E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP'li İnce’den yeni anayasa eleştirisi!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin düzenlediği panelde halk oylamasına sunulacak olan yeni anayasa paketini eleştirdi.

Avda kazara komşusunu vurdu: 1 ölü

Türkeli ile Çatalzeytin ilçeleri sınırında bulunan Çatak köyü ormanlık alanında bir kişinin domuz avı sırasında kazara vurduğu komşusu olay yerinde hayatını kaybetti.

Ümit Kocasakal, Meral Akşener ve Abdüllatif Şener Geliyor

Önümüzdeki günlerde, İstanbul Barosu Eski Başkanı hemşehrimiz Doç. Dr. Avukat Ümit Kocasakal, TBMM Eski Başkanvekili, İçişleri Eski Bakanı Meral Akşener ve Maliye ve Devlet Eski Bakanı ve Başbakan Eski Yardımcısı Doç. Dr. Abdüllatif Şener, Boyabat'a gelecek.

Ülkücüler 'hayır'da birleşti: "Niyet hayır, akıbet hayır!"

Genel Başkan adaylarının öncülüğünde toplanan Ülkücüler, 'hayır' için Ankara'da bir araya geldi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda Andımız da okundu.

“Bu kitaplar benden izinsiz basıldı”

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “Yavuz Sultan Selim” ve “Fatih Sultan Mehmet” adlı kitaplarının kendisinden izin alınmadan basıldığını açıkladı.

510 Bin Sinoplu İl Dışında Yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıklanan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarına göre,  Sinop nüfusuna Kayıtlı 510 bin 866 kişinin Türkiye’nin diğer illerinde yaşadığı tespit edildi.

Ülkücüler 'hayır' için Ankara'da buluştu

MHP Genel Başkan adayları, eski yeni vekiller, eski ülkü ocakları başkanlarının oluşturduğu 'Hayır Platformu', Ankara'da buluştu. Yoğun katılımın olduğu programda Ülkücüler salonu saatler öncesinden tıklım tıklım doldurdu.

Sinop'ta 'Hayır Platformu' kuruldu

Sinop'ta bazı sivil toplum örgütleri, sendikalar ile siyasi parti temsilcilerinin oluşturduğu 'Sinop Hayır Platformu' ilk basın açıklamasını yaptı.

“Matruşka oyun içinde oyun“ isimli tiyatro oyununu sahne aldı

Ayşe Bayyurt’un kaleme aldığı, Hakan Sönmez’in yönettiği “Matruşka Oyun İçinde Oyun” adlı tiyatroyu izleyicilerle buluştu.

AK Parti merkez ilçede Referandum startını verdi

AK Parti 16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum için Sinop merkez ilçede mahalle toplantılarıyla start verdi.

50 Yıl Sonra Evliliklerde Çocuk Olmayacak

Bilim Adamlarınca yapılan araştırmaya göre kısırlığın gün geçtikce arttığının bugidişle 50 yıl sonra çocuk olmayacağı yorumunda bulunmaktadırlar.

Okul Sporları Serbest/Grekoromen Güreş İl Birinciliği Müsabakaları

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında Yer Alan A/B Genç Serbest/Grekoromen Güreş İl Birinciliği Müsabakaları Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda gerçekleştirildi.

AYKAD Sinopluları Buluşturdu

AYKAD'in ev sahipliğinde İstanbul Sinopspor, Sinop Eğitim Vakfı , Sinoplu İş Adamlari Derneği veTüm Sinoplu İş Adamları Derneği bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

“1. Çocuk Kitapları Günleri” başlıyor

Çocuklar tarafından büyük ilgi gören Çocuk Kitapları Günlerine, çok sayıda eğitimci-yazar katılacak.

Deli Mustafa D

Deli Mustafa demokrat mı? Kendi tabiriyle Allah’ına kadar…

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Basın Açıklaması

12 Şubat 2017 Pazar günü Kalebağı Tesisleri'nde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in katılımıyla gerçekleştirilen imalat sektörünün sorunlarıyla ilgili toplantıda, Sinop Valisi Hasan İpek’e, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’a ve oda üyelerimize katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Öğrenciler sokak kedileri için ev yaptı

Sinop Anadolu Lisesi öğrencileri, çetin kış şartlarında yaşamak zorunda kalan sokak kedilerinin sığınabilmeleri için kedi evleri yaptı.

Ay Yıldızlı Al Bayrak “Aşkı” Muhtarı Hastanelik Etti

Yukarı Akpınar Köyü Muhtarı Hüsnü Saygın, muhtarlık binası önündeki yıpranmış Türk Bayrağını değiştirmek isterken bir anda dengesini kaybederek yere düştü.

Okul Sporları Voleybol Küçük Erkek İl Birinciliği

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında Yer Alan 14 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen Voleybol Küçük Erkek İl Birinciliği Boyabat İlçe Spor Salonunda oynanan müsabakalarla sona erdi.

Okul Sporları Voleybol Küçük Kızlar İl Birinciliği

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında Yer Alan 10-17 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Voleybol Küçük Kızlar İl Birinciliği Atatürk Spor Salonunda oynanan müsabakalarla sona erdi.

Zeliha Kınay hanımefendi vefat etti

Çorak Köyü'nden merhum Halit Kınay’ın hanımı, Zeliha Kınay hanımefendi vefat etti.

Saadet Partisi Genel Kurula Gidiyor

Saadet Partisi Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu, partisinin pazar günü yapılacak genel kurula tüm Sinopluları davet etti.

Toprak kayması nedeniyle yol ulaşıma kapandı

İlçe genelindeki yağışlar nedeniyle Türkeli'ne bağlı Satı köyü Yukarı Usva mahallesi ile Çınar mahallesi arasındaki yol tamamen kaydı.

Abdullah Kocaoğlu vefat etti

Çeşnigir Köyü'nden, Hastaneden Emekli, Abdullah Kocaoğlu vefat etti.

Referandumda Neden “HAYIR” Diyeceğim

‘CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, sosyal medya üzerinden bir video ile yayınladığı mesajında, referandumda neden “hayır” diyeceğini, “Hayır” demenin ne kadar önemli olduğunu anlattı. “İyi anlatmazsak, yarın çok geç olacak” diyen Barış Karadeniz’in videosunu sizinle paylaşıyoruz.

Terörist olarak itham ettiğiniz ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı olmayacak mısınız?


İşaret Dili Öğretici ve Tercüman Eğitimi Başlıyor

Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İşaret Dili Öğretici ve Tercüman Eğitimi eğitimlerine devam ediyor.

Bahçeli’ye çakma suikast yapıp bu isimleri tutuklayacaklar!

Sadece Devlet Bahçeli değil, bütün “evet” cenahı panikte! Araştırmaların tamamına göre MHP seçmeninin yüzde 90’a yakını hayır diyor ki, son olarak Metropol’un anketine göre bu oran yüzde 88.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Toplantısı Yapıldı

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Konferans Salonu'nda Çalışma Hayatında Milli Seferberlik toplantısı yapıldı. Toplantıya Sinop Valisi Hasan İpek, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat TSO yetkilileri, İşkur yetkilileri, Boyabat sanayicileri, işadamları ve çok sayıda dinleyici katıldı.

Boyabat’ta Cenze Otobüsü Yolda Kaldı

Sinop Boyabat Kurtlu Köyü eski Dernek Başkanı Halil Kahraman; “Tahmin ediyoruz doğuda insanlar bu kadar çile çekmiyordur. Mutlu şehir olmak istemiyoruz, hizmet istiyoruz, Boyabat Kurtlu Köyümüze cenaze götürme çilemiz devam ediyor.” dedi.

Milletvekillerinden Sinop ve Balıkesir İçin “HAYIR”lı Beraberlik

CHP’nin genç milletvekilleri Barış Karadeniz ve Ahmet Akın 16 Nisan tarihindeki referandum için bölgelerinde yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya geldiler.

Boyabat'ta değişim başladı

Boyabat Belediyesi, sağlık, eğitim, spor, ulaşım, alt ve üst yapı gibi daha birçok alanda yapmış olduğu çalışmalarla ilçede değişimin yeni adı oldu.

YEDAŞ Çalışanları Türk Kızılay'ına Kan Bağışında Bulundu

Elektrik dağıtım kalitesini geliştirmeye yönelik çalışmalar yaparken bölgesinden başlayarak ulusal anlamda ekonomik, sosyal, çevresel ve etik değerlerle ilgili de projeler geliştiren YEDAŞ, Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi ile işbirliği yaptı.

CHP’li Karadeniz: Gerze, Adalet Sarayına Ne Zaman Kavuşacak?

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a “Gerze adliye sarayına ne zaman kavuşacak” diye sordu.

Boyabat'tan Kar Görüntüleri

Şubat ayı başında tüm Türkiye genelinde yağan kar yağışı Boyabat’ta da etkili olmuştu. Gece 03.00 sularında başlayan kar yağışı sabah saat 09.00 sularında Boyabat Adnan menderes Bulvarı'nda bu görüntülere sahne oldu. Elimize yeni geçen bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Cengiz Tokmak; AK Partinin Gölge İl Başkanı mı?

AK Parti eski İl Başkanı ve eski Milletvekili Cengiz Tokmak uzun süre sonra AK Partinin  il içindeki  etkinliklerine katılmaya başladı.

Dünyanın En Güvenli Ülkeleri Belli Oldu

Ekonomi ve Barış Enstitüsü, ülkelerin huzur ve güvenlik seviyelerini değerlendirdiği raporunu açıkladı. Rapora göre dünyanın en güvenli ülkeleri arasında, 163 ülkenin bulunduğu listede, Türkiye 143. sırada yer aldı.

Kanserle Mücadele ve Sigarayı Bırakma Yürüyüşü

Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, kanserle mücedele ve sigarayı bırakma yürüyüşü yapıldı.

Boyabat Meydan Projesi devam ediyor

Boyabat Belediyesi’nin ilçede hayata geçirmek için çalışma başlattığı Meydan projesi devam ediyor.

"Matruşka oyun içinde oyun" izleyiciyle buluşuyor

"Matruşka oyun içinde oyun" izleyiciyle buluşuyor.

Erfelek Esnafı Mağdur

"Erfelek Esnaf sanatkârlar odası başkanı Vecdi Sönmez Felek ilçe esnafının zor durumda olduğunu. Kış sezonun zaten durgun geçtiğini ilçede görev yapan 100 e yakın memurun ise ilçede ikamet etmek istemeyip akşam mesai bitiminde Sinop'a gittiklerini belirtti."

Vali İpek’ten İl Müftüsü Çelik’e İadeyi Ziyaret

Sinop Valisi Hasan İpek, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Şerafettin Serten ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren Sinop İl Müftülüğü görevine atanan Ali Hayri Çelik’e iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Mehmet Yulafcı vefat etti

Yeni Mahallede oturan, Hüseyin Yulafcı'nın oğlu, Mustafa Kemal Yulafcı'nın ağabeyi, Mehmet Yulafcı vefat etti.

Deli Mustafa D


‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı olmayacak mısınız?


Bahçeli’ye çakma suikast yapıp bu isimleri tutuklayacaklar!


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Ayrıştırma- Çatışma- Bölme


14 Şubat Sevgililer Günü Gerçeği


9 Şubat, Dünya Sigarayı Bırakma Günü


Fal ve Fala Baktırmak


Devlet Hastanesi, Şubat 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Başkaları Gibi Yaşamak


İtirazım Var..!


Boyabat'ın 2016 yılı nüfusu belli oldu


Ne Hayaller Unutulur Bir Ekmek Uğruna...


Boyabat Turizme Hazır mı?


Gel Vatandaş Gel !.....


2016 Raporu


Biz insanoğlu insanız kısaca


Travel Turkey İzmir Fuarı


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:709647
DtGaNi


* ANASAYFA *