Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

2015 - 1436 Ramazan İmsakiyesi

2016 - 1437 Ramazan Ayı İftar ve İmsak vakitleri ile oruçlu kalınan süre.

Yıl 2016 Boyabat'ın Kanalizasyonu Hala Açıkta

Bundan tam olarak 2 yıl 3 ay önce Boyabat halkına dağıtılan "40 Proje" kitapçığının 23. sırasında yer alan "Atık Su Arıtma Tesisi" açıklamasında "Projenin hat güzergahları belirlenmiş olup 9 dönümlük hazine alanı üzerinde Boyabat Kaymakamlığı Mal Müdürlüğünce tahsis çalışmalarına başlanmıştır. 2014 yılı İller Bankası yatırımına alınmıştır." yazıyor.

İddia asılsız mı çıktı?

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde bir vatandaşın iddiası üzerine Büyük Camii'nin batı tarafı ile İrbatilere ait evin arasındaki yolda define amaçlı kazı çalışması yapıldı.

Boyabat’ta Kedi ile Çıkarsız Dostluk

Haberdeki videoyu izleyin, kedi ile çıkarsız dostluk, kedi deyip geçmeyelim.

Fatih Terim'i kızdıran profesör programa çıkarılmadı mı?

Fatih Terim'in İspanya yenilgisi sonrasında eleştirdiği Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in TRT yönetimi tarafından programa çıkartılmadığı iddia edildi...

Koyun Yünleri Cazibesini Kaybetti

Geçtiğimiz yıllarda insanların yatak, yorgan, yastık yapmak için kullandıkları koyun yünleri artık eskisi gibi ilgi görmüyor.

2016 Yılı Haziran Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Haziran Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

İkinci Kez İntihar'a Kalkıştı

Sinop’ta 27 Mayıs 2016 tarihinde iskele meydanında 73 yaşındaki Nuriye Demircan isimli yaşlı kadın denize atlayarak intihar etmek istemişti.

Gülüm Züccaciyeden Değişim Kampanyası

Ramazan ayı boyunca eski tencere, çaydanlık, düdüklü tencere yada tavanızı Gülüm Züccaciye'ye götürdüğünüzde yeni alacağınız ürüne indirimli fiyatlarla sahip oluyorsunuz.

Crystal Bistro Hayırlı Ramazanlar

Crystal Bistro Hayırlı Ramazanlar dileyerek, Ramazan Ayı'na özel 19,90 TL.'lik değişik lezzetler içeren üç ayrı menü fırsatını sizlere sunar.

CHP'liler Ayancık'ta İftarda Buluştu

CHP’liler ve Ayancıklılar, CHP Ayancık İlçe Başkanlığı ile CHP Ayancık Kadın Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği iftarda buluştu.

Gerze'de Bir Saat Arayla İki Kaza

24 Haziran 2016 Cuma günü Gerze 19 Mayıs Mahallesi, Üçgen Ev mevkiinde bir saat arayla iki kaza meydana geldi.

Devlet Hastanesi, Haziran 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde, mesai dışı çalışan doktorların, Haziran 2016 ayı çalışma günlerini ve çalışma saatlerini sizinle paylaşıyoruz.

Satu Bilgiç hanımefendi vefat etti

Fakılı Köyü'nden, Haşim Bilgiç'in kızı, Veysel Bilgiç'in hanımı, Satu Bilgiç hanımefendi vefat etti.

Kurt Uyumamalı

Boyabat Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Talat Coşkun folklor çalışmalarına çok önem veriyordu. Her yıl olduğu gibi 1998-1999 Eğitim-Öğretim Yılı’nda da yoğun bir şekilde halk oyunu çalışmalarına başlamak için kolları sıvadı.

Hüseyin Cömert, Kaymakamlıktan Yer Talep Etti

Gazetemiz yazarı Hüseyin Cömert, Kaymakamlığa yazdığı dilekçede Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Evi'ni emsal göstererek, Hükümet Konağı bahçesinden işyeri açmak için yer talep etti. Hüseyin Cömert talep dilekçesini bugün (24 Haziran 2016 Cuma) Kaymakamlığa verdi.

Ölüyü, diriyi sevdiniz sıra cinlere mi geldi?

Kız, erkek çocuğu, hayvan demeden sapıkça ölüyü, diriyi sevdiniz şimdi sıra cinlere mi geldi? Hadi kuldan utanmıyorsunuz Allah-ü Teala'dan damı korkmuyorsunuz? Bu ne sapıklıktır ne ahlaksızlıktır? Ey sapık insanlar, sizler belden aşağı bir şey düşünemezmisiniz?

11 Katlılardaki İşyerleri Nedeniyle Belediye Yetkilileri Ceza Aldı

11 Katlılardaki işyerlerine, yasaya aykırı işyeri açılış ruhsatı düzenledikleri için Belediye yetkilileri Boyabat Asliye Ceza Mehkemesi'nde görülen davanın 14 Haziran 2016 günü yapılan son duruşmasında ceza aldı.

Şehit ve Gazi Yakınları İftarda Buluştu

23 Haziran 2016 Perşembe akşamı Boyabat'taki Şehit ve Gazi yakınlarına Boyabat Kaymakamlığı tarafından iftar yemeği verildi.

Halk ve Aydınlar

Propaganda ve dezenformasyonla insanlar aldatılıyor, kandırılıyor ve yönlendiriliyorlar.
Tarih boyunca her toplumda bir avuç seçkin; halk yığınlarının emeği üzerinde saraylarda köşklerde yaşam sürmüşlerdir.

Şans Topu Ayancık Bayisine Çıktı

22 Haziran 2016 Şans Topu çekiliş sonuçları belli oldu. Büyük ikramiye Ayancık ilçesine çıktı.

Bakan Eroğlu Sinop'ta toplu açılış törenine katıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu , "Sinop'a 13 yılda 7 Milyar TL'lik yatırım yaptık. 99 Milyon maliyetinde  10 tesisin temelini atıyoruz. 2 tesisin açılışını yapıyoruz. 2016 yılını Sinop'ta hamle yılı olarak belirledik" dedi" dedi.

BAKAP Eylem Planı Taslağı Tamamlandı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından bir süredir çalışmaları yürütülen Batı Karadeniz Kalkınma Projesi (BAKAP) Eylem Planı hazırlık çalışmaları taslak şeklini aldı.

Ayancık'a Müjde !!!

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Samsun Alt Yapı Yatırımları Bölge Müdürü Mustafa Seçkin Buz ve Teknik Personel Mustafa Yılmaz'ı makamlarında ziyaret ederek, Çamurca ve Gelincik plajına yapılan ve yeni yapılacak olan mahmuzlar konusunda görüşmelerde bulundu.

Emine Yaman hanımefendi vefat etti

Erkeç Köyü'nden İsmail Yaman'ın hanımı, Emine Yaman hanımefendi vefat etti.

Hacıçayı Köyü, Karatepe'den Görüntüler

19 Haziran 2016 Pazar günü Hacıçayı Köyü, Karatepe'den çekilen orman ve Boyabat Barajı görüntülerini sizinle paylaşıyor, bu görüntüleri fotoğraflayarak bize ulaştıran Süleyman Demir'e çok teşekkür ediyoruz.

Bayrak Direğini Nereye Koydunuz?

Geçtiğimiz günlerde bazı duyarlı vatandaşlar Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nin önünde yer alan Mevlana Parkı'nda, bir önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Ermiş tarafından dikilen ve muhteşem bir Türk Bayrağı'nın dalgalandığı bayrak direğinin kaldırıldığını söylediler.

Stadyum Caddesi'ndeki Dubalar Kalktı

16 Aralık 2015 günü Stadyum Caddesi, dubalar çakılarak ikiye bölünmüştü. Stadyum Caddesi esnafının karşı olduğu ve tepki gösterdiği dubalar 22 Haziran 2016 günü sessiz sedasız kaldırıldı. Çakılı dubalar sadece Beytarla Sokak'a dönüş yapılan yerde ve Stadyum Caddesi'nden, Çorak Sokak ve Hüsamettin Dayıbaş Caddesi dönüşü kısmında bırakıldı.

Tüylü Kızın Keyfi

İşyerimizdeki kedi maması kabına gizli gizli gelip karnını doyuran, ön sağ bacağı kırık adına "Tüylü Kız" dediğimiz kedicik, komşumuzun arabasının kapısını açık bulunca, güzel bir uyku keyfi yaptı. Bir müddet yumuşak koltuğun keyfini çıkaran kedicik daha sonra uyanarak uzaklaştı.

Boyabat Kalesinden

Çok kıymetli dostumuz Sabri Apaydın, Bayrak şiirinin şairi, Arif Nihat Asya'nın, "Boyabat Kalesinden" isimli şiirini facebook hesabında paylaşmış. Bizde çoğumuzca bilinmeyen bu şiiri bizimle paylaştığı için çok kıymetli dostumuz Sabri Apaydın'a teşekkür ediyor, "Boyabat Kalesinden" isimli şiiri yayımlıyoruz..

Sinop Üniversitesi 2015–2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı


Mutlu Şehir Mutluluk Festivaline Hazırlanıyor

Türkiye’nin mutlu şehri Sinop, mutluluk festivaline hazırlanıyor. Sinop’ta gerçekleştirilecek olan 1’inci Uluslararası Mutluluk Festivali “Türkiye’nin En Mutlu Kenti, Dünya’nın En Mutlu Festivali” sloganıyla 1 Eylül Dünya Barış Gününde başlayacak 4 Eylül’de sona erecek.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına hazırlanıyor


Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Sinop'tan Manzara Fotoğrafları

Yaz geldi..... Denizi özleyenler için Sinop sahillerinden çok taze birkaç manzara resmi çektim... İyi seyirler...Yunus Emre Karslıoğlu Silzer İle Geziyorum'da

Prof. Şimşirgil'den Fatih Terim'e cevap

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında tarih profesörü Ahmet Şimşirgil’i sert sözlerle eleştirmiş ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti.

CHP’li Karadeniz: Haydi Sayın Bakan Müjdeyi Ver!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinopluların Orman ve Suişleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Sinop ziyaretinden müjdeli haber beklediğini söyledi.

Muhteşem Kur’an-ı Kerim Ziyafeti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen “Ramazanı Şerif Ayında Kur’an-ı Kerim Ziyafeti” programı kapsamında Sinop’a gelen 3 ünlü hafız Kuran-ı Kerim ziyafeti verdi…

Binlerce Arı Sinop Kent Merkezine İndi

Sinop'ta kovanlarını terk ederek kente inen ve bir motosikletin kaskında kümelenen binlerce arıya, bomba imha işlemini aratmayacak şekilde itinayla müdahale edildi.

Ramazan Davulcuları Sokaklarda

Boyabat’ta Ramazan davulcuları, bahşişlerini sadece Ramazan ayının 15. ve 16. günü ile arefe günü topluyor. Yıllardır Ramazan aylarında davul çalarak gece vatandaşları sahura kaldıran davulcular, gece yarılarında vatandaşları ibadetlerini yerine getirmeleri için özveri ile hizmet ediyorlar.

Belediye Yol Betonlama Çalışmalarına Hız Verdi

Boyabat Zincirlikuyu Mahallesi'nde yol betonlama çalışmaları son hızıyla sürüyor. Alt yapı çalışmalarının sona geldiği sokakların kısa sürede biteceği bildirildi.

Trafik levhasına çarparak durabildi

Dalgın sürücü trafik levhalarına çarparak durabildi

Satu Öztürk hanımefendi vefat etti

Sinop eski milletvekili Mustafa Öztürk ve Hasan Öztürk'ün annesi, Satu Öztürk hanımefendi vefat etti.

Belediye'nin Direkler arası Eğlencesi ve Ramazan'ın Manevi İklimi

Belediyenin direkler arası eğlence merkezi ve ramazanın manevi iklimi,
Boş camiler,
Özel bir derginin direkler arasında tebliğ mücadelesinin caizliği.

Kuzey Yarımkürede Müslümanlar, 33 Yılın En Uzun Orucunu Tutacak

Kuzey yarım küredeki Müslümanlar, 33 yılın en uzun orucunu bugün tutuyor.

Aşkın Ayrancıoğlu Ödülünü Törenle Aldı

Amasya Belediyesi tarafından 7.si düzenlenen uluslararası karikatür yarışmasında “Mansiyon Ödülü”nün sahibi olan Boyabatlı ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu Amasya’da düzenlenen törenle ödülünü aldı.

Sinop Üniversitesi URAP Sıralamasında İlk 10’a Yükseldi

(URAP) Araştırma Laboratuvarı, Türkiye’deki Üniversitelerin 2016-2017 sıralama sonuçlarını açıkladı. Buna göre aralarında Sinop Üniversitesi'nin de bulunduğu “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler (62 Üniversite) Genel Sıralaması’nda Sinop Üniversitesi, 2015 yılında URAP sıralamasından  üç basamak yükselerek 10. Sıraya yerleşti.
Eski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Gülüm Züccaciyeden Değişim Kampanyası


Kurt Uyumamalı


Ölüyü, diriyi sevdiniz sıra cinlere mi geldi?


Halk ve Aydınlar


Boyabat Kalesinden


Belediye'nin Direkler arası Eğlencesi ve Ramazan'ın Manevi İklimi


Myra Antik Kenti Fotoğrafları


Açık Mektup


Müslüman vefat edince "Toprağı bol olsun" denmez!


Asrın liderimiz Muhammed Ali’nin cenaze töreninde…


Seyit Onbaşı


Mayıs 2016 Raporu


Biz Bir Aileyiz, Çok İyi Bir Ekibiz...


Ayşe Şahin Teşekkür Mesajı


3-7 Mayıs Dünya Astım Günü


Hayatın süreçleri


Boyabat Çiğdem Fotoğrafları


Anlayamadıklarım


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Seçmen ve siyasi partiler


Sallım Çorba


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:853419 DtGaNi