Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

MHP Ayancık İlçe Teşkilatı Toplu İstifa Etti

MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat, 4 Mayıs 2016 saat 20:00'de MHP İlçe Başkanlığı binasında yaptığı basın açıklamasıyla MHP Ayancık İlçe Yönetim Kurulu olarak, topluca istifa ettiklerini açıkladı.

Haydi Bahar Yürüyüşüne .... (Geçen Seneden Fotoğraflar)

Bu yıl 7. si düzenlenecek olan Tarihten Doğaya Bahar Yürürüyüşün geçen seneki fotoğraflarından derlediğim görüntüleri sizler ile paylaşıyorum. 8 Mayıs Pazar günü düzenlenecek yürüyüşe sizlerde katılıp doğa ile başbaşa muhteşem manzalar eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Makina Mühendisleri Odası, Samsun Şube Başkanlığı'ndan Duyuru

Boyabat İlçesi'nde, 9 Mayıs 2016 Pazartesi gününden itibaren, her pazartesi günü saat 10:00'dan, saat 14:00'e kadar Gaz Sızdırmazlık Raporu ve Motor-Şasi Tesbiti yapılacaktır.

Çanakkale Gezici Müzesi Ayancık'ta

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale Savaşları anlatan "Çanakkale Gezici Müzesi" Ayancık'ta. 

Küçükler (Kız / Erkek) Kulüpler Hentbol İl Birinciliği

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Hentbol İl Temsilciliğinin 2015 – 2016 yılı faaliyet programında yer alan Küçükler (Kız / Erkek) Kulüpler Hentbol İl Birinciliği Ödül Töreni Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi.

2016 Yılı Mayıs Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Mayıs Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Nisan ayında 1.253.119 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Nisan ayında (1 Nisan - 30 Nisan) 1.253.119 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 41.770 ziyaret sayısına denk geliyor.

Yaylaya Yıldırım Düştü: 1 Yaralı

Edinilen bilgiye göre bugün, 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü, saat 16:00 sıralarında Boyabat Darıözü Köyü, Kara Yaprak Yaylası'na yıldırım düştü. Yaylada koyunlarını otlatmakta olan S.Ö. isimli vatandaş yıldırım düşmesi sonucu yaralandı.

Sinop-Boyabat Yolu'nda Otomobil ile Tır Çarpıştı

Sinop-Boyabat Yolu 3. km'de trafik kazası meydana geldi.

Sinop Valisi Çetinkaya'dan taziye ziyareti

Sinop Valisi Yasemin Çetinkaya, Durağan ilçesindeki traktör kazasında yaşamını yitiren Tülay Maraz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Servis yolunda kamyonet kazası

Türkeli - Güzelkent karayolunun Yusuflu köyünden geçen servis yolunda bir kamyonet kaza geçirdi.

Gerze MHP'de Topyekün İstifa

MHP Genel Merkezinin antidemokratik uygulamalarına tepki olarak Gerze İlçe yönetimi asıl ve yedekler görevinden istifa etti.

Fevzi Kahraman vefat etti

Alibeyli Köyü'nden Mahir Kahraman'ın ağabeyi, Murat Kahraman'ın babası, Fevzi Kahraman vefat etti.

9 Mayıs Dünya Çölyak Günü

Çölyak hastalığı (ya da Gluten Enteropatisi), bağırsaklardaki sindirimi sağlayan villus [tüysü oluşumlar]  denilen yapıların bozulmasına sebep olan ve dolayısıyla da yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bağırsakta hasarlar oluşturan bir alerjik sindirim sistemi hastalığıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sinop’a ve Üniversiteye Selam

Türkiye ve 19 Arap ülkesinden 190 yükseköğretim kurumunu bir araya getirenTACHE 2016 Kongresi’nin kapanış yemeğine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongreye görevli olarak katılan Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri Şeyma Turan ve Merve Altıntaş ile uzun süre sohbet etti.

Sinop İl Müftülüğünde Mayıs Ayı Nakil Sınavı Gerçekleştirildi

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğine göreMayıs Ayı nakil sınavı 03.05.2016 Salı günü İl Müftülüğünde yapıldı.

Devlet Hastanesi, Mayıs 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde, mesai dışı çalışan doktorların, Mayıs 2016 ayı çalışma günlerini ve çalışma saatlerini sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Safinaz Tepeli hanımefendi vefat etti

Belediye eski personellerinden, Merhum Mustafa Tepeli'nin hanımı, Merhum Şoför Adnan Tepeli'nin annesi, Final Dershanesi öğretmeni Mustafa Tepeli'nin babaannesi, Safinaz Tepeli hanımefendi vefat etti.

Görevden alınan Merkez İlçe Başkanından ilk açıklama

Demokratik yollarla seçilip anti demokrattık olarak görevden alındım.

‘Benim için Sinop’a gelmek Mükafat’

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Fevzioğlu ‘Benim için Sinop’a gelmek Mükafaat’ dedi.

Rektör Dalgın'dan Karadeniz'e Ziyaret

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ı TBMM’deki makamında ağırladı.

Beşiktaş Tırı Ayancık'ta

Türk spor tarihinin en eski takımı olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK), futbol takımı tırı ilk kez Ayancık'a geldi.

MHP Sinop İl ve Merkez İlçe Başkanlığı'nda Görev Değişikliği

MHP Genel Başkanlığı MYK Kararı gereği Sinop İl Başkanlığı ve Merkez ilçe Başkanlığı görev değişikliği oldu. 2 Mayıs 2016 tarihi itibariyle MHP Sinop İl Başkanlığı'na Ali Çakır, Merkez İlçe Başkanlığına Hasan Demir atandı.

Boyabat Ülkü Ocakları Miraç Kandil'i Mesajı

Miraç, Peygamber Efendimizin idrakin üstünde bir sûrette, Mekke'den Kudüs'e getirilip oradan da Cenab-ı Allah'ın katına yükseltildiği ve nice hikmetlere, ihsanlara mazhar olduğu büyük bir mucizeyi ifade eder.Aynı zamanda ahir zaman ümmetine de pek çok ihsan, armağan ve müjdelerin bahşedildiği kutlu bir gecedir Miraç.

Bu Hafta Şemsiyelerinizi Yanınızdan Ayırmayın

Yağmura hazırlıklı olalım, yağmurlu bir döneme giriyoruz.

Gerçek Kabadayı

1981-1982 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Gaziantep-İslahiye-Hasanlök Köyü İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak çalışan Mustafa Ahlı’yı mayıs ayının ilk haftasında; okulların yaz tatiline girmesine az bir süre kala güzel bir sürpriz bekliyordu.

Şenyurt Uzun vefat etti

Şekerbank'tan emekli Mehmet Ali Uzun'un kardeşi, Şenyurt Uzun vefat etti.

Y. Topçu YBO’lu mirzali Karikatürde Türkiye Birincisi

Hürriyet Gazetesi'nin çocuklar için her yıl çıkardığı geleneksel "23 Nisan Hürriyeti"nde Karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun YBO’daki öğrencisi Mirzali Namazovi Türkiye Birinciliği'ni kazandı.

Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan’ın Miraç Kandili Mesajı

3 Mayıs 2016 Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gece Miraç Kandilidir.

Başkan Ergün'den Miraç Kandil Mesajı

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, ‘’Miraç Kandili’’ münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak Sinoplu hemşerilerinin ve İslam âleminin kandilini kutladı.

AK Parti İl Başkanı'ndan Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Allah Resulü, Sevgili Peygamberimiz bu gecede izzet, ihsan ve ikram dolumucizevi bir yolculuk gerçekleştirmiş ve Feyyaz-ı Mutlak olan Cenabı Hakk’la buluşmuştur.

Şenel Koyun İçin Tören Düzenlendi

Dün geçirmiş olduğu elim bir kaza neticesinde hayatını kaybeden Şenel Koyun için Boyabat Belediyesi'nin önünde tören düzenlendi. Düzenlenen törenden sonra Şenel Koyun'un cenazesi Kemaldede Cami musallasına getirildi.

Şenel Koyun vefat etti

Tırnalı Köyü'nden merhum Bilal Koyun'un oğlu, Tırnalı Köyü eski muhtarı Mustafa Koyun ve Ünal Koyun'un kardeşi, Boyabat Belediyesi İtfaiye Eri, Şenel Koyun vefat etti.

Kazım Can Soyüren vefat etti

Boyabat Eşrafı'ndan, Merhum Hayrettin Soyüren'in oğlu, Mehmet Hayrettin Soyüren'in babası, Uğur Bekir İnebeyli'nin kayınpederi, Kazım Can Soyüren vefat etti.

CHP’li Karadeniz, Emeklinin Kuyruk Çilesini Başbakan'a Sordu

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Durağanlı emeklilerin kuyruk çilesini Meclis’e taşıdı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na emeklilere verilen sözleri hatırlatan Karadeniz, “Durağan’da emeklilerimiz neden kuyruklarda eziyet çekerek maaşlarını almaktadır” diye sordu.

Kaymakamlık Kupası Serbest Güreş Müsabakaları

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Güreş İl Temsilciliğinin 2015 – 2016Yılı Faaliyet Programında yer alan Kaymakamlık Kupası 12 – 15 Yaş Erkekler Serbest Güreş Müsabakaları 01 Mayıs 2016 tarihinde Ayancık ilçesinde gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları, 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

Türk Milliyetçiliği tarihinde önemli bir yere sahip olan 3 Mayıs’ın 72. yıl dönümünü kutlamaktayız.

Dağdelen köyünde akıl almaz kaza: 2 kişi öldü

Bugün (2 Mayıs 2016 Pazartesi) Dağdelen Köyü'nde devrilen traktörün altında kalan kadın yaşamını yitirdi. Kadının cesedini traktör altından kurtarmak isteyen Boyabat Belediyesi itfaiye eri de kepçenin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı'nda Kaza

Bugün saat 14:30'da Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı'nda maddi hasarlı kaza meydana geldi. Kaza, tuğla yüklü kamyonun Küçük Sanayi Sitesi'ne dönmek isterken, otomobile çarpması sonucu meydana geldi.

Nazım Maviş, Esnaf ve Kermes Ziyaretinde Bulundu

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti teşkilat mensuplarıyla beraber Boyabatlılar ile bir araya geldi. Esnafları ve Kuran Kursları yararına düzenlenen kermesi ziyaret etti.

4 Sene Önceki Bahar Yürüyüşünün Renkli Görüntüleri

Hiç katılmayanlar merak ediyor... Katılanlar tekrardan izlemek istiyor..Yaşlısı genci ünlüsü ünsüzü toplumdan her kesimin zevkle katıldığı "Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşü"nün geçen senelerdeki izlenme rekorları kıran eğlenceli görüntülerinin  bir kısmını sizler ile paylaşıyorum...

Murat Uyanık 8-11 Yaş kategorisinde Türkiye 3.sü oldu

Özel Sporcular Spor Federasyonunun(TÖSSFED) 28-30 Mayıs tarihleri arasında Antalya/Manavgat'da düzenlediği Türkiye Masa Tenisi Şampiyonasında Özel Sporcular Spor Kulübü Sporcularından olan Murat Uyanık 8-11 Yaş kategorisinde Türkiye 3.sü oldu.

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Sinop KYK’lı gençlerle buluştu

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sinop İl Müdürlüğü yurtlarında barınan gençler,tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu ile bir araya geldi.

Makbule Gül hanımefendi vefat etti

Gökdere Mahallesi'nde oturan, Merhum Şekerin Hasan Gül'ün hanımı, Makbule Gül hanımefendi vefat etti.
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Bahar Yürüyüşünün Geçen Seneki Resimleri..


Nisan 2016 Raporu


9 Mayıs Dünya Çölyak Günü


Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi, Mayıs 2016 Mesai Dışı


Gerçek Kabadayı


Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri


Yeni Anayasa’da, AKP yolsuzluk yapanların kollarının kesilmesini…


Unutturulan Tarihimiz, Kut'ül Amare Zafer Bayramı 100. Yılı


Anayasa, Hukuk Devleti, Yargı ve Demokrasi


Ergenekon ödülleri


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa


Hayatın süreçleri


Kutlu doğum haftası kutlamak Bid'attır


Boyabat Fotoğrafları


Horoz ve Tilki Hikayesi


Boyabat Çiğdem Fotoğrafları


Anlayamadıklarım


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Sinop'tan Kar Manzaraları


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Seçmen ve siyasi partiler


Sallım Çorba


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:193844 DtGaNi