E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ayşe Öztürk hanımefendi vefat etti

Çeşniğir Köyü'nden, Merhum Eyüp Öztürk’ün hanımı, İlyas, Hüseyin ve Abdurahman Karayel'in kız kardeşi, Ayşe Öztürk hanımefendi vefat etti.

78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı

Sevgili hemşehrimiz Hidayet Koca, bundan tam 78 sene önce 23 Nisan 1939 tarihinde çekilmiş Boyabat Bandosuna ait bir fotoğraf paylaşmış. Bizde bu fotoğrafı sizinle paylaşıyor ve hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı kutluyoruz.

Orta Çarşı Mimarisini İncelediler

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile İlçemiz Orta Çarşının tarihi dokusunun korunması için fizibilite çalışmaları hakkında bilgiler sunuldu.

CHP’li Karadeniz: “İnançla ve Yürekle Millet Egemenliğine Sahip Çıkacağız”


25.Dönem AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak 23 Nisan Mesajı

Değerli hemşehrilerim, değerli kardeşlerim, en değerli varlıklarımız sevgiliçocuklar;

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile Türk Milleti; hür ve bağımsız yaşama iradesini ortaya koymuştur. Bu açılış; her türlü iç ve dış ihanet şebekelerine rağmen başarıya ulaşma azim ve kararlılığın merkezi olarak ülkenin önüne yeni ufuklar açan bir dönüm noktasıdır.

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Miraç Kandili İle İlgili Açıklaması

23 Nisan 2017 Pazar gününü Pazartesi’ye bağlayan gece Miraç Kandilidir. Peygamber Efendimizin, Cenab-ı Allah’ın izni ve keremiyle takdir buyrulan bir zaman diliminde önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya...

Off-Road Yarışları Boyabat'ta

Cumartesi ve Pazar (29-30 Nisan 2017) iki gün olacak yarışmanın seremonik startı 29 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 12.05’de şehir merkezi Eski Otogar’da verilecek.

Halaçoğlu, Atatürk'le ilgili iddialara belgeleriyle cevap verdi

Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, Atatürk'ün de 1 oy farkla seçim kazandığı iddialarına TBMM tutanaklarıyla cevap verdi.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

CHP’li Karadeniz: Nükleer Belasına İzin Vermeyeceğiz

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz,  nükleer santrallerin dünyanın başına bela olduğunu söyledi. Karadeniz, “Bu belayı ülkemize, Sinop’a, musallat etmeye çalışıyorlar. Sinop’ta da, Mersin’de de Türkiye’nin başka bir yerinde de, dünyada da nükleer santral istemiyoruz” dedi.

Sinop Boyabat Yolunda Otomobil Takla Attı

21 Nisan 2017 - Sinop Boyabat Karayolunda kontrolden çıkan otomobil takla attı.

Kraliçe Duysa Ödül Verir

Cuma günü öğleden sonra, son iki saat- hemen hemen tüm ilköğretim okullarında; hele hele köy ilköğretim okullarında- beden eğitimi dersidir.

Takla Atan Araç Kanala Uçtu

Kabalı yol ayrımında bir araç takla atarak kanala düştü. Kazada, aracın içerisinde bulunan dört kişi yaralanırken, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Minik Öğrencilerden Kutlu Doğum Programı

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Boyabat Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kur’an Kurslarındaki 4-6 yaş grubu minik öğrencilerin düzenlediği programa Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam, misafirler ve miniklerin aileleri katıldı.

Biz Seni Görmeden Sevdik Ya Resulallah...

Boyabat İlçe Müftülüğünün tertiplediği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bölgesel köy buluşmalarında Yazı Köyü'nde düzenlenen etkinliğe Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Müftüsü İsa Sağlam, misafirler ve çevre köylerden gelenler katıldı.

Orman İşletme aracı, kamyon ile çarpıştı: 1 yaralı

Türkeli Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait pikap, Zindan mevkisinde kamyonla çarpıştı.

Peygamberimizin Sevgisi Salonlara Sığmadı

Türkiye Diyanet vakfı sponsorluğunda Sinop İl Müftülüğü tarafından Sinop Atatürk Kapalı Spor Salonunda Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” Konferansı büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Bu Fitnenin sahibi kim? Kutlu Doğum Haftası

Ülkemiz, 15 Temmuz 2016’da tarihinin en büyük ihanetlerinden, darbe girişimlerinden, kalkışmalarından birini yaşadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in vakarlı duruşu, gayreti, milletin müdahalesi ile muhtemelen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı yapılmak istenen bu ölüm vuruşu engellendi.

PTT'den önemli uyarı

PTT, şirketin marka ve logosu kullanılarak hazırlanmış ve kişilerin kimlik bilgilerine ulaşılmasını sağlayan "oltalama mailleri" açmamaları konusunda vatandaşları uyardı.

Üzerine Tomruk Düşen İşçi Hayatını Kaybetti

Boyabat'ta meydana gelen iş kazasında 1 işçi hayatını kaybetti.

Sinop'ta Kaza: 1 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Sandıktan “Hayır” çıksaydı… Ey YSK 25 milyon boş oy nerede?

Referandum’undan evet değil de hayır çıksaydı mühürsüz oylar, sayısız usulsüzlükler, nedeniyle referandum iptal edilir miydi? iki buçuk milyon mühürsüz zarf ve oy’un kanunen geçersiz olmasına rağmen geçerli sayılması “evet”çilerin bir planı mıydı? Şaibeli 2 milyon 622 bin oy’un vebali ne olacak?

Kanalizasyon Çaya Akıyor, Saraydüzü Kaymakamına Ulaşılamıyor!

Bakana ulaşmak, Kaymakama ulaşmaktan kolay!

Ahmet Zengin partisinden istifa etti

Türkiye Kamu-Sen Sinop eski İl Temsilcisi, üyesi bulunduğu Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) istifa ettiğini açıkladı.

Beş İtfaiye Yangını 9 Saatte Söndürebildi

Dikmen’de yangın çıktı. İki katlı ahşap ev kullanılamaz hale gelirken, yangın 9 saatte kontrol altına alınabildi

Öğrenciler Turizm Haftasına Renk Kattı

Sinop Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencilerinin oluşturduğu Rekreasyon Öğrenci Kulübü tarafından “41. Turizm Haftası Kutlamaları" etkinliği düzenlendi.

Öğrenciler Lösemi Konusunda Bilgilendirildi

Sinop Üniversitesi SİNLÖSEV Öğrenci Kulübü öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, öğrenciler Lösemi konusunda bilgilendirildi.

Halaçoğlu: 'Hayır' çıksaydı referandum tekrar edilecekti

Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.. YSK'nın hamlesini 'sinsi bir plan' olarak değerlendiren Halaçoğlu, "Sandıktan 'hayır' çıksaydı, mühürsüz oyları bahane edip seçimi tekrarlatacaklardı" dedi.

Sinop Kalesi Artık Böyle Görünmeyecek!

Sinop’un tarihi değerlerinden olan Sinop kalesinin duvarlarını kaplayan sarmaşık kökünden kesildi.

Başkan Çakıcı’nın Jeep Turu

29-30 Nisanda Boyabat’ta yapılacak olan Türkiye Off-Road 1. ayak yarışmasının hazırlıkları için Boyabat’a gelen Sinop Off-Road kulübü ekibi Boyabat Tayyareci Nuri bey Parkında Basın ve Yayın kuruluşlarına yapılan açıklama sonrası yüksek performanslı araçların tanıtımını yaptı.

“Gün birlik ,beraberlik ve dayanışma günüdür”

SİAD Başkanı Rafet Orhan, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi referandum sonuçlarınıdeğerlendirerek kamuoyuna çağrıda bulundu.

Nuri Gündüz vefat etti

Zincirlikuyu Mahallesi'nde oturan, Nuri Gündüz vefat etti.

Yaşar Topçu YBO’ya Duvar Resmi Yarşmasında İkincilik

Sinop Toki Şehit Fatih Erer Ortaokulu Müdürlüğü tarafından Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Bir Demokrasi Destanı” konulu duvar resmi yarışmasında Boyabat Yaşar Topçu YBO’dan Görsel Sanatlar öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencileri Esmanur Güler ve Kübra Dağdelen İkincilik Ödülü’nü kazandılar…

Referandum değerlendirmesi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili Anayasa Değişikliği halk oylaması 16 Nisan pazar günü ülke genelinde gerçekleşti. Huzur ve güven içerisinde, demokrasimize yaraşır başarılı bir şekilde sonuçlandı. Sandıktan milletin kararı net, oyu “evet” çıktı.

Türkiye OFF-ROAD Şampiyonası 1. Ayak Yarışı Boyabat’ta

Sinop Off- Road Kulübü’nün (SİNOFF) organizatörlüğünde, Türkiye OFF-ROAD Şampiyonası’nın 1. Ayak yarışı, 29-30 Nisan 2017 tarihinde Boyabat’ta yapılacak.

Arabanın Çarptığı Yaya Öldü

Ayancık’tan Sinop yönüne giden C.O.A yönetimindeki 57 AJ 996 plakalı Otomobil, Erfelek-Ayancık yol ayrımında yolun karşısına geçmeye çalışan Bekir Daş’a çaptı.

Referandumdan Önce Ne Demiştik?

Değerli dostlar, yazıma bir emekli öğretmen olan, Köy Eğitim enstitüleri kökenli Öğretmen Okulu mezunu bir öğretmen arkadaşımın bir anısı ile başlamak istiyorum.

Boyabat İl Birincisi Oldu

Sinop İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kursları arasında “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma” yarışması yapıldı.

Gökmen’den Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sinop Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Genç MÜSİAD Teşkilatlanma Çalışmalarına Hız Verdi

Genç MÜSİAD Türkiye Koordinatörü Halil İbrahim Boz, Genç MÜSİAD Sinop Şubesinin teşkilatlanma çalışmalarına ve faaliyetlerine hız vermek amacıyla Sinop’a geldi. MÜSİAD Sinop Gençlik Kurulu ile bir araya gelen Boz, Genç MÜSİAD’ın Türkiye geneli projeleri ile ilgili istişare yaptı.

Sinop Üniversitesi'nde “İletişimde Ustalık Semineri” Düzenlendi

Psikoloji alanında yaptığı hizmetler ile tanınan 'Dönüşüm Konağı'nın başlattığı ve Türkiye genelinde verilen “İletişimde Ustalık Seminerleri”, Üniversitemizde düzenlendi.

Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembol Olarak Seçti?

Cenabı Allah bütün varlıkları yaratırken farklı özeliklerle yaratmıştır.

Sinop 69. Sırada Yer Alıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü verilerine göre ilimiz Sinop Türkiye'de 81 il arasında en fazla bölünmüş yola sahip 69. il konumunda.

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


Kraliçe Duysa Ödül Verir


Sandıktan “Hayır” çıksaydı… Ey YSK 25 milyon boş oy nerede?


Referandum değerlendirmesi


Referandumdan Önce Ne Demiştik?


Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembol Olarak Seçti?


Atatürk Yine Yok


Sevr, Nur, Hira


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


1-7 Nisan Kanser Haftası


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Devlet Hastanesi, Nisan 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:775235
DtGaNi


* ANASAYFA *