şöyledir.

Güvensizlik ve Umut

Türkiye’de insanlar, cinnet halindedir. Yalancılık, yolsuzluk, rüşvet, talan, hırsızlık, ilkel Arapçılık, Arapçı İslamcılık, hurafeler, Türkiye’yi sarmalamış, Türk Milleti’ni tehdit ediyor.

Ham Hum Şaralop

Hani derler ya, keşke dilimi eşek arısı soksaydı da söz vermeseydim diye. Şefik Başkanda son günlerde bu sözü çok telaffuz edip duruyordur herhalde......

1977 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (5 Haziran 1977)

1977 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (5 Haziran 1977)

90. dakikada golü kim atar?

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimde ilimizde 90. dakikada golü hangi siyasi parti atacak? AKP iki milletvekili çıkartarak duble yapacak mı? Yoksa CHPpastadan yine dilimini alacak mı? Veya MHP’nin hasreti bitecek mi?

Zoruma Gidiyor..

Zoruma gidiyor ahir zaman ümmetinin avrupalı insanlara özenme hevesi.. Şüphe düşüyor kalbime.. Bizmiyiz acaba Efendim (S.A.V)’in özlediği, özleyeceği ümmet..

İki Dünya

Yalan dünya ile fani dünyayı birbirine karıştırmamak lazım. Aynı gibi gözüken "dünya" aslında birbirinden farklıdır.

Kemaldede Camisi'nin çökmesini mi bekliyorsunuz?

Boyabat Kemaldede Camisi, 1967 yılından beri hemşehrilerime hizmet veriyor.. Tabii zaman Kemaldede Camisi'ni de yıprattı..Duvarlarında ve kirişlerinde çatlaklar meydana geldi.. Ve her tarafı dökülmeye başladı..

Sakın Hor Bakma

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Genel Sağlık Sigortası
Priminiz Ne Kadar?


1973 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Ekim 1973)

1973 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Ekim 1973)

Cemreler gönüllere düşmeli!

Cemreler düştü birer birer yeryüzüne. Önce havaya, ardından suya, sonra da toprağa.

İlçemizin Beş Yıldızlı (*****) Mahallesi

Kim istemez ki ilçemiz parmakla gösterilsin, kim istemez ki huzur ve güvenli kent olsun, kim istemez ki yaşam seviyesi yüksek olsun, kim istemez ki kültür ve medeniyet şehri olsun, kim ister ki……….(Belgelerle)

Milenyum Kuaför (Suzan)

2015 Yılı Yeni Sezon Gelinlik, Nişanlık ve Bindallı çeşitlerimiz gelmiştir.
Gelinlik ve Nişanlık kiralayana, yanında saç promosyonlarımız vardır.

Şefik Çakıcı, Superman mi? Yoksa Don Kişot mu?

Zaman su gibi geçiyor, seçim olalı 358 gün yani neredeyse tam bir yıl oldu, ancak ne hikmetse ortada ne fol var, ne de yumurta.Bize göre Şefik başkanın işi hokus pokus diyerek şapkadan tavşan çıkartan Mandrake’ye kaldı gibi gözüküyor.

1969 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Ekim 1969)

1969 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Ekim 1969)

İl il Çanakkale Şehitleri

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100.yılında, Çanakkale Savaşı'nda illere göre şehit sayılarını sizinle paylaşıyoruz.

Neden Ersoy?

Boyabat Manşet isimli internet haber sitesinde yazılarını yayımlayan "Kırık Kalem" isimli köşe yazarı, Boyabat'ta oldukça etkili olacak, son yazısını bizde sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti'de birinci sıra Mehmet Ersoy'un!

Türkiye genelinde olduğu gibi Sinop'ta da siyasi partilerin aday adaylarında birinci sıradan aday olma heyecanı sürüyor.. Bu, aday adayları arasında görünüşte tatlı bir rekabet gibi görünse de perde arkasında hiç de öyle değil.. Birinci sırayı kapmak için yoğun bir savaş var..

Vay Be !...Bugünleride mi Görecektik?

Hayatta her şey başınıza gelebilir, fakat bu kadarına da pes diyoruz. Göreceğiniz manzara karşısında ister ağlayın, isterseniz gülün. Bu işe kader mi yoksa basiretsizlik mi demek uygundur yorumu siz okuyuculara bırakıyoruz !.... Belgelerle

Mehmet Ersoy: “Sinop’tan iki milletvekili çıkaracağız!”

Sinop Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Sn. Mehmet Ersoy'dan Çok Konuşulacak Özel Röportaj

İlçemiz Belediyesi, akıllı su sayacı uygulamasına geçmek istiyor

Bu konu hakkındaki toplantı, Kaymakamlık toplantı salonunda Sayın Kaymakamın Başkanlığında, İl genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarları ve bir satıcı firma katılımı ile yapıldı. Bugün katıldığım toplantıyı ve bu konu ile görüşleri sizinle paylaşmak istedim.

Çanakkale zaferimiz kutlu olsun. Onurla, gururla yaşayalım, yaşatalım...

"Boyabatlı Ömeroğlu Mustafa,
Yazdı bu destanı girerken safa,
Muradı gitmektir arşı tavafa.
Bugün bizden vatan razı olacak,
Nefer şehit, ordu gazi olacak."

Çanakkale Şehitlerine

Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale'den binlerce kilometre uzakta, Arabistan'ın Necid çölünde, savaşın kazanıldığını duyduktan sonra yazdığı muhteşem şiiri sizinle paylaşıyoruz.

Çanakkale

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

1965 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (10 Ekim 1965)

1965 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (10 Ekim 1965)

Sinop Muhtarlar Konseyi ve gelecek vizyonu

Muhtar kelimesi, 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde okuduğu bir şiir yüzünden ceza alması sonrasında bazı medya kuruluşlarının “Artık muhtar bile olamaz” başlıkları attığında çok popüler olmuştu.

"Çalıştık ve Başaracağız"

YGS'ye çalıştık ve başaracağız...

14 Mart Tıp Bayramı Kutlaması


Hizmet Etmek İçin Siyaset Yapıyorum

Seçim öncesi bütün partilerin bazı aday adayları ve adaylar ile Sinop'u konuşacağız.. Vekillere ve müstakbel vekillere Sinop ve Sinoplu’ya yapacaklarını.. Projelerini.. Ve Sinop'un ilçelerinin sıkıntılarını soracağız..
İlk konuğum, Milletvekilimiz ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Ersoy..

Mehmet Ersoy mu? Nazım Maviş mi?

Lafa geldi mi vatana millete hizmet için varız derler, mangalda kül bırakmazlar. Aslında işin gerçeği hiçte göründüğü gibi de değil. Son günlerde adaylık konusunda iç hesaplaşmalar almış başını gidiyor.

Hop Hop!!!! Burası Dağbaşı mı Be Kardeşim!.....

Şefik Başkanın seçimlerde söz verdiği 40 projeden biride Kültür Sarayı idi. Bu projeyi zaman zaman hayata geçirmeye yeltendiği vakit Hüseyin CÖMERT’in engel olduğuna dair Şefik Başkanınağzından defalarca duyduk fakat inanmamıştık……Belgelerle

Mehmet Sancak'ın Boyabat Şiiri

Geçtiğimiz gün aramızdan ayrılan Mehmet Sancak'ın Boyabat için yazmış olduğu şiir elimize geçti, bu şiiri sizinle paylaşıyor ve kendisine tekrar rahmet diliyoruz.

1961 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (15 Ekim 1961)

1961 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (15 Ekim 1961)

Osmanlı Döneminde Çevre Bilinci

Mart 2015 tarihinde yayımlanan Tarih dergisinde "Osmanlı Döneminde Çevre Bilinci" isminde bir makale yayımlandı. İçinde Sinop geçtiği içinde sizinle paylaşıyoruz.

CHP ve MHP'den Yaşar Topçu'ya teklif yok.. AK Parti'ye gündoğdu

Sinop'ta bütün partilerin milletvekili aday adayları ortaya çıktı.. Bildiğiniz gibi Sinop sadece 2 milletvekili çıkarıyor.. Bunlardan birini AK Parti alır, diğerini de ya CHP ya MHP.. Ancak üçüncü bir şık daha var..

Ersoy Mu? Maviş Mi?

Ak Parti aday adaylarından Nazım Maviş ve şuanki milletvekili Mehmet Ersoy arasında toplumun gözünde bir yarış varmış gibi gözüküyor.. Bu konuda tamamen kendi gözlem ve eski deneyimlerime dayanarak bir yorum yazısı yazmak istedim.

Kadınlar Günü KutlamasıDeğer siyaseti

Hayat, kişilerin istek ve arzularına göre çoğu kere akıp gitmiyor. Ancak zaman zaman kişilere fırsat ve imkanlar sunuyor.

Bu Makinistle, Bu Tren Yakında Raydan Çıkar

Bir varmış, bir yokmuş........
Memleketin birinde, bir kurum son zamanlarda aşırı işçi ve memur alımı ile adeta tabiri caiz ise balık istifine dönmüş.

MHP’de Öne Çıkan İsimler

7 HAZİRAN 2015 tarihinde yapılacak olan seçimler de MHP’den bu güne kadar aday adayı olanlar ve ileri ki günlerde aday olabileceğini tahmin ettiğimiz isimleri sizlere sunuyoruz.

Bir Şairin Ardından

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, dün vefat eden Mehmet Sancak için bir şiir yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

FUATAVNİ: CHP ve MHP'nin Kapatılması Talimatı Verildi

"Dört yüz milletvekili sırrı belli oldu." diyen Twitter hesabı @fuatavni_f, "Kasırga'ya CHP'yi ardından MHP'yi kapatma formülü üzerinde çalışma talimatının verildiğini" yazdı.

Mutlu şehrin, mutsuz valileri

Sinop, kalkınmada değil ama vali değiştirmede rekora gidiyor.. Eskiden Sinop'a bir vali atanınca 4 veya 5 yıl kalır, hizmet etmeye çalışırdı.. Bir de eskiden atananlar il valiliğinden atanırdı.. Şimdi ise kaymakamlıktan valiliğe terfi ettirilerek geliyorlar.

1957 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (27 Ekim 1957)

1957 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (27 Ekim 1957)

Süleyman Şah’ın kemiklerini Tayyar Hoca toplayıp yerleştirmiş

Son günlerin popüler konusu olan Süleyman Şah Türbesi ile ilgili Habertürk Gazetesi'nde, Murat Bardakçı bir yazı yayımlamış. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti'nin Aday Adayları

7 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimleri için AKP’nin belirlemiş olduğu adaylık müracaat süreci 20 Şubat Cuma günü sona erdi. Bu güne kadar 13 kişi milletvekili olabilmek için müracaat yaptı.

Sn. Ersoy’u neden sevmiyorum?

Bir insan herkesi sevmek zorunda değil. Herkesin de yalnız bir insanı sevmesi beklenemez.

Süleyman Şah'tan Süleyman Dinçsoy'a

Soner Yalçın'ın 25 Şubat 2015 Çarşamba günü yayımlanan Sözcü Gazetesi'nde ki yazısında Hassa-Hacılar hududundan Hatay'a ilk giren Mehmetçiğin Boyabatlı Abdullah isminde bir asker olduğunu yazmış, bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Araştırma Şirketi Başkanından Şok İtiraf

Yaptığı anketten sonra şirketi polis baskınına uğrayan Gezici araştıma şirketi başkanı Murat Gezici çok önemli bir itirafta bulundu.

Ecevit suya vermedi AKP IŞİD’e teslim etti

Ecevit-Bahçeli-Yılmaz Koalisyonu döneminde yapılan müzakereler gün ışığına çıktı.

CHP’de Öne Çıkan İsimler

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan seçimler de CHP’den bu güne kadar aday adayı olanlar ve ileri ki günlerde aday olabileceğini tahmin ettiğimiz isimleri sizlere sunuyoruz.

1954 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (2 Mayıs 1954)

1954 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (2 Mayıs 1954)

Beklenti yönetimi ve başarı

İletişim uzmanı bir arkadaş yıllar önce üniversitelerde öğrencilere “Beklenti Yönetimi” adı altında dersler verdiklerini, programın akışına göre farklı toplum kesimlerinin beklentilerini ele aldıklarını ve çözüm yollarını enine boyuna tartıştıklarını söylediğinde dikkatimi çekmişti.

Vekilimiz Ersoy'dan projesi olan başkan hizmeti alır!.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekilimiz Mehmet Ersoy ile önceki günler bir telefon görüşmem oldu.. Sayın vekilimiz hemşehrisi bir gazeteci olarak bana hem 3.5 yıllık vekillik sürecinde Sinop ve ilçelerine neleri kazandırdığını anlattı..

Tunus Gezisinden Fotoğraflar -3. Bölüm-

Daha önceden 1. ve 2. bölümünü yayımladığım fotoğraflar ve gezi notarının 3. bölümünü paylaşıyorum... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Geziyorum'da

Buna Yolsuzluğun Daniskası Derler

Vay be!!!!! …11 gün önce fiyat teklif mektubu alınıyor bina kullanılır hale getiriliyor ve 11 gün sonrada yeni iş yerine (Belediye) taşınıp hizmet veriyor. Ne güzel ahbap dost ilişkisi….

Şubat Sabahı Boyabat'tan Kar Görüntüleri

Bu sabah Hüseyin Cömert, erken saatlerde Boyabat'ın kar altındaki görüntülerini çekmiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Gazetecilik mesleği nedir?

Davut Koçyiğit'in gazeteciliğine yapılan menfur saldırı sonucu yayınladığı açıklamaya dayanarak, gazetemiz yazarı Turan Aslan bir yorum göndermiş. Ancak bu bize göre yorumdan ziyade bir manifesto niteliğinde olduğu için sizinle paylaşıyoruz.

Uzmanlardan mesajlaşma uyarısı

ABD’li araştırmacılara göre, akıllı telefonu sürekli mesajlaşmak için kullanmak omurga sağlığını tehdit ediyor.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

1950 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Mayıs 1950)

1950 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Mayıs 1950)

AK Parti'de Öne Çıkan İsimler

Bu güne kadar aday adayı olanlar ve ilerki günlerde aday adayı olmak isteyenlerin isimlerini sizlere sunuyoruz.

Edep ve Haya

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Yeni Reklam Panoları (Bilboardlar) İlçemize Renk Kattı

Şefik Başkanın 40 projesinden biri olan yeni reklam panoları (bilboardlar) ilçemizin çeşitli mekanlarına montajları yapılarakhizmet vermeye başladı. İlçemize hayırlı olsun……..

Kelâm-ı Teessür

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç, "Kelâm-ı Teessür" isimli bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Vekilimiz Ersoy'dan 2 ilçe niçin yeteri kadar faydalanamıyor?

Durağan Dernekler Federasyonu'nun (DUDEF) 5. Olağan Kongresi'ne ben de bir Sinoplu olarak sevgili kardeşim Osman Çakır ile birlikte katıldım.. Kongreye siyasi ve idari olarak katılım büyüktü.

Milletvekili Aday adayları

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde 25. Dönem milletvekilliği için aday adaylığına başvurmak amacıyla kamu kurumlarında istifalar son gün art arda geldi.

Ömer Köyü'nden Görüntüler

Ömer Köyü Derneği, Ömer Köyü'nün yaz aylarından kalma görüntülerini yollamış. Bizde sizinle paylaşıyoruz ve Ömer Köyü Derneği'ne teşekkür ediyoruz.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez

Falcı değiliz, hele hele kahin hiç değiliz, ama ‘’görünen köy kılavuz istemez’’ demiş atalarımız. Bu agresif tavırlarsinir sisteminin boşalmasının delaletidir. Durum gerçekten vahim, bu kaptan ile bu gemi batar kardeşim.

Acı Tablo

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç, yeni bir şiirini yollamış bizde sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti'de Milletvekili Birinci Sıra Adayı Sahilden Olmalı

AK Parti'de milletvekili birinci sıra adayı sahilden olmalı. Belki o zaman Boyabat'a doğalgaz gelir, Boyabat'a yeni bir fakülte açılır, Boyabat'ın çocuğu sözlü mülakatta başarılı olur.

Seçimler yaklaşıyor boş sözlere kanmayın

Seçimler yaklaştıkça aday adayları da ortaya çıkmaya başladı.. Ben hep şu tezi savunmuşumdur: Ülkesine ve vatandaşına kim en iyi hizmet edecekse onu temsilcimiz olarak, yani vekil olarak TBMM'de görmek isteriz..

Seçime Giderken Hangi Kurallar Uygulanacak?

Samsun Olya Gazetesi yazarı Ferruh Çetin, "Basın Dedektifi" isimli köşesindeki yazısında seçimle ilgili her ayrıntıyı anlatmış. Bizde özellikle meraklıları için sizinle paylaşıyoruz.

İşsizlik ve sanat

Sinop ve ilçelerinde halkımızın 2015 yılı beklentilerini tespit etmek amacıyla bir şirkete anket çalışması yaptırılmış.

Kop Dağı Geçit'inden Kış Resimleri...

TV'ler de ve gazetelerde sıkça karşımıza çıkan ve çetin kış şartları ile ünlenmiş Türkiyenin en bilindik karayolu geçitlerinden birisi olan Kop Dağı Zirvesinden bir kaç fotoğraf ...

Çiğdemli Pilav

Çiğdemli Pilav

Duyarlı Vatandaştan Mektup Var

Duyarlı bir vatandaşımız son günlerde şehrimizde iyice artan ve saygısızlık boyutuna ulaşan uygunsuz davranışlar nedeniyle, "Kendine Yapılmasını İstemediğin Bir Şeyi Başkasına Yapma" ismiyle bu uygunsuz davranış sahiplerine ithafen bir mektup yazmış.

Gülmekten Karnıma Kramp Girdi

Hayat bu bazen ummadığınız hallerde tesadüflerle ve mucizelerle karşılaşabiliyoruz. Birkaç gün önce bu tesadüflerden birine tanık oldum. Bir iş takibi için Belediyeye gittiğimde !!!!.......Belgelerle

Kazın Ayağı Öyle Değil!..

Ortadoğu Gazetesi yazarı Şükrü Alnıaçık, illerin vermiş olduğu şehit sayılarından bahsederek vatan konusunu farklı bir şekilde izah etmiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti anketinde Osman Çakır sürprizi!

Boyabat Gazetesi, "AK Parti'de kimi milletvekili görmek istiyorsunuz" diye bir anket düzenlemiş.. 11 kişinin de ismini vermiş.. Kim bunlar?..

Sayın Müftü Bey'e Bir Çift Sözümüz Var

Allah'ın yasası olan Kuran-ı Kerim’deki ayetlere riayet edilmesi bildiğiniz gibi herkese farz. Bu hususta lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyorsunuz, ama iş pratiğe geldi mi ilk önce sınıfta kalan kurumunuz oluyor. Yıldırım&Şimşek

Pirinçte KDV coşkusu

Para Dergisi'nin Şubat sayısında, pirinçteki KDV oranı ile ilgili haberde Boyabat'tan bahsediliyor. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

Hata Raporu

Ali Rıza Malkoç'un, "Hata Raporu" isimli yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Değeri düşük olan kişiler seviyelerini yükseltemezler!..

Taşların, toprakların, yakıtların, hatta ağaçların bile ayrı ayrı birer değeri var. Her fert bu değeri bilemez. Alanında ehliyet kazanmış birimlerde çalışanlar ancak bu değerleri ifade edebilirler.

Son Dakika Flaş Flaş Flaş !!!!!......

İlçemizin Daylı Köyü tarafında kemer yapılıyor diye bir duyum aldım. Helal olsun Başkan ilçemizin girişleri için söz verdiği kemerleri yapıyor diyerek, haber yapmak içinaldım kameramı, ver elini Daylı Köyü'ne………Belgelerle

Boyabat'ın 2014 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2014 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 609 kişi artarak 26.730 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 586 kişi azalarak 17.131 kişiye düştü.

Çevre Yolu Çalışmalarından Görüntüler

Duble yollar yaptık diye övünen AKP hükümeti, ilçemizde ki 10 km lik çevre yolunu 5 yıldır halan bitiremedi. Ödenek yokdiye duran yol çalışmaları seçimlerin yaklaşması ile tekrar harekete geçti……

Üç kuruş para insan sağlığından önemli mi?

Beytarla Camii'ndeki baz istasyonları, çevredeki yerleşim alanlarına tehlike saçıyor.. Evlerin iç içe olduğu bir yerleşim alanında baz istasyonunun caminin minaresinde olması ve buraya izin verilmesi akıl alır gibi değil..

Türkiye'de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar

Ülkemizde yasayan hayvanları merak ediyor musunuz? Bence biraz merak etmekte fayda var. Çünkü özellikle bir bölümü, yok olmak üzereler...

Kimse yoğurdum ekşi demiyor!…

İstanbul Sinopspor Kulübü Yönetimi Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayı’nda “Sevgi ve Dayanışma Gecesi” düzenledi.

Bu Haber Asla Kaçmaz..Tıklayın !!!

Şefik Başkan seçim arifesinde meraklıları içinHOBİ BAHÇESİ yapacağını söylediği zaman çokgülmüştüm. Dün ilçemizde bir HOBİ BAHÇESİ gördüm,gözlerime inanamadım. Halen şeşi beş görmüş gibi şaşkınlığımı üzerimden atamadım……….Belgelerle

2014 Yılında Gerçekleşen Hizmetler

Boyabat Belediyesi'nin 30 Mart 2014 günü yapılan seçimlerden 31 Aralık 2014 gününe kadar geçen 9 aylık sürede gerçekleştiridiği hizmetleri size aktarıyorum.

Tayyareci Nuri Bey'in Madalyası

Türkiye İş Bankası, Boyabat Şubesi müdürü Koray Gürleyük beyefendi, geçtiğimiz günlerde bize, 1976 yılında yayımlanan Türk Nümismatik Derneği'nin 1 nolu bülteninin bir örneğini getirdi. Bu ilk bültenin ilk konusu ise Tayyareci Nuri Bey'e verilen madalyalar hakkındaydı.

Belediye başkanları hesap veriyor

İlimizim ve ilçelerimizin belediye başkanları seçimlerde vatandaşlara neler vaat ettiler ve 1 ve 5 yıla yakın sürede neler yapıldı.. İşte sizlere yorumsuz yayınlıyorum..

Hava Kirliliğinden Üç Ay Sonra Kurtuluyoruz

Kış ayının gelmesi ile bacalardan çıkan duman içerisindekikarbon monoksit gazı ile ciğerlerimiz adeta bayram yapıyordu. Fakat bu bayram üç ay sonra bitiyor. MÜJDE..........

Ispanaklı Mıhlama

Ispanaklı Mıhlama

Bürnük'te Bir Cumartesi - Bürnük Resimleri-

Bugün (17 Ocak) öğlen Bürnüğe kısa bir gezinti yaptık.... Bürnük'te hava sisli, orman içinde de bolca kar mevcut idi Bürnük zirvenin son durumunu görmeniz için sizlere birkaç resim çektim...Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yaziyorum'da

Nerenize Koydunuz?

Hemşehrimiz Cancan, çok güzel bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Bırak Oyu Günahımı Dahi Vermem

Son günlerde hemşerimiz Nazım MAVİŞ’in ismi bir gurup insan tarafından halka lanse edilmeyeçalışılıyor. İlimizde bu dönem AKP’den birinci sıra adayı güya sayın Maviş olacakmış. Olacakmış ta acaba halk ne kadar tanıyor bu adayımızı?.....

Bir Mendil Hikayesi

Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan, Cancan mahlaslı hemşehrimiz bize güzel bir hikaye göndermiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Ben Deli miyim? Yoksa…….

Bir şeyi kırk kere söylersen gerçekleşir derler halk arasında. Son birkaç yıl içerisinde hakkımda bu delirdi diyenler çoğaldığı gibi, acaba şahsıma vaat edilenleri ve sunulan servet niteliğinde ki rüşveti almadığım için ben gerçekten deli miyim?

Bir bardak suda fırtına koparmak!..

Çokta önemli olmayan bir şeyi büyütüp içinden zor çıkılır hale getirmeye, bir sözü veya davranışı büyütüp olaya-meseleye dönüştürmeye “Bir bardak suda fırtına koparmak” diyorlar.

AKP'li isimden şok 'hile' itirafları: Seçimleri böyle kazandık

Yapılanlardan vicdani olarak rahatsızlık duyduğunu ifade eden Seçim Koordinasyonu eski çalışanı, yürüttükleri “seçim sonuçlarını iktidar partisi lehine etkileme çalışmasını” madde madde anlattı.

İlçemizde AK Parti Üç Parçaya mı Bölündü?

Bakmayın o sahte gülüşlere, bakmayın o birlik ve beraberlik mesajlarına, aslında ilçemizde AKP fokur fokur kaynıyor. Bu durumu dışa yansıtmamak içinde yetkililer, sanatçılar gibi rol kesiyorlar………

Cemalettin Göleti'nden Fotoğraflar

Hafta sonu gerçekleştridiğimiz gezintide Cemalettin Göleti yanına uğrama fırsatı buldum.Havaların soğuması üzerine göletin üzerinin buz tuttuğu görülüyor.. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Boş vaat edeni değil, sözünün eri olanı vekil seçin!..

Sinop siyasetine bu hafta da devam edelim.. Bütün partilerde aday adayları tek tek ortaya çıkmaya başladı.. Bu da demokrasilerde çok doğal... İsteyen istediği partiden aday adayı olur. Ancak laf olsun diye aday adaylığı olmaz..

Abidik Gubidik Twist Twist

Vatandaşın biri seçimlerde Belediye Başkanlığına aday olsa, bu arada vaatleri bol keseden atsa, akabindeseçilse, fakat aradan uzun bir müddet geçtiği halde ortada ne fol, ne yumurta olmazsa……..Belgelerle

Boyabat Çeltikspor Kongresi Yapıldı

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 5 Ocak 1964 günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

Hamam sefası ve cefa

Atalarımızın yani Türklerin Anadolu’ya gelirkensadece tarih yazmakla kalmadıklarını, beraberinde gelenek ve göreneklerini, örf ve adetlerini, kültürlerini ve diğer zenginliklerini de getirdiklerini her yerde görüyoruz.

İhanete uygun adım

Anayurt Gazetesi yazarı Orhan Selen, Türkiye'nin bölünme süreciyle ilgili bir yazı yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İlimizde Siyasette Sular Isınmaya Başladı

Genel seçimlere beş ay gibi kısa bir zaman kaldı. Bu platformda yer almak isteyenlerde adaylıklarını açıklamaya başladılar. Tabi ki bu arada bu platformda halkın görmek istediği veya zikrettiği isimlerde var.

Osmanlıca Üzerine İki Yazı

Osmanlıca tartışmalarını 50 yıldır izleyen tarihçi-arşivci Prof. Dr. Atilla Çetin'in bu konudaki görüşünü açıklayan iki yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Kasabayken

Yemeğin mahremiyeti, Facebookla bitti. Ninelerimizin ahiretlikleri vardı, yemek verene plaket verilmez, acısı olan eve yemek götürülürdü.

2014 Yılında 18.072.071 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

2014 yılında (1 Ocak - 31 Aralık) 18.072.071 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 49.512 ziyaret sayısına denk geliyor.

Yapma be Başkan!!! Onlar Bizim Çocuklarımız

Kemiği olmadığı için manevrası çok güçlü olan dilimiz, insanı isterse rezil, isterse vezir yaparmış. Bunun bilincinde olan siyasetçiler de seçim zamanı dilleri ile manevra yarışı içerisine girer, vaatlerin biri gider, biri gelir. Sonuç mu? ………Belgelerle

Sinop Kültür ve Turizm Festivali

İnsanlık tarihinin en eski etkinliklerinden biri olan festivaller, ülkeler ve şehirler için çok önemli ekonomik etkilere, sosyal ve kültürel etkileşimlere sahiptir.

Sinop'ta siyaset hareketlendi..

7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimlere 5.5 ay gibi bir süre kalmasına rağmen Sinop'ta siyaset hareketlendi.. Şimdiden kimin nereden ve hangi partiden aday adayı olacağı konuşulmaya başlandı..

Boyabat'ta İlk Defa Tütün Ekim Denemesi Yapılacak

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 29 Aralık 1963 Pazar günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

Emrah Kandemir ve vicdan...

Volkan mahlaslı yorumcumuz, Hürriyet Gazetesi'nde Yalçın Bayer'in köşesindeki bu yazıyı yayımlamamızı rica etti, bizde ricasını kırmayarak yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Futbolcu Emrah'ın ölümü

Hürriyet Gazetesi'nde Yalçın Doğan, kendi ismini taşıyan köşesinde, "Futbolcu Emrah'ın ölümü" adıyla yazdığı yazısında, bazı sorular sormuş, bizde yetkililerin cevaplaması için sizlere ve yetkililere aktarıyoruz.

Şefik Başkan Alarm Vermeye Başladı

Görev süresinin beşte birini yakında tamamlayacak olan Şefik Başkan için çanlar erken çalmaya başladı. Asli görevini unutarak agresif tavırlar içerisinde bulunmasıresmen alarm vermesi anlamına gelmektedir.

'Amatörsen öl kardeşim' denir ya, Emrah da öldü

Hürriyet Gazetesi'nden Yalçın Bayer, "Yeter Söz Milletin" isimli köşesinde Diren Sarısoy'un hatırlatması ile yazılan ve Emrah Kandemir ile ilgili 'Amatörsen öl kardeşim' denir ya, Emrah da öldü isimli yazısını sizinle paylaşıyoruz.

İnternet Siteleriye Hiçbir İlgimiz Yoktur

Gerek yüz yüze gerekse telefonla bize yöneltilen eleştiriler üzerine bu yazıyı yazmamız şart oldu. Öncelikle belirtmeliyiz ki, bizim gazete olarak, Boyabat'ta yayın yapan internet sitelerinden hiçbiriyle herhangi bir bağımız yoktur.

Latif Demirci'nin En İyileri

Hürriyet çizeri bir yıl boyunca yine ses getiren pek çok çizgiye imza attı. İşte Latif Demirci’nin en iyileri...

Hedefimiz 2023... Bu kafayla mı?

Bugün ki Hürriyet Gazetesi'nde, Yalçın Bayer'in "Yeter Söz Milletin" köşesinde Diren Sarısoy'un, Türkeli'nde maçta kalp krizi geçiren Emrah Kandemir ile ilgili "Hedefimiz 2023... Bu kafayla mı?" isimli yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Velilerle Dalga Geçer Gibi Bir Tatil, İlköğretimler saat 07:30'da Ders Başı Yapıyor, 7:45'te Okullar Tatil Ediliyor


Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Dikkat!

Karbonmonoksit öldürme potansiyeli olan; renksiz, kokusuz, tatsız, bu nedenle fark edilmesi zor bir gazdır. Bu özelliklerinden ötürü ‘sessiz katil’ adını almıştır. Her gün evimizde ve ofisimizde kullandığımız araç gereçler, arabamız ve diğer motorlu araçlar potansiyel karbonmonoksit kaynaklarıdır.

İstanbul’da esen Sinop rüzgarı ve geride kalan kırıntılar

İstanbul’da 11-14 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılan tanıtım günlerinde adeta Sinop rüzgarı esti.

Lütfen Sözünü Tut ŞEFİK BAŞKAN!!!!!!

O kadar masumca gözlerimin içine bakıyordu ki sanki bana bir şeyler söylemek istercesine. Dayanamadım yanına gittim birdenbire üzerime atıldı. Önce korktum fakat sonradanniyetinin farklı olduğunu anladım…….

Cenaze yıkamak İmamların görevi değil

Eşine sırtını keselettiremeyenlerin İmamları diline dolaması yanlış. Saunalarda sesiniz çıkmaz. Ölü babasına el süremeyenlerin din görevlisine her türlü eleştiriyi yapması caiz mi?

Durağan'da cenaze hizmetleri ücretsiz!..

Bildiğiniz gibi bir ayet var.. "Her nefis ölümü tadacaktır" yani her canlı bir gün ölecek.. Bu ölüm esnasında kabire kadar bazı aşamalardan geçiliyor.. Nedir bunlar?..

Bürnük Zirve'den Kış Manzarası Resimleri

Bugün ilimizin bilindik zirvesi olan Bürnük mevkiinde bir gezi gerçekleştirdim. Gezide sizler için bir kaç manzara resmi çektim..

"Tarihin Arka Odası" Türk-Alman Savaşı Sorusu

Yaklaşık bir aydır "Tarihin Arka Odası" programında, Murat Bardakçı'nın inkılap tarihçilerini yerden yere vurmasına sebep olan Birinci Dünya Savaşı esnasında, Kafkasya da, Alman ve Türk güçleri arasında yaşanan savaşın adı konusunda sizleri bilgilendirmek istedik.

Çin parasının üzerinde "Osmanlıca" ne arıyor?

Radikal Gazetesi'nden Güven Sak'ın ilginç yazısını sizinle paylaşıyoruz.

"Yılbaşında Hindi Yeme Kültürü Nereden Geliyor?"

Günümüzde geçmişten gelen bir gelenekte yılbaşında hindi yeme kültürü. Geçmişten geldiği doğru peki ya ne kadar geçmişten ve nereden geliyor?. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Bu İnsanlar Ne Yapıyor?

Hayal mı görüyorum dedim, bir müddet gözlerimi ovuşturdum. Gözlerimi açtığım da inanamadım, ne yapıyor bu insanlar dedim.Sonrada gülme krızine girdim, meğerse……Belgelerle

Sinoplular’a “Can”dan siyasetçi lazım

Fırtınalı günler karşıki dağın ardında.
Rüzgar esti esecek. Hissetmemek mümkün değil.

Yolsuz, Hırsız Polemiği

Hayrettin Karaman, Yeni Şafak'ta "Yolsuzluk başka hırsızlık başkadır" diye yazmış, Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinden "İslam'da yolsuza hırsız demenin hükmü" diyerek cevap vermiş, Radikal Gazetesi'de bu polemiği haber yapmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Noel nedir, Yılbaşı nedir?

Bu gece yani, 24 Aralık gecesi ve 25 Aralık Hıristiyanlar için özel bir gece ve özel bir gün. Dünyadaki 2.2 milyar Hristiyan bu geceyi Noel / Christmas olarak kutlayacak. Yıllardır bize, 31 Aralık gecesini yani yılbaşını noel diye yutturdular. Noel nedir, Yılbaşı nedir? öğrenelim.

Noel Baba

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Noel Baba isimli bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Nihayet İlçemiz Hamama Kavuştu

Yaklaşık iki yıldır hamam olmayan ilçemizde, bir iş adamıtarafından yaptırılan hamam ile sorun çözüme kavuştu.Gayet donanımlı ve şık görünüşe sahip olan hamamsessiz ve sakin bir şekilde açılarak faaliyet vermeye başladı.

Feshane'de plaketler hava da uçuştu

Feshane ile ilgili benim dördüncü yazım.. Biraz pehlivan tefrikası gibi oldu ama son kez olsun bunu yazma ihtiyacı duydum..Yapılan bir organizasyon sonrası hep şunu söyler dururuz.. Eksiğimiz var fakat yine de iyi oldu..Veya bir dahaki organizasyonlarda bu eksiğimizi gideririz..

İncir Uyuşturması

İncir Uyuşturması

Şekerci Mehmet Gürbüz'ün
Meşhur Boyabat Ezmesi

Kapıda Ödeme Kolaylığıyla
www.sekercimehmetgurbuz.com adresinde!!!

Feshane etkinliği Sinoplulara sorumluluk yükledi

Türkiye genelinde hemen hemen şehirlerimizin tamamına yakını mega kent İstanbul’da tanıtım günleri düzenledi. Feshane’de tanıtımını yapmayan il sayısı az.

Yarim, İstanbul'u Mesken mi Tuttun?

Büyüklerimiz, ayağımızın altı kaşınınca ya yola gidecek, ya da dayak yiyeceksin derler. Eğer leyleği de havada görürsen çok yolculuk yapacaksın demektir. Sormayınbizim Belediye Başkanı bu sene leyleği hep havada görmüş.

Namazın Dinimizdeki Yeri

Namazın önemi çok büyüktür.

Sinop Günü'nde bile birlik olamadık...

İstanbul'da ilk kez Feshane'de düzenlenen Sinop Günleri kafalarda soru işareti bıraksa da büyük ilgi gördü. Bir heyecan, coşku vardı ama bu da düzenleyenlerden çok İstanbul'daki Sinoplulardan kaynaklandı..

Muhtaç olduğumuz

Yeni Mesaj Gazetesi'nden Prof. Dr. Nurullah Çetin'in bugünkü "Muhtaç olduğumuz" isimli yazısını, bir hemşehrimiz bize göndermiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Anneme Mektup - Ayşe ŞAHİN

Güzel annem!
Yolculuğumun nasıl geçtiğini soruyorsun ya, bende sana mektupla anlatıyım dedim.Yıllar oldu mektup yazmadım, nasıl yazılır onu bile unuttum.
...

Aile hekimi

Rahmetli babamı apar topar hastaneye kaldırmıştık, şiddetli mide kanaması geçiriyordu. Anlaşıldı ki, komşumuz Feridanım teyzenin tavsiye ettiği bitkiyi kaynatıp içmiş, bağırsakları çalışsın diye.

Kedinin Ölümüne Yazılan Bir Mersiye: Ah Pisi Vah Pisi

Son günlerin popüler konusu Osmanlıca hakkında bilir, bilmez herkes konuşuyor. Bizde konuya bir yerinden dahil olalım diyoruz ve sizinle Kanuni dönemine ait bu mersiyeyi paylaşıyoruz.

Çevre Düzenlemesi Bahane Ağaç Katliamı Şahane

Geçenlerde Boyabat Belediyesi çevre düzenlemesi bahanesinin altına sığınarak otuza yakın çam ağacını kesti. Tabiri caiz ise adeta ağaç katliamı yaptı. Bu çam katliamının altındaki gerçek sebep cevre düzenlemesi mi, yoksa!!!!!!!!!!!!!!........ (Belgelerle)

Ticari Aklın Dehası Feshane

Feshane, İstanbulda Haliç kıyısında Eyüp Belediyesi sınırları içerisinde kalan, uluslararası her türlü fuar organizasyon, seminer ve her türlü etkinliğin yapıldığı bir mekandır.

İstanbul’da Sinop rüzgarı esecek!

Eylül, Ekim ayı derken, Kasım nöbeti devretti Aralığa. Havalar soğumaya yüz tuttu. Artık berrak değil gökyüzü. Camlar da buğulu. Bundan sonra sabahları puslu olur havalar.

Bedel mi Beden mi..?

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu yeni bir şiir yollamış.

Osmanlıca

Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Osmanlıca üzerine yazmış olduğu bir yazısını bize ulaştırdı, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Belediye başkanları niçin ağaç keser?

Ülkemizin değişik yerlerinden farklı zamanlarda kesilen ağaçlar, nedeni ne olursa olsun vatandaşları üzüyor.. Peki ağaç katliamı dedikleri şey nedir?.. Veya niçin kesilir bu ağaçlar?..

Güz gülleri gibi…

Sinop ilimiz de Mersin vilayetimiz gibi ilkdefa İstanbul Feshane’de tanıtım günleri düzenliyor.
Sinop, İstanbul Feshane’de tanıtılacak.Tüm hazırlıklar tamamlanmak üzere.

Plaza mı? Toki mi? – Kale Arkası mı? Loca mı?

Gazetenizde gördüğüm iki değişik yazı neticesinde bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Birincisi Plaza yaşantısı ve elitist kültür yazısını yazan Osman Çakır abimizin yazısı bir diğeri ise Turan Bey'in Boyabat’a TOKİ geliyor müjdesini veren bir yazı idi.

Sinopta Yaşamak

2012/Şubat-2014/Ağustos tarihleri arasında görev yaptığım şehrin tanıtımına katkı sağlamak dileğiyle...

Meleğimsin Sen Benim

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Engelliler günü anısına bir şiir yollamış.

İnsan-Toprak İlişkileri ve 5 Aralık Dünya Toprak Günü

Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi, Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ, 5 Aralık Dünya Toprak Günü nedeniyle bir yazı göndermiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Sinoplu dernekler nereye koşuyor!...

Birçok bireyin aynı amaç ve hedefler doğrultusunda bir araya gelerek birlikte oluşturduğu dernekler, birer sivil toplum kuruluşudur.

Boyabat Hastenesi Acil Servisi

Bu yazı tamamen, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde 29-30 Kasım 2014 günleri yaptığım gözlemleri anlatmaktadır. Bu yazıda isimlerden bahsetmeyeceğim.

"Mutlaka İzleyin"

Son günlerde internette sıkça rastladığım sosyal medyanın bilinmeyen yüzünü kısa sürede anlatmaya amaçlayan ".....Akıllı Telefonlar Aptal İnsanlar" başlıklı videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Sinema Filmi Bedava Olsaydı

Fukaralığın ve geri kalmışlığın göstergesi diye yorum yapmış birisi, acı ama gerçek. Bu yorum Boyabat’a sinema geldi haberinin altındaki yorum.

Kırmızı Çizgi

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç, Kırmızı Çizgi isimli bir şiir yollamış bizde sizinle paylaşıyoruz.

Basın Meslek İlkeleri

Son günlerde Boyabat'ta yayım yapan yazılı ve görsel medyada meydana gelen bazı olaylar nedeniyle, Basın Meslek İlkeleri'ni okunması için yayımlıyoruz. İlgililer bundan sonra lazım oldukça gazetemizin "Gazetemizden" köşesinden bu yazıya ulaşabilirler.

Ağaç Karikatürü

Ağaçlar ve hayvanlar konusunda ki hassasiyetimizi bilen çok kıymetli bir kardeşimizin yolladığı karikatürü, son günlerde Boyabat Parkı ve karşıda Kalebağı yolunda kesilen, Yalova'da yol yapma bahanesiyle ve yıllarca çeşitli bahanelerle kesilen ağaçlar için yayımlıyoruz.

Plaza hayatı ve elitist kültür

İstanbul'da özellikle 2000’li yıllardan sonra hız kazanan inşaat faaliyetleri sonucunda gökdelenler şehir siluetinin vazgeçilmez bir parçası oldu.

Uzmanlardan mesajlaşma uyarısı

ABD’li araştırmacılara göre, akıllı telefonu sürekli mesajlaşmak için kullanmak omurga sağlığını tehdit ediyor.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Başkan Çakıcı'dan iki müjdeli haber...

Boyabat'a TOKİ'nin ev yapmasını en çok isteyenlerden biriyim.. TOKİ ile ilgili daha önce Boyabat'a ev yapması için iki yazı yazdım.. Fakat ne hikmetse TOKİ, "Başvurular yetersiz" gerekçesiyle konut yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Kavrulmuş Kıyma

Kavrulmuş Kıyma

Müze Yapacağına Okul Yap-İlçe İnsanını Cahil Sanma

İlçe bürokrasisi ve Belediye bir uçak getirmiş, diğer bazı ilçelerde olduğu gibi teşhir etmeğe de başlamıştır. Çevresini de düzenleyerek Belediyecilik hizmeti vermeğe çalışılacaktır.

ASELSAN ve IBM'den Ortak Proje

ASELSAN ve IBM tarafından geliştirilecek pillerle elektrikli araçların menzil sorunu sona erecek. Yapılan açıklamaya göre, yeni teknoloji sayesinde araçlar tek şarjla en az 800 kilometre mesafeyi alabilecek. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Yazık! Hem de Çok Yazık! (Makam ve Mevki Uğruna)

Kültür ve Turizm Bakanlığı İdari İşler Daire Başkan vekili hem şehrimiz Sayın Nezih YILDIRIM’ı çoğumuz tanırız. İlçemiz de faaliyet gösteren bir haber sitesinde yazmış olduğu makaleye pes doğrusu dedim. Makam ve mevkiuğruna bu kadar da iftira atılmaz ki!!!!!!

Ak Parti'de İlçe Başkanlığı Hikayesi

Ak Parti, 9 Kasım 2014 Pazar günü yaptığı kongre ile ilçe başkanlığına Ferhat Yıldız'ı seçti. Ferhat Yıldız'ın tek liste ile girdiği ve kazandığı kongreye sanılanın aksine bir çok engeli aşarak geldi.

Yaşar Topçu YBO, Öğretmenler Günü'ne özgü hazırlamış olduğu klip

Yaşar Topçu YBO'nun öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu muhteşem klibi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyor, bu çalışmada emeği geçen herkesin Boyabat Gazetesi olarak eline sağlık diyoruz.

İsrail ve Tevrat

Mehmet Kızılkaya, sitemizi beğenmiş ve bize yayımlamamız için bir yazısını yollamış, oldukça ilginç bilgiler içeren yazısını bizde sizinle paylaşıyoruz.

Feshane olmasın fıshane

İstanbul Feshane'de düzenlenecek olan Sinop Günleri için çalışmalar sürüyor.. Fakat işlerde bir terslik var.. Bu terslik komisyonun İstanbul'daki ayağının ilk toplantısından beri sürüyor.. Bu terslik nedir?.

Öğretmenler Günü Nostalji-2

Daha önce ilkini verdiğimiz fotoğrafların ikinci bölümünü sizinle paylaşıyoruz. Bu fotoğrafları bize getiren Ramazan Kılıç'a teşekkür ediyoruz. Sondaki üç fotoğrafı ise biz ekliyoruz.

Öğretmenler Günü Nostalji-1

Bugün Öğretmenler Günü, hepimizin eğitiminde katkısı olan bu değerli insanları hatırlamak için bazı eski fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz. Aramızdan ayrılanlara Rahmet, hayatta olanlar uzun ömür dileriz. Bu fotoğrafları bize getiren Ramazan Kılıç'a teşekkür ederiz.

Değerli öğretmenlerim her şey için teşekkür ederim

Ayşe Şahin


Yiğren'den Görüntüler-1

Geçtiğimiz yaz günlerinde Yiğren yolunda çekilen fotoğraflar elimize ulaştı bizde sizinle paylaşıyoruz.

Öğretmenim

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına, Öğretmenim adlı bir şiirini yollamış bizde sizinle paylaşıyoruz.

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları Gelir Vergisi (G.M.S.İ.) İlk 10 Mükellef

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları, Gelir Vergisi (G.M.S.İ.) İlk 10 mükellefinin isimlerini siznle paylaşıyoruz. İsim yazmayan bölümler, isimlerinin açıklanamsını istemeyenlere aittir. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Somalı Köylülerin Örnek Zeytin Ağacı Direnişi ve Çevreci Hareket

Çukurova üniversitesi öğretim üyesi, Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ, Türkiye’nin Kalkınma ve Çevre İkilemi, Somalı Köylülerin Örnek Zeytin Ağacı Direnişi ve Çevreci Hareket, isimli bir yazı göndermiş bizde sizinle paylaşıyoruz.

Duyduk Duymadık Demeyin (İlçemize Okul Yapılıyor)

İlçemizde AKP hükümeti döneminde ilk defabir okul yapılıyor. Bunu başarı olarak lanse edenpartililer günlerce öyle bir propoganda yaptılar ki gören görmeyen bizi uzaya mekik gönderdi veyauydu fırlattı zannedecek.

Başkan Çakıcı'dan diğer ilçelere örnek proje

Boyabat büyüdükçe tabii ki sorunları da büyüyor.. Bu sorunlara çözüm bulmak da başta yerel yönetimler olmak üzere diğer yöneticilere düşüyor..

Kale ve Çırabozan Görüntüleri

Önceki yıllarda cep telefonu kamerası ile yapmış olduğum mini internet belgeseli için bu aralar okyucularımızdan çok sayıda mail aldım. İzleyemeyenler için tekrardan yayınlıyorum. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Tarhana Çorbası (Boyabat Usulu)

Tarhana Çorbası (Boyabat Usulu)

AKP’ye oy verenler mi haklı, yoksa vermeyenler mi haklı?

Ülkenin % 50'si AKP’ye oy verdi. Oy verenler AKP hükümetini öve öve bitiremiyor. Fakat oy vermeyen % 50 vatandaş ise AKP hükümetini yerden yere vuruyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu, anlamış değiliz….

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları Kurumlar Vergisi İlk 10 Mükellef

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları, Kurumlar Vergisi İlk 10 mükellefinin isimlerini siznle paylaşıyoruz. İsim yazmayan bölümler, isimlerinin açıklanamsını istemeyenlere aittir. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Marka şehir ve aktörleri

Değerli gazeteci arkadaşım Turan Aslan "Marka şehir, marka siyasilerle olur!" başlıklı biryazı kaleme aldı. Yazının başlığı doğru olmakla birlikte sadece siyasileri sorumlu kılmanın yanlış olacağını düşünüyorum.

Mısır'dan Bir Masal

M.Ö 300'lü yıllarda Mısır'da bir kral yaşarmış. Oturduğu ev, dar gelmiş olacak ki, kendine 1000 (bin) odalı, mütevazi bir ev yaptırmış.

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığından

Sinop-Boyabat Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde sözleşmeli personel olarak çalıştırılmak üzere 1 Adet Bölge Müdürü ataması yapılacaktır.

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları Gelir Vergisi İlk 10 Mükellef

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları, Gelir Vergisi İlk 10 mükellefinin isimlerini siznle paylaşıyoruz. İsim yazmayan bölümler, isimlerinin açıklanamsını istemeyenlere aittir. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Marka şehir, marka siyasilerle olur..

SİNDEF'in gecesinde konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş, "Sinop Yeni Türkiye'nin marka şehirlerinden olacak. Marka şehrin olması için potansiyelimiz de var" demiş..

Dilerseniz ağıt sayın

Ali Rıza Malkoç, son günlerde gündeme oturan, Soma'da kesilen 6000 zeytin ağacı ile ilgili bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İtidal/Arzuhâl/Vebal

Sunuş:
Hiçbir gerçek muamma, gitmesin en ahire,
Karambolden gol atmak, yakışmaz ki şaire.

Sözün Süreci

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç yeni şiirini bize yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Şeytan Görsün Yüzünü

İlçemizin eşraflarından Hüseyin CÖMERT’in şiir defterini yine siz okuyucularımız için karıştırdık.
Biz bu şiirini çok beğendik, sizlerinde çok beğeneceğinizi umuyoruz…

Altın Portakal Ödüllü "Safranbolu'da Zaman" Belgeseli

Yapım ve Yönetmenliğini Suha Arın'ın yapmış olduğu 1977 Antalya Film Festivalinde en iyi belgesel film olarak seçilen Safranbolu'da Zaman isimli belgeseli izlemenizi tavsiye ediyorum. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Sinoplu yerel sanatçılar ve Feshane etkinliği

Adına ister yerel, ister mahalli deyin bizim için pek fazla farketmiyor. Yöremizin tanıtımına büyük katkıları olan onlarca ses sanatçısı bulunuyor.

Yaşar Hafız

Değerli meslektaşımız ve abimiz Merhum Hafız Yaşar Yılmaz'ın ölüm yıl dönümü anısına...

Kedilerden öğrendiğimiz 18 hayat dersi…

Son günlerde sosyal medyada çok sık paylaşılan bu yazıyı bende paylaşayım dedim.

Kalebağı'ndan Görüntüler

Kalebağı'ndan yeni görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Belediyesi'nde Yeni Yapılanma

Spor kulüpleri başarıyı sağlamak ve hedefe ulaşmak için her yıl transfer yaparlar. Boyabat Belediyesi'de 2014 seçimlerinden sonra daha başarılı olmak için diğer kamu kuruluşlarından üç memur transferi yaptı. Ayrıca personelden 85 kişinin görevini değiştirdi.

Sonbahar Kendisini Gösterdi- (Boyabat Fotoğrafları)

Havaların soğuması ile birlikte Boyabat'ın doğal görünümünde de değişiklikler oluyor. Bugün kalebağına gerçekleştirdiğimiz gezintide sizler için bir kaç sonbahar resmi çektik..

Boyabat Pidesi

Boyabat Pidesi

Bir Yetimin Baba Hasreti

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Panayır Parası

Değerli okuyucularım, son günlerde bir panayır parası mevzuu konuşulup gidiyor. Özellikle heberlerin altındaki yorumlarda belediye resmi makbuz, gayri resmi makbuz verdi lafı dolanıp duruyor. Bende bu konuyu bir inceleyim dedim.

Bankalardan paranızı almayı unutmayın

Bu yazı, Bankaların tüketicilerden haksız olarak aldığı dosya masrafı, kredi kartı aidatı gibi haksız şartların değerlendirilmesi üzerine kaleme alınmıştır. Amacı ise tüketicilerin haksız olarak cebinden çıkan bu alacak kalemlerini nasıl geri alabileceği konusunda bilgilendirmedir.

Marka şehir Medine toplumuyla oluşur

Yerel yönetimlerde söz sahibi olan bazı kişiler, sorumlulukları altında bulunan şehirleri cazibemerkezi yapacaklarını konuşmalarında sık sık dile getirmektedirler.

Sırık Kebabı

Sırık Kebabı

Boyabat Müftülüğü mü,Yoksa Siyasi Parti Bürosu mu?

Dinisiyasete alet etmek veya çıkarları için kullanmak, çok büyükgünahtır.

Bir pazar günü Boyabat

Bugün Yunus Hoca tarafından çekilen "Bir pazar Günü Boyabat" çalışmasını sizinle paylaşıyoruz.

2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları
(30 Mart 2014)

30 Mart 2014'de yapılan yerel seçimlerde Sinop Merkez, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü ve Türkeli'nin belediye başkanlığı sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Hamamı Olmayan Şehir

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, pireler berber, develertellal iken, Sinop iline bağlı Boyabat ismindekocaman bir kasaba varmış, pardon, patron Boyabat'a kasaba denmesine kızıyor, şehir varmış…….

Gün Kardeşlik Günüdür

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu yeni bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

11 Katlı Binaların Sorunu Çözülüyor mu?

Son günlerde 11 katlı binalardaki sorunun çözüleceğine dair konuşmalar ve söylentiler, ayyuka çıkmış durumda. Ben de bu olayın gerçekte ne olduğunu, hangi durumda bulunduğunu öğrenmek istedim.

Kobani Haritada Tam Olarak Nerede?

Bugünlerde TVlerde ve gazetelerde sıkça adını duyduğumuz Kobani isimli yerleşim yerinin ve bahse konu olan tepenin haritadaki yerini sizler için derledim. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Kalebağı 4

Kelebağı serisinin 4. bölümünü tamamladık ve sizlerle paylaşıyoruz.

Çeltik Tarlalarından Görüntüler

Çeltik hasadından önce çekmiş olduğumuz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Suçlular Bir Adım Öne Çıksın, Kaymakam Bilal Bozdemir'in Ardından

Ser verdi sır vermedi, dik durdu eğilmedi. Sonundagitti, giderken bile başı dikti. Yazık oldu, çünkü o bizleri, bizler ise onu çok sevmiştik.

Nasıl Bayram Edelim..?

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Şehrin insanları misafirdir bedendeki “Can” gibi!..

Yüce Mevla kurak geçen günlerin ardından yağmuru verdi. Barajlar suyla dolmaya yine başladı. Rahmet gökte, bereket toprakta…

2014 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı 1.Tur Seçim Sonuçları
(10 Ağustos 2014)

2014 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı 1.Tur Seçim Sonuçları (10 Ağustos 2014)

Pazar Yokuşu ve Kale

Pazar Yokuşu ve Kale'yi gösteren fotoğrafları yollayan hemşehrimize teşekkür ediyor ve fotğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Coca-Cola ve Pepsi'den Anlaşma

ABD’li meşrubat üreticilerinden Coca-Cola ve Pepsi içeceklerindeki kalori miktarını azaltmak için bir anlaşmaya vardı.Yunus Emre Karslıoğlu Sizle İle Yazıyorum'da

Sinoplu Diyojen İstanbul’a geliyor!

Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi bu yıl Sinop’a kapılarını ilk kezaçacak.

Yürümek için 10 önemli neden

Uzmanlar, her gün 30 ile 60 dakika arasında yürümenin; vücudunuz, zihniniz ve ruhunuz için yapabileceğiniz en yararlı şeylerden biri olduğunu söylüyor ve yürüyüşe başlamak için önem taşıyan sebepleri şöyle sıralıyorlar: Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Trafik kültürü ve insan

Hemen hemen her bayram olduğu gibi bu yıl ki Ramazan Bayramı’nda da İstanbul adeta boşaldı.

Gençliğin Baş Derdi

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Sinop seçmeni samimiyetini gösterdi

Cumhuriyet tarihinde halkımız ilk kez Cumhurbaşkanını seçmek üzere sandık başına gitti.

2014 Boyabat Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. Tur Kesin Sonucu
(10 Ağustos 2014)

Boyabat İlçesi Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. Tur Kesin Sonucu (10 Ağustos 2014)

Silahla Ateş Edildiğinde Yeri Hemen Tespit Edilecek

Test-tasarım aşamasında olan bir çalışma ile silahla ateş edildiğinde bu olayın nerede meydana geldiğini anında gösteren bir sistem üzerine çalışılıyor.. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Hüseyin Cömert'in, Mehmet Ersoy'a Verdiği Mektup

Hüseyin Cömert'in, 30 Temmuz 2014 çarşamba günü, İçişleri Komisyonu Başkanı, Sinop AK Parti milletvekili Mehmet Ersoy'a verdiği mektubu sizinle paylaşıyoruz.

Huzur Arama..!

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Kurusaray Bazalt Şelalesi

Kurusaray Bazalt Sütunları'ndaki şelalenin değişik fotoğraf teknikleriyle çekilmiş fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Gazze acılar içindeyken nostalji yaşanamaz!

Müslümanların yarın Ramazan Bayramı. Bayram dolayısıyla kimi memleketine sıla-i rahimde bulunmak, kimi de tatil bölgelerine şehrin bunaltıcı havasından bir kaç günlüğüne de olsa uzaklaşmak için düştü yollara.

BAYRAMLAŞALIM

Salur dede, evinin önünde, iki taş üzerine doğru uzattığı tahtaya oturmuş, fersiz gözlerle çelik- çomak oynayan çocuklara bakıyordu. Vaktinin çoğunu burada oturarak geçirirdi. Kimi zaman yalnız, kimi zaman gençlerle, kimi zaman da akranlarıyla otururdu.

Bekçileriyiz Biz

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İftarlardaki Protokole RESULULLAH Uğrar mı?

Resulullah zamanında iftar nasıldı, Sahabiler nasıl iftar ederler di, Medine sokaklarında masalar kurulup protokele ayrı bir yer ayrılırmıydı diye sormak geliyor içimden, şehrin müftüsüne.

Sosyal medya, kullanıcısına ayna tutuyor!...

Gençlik çağımızı merhum Turgut Özal’ın Başbakan ve Cumhurbaşkanı olduğu dönemlerde yaşadık.

Üzümlüden Aşağı Bakış- (Fotoğraflar)

Akçakese Köyü Üzümlü Mahallesinden Kuyucakpınar , Hamzalı , İsaoğlu köylerine doğru yüksek yamaçlardan çekilmiş resimler... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Yüzü saklayan maskeler sahte

İnsan eşrefi mahlûkattır. Ahsen’i takvim üzere yaratılmıştır.
İnsan yaradan Rabb’in yeryüzündeki halifesi olması sebebiyle, Allah’ın isim ve sıfatlarının tecelligahı, yani tecelli merkezidir.

Kurusaray Bazalt Kayaları Görüntüleri -1

Kurusaray Bazalt Kayaları'nın ve civarının fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Mutluluğa engel düğümleri çözmek gerekir

Engellilerin hayatını zorlaştıran etkenlerin başında, yapılı çevrenin, toplu ulaşım ve kentsel hizmetlerin engelli bireylerin kullanımına uygun olmaması gelmektedir.

Kulun Beratine

İşte yanmış kandiller. Yıldızlara tutunmuş ümitler, birer birer düşer her bir yüreğe.. Verilir hüküm: “Kulun beratine.”

Kahve tüketmek dişler için faydalı mı?

Brezilyada bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada belirli miktarda ve düzenli şekilde kahve içen kişilerde dişlerdeki çürüme riskinin azaldığı tespit edildi. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

YouTube yeniden açıldı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) YouTube'nin erişim engeline yönelik kararını sitesinden kaldırdı. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Duyarsız kalmak da erişime bir nevi engeldir!

İnsan hak ve onuruna uygun kalitede bir yaşam standardı sağlanmasının temel koşulu; hem kamuya, hem de özel sektöre ait alanlardaki bilgi ve hizmet sunumlarının ulaşılabilir olmasıdır.

Yerküre Üzerindeki Karbondioksit'in Artış Oranı

Bilimadamları, atmosferdeki bu kadar yüksek orandaki karbondioksidin 15 milyon 800 bin yıl önce, henüz insanların Dünya'da yaşamadığı bir dönemde görüldüğünü söylüyor
Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorumda

Gazidere (Kolaz) Çayı'ndan Görüntüler

Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur nedeniyle Gazidere (Kolaz) Çayı'nda su çoğaldı ve çok güzel görüntüler meydana çıktı.

Led ışıklar sağlığa zararlı mı?

LED ve floresanların yaydığı mavi ışığın insan sağlığı için son derece tehlikeli olduğu ve vücudun ritmini bozduğu kaydedildi.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Proje Tabanlı Mekatronik Eğitimi Çalıştayı Başlıyor

2012 yılında ilki gerçekleştirilen Proje Tabanlı Mekatronik Eğitimi Çalıştayının ikincisine Sinop Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da..

Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde

Anavatanı Türkiye olan, Türkiye den tüm dünyaya yayılmış ve Peygamber Efendimizin [sav] tarafından övülmüş olan çörek otundan bahsedeceğiz.

Hasan Çelenkoğlu Fotoğrafları 13 Mayıs 2014

Hemşehrimiz Hasan Çelenkoğlu, bize çekmiş olduğu bazı fotoğrafları yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

http://www.boyabatgazetesi.com/kut/resim/mihrimah/thumbs/10014193_632124416881927_347443623_o.jpgManisa/Soma'daki Maden Ocağı Faciası

Manisa/Soma'daki maden ocağı felaketi nedeniyle millet olarak derin bir acıyla sarsıldık.

Dinimize Göre Su Nasıl İçilmeli?

Su içme adabı.
Ömer Faruk Oğuz

Danışılan Adamın Başarıları

Sizi "Danışılan Adamın" son günlerde yapmış oldukları hakkında bilgilendireceğim.

Gazidere Köyünden Manzara Resimleri

Kalebağı mesire alanının arka kısımları ve Gazidere Köyü görüntülerini içeren güncel manzara resimleri...

Şehir üzerine birkaç söz…

Bir kentin "Kültür Şehri" olabilmesi için önce destansı bir hikayesi olması lazım.

Piramitlerdeki Büyük Taşlar Nasıl Taşındı

Mısır Piramitleri'nin inşasında ağır taşların sıcak çölde nasıl taşındığı sorusu nihayet yanıt buldu.Fizikçiler, eski Mısırlıların taşları nasıl taşıdıklarının ardındaki sırrı ortaya çıkardıklarını söylüyor. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Gece Çekilen Boyabat Fotoğrafları

Hemşehrimiz İsmail Sancak'ın bize ulaştırdığı, Boyabat'ın gece çekilmiş fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Belediyeler ve Yaya Kaldırım Çalışmaları

Yerel seçimler bitti, ama belediyelerin seçim tarihinden birkaç ay önce başlattığı yaya kaldırımı inşası ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

Kamudaki Fazla Mesailer İçin Genelge

Kamu’daki fazla mesai genelgesi resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kamu görevlilerine, belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmayacak. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Dubai'yi Tanıyalım (Gezi Notları ve Fotoğraflar)

Önceki yazımızda daha önceden gitmiş olduğum Tunus'u tanımıştık bu yazımızda ise Dubai'yi tanımaya çalışacağız.. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Geziyorumda

"Alo 199 Nüfus Hattı" ve "Alo 123 Gençlik Hattı"

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından tahsis edilen kısa numaralara iki yenisi daha eklendi. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Apple ve Samsung'dan Yeni Bir Patent Savaşı

Herkesin ellerinden düşürmediği Apple ve Samsung marka telefların üreticileri patent haklarının ihlalleri dolayısı ile mahkemeye düşecek gibi gözüküyor.. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Kumrular bıkmaz beklemekten baharı

Her ne kadar alışık olduğumuz çetin geçen karlı kış mevsimlerini son yıllarda yaşayamıyorsak da soğuk kış günleri geride kaldı, veda edip gitti.

Cep telefonlarının pil ömrünü 4'e katlayan çözüm üretildi

Herkesin artık sıklıkla kullandığı cep telefonları tabletler gibi ürünlerde büyük sorun teşkil eden  pil süresini uzatamı için yerli çözüm önerisi geldi.Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

kazan.jpgSiyaset Kazanı Yerel Seçim - Mart 2014

Haziran ayında yazmış olduğum siyaset kazanı yerel seçim yazısından bu yana, yazı yazmadım. Ancak seçime az bir zaman kala düşüncelerimi sizinle paylaşacaktım ancak vazgeçtim, size sadece küçük bir bilgi vereceğim.

2009 Boyabat Belediye Başkanlığı Mahalle Bazında Sonuçları

Yıllardır Boyabat'ın mahallelerinin oy tercihi konuşulur. Bizde sizinle 2009 belediye başkanlığı seçiminde Boyabat mahallelerinin tercihini paylaşıyoruz.

Çin'deki Türk Piramitleri

Çin'in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti olan Şian şehrinin, 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri, Türk tarihi açısından büyük öneme sahip.Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da...

2009 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde sırasıyla Sinop merkez, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü ve Türkeli'nin belediye başkanlığı sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

2009 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Sinop İli İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Sinop İli İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

23 Mart 2014 Pazar günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na(YGS) girecek kardeşlerime başarılar diliyorum.

Allah hepinizin gönlüne göre versin

2004 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (28 Mart 2004)

2004 yılı Boyabat yerel seçim sonuçları (28 Mart 2004).

1999 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

1999 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

Maklube Sofralarından Kaçan Samimi Müslümanlar
(Cemaatler ve Milliyetçi Kesim)

Hırsızlık yapan kızım Fatıma dahi olsa elini keserim diyen Peygamber, Dicle kenarında bir koyunu kurt kapsa onun hesabını düşünen Halife Ömer ve kadı karşısında yargılanan Fatih. Demek ki Siyasal İslam veyahutta cemaatler bunları hep kullanmışlar.

Mutluluğa acılar içerisinde ulaşılır

Ülkemizde çocuk edebiyatının kuşaklar boyu en çok okunan yazarı Kemalettin Tuğcu’dur.

1996 Boyabat Belediye Başkanlığı Ara Seçim Sonucu
(2 Haziran 1996)

1996 Boyabat Belediye Başkanlığı Ara Seçim Sonucu (2 Haziran 1996)

Ne Zaman Doktora Gitse Tatlı Sözle Dönerdi Köyüne

Rahmetli babaannem kendi akranlarına göre oldukça sağlıklı idi. Ne zaman doktora gitse tatlı sözle dönerdi köyüne.

1994 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (27 Mart 1994)

1994 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (27 Mart 1994)

Kimine Göre Bir MECZUP, Kimine Göre İse DELİ YÜREK, Bu Portreyi Tanıyabilecekmisiniz

Evet, o kimine göre bir meczup, kimine göre ise bir deli yürek.

"Vahşet"

1992 yılının 25 Şubatı 26 Şubat'ta bağlayan gecesinde (Azerbaycan) Hocalı kasabasında, Azeri resmî kaynaklarına göre, 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sivil vatandaş öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır-VİDEO- Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

Çaresizlik şiddete davetiye çıkarıyor

Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladık.

1989 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (26 Mart 1989)

1989 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (26 Mart 1989)

İlk Adımız Havva

-Dünya Kadınlar Günü Vesilesi ile-

Belediye Meclis Adayları Kurt mu, Yoksa Uysal Koyun mu?

Bu güne kadar, seçim analizinin hep belediye başkan adayları üzerinden yapıldığını gördük. Ben de bir değişiklik yaparak Belediye meclis adayları üzerinden bir analiz yapmak istedim.

1984 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (25 Mart 1984)

1984 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (25 Mart 1984)

Hepsini Sevdik Ama Ersoy'u Bir Başka Sevmiştik

Yiğit Doru isimli, muhtemelen müstear bir isim, bu yazıyı bize ulaştırdı. Yazı bizim ilgimizi çekti. Bu nedenle bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat İlçesi Aday Listeleri

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçim aday listeleri kesinleşti. Kesinleşen aday listelerini sizinle paylaşıyoruz.

Hatırlamak için de olsa unutmamalıyız!

İnsan günü geldiğinde doğduğu büyüdüğü kasabadan sessizce göç ediveriyor büyük şehirlere.

Ses kayıtlarındaki saatler ile canlı yayın konuşmaları kesişiyor mu?

Başbakan Recep Erdoğan'la oğlu arasında geçtiği öne sürülen konuşmaların uydurma olduğunu iddia edenler, telefon görüşmesi yaptığı belirtilen bazı saatlerde başbakanın canlı yayında olduğunu öne sürüyor.

1977 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (11 Aralık 1977)

1977 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (11 Aralık 1977)

Ah Be Kardeşim Yapma Artık...

...Halkımızın etrafı kirletme ve düşüncesizce çöp atma alışkanlığı İlçemizin yeni Turizm Alanı Bazalt Kayalıklarında da tam gaz devam ediyor... Bazı vatandaşlarımızın ortalığı kirletme azmi ve kararlılığı (!) burayada sirayet etmiş...

1973 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (9 Aralık 1973)

1973 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (9 Aralık 1973)

Eleştiriye evet, yıpratıcı konuşmaya hayır!

Hafta sonu, yani 16 Şubat’ta İstanbul, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda Sinop Dernekleri Federasyonu’nun (SİNDEF) olağanüstü kongresi vardı.

1968 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (2 Haziran 1968)

1968 tarihinde yapılan yerel seçimlerin sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ın Unutulan Konusu Deprem Tehlikesi


Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler ile Yazıyorumda

Aşk sevgi dalında yeşerir…

Her canlının bir aşkı var. İnsanların, çiçeklerin, böceklerin; Hatta hayvanlar aleminin.

1963 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (17 Kasım 1963)

1963 tarihinde yapılan yerel seçimlerden başlayarak, günümüze kadar yerel seçim sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Kasa Fişlerindeki Gizli Tehlike

...Bu kağıtlara temas halinde deri yolu ile BPA maddesinin insan vücuduna geçmesi kuvvetle ihtimal, bunun da insanların hormanlarında büyük dengesizlikler yarattığı tespit edildi... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Hoşlanmıyorum bu şehirden

Gecenin ilerlemiş bir vaktinde sen oturduğun evden çık, arkadaşlarınla buluş. Sonrasında da yollara düş. İstanbul içerisindeki yoğun trafiği sürekli yaşadığınız için katetmeniz gereken 650 km.’lik yolu bitmez sanırsınız.

Boyabat'ın 2013 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2013 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 465 kişi azalarak 26.121 kişiye düştü. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 1.164 kişi artarak 17.717 kişiye çıktı. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

AKP Sinop İl ve İlçe Adayları (Yeni Liste)

Bir ay kadar önce bir listeyi sizlerle paylaşmıştık. Bu listede 3 isimin değiştiğini öğrendim, yeni listeyi sizinle paylaşıyorum.

Yeme İçme Adabı -2

Ömer Faruk Oğuz

2013 yılında 7.487.164 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

1 Ocak 2013 ile 31 Aralık arası 7.487.164 adet sayfa görüntüleme, 1.923.925 adet ziyaretçi, 598.671 tekil ziyaretçi sayısına ulaştık.

Her Derdin Devası: KAYISI

Malüm artık sonbahar bitti kış başladı. Yazın yediğimiz meyvelerin arkasından, kuruları yeni mahsül olarak dükkanların tezgahlarını süslemeye başladı.

AKP Sinop İl ve İlçe Adayları

AKP Sinop İl belediye başkanlığı adayı belli olmuştu. Sağlam haber kaynaklarına göre ilçe belediye başkanlığı adayları ise şunlar.

Bir Devlet Yeter

Yazmak zor zanaat. Onun için bu yazıda biraz kolaycılığa kaçtım. okuduğumda “böyle biryazıyı ben yazmak isterdim” dediğim bir makaleyi sizlerle paylaşmak istedim.

15 Aralık 2013 Sinop'tan Dönerken

Daha önce giderken çektiklerimizi yayımlamıştık, şimdi 15 Aralık 2013 tarihinde saat 15:00'de Sinop'tan dönerken çektiklerimiz.

15 Aralık 2013 Sinop'a Giderken

Dün sabah saat 8:00'de Sinop'a giderken ve saat 15:00'de geri gelirken fotoğraf çektik. Bunları paylaşacağız. Ancak bir şeyi unutmayalım, mükemmel bir yol standardı sağladığı için Karayolları'na çok teşekkür ederiz.

Şükrü Kaya'dan Boyabat Fotoğrafları

Şükrü Kaya, bize Boyabat'ın fotoğraflarını göndermiş. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kalebağı'ndan Kar Görüntüleri

Bugün öğleden sonra Kalebağı'ndan kar görüntüleri.

Hacıçayı Köyü, Karatepe'den Çekilen Fotoğraflar

Bir hemşehrimizin bize ulaştırdığı fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Yeme İçme Adabı -1

Ömer Faruk Oğuz

30 Kasım Boyabat'tan Görüntüler

Bugün (30 Kasım Cumartesi) fotoğraf makinemizle Boyabat'ı baştan sona gezerek sizler için panaromik resimler çektik. Osman Köyü, Daylı, Kalebağı, Erenlik gibi bir çok mevkiiden çekilmiş sonbahar görüntülerini sizlere sunuyoruz...

Dişili erkekli

Yılmaz Özdil, çok güzel bir yazı yazmış, size aktarıyorum, ayrıca yazının içinde de iki yerde Sinop kelimesi geçiyor.

Mide bulandıran itiraflar

Geçen günlerde yazılı ve sosyal medyada çıkan hileli sucuk ve karışım haberlerini sıkça okuduk.
Bu nedenle size evde organik sucuğun nasıl yapılacağının tarifini vermeye karar verdik.

Ehl-i Sünnet İtikadı (İnanışı)

Ehl-i Sünnet İtikadı (İnanışı) neye denir?
- İman ve inanç bakımından, Peygamber efendimiz ve Sahabe-i İkram'ın Peygamber Efendimizden naklettiklerine inanmaya denir.

İmanın Alameti -1

İman, Amentü'de bildirilen altı esasa inanmaktır.

Okuyucularımıza Teşekkür Ediyoruz

www. boyabatgazetesi. com geçtiğimiz hafta günlük 24.000 tıklanma (ziyaretçi) sayısına ulaştı. 31 Ekim saat 23:59 itibarı ile....

İl Genel Meclisi Gerçeği

Yerel seçimler yaklaştı ve artık aday adaylık başvuruları yapılmakta. Bu yazımda şehirler için çok önemli bir yer tutmakta olan il genel meclisinden biraz bahsetmek istedim.

Kalebağı 3

Fotoğrafların üçüncü bölümünü size aktarıyoruz.

Kalebağı 2

Fotoğrafların ikinci bölümünü size aktarıyoruz.

Kalebağı 1

Hafta sonu Kalebağı'na giderek bazı fotoğraflar çektik. Sonbahar'ın güzelliklerine bürünmüş Kalebağı Yolu'nun, Kale'nin ve Kalebağı'nın fotğraflarını dört parça olarak sizlere aktaracağız.

turk-islam1.jpgKurban

Kurban ibadeti sosyal yönü olan bir ibadettir. Hanefi fıkhına göre vaciptir. Kurban nisabına malik olan mükellef Müslüman'ın kesmesi vaciptir.

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi Arsa Tahsis Müracatlarını Kabul Etmeye Başlamıştır.

Konu ile ilgili belgelere buradan ulaşabilirsiniz

0525_AyseSahin1.jpgKısa Vadeli Sigorta Primi Değişikliğinin Değerlendirilmesi

Eğer işyeriniz Az Tehlikeli sınıfta yer alıyorsa ve bugüne kadar ödediğiniz SGK işveren prim oranı %20,5'in altında ise bu uygulama sizin için...

ilker4.jpgGrip ve Ihlamur

İlkbahar, yaz derken çıkageldi sonbahar.
Soğuklarla insanoğlunun biyolojik olarak çok aciz ve dayanıksız bir yönü daha ortaya çıktı. Minik minik varlıklara(mikrop, virüs, bakteri vb.) yenik düşmeye başladık.

turk-islam1.jpgZilhicce Ayı'nın Fazileti

Kurban Bayramı'nın bulunduğu aya Zilhicce ayı denir.Zilhicce ayının ilk on gününde yapılan ibadetlerin kıymeti çoktur.

turk-islam1.jpgBaşlarken

Kıymetli Boyabat Gazetesi okuyucuları, kısmetse bundan sonra haftada bir kez bu köşede sizlerle beraber olacağız.

ilker0.jpgİlker Akça, yazılarıyla Boyabat Gazetesi'nde sizleri bilgilendirecek

Merhaba, Boyabat Gazetesi'nin sevgili okuyucuları

0525_AyseSahin1.jpg Sigorta Prim Teşvikinin Değerlendirilmesi
(Gelen Gideni Aratır)

29.05.2013 tarihinde yayınlanan resmi gazetede 6486 sayılı "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair...

0720_inonu15.jpgGüle Güle İnönü Stadyumu

İnönü Stadı yıkılıyor dediler. Son bir kez göreyim dedim. Zira o stat sadece Beşiktaş'ın değil; Fenerbahçe'nin Galatasaray'ın ve Türk Futbolunun stadı idi. Orada bir tarih yatıyordu ve o tarih yok oluyordu.

0525_AyseSahin1.jpgEv Kadınları Ve Emeklilik

Geçenlerde gazetemizde; İŞ-KUR ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğiyle düzenlenen "Annemin de işi olsun" konulu resim yarışmasında ikinciliği Sinop/Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Okulu'ndan Rümeysa Tunç'un kazandığı haberi yer almıştı.

0105_DoganSezgin2.jpgÖn yargı

Daha önce ki bir yazım da,"kış geldi yine gönlüm hoş değil" demiştim. Gerçekten yine gönlüm hiç hoş değildi. Eh gönlüm hoş olmayınca yazamıyorum da. Yazamadım, bu kış kendimi bir parça da olsa okumaya verdim.

0525_AyseSahin1.jpgBöyle Bir Kış Günü Sessizce Gitmişti

Babaannemi yıllar önce böyle bir kış gününde kaybetmiştik. O günden kulaklarımda kalan, sessiz hıçkırıklardı. Rahmetli de o günü biliyormuş gibi hep "ah oğul, kızım yok ki öldüğümde arkamdan bir sağu kursa" diye söylerdi.

0525_AyseSahin1.jpgİş ve Çalışma Hayatınız Daha Sağlıklı ve Daha Güvenli

Çalışma hayatında İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin konular bugüne kadar tüm İş Kanunlarında yer almıştır. Son olarak 30.06.2012 tarih 28339 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan 6331 sayılı yeni düzenlemeyle de iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili...

21124-baskan.jpgBaşkan Ermiş'ten Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Boyabat Belediye Başkanı Mehmet ERMİŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

0105_DoganSezgin2.jpgTers miyiz?

Tersime geliyorsun, ters ters bakma, ters ters konuşma, tersinden kalkmış, amma ters adam, işlerim hep ters gidiyor. Dilimize yerleşen terslikle ilgili sözler. Hatta terslikler hayatımıza o kadar girmiş ki, şarkılara bile konu olmuş."Dünya tersine dönse" demiş...

0105_DoganSezgin2.jpgBizim Boyabat

İstanbul; doğduğum, büyüdüğüm, ilk, orta ve lise öğrenimlerimin bazı bölümlerinin geçtiği şehir. Babaannemin, babamın mezarlarının bulunduğu, yani onları koynunda saklayan şehir"

0525_AyseSahin1.jpgEl emeği göznuru ve Rahmetli Babaannem

Rahmetli babaannem en çok dokuduğu çemberleriyle, mahramalarıyla övünürdü. Kullandığı örneklerinin ağır olduğunu daha fazla emek gerektirdiğini ayrıca bu örneklerin renklerinin de iyi bilinmesi gerektiğini söylerdi.

0105_DoganSezgin2.jpgAnneler

Anneler; "Karnımdayken kanımı, hayattayken canımı, ölünce malımı yerler" derler. Doğru derler. Hep biz yeriz, onlar bizi zevkle seyrederler. Biz ne veririz? Sadece çiçek, ya da gücümüze göre bir hediye.

0105_DoganSezgin2.jpgAldığını yerine koymak

Gençler bir araya geldiklerinde hep gelecekten bahsederler ve gelecekle ilgili hayaller kurarlar. Yaşlılar ise hep eskileri düşünür ve eskileri konuşurlar. Eh biz de yaşlandığımız için hep eskilerden bahsetmeye başladık.

0105_DoganSezgin2.jpgAdam olmak

Uzun zamandır yazılarıma ufak iki rahatsızlığım ve tedavileri aynı zamanda Boyabat dışında olduğum için ara verdim. Hani bir de kış geldi gönlüm hoş değil ya...

0525_AyseSahin1.jpgGenel Sağlık Sigortası İçin Gelir Testi

Gelir testi yapılmasını istemez veya genel sağlık sigortası tescilinin yapıldığına dair tebligat tarihinden itibaren bir ay içinde gelir testi yapılması yönünde muvafakat vermezseniz geliriniz asgari ücretin iki katı olarak kabul edilecek ve 212,76 TL prim ödemeniz...

0525_AyseSahin1.jpgSigorta Primi İşveren Hissesi Teşviği (II)

Sigortalı için tahakkuk eden primlerin işverene ait kısmı şartlarınoluşması halinde ilgili kanunda belirtilen sürelerce İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak.
0220_AyseSahin.jpg

İşveren Hissesi Sigorta Prim Teşvikinde Son Günler

İlgili teşvikten yararlanmak için, içinde bulunduğumuz ay sonuna kadar çalışan istihdam etmeniz yararınıza olacaktır. Örneğin, aranan şartların var olması durumunda eğer 1 Temmuz/2010 tarihinde işçi istihdam ederseniz yaklaşık 145.00-TL fazla prim ödemiş olacaksınız.

Ayşe ŞahinKayıp ve Hurda Araca Vergi̇ Affı

Kayip Ve Hurda Araca sahip mükelleflerin en kısa zamanda vergi dairelerine müracaat ederek geniş kapsamlı vergi affından yararlanmaları kendi menfaatlerine olacaktır. Vergi dairemiz bu konuda mükelleflerimize her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

0525_AyseSahin1.jpgSigorta Primi İşveren Hissesi Teşviği (I)

6111 sayılı Kanun ile yapılan değişiklik sonucunda, 01.03.2011 tarihinden itibaren öncelikle beş puanlık prim desteğinden,ardından diğer kanunda öngörülen destekten yararlanılabilecektir.

0820_Celtikspor.jpgMüjde Çeltikspor küme düştü

Şimdi mutlu musunuz? Çeltikspor'un her başarısına çeşitli başarısızlık kılıfı arayanlar, .aşarı olunca en öne geçip resim çektirenler, daha sonra bir daha hiç görünmeyenler...

0525_AyseSahin1.jpgBarkotlu Vergi Levhanızı Aldınız mı?

Ayşe ŞAHİN
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir


0105_DoganSezgin2.jpgBabalar günü

Babam beni hiç sevmedi! Daha 10 yaşındaydım. Safranbolu'da rahatsızlanan babam, tedavi için İstanbul'a gitti ve bir daha hiç dönmedi. Oysa ben döneceği günü sabırsızlıkla bekliyordum.

0105_DoganSezgin2.jpgHayata Bakış

Ünlü bilgin Eflatun'a insanoğlunun en şaşırtan davranışlarını sormuşlar.

0105_DoganSezgin2.jpgSuçluyum

Eskiden büyükler küçüklere;bir büyük gördüğü zaman ayağa kalkmayı, toplum karşısında ceketin önü açık, el cepte konuşmamayı, başkaları konuşurken sözünü kesmemeyi...

0105_DoganSezgin2.jpgÇokbilmişlik yapmazsak çatlarız?

Bir önceki yazımda sizleri biraz hüzünlendirdim mi? Hatta biraz değil, bayağı fazla kaçmış. Zira aldığım tepkiler öyle diyor.

0105_DoganSezgin2.jpgKış geldi, yine gönlüm hoş değil!

Şüphesiz her mevsimin kendine has güzellikleri, insanlara sayısız armağanları vardır. Buna bir itirazım yok.
0220_AyseSahin.jpg

Emlak Vergisi Ödemeyecek Olabilirsiniz

Emlak vergilerinin değeri 4 yılda bir takdir komisyonlarınca mahalle mahalle, sokak sokak belirlenir. Bina, arsa ve arazilerin özelliklerine göre -örneğin bina asansörlü mü, kaloriferli mi yada çelik mi, kagir mi gibi- belirlenen katsayılar vardır.
0220_AyseSahin.jpg

Vergiden ve Sigorta Primlerinden Tasarruf

Ayşe ŞAHİN
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir


Muhasebemizden mükellefiz

Ayşe Şahin


0525_AyseSahin1.jpgHuzur ve Ev

Geçenlerde, anneme buraya bir huzur evi yapılacağını söylediğim de annem gülerek "iyi işte gönderirsiniz bizi oraya, kurtulursunuz, Eren gibi pencereden de bağırırsınız" dedi. Eren teyzemin torunu, henüz 5-6 yaşlarındayken anneannesi ve dedesiyle 15 gün...

Boyabat'ın 2012 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2012 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 119 kişi artarak 26.586 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 396 kişi azalarak 16.553 kişiye düştü. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

2010 Yılı Anayasa Değişikliği Halkoyu Sonuçları (12 Eylül 2010)

2010 Anayasa Halkoyu sonuçlarını sizlere aktarıyorum (12 Eylül 2010).
CHP’li Karadeniz: AKP İsrafına ‘DUR’ Diy Boyabat Panayırı Sönük Geçiyor AKP’li başkandan skandal paylaşım Sinop Kamu Hastaneleri Birliği listede 6 İlimizden kutsal topraklara giden Hac ka Tarım Aletleri ve Boyabat Sergisi Açıldı Stadyum Caddesi Türk Bayrakları'yla Dona Demir; HDP’nin içinde bulunduğu bir koal Öğrencilerin Barınma Sorununa Akılcı Çöz Ali Acar vefat etti Sinop'ta Doğuşta Beklenen Yaşam Süresi 7 Barış Karadeniz “Yerel Basın Vazge Boyabat Panayırı'ndan Görüntüler 8 Ekim Vekil Tokmak Sanayi Esnafını Ziyaret Ett Turizm Yatırım Projeleri Öncelikli Devle Hanönü'de Trafik Kazası: 1 Yaralı Durağan Belediye Hamamı Hizmete Devam Ed Kiralık Dükkan Sevinç Sarıoğlu hanımefendi vefat etti Sıddıka Türk hanımefendi vefat etti Lider Cam Mozaik Eleman Aranıyor Sanayi Sitesi'nde Devren Satılık Oto Yık CHP’li Karadeniz Dur Durak Bilmede MHP ve HDP'nin Oyunda Düşüş Var ! Tüm öğretmenler ve müdürler "zorunlu" ol Seyir Halindeki Tır Alev Alev Yandı Akademik Yıl Görkemli Bir Törenle Açıldı Sinop Üni. 2015-2016 Akademik Yılı Açılı AKP’nin 13 yıldır dondurucuda bekl Boyabat Panayırı Başladı Elektrikte Yine Gizli Zam! Çocuklarda Duyma Kaybının En Önemli Nede Ayancık Cadde ve Sokaklarının Standardı 2015 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listes Si̇nop MHP İl Başkanı Ceyhan Demi&# Ceyhan Demir: Hırsızlık Sadece Birisinin Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı Durağan Belediyesi Kendi Kilit Parkesini Boyabat Kalesi'nden Kareler Tümü

Turizm Yatırım Projeleri Öncelikli Devlet Politikası Olmalıdır


AKP’nin 13 yıldır dondurucuda bekleyen seçim vaatleri…


Al Birini Vur Ötekine


Demokrasi, Hukuk Devleti ve Milletvekili


Eylül 2015 Raporu


1 Kasım 2015 milletvekili kesin listesi


Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" Şiiri


Hiçbir Başarısızlığın Ezikliğine Teslim Olmadım


Yarınki dünya...


Gazeteci Turan Aslan Soruyor


Bir Meral Akşener Hakikati…


Ağlatan "Dağlıca Marşı"


Boyabat OSB altyapı ikmal yapım işi ihale edilecek!


Muhacir ve Ensar


Cadianda'dan Fotoğraflar..


Bizim İstanbullular


Seçmen ve siyasi partiler


Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti


Sallım Çorba


AKP’de Yüzler Niçin Gülmüyor?...


Boyabat'tan Görüntüler (Yeni Mahalle-Bağlar)


Boyabatlı Şehitler


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


Öğretmenler Günü Nostalji-2


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde

Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:387879 DtGaNi