Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

''Suyu Arayan Adam''

''Biraz sonra etrafında maiyeti ile genç bir paşa göründü. İlk önce safların önünden geçti.Sonra safların uçları kırılarak bir kale nizamı meydana getirildi. Bu dörtgenin ortasında bu genç paşa bir zaman sessiz kaldı.

Sinop Üniversitesi, “Sinop Ticaret ve Sanayi Odası” ile Buluştu

Sinop Üniversitesi ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği, planlama ve geliştirme toplantısı yapıldı.

Biz iffetimizi kaybettikçe, buhranlarımız arttı

Ahmet Durmuş'un "BU YAZIYI UMARIM OKURSUNUZ..!!" diyerek paylaştığı yazıyı, bizde, sizinde okuyabilmeniz için paylaşıyoruz.

Sinop'un uçak saatleri sorunu çözüldü

Sinop’ta uçak sefer saatleri problemi çözüldü.

Okul Yolumu, Çöplük mü?

Geçtiğimiz günlerde, bir eğitim kurmunun yolundan ve etrafından bu çirkin görüntüleri çektik. Ancak bugüne kadar, temizlenir ümidiyle bu görüntüleri yayımlamadık. Bugün de temizlenmediğini görünce, bu görüntüleri sizinle paylaşıyor ve yetkililerden bu çirkin görüntüleri yok etmelerini istiyoruz.

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Bir Türk Olarak Kürtlere Soruyorum

Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır?

Kargı'da, kamyonet ile otomobil çarpıştı; 7 yaralı

Boyabat-Kargı yolunda kamyonet ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.

Sinoplu derneklerin gençlik kolları SİYAD’da buluştu

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Sinoplu derneklerin gençlik kolları temsilcileri, SİYAD Gençlik ve Spor Komisyonu’nun koordine ettiği istişare toplantısında biraraya geldi.

Ali Demirel hayatını kaybetti

Sinop'un en eski gazetecisi Ali Demirel (88), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sinop’ta rıhtım genişletme çalışmaları

Sinop'ta, Bülent Ecevit Caddesi, Atatürk Anıtı karşısı sahil bölümünde rıhtım genişletme çalışmaları devam ediyor.

Yolun 60 metrelik kısmı çöktü!

Türkeli ilçe merkezi ile üç köyü birbirine bağlayan yolun 60 metrelik bölümünün çökmesiyle ulaşıma kapanan yol, çalışmalar sonrası yeniden trafiğe açıldı.

Analig Masa Tenisi Kız Takımı Yarı Finallerde…

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2015–2016 yılı Anadolu Yıldızlar Ligi Uygulama Talimatı gereğince, 6–7 Şubat 2016 tarihleri arasında Bartın‘da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Çeyrek Final müsabakalarında, Sinop Masa Tenisi Kız Takımı Yarı Finale yükseldi.

“Karadeniz Kültür ve Turizm Çalıştayı” Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde Karadeniz turizminin ele alındığı “Karadeniz Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı” Trabzon’da gerçekleştirildi.

Büyükler Voleybol Bölgesel Grup Müsabakaları Sona Erdi

Voleybol Federasyonunun 2015 – 2016 yılı Faaliyet programında yer alan Büyükler VoleybolBölgesel Erkek /Bayan Grup Müsabakaları 5 – 6 – 7 Şubat 2016 tarihlerinde Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Analig Hentbol Kız Takımı Yarı Finallerde…

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı'nın 2015–2016 yılıAnadolu Yıldızlar Ligi Uygulama Talimatı gereğince, 5 – 7 Şubat 2016 tarihleri arasında Amasya ‘da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Çeyrek Final müsabakalarında, Sinop Hentbol Kız Takımı, Yarı Finale yükseldi.

Dünya, Üsküdarlı imamı konuşuyor...

İmam Mustafa Efe, Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin kapılarını kedilere açtı.. Görüntüler yabancı basını salladı. Başta Almanya ve Fransa gibi İslamofobi'nin yüksek olduğu Avrupa ülkelerin gazete manşetlerinde "İslamofobi'yi yıkan kareler" olarak yansıtıldı.

Şefik Çakıcı!.... Duyduklarımız Doğru mu?

Dil isterse insanı vezir, isterse rezil yapar demiş atalarımız. Şefik Çakıcı’da ne çekerse dilinden çekiyor mübarek. Duyduğuma göre…..

Sinop Hayvansal Üretim İstatistikleri Açıklandı

TÜİK Başkanlığının yayınladığı 2015 yılı Hayvansal Üretim İstatistıkleri hakkında Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapıldı. Sinop'ta büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığında artış olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Sevgi Altınbaş şunları kaydetti.

Çok üzgün

Sinop gündemini sarsan “Paralel yapılanma“ operasyonu esnasında evi ve makam odası kendisi izinde iken polis tarafından basılan Sinop İl müftüsü Mustafa Erkan, iznini tamamlamadan yarım bıraktı ve Sinop’a dönerek savcının karşısına çıkarak ifadesini verdi.

Mesut Çınlar: "İhanet bir değil ki, hangi birini söyleyim"

Sinop’un Durağan ilçesi AK Parti’li il genel meclis üyesi Mesut Çınlar, ilçelerine gerekli yatırımların yapılmadığını ve çeşitli haksızlıklar yaşatıldığını ileri sürerek “DURAĞAN SÖMÜRGE İLÇE DEĞİLDİR“ dedi.

Türkeli'de sağanak yağış, ulaşımı aksatıyor

Türkeli ile Çatalzeytin ilçelerini birbirine bağlayan D-010 karayolunda sağanak yağış, toprak kaymalarına neden oldu.

Tarihi lahitler yalak olmuş!

Sinop'ta jandarma tarafından başlatılan çalışma kapsamında, bir evin bahçesinde Roma dönemine ait iki adet lahit ile birlikte taş yapılı 5 adet tarihi eser ele geçirildi. Lahitlerin yalak olarak kullanıldığı anlaşıldı.

Gerze'de 7 Kişi Ölümden Döndü

25 metre uçuruma yuvarlanan araçtan 7 kişi kurtarıldı.

Heyelan nedeniyle kapanan yol açıldı

Türkeli'ne bağlı Direkli köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan yol, ekiplerin çalışmasıyla ulaşıma yeniden açıldı.

Fatma Menteş hanımefendi vefat etti

Çattepe Köyü'nden, Bağlarda oturan, Mustafa ve Muammer Menteş'in annesi, Fatma Menteş hanımefendi vefat etti.

Türk’lüğe el Fatiha !...

Ülkenin, işsizlik, yoksulluk, terör, yolsuzluk sorunu bitti sıra geldi Türk’lüğün çıkarılmasına BOP projesi tıkır, tıkır işliyor. Taksim'de TÜRK'lere özgürlük diye bağıracağımız günlere sayılı günler kaldı. Türk’lüğe karşılar ama 14 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. Her milletten oldular ama bir türlü Türk olamadılar.

Şehit Sadık Aparangil'in adı, Özel Kuvvetler Komutanlığı,
Sıhhiye Simülasyon Eğitim Merkezi'ne verildi


Boyabat'tan Güncel Görüntüler

06.02.2016 Cumartesi günü Boyabat'ın değişik mahallerinden çekilmiş güncel fotoğrafları......

Sinop göç veren iller arasında

TÜİK verilerine göre Türkiye’de 50 il göç verirken, 31 il ise göç aldı. Türkiye’de en fazla göç veren il Diyarbakır, göç alan ise Ankara oldu. Sinop göç veren 50 il arasında yer aldı.

Anne Kedinin Fedakarlığı

Yangında alevler arasında kalan yavrularını kurtarmak için beş kere alevlerin içine girerek, kendisini feda eden anne kedinin ve kurtardığı yavrularının fotoğrafını sizinle paylaşıyoruz. Bu fotoğraf anneliğin ne olduğunu gösteriyor.

Durum bu!

Sinop’un Erfelek ile Ayancık ilçeleri arasında bulunan Sali köyü bölgesinde 2 yol ağzında nereye gidildiğine dair hiçbir tanıtıcı levha bulunmazken, Sadece Köy muhtarı Mustafa Başdağ’ın evine giden yönü belirten levhanın aslı olması “Burası Türkiye!” dedirten bir cinsten.

Sinopspor’da hedef 3. Lig

Sinopspor Kulübü yönetimi düzenledikleri basın toplantısı ile Sinop’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan, Sinopspor’u 3.’lige taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Boyabat Dernekleri Tek Çatı Altında Birleşiyor

“BOYDEF”, Boyabat’lılar Federasyonu kurmak için girişim başlatıldı.

Tarık artık konuşulanları duyacak

Doğuştan işitme engelli Durağan ilçesi Gölalan köyündeki Tarık Kara’ya Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in desteği, Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk’un talimatı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından işitme cihazı alındı.

Karıncaezmez Şevki

Ayakkabısından çorabına, gömleğine kadar her şeyi sarı kırmızı renklerde bir amigo, 1960'lı ve 1970'li yıllarda Galatasaray tribününde herkes tarafından bilinir hale gelmişti.

Afetzede Sanayiciler Tepkili ve Kırgın

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Organize Sanayi Bölgesinde işyerleri zarar gören fabrika sahipleri Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ile görüştü. Vali Çetinkaya’dan istedikleri desteği alamadıklarını söyleyen fabrika sahipleri mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Sosyal Proje ile Yüzme Eğitimi

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ayancık Kaymakamlığı, Ayancık Belediyesi ve ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan sosyal entegrasyon projesi kapsamında  16 gencimiz Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Havuzunda antrenörler eşliğinde yüzme öğrendiler.

TIR'la Otomobil Çarpıştı: 4 yaralı

Kargı ilçesi, Beygircioğlu Köyü yakınlarında otomobil ile TIR'ın çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.

Kargı'da Kamyonet Devrildi: 3 Yaralı

Çorum’un Kargı ilçesinde, kamyonetin devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
Eski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

''Suyu Arayan Adam''


Şefik Çakıcı!.... Duyduklarımız Doğru mu?


Türk’lüğe el Fatiha !...


Almanlar'dan Yeni Enerji Kaynağı


Ocak 2016 Raporu


İsveç ve sosyal hayat


Kimlik ve Kişilik, Değiştirme ve Dönüştürme Stratejisi


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Kiralık Dükkan


Kara Destan - Elmas Yıldırım


Bir ibret bahsi olarak Mustafa Koç’un ölümü...


Şems ve üç ateist


Boyabat'ın Eski Fotoğrafları


Bugün pazartesi ve ilçemizin pazarı…


Sinop'tan Kar Manzaraları


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Boyabat OSB altyapı ikmal yapım işi ihale edilecek!


Bizim İstanbullular


Seçmen ve siyasi partiler


Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti


Sallım Çorba


Öğretmenler Günü Nostalji-2


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:418891 DtGaNi