Yüzyılın Siyaseti

Geçenlerde bir arkadaşımdan telefonuma YÜZYILIN İTİRAFLARI başlıklı bir yazı geldi. Bu yazı “Mustafa Kemal, bizim temsil ettiğimiz dünyanın en büyük düşmanıdır” Rothschild diye başlıyor ve devam ediyor.

Tam da bu konu ile ilgili düşüncelerimi ve bu yazıda ki bazı bölümleri siz okuyucularım ile paylaşmaya hazırlanıyordum ki generallerin bana göre basın açıklaması bir yazı ortalığı karıştırmış. Generallerin ne dediğini ne yazdığını okumadığım için bilmediğim o anda bazı arkadaşların sosyal medyada yazdıklarını okudum.

“Tutan mı var sizi. Hele bir inin sokaklara… Biz zaten sokaklardayız. #HodriMeydan” diye yazmış bir arkadaş.

İkinci arkadaş, “Birileri gece yarısı bildir yayınlayan, parmak sallayan fosillere vatan sevdası nasıl olur anlatsın. #HodriMeydan #HattiniziBilin

Üçüncü arkadaş da “Emekli 103 generalden 15 Temmuz #darbe yıl dönümüne 103 gün kala millet iradesini hiçe sayan bir bildiri. Millet iradesine ayar vermeye kalkışanlara bu millet öyle bir ayar verir ki, kaçacak delik ararsınız onu da bulamazsınız. #hattiniziBilin”

Diplomasızların, diplomalılar hakkındaki bu yorumları okudum ve konuma geri döndüm. Bildiri mi, darbe girişimi mi, yasal mı, değil mi bu konular yalnız benim işim değil. Bu ülkede yaşayan herkesin sorunu. Herkes şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım.

Başta da belirttiğim gibi Atatürk’e yapılan saldırıları, hakaret edenleri kınayacaktım ama bunu yapan diplomasızlar kınamak ne demek ondan da anlamazlar. Onun için bana gelen o yazıdan önemli bulduğum bölümleri sizlerle paylaşmaya devan edeceğim.

Sizlere kısa bölümlerini aktarmaya çalışacağım bu makale, Azebaycan’da yayınlanan KREDO gazetesinde 17. Mayıs. 2014 tarihinde Gazanfer Kazımov’un yazdığı “Rockefeller’in İtirafları ve Dünya Medeniyetinin Kurucusu Türk’ün Bedbahtlığı” isimli makaleden yararlanılarak yazılmıştır.

Bu uzunca makalede bir kitaptan bahsediliyor. Yüzyılın itirafları adını taşıyan bu kitap 1914 yılında yayınlanmış ve kısa sürede piyasadan çekilmiş.

Bu kitapta yüz yıl içerisinde, bazı devletler ve ülkeler içinde ve dışında, o ülkeleri kendi şemsiyeleri altına alabilmek için çevirdikleri dolaplar, entrikalar, soygunlar, sömürgeleştirme itiraf ediliyormuş.

Yirminci yüz yılda ABD ve batı ülkeleri tarafından kim başına ne geleceği anlatı, ya da ne gelmesi gerekir o anlatılıyor. Ben öyle anladım.

“Türkiye, coğrafi ve stratejik bakımından çok önemli bir ülkedir. Bu yüzden üzerinde daha fazla durmak istiyorum. Bu ülke bizim için çok önemlidir ve Türklere bırakılacak kadar önemsiz değildir…."

Hemen devamında, “İslâmiyet’i yıkmak istiyorsak işe Türkiye’den başlamak gerekir. Bu Türkler aslında birleşip bir araya gelseler, karşılarında hiç kimse duramaz.”

Aklıma şu soru geliyor. Bir kitap, dört mezhepten oluşan İslamiyet de bu kadar çok tarikat niye var? Bizim bir araya gelmemizi engel için mi?

Bu yazıdan başka bir başlık. Türkiye’de bizim çalışmalarımız sonucunda medeni vasıflar, ahlak, terbiye, saygı, sanat, edebiyat, tarih yok olurken; fahişelik, rüşvet, hırsızlık, haksız kazanç ve soygun hüküm sürmektedir. Dünya çapında Türkiye’de yetişmiş, bir tane bilim adamları, sanat adamları, edebiyat adamları ve siyaset adamları yoktur!

Nobel ödüllü Sancar. Aşıyı bulan Türk ama yurt dışında yetişmişler. Niye Türkiye de yetişmiş bir bilim insanımız yok? O yazıda niye dünyaca tanınmış bir bilim, ilim, siyaset adamımızın olmadığın da şöyle anlatıyorlar.

“Aslında Türkler, tarih kitaplarını açıp okusalar, bütün gerçeği görecekler. Ama Türkler için duyduğuna inanmak yeterlidir; okumak onlara çok zor gelmektedir.”

Bu yazı da 1970 li yıllardan sonra Türkiye de yaşanan sağ sol çatışmalarını nasıl meydana geldiğini ve oynadıkları oyunlar ile ABD ve Avrupa mallarının nasıl Türkiye ye girdiği anlatılıyor. Devamında şöyle yazıyor.

“Bizim büyük şirketlerimiz bu büyük pazara aç kurtlar gibi girdiler. Ülke ABD ve Avrupa malları ile doldu. Bu durumdan hem bizim şirketlerimiz faydalandı hem de ülke boğazına kadar borç batağına girdi. Türkiye, kapitalizmi o kadar güzel uyguladı ki, yeni birçok vurgun ve soygun metotları bulundu.”

Kimlere verdiklerini tek tek yazarak, … milyarlarca dolar rüşvet dağıttık. Diye yazıyor. Türkiye’nin yaşadığı terör olayları anlatılıyor. Anadolu topraklarının kimin olması gerektiği yazıyor. Atatürk ile ilgili şöyle yazıyor.

“Anadolu’nun bazı bölümlerini işgal ettik. Planlarımızı tam sonlandıracağımız zaman Mustafa Kemal adında, padişahı ve şeyhülislam’ı dinlemeyen asi bir general ortaya çıktı. Bütün planlarımız alt üst oldu. Hepsi geriye kaldı”.

Yazının başında da belirttiğim gibi, “Mustafa Kemal, bizim temsil ettiğimiz dünyanın en büyük düşmanıdır” diye yazıyor.

Biz de düşmanlarımızdan korunabilmek için yüz yıllık tarihimizi ve yapılan siyasetleri iyi bilmeliyiz. Bilmek için okumalıyız.

Geçenlerde Atatürk ile ilgili bir şeyler yazdım. Siyaset yapma dediler. Atatürk’ü ve çizdiği yolu anlatmak siyaset yapmak ise ben siyaset yapmaya devam edeceğim. Yüzyılın Siyaseti Olsun.

Mustafa Gürleyen (10.04.2021)

Tarih:12 04 2021 21:41(1783)
3. Yorum: gökbörü 13 04 2021 21:48
bakın bu düzenın ritullerıne bır örnek virüs bıle 2.rıtuelde ıngılız varyantı olarak dağıldı -dağıtıldı güney afrıkada üretıldı verıldı -herşey planlı hıçbir şey tesaduf değil çok derın syg. tüm müslüman alemının ramazanı mubarek olsun -bu şeytanlara karşı tüm insanlığı korusun ve türkü yuceltsın !

2. Yorum: gökbörü 13 04 2021 19:30
yanı roschfıeldler en üsttedır. sonra diğer 12 aıle gelır rocfeller medıcı vs. duzen 1300 lerde tapınak şovalyelerıne kadar gider yanı senetle tıcaretın başlamasına dek !bugunlere dek gelınır kralıyet aılesı yıne en ust makamdadaır yanı kralıçe !bu duzen kurulmuş ve tum dunya sömürülmektedır.anlatılan
tum tarıh yalan dolandır.sadece onların ıstedığı şekılde ayarlanır herşey !amaç :mehdı mesıh gelmesı kutsal kasenın bulunması ve süleyman tapınağının yenıden inşa edılmesıdır.13 ler meclısı:12 si 12 yahudı aıle diğerı kayıp olan aile olmak ücre şeytanın rakamı 13 e atıfta bulunmaktır.syg

1. Yorum: gökbörü 13 04 2021 19:22
yüzyıl az kalır -500 yıldır bu rochfıeld aılesı ta bunların en büyük dedeleri baron roschfıld ingiltere kralının yanında yaver ıken sarayın altınlarını hiç edıp tüm avrupaya tefecılık yapmasıyla başlar bunların hıkayesı -tüm avrupa savaşları-1.2 dunya savaşları -suıkastler osmanlının yıkılışı ısraılın kuruluşu vs. hepsı bu aılenın urunudur.13 ler konseyının başı -33 ler -300 ler dıye devaöm eden lucıfere şeytana tapan sıyonısmın ta kendısıdır.son vırus operasuonuda bunların eserıdır.efendıler ve köleler sistemı kurulana dek dunya nufusu 500. mılyona düşene dek bunların yedığı haltlar bıtmez durum kısaca budur .derın syg.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Papaz Eriği


Memleket İsterim


1 Mayıs İşçinin Emeğin Bayramı Kutlu Olsun


Davulcunun Kefen Parası


2022 - 1443 Ramazan İmsakiyesi


Sahibinden Satılık Ev ve Arsalar


Kıssadan Hisse


Boyabat'ın 2021 yılı nüfusu belli oldu


Boyabat’tan Kar Manzaraları-2 (23 Ocak 2022)


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 6. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Mutlu Eğitim


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:

256387


Tasarım:DtGaNi