Yayın Tarihi:19 09 2022 21:02(2219)

İlçe Olamayan Bir İlçe: Saraydüzü

Hanönü ve Saraydüzü ikiside aynı yılda ilçe yapıldı..Yıl 1990.. İkisinin de nüfusu aynı.. Aradan geçen 32 yıl sonra Kastamonu'ya bağlı Hanönü, köy görünümünden çıkıp şehirleşmede Saraydüzü'nden dört gömlek üstün hale gelmiş, gelişmiş ve ilçe görünümünü almış.. 32 yıllık ilçe tarihinde Hanönü dört belediye başkanı değiştirmiş..Her gelen birşeyler yapmış.. Saraydüzü ise iki başkan değjştirmiş.. Burada hizmet yapmak için dört ve beş belediye başkanının değjşmesine gerek yok.. Saraydüzü'nün 32 yılda iki başkanın değeşmesi çok çalışmasından değil.. İlk başkan rahmetli olunca şimdiki başkan koltuğa oturdu ve bu zamana kadar da oturmakta.. O koltuklarda oturmak için değil, halka hizmet içindir..Bak Reise ülkeyi 20 yılda nereden nereye getirdi.. Örnek alacağınız bir lider.. AK Parti'nin belediye başkanı olacaksınız ve Saraydüzü'nü hala köy görünümüden kurtaramayacaksınız.. Oturup düşünmeniz lazım.. Sayın başkana hiç çalışmadı demiyoruz fakat kaplumbağa misalide bir çalışma olmaz.. Saraydüzü'nü köy görünümünden kurtarmak için geceni gündüzüne katıp orasını modern bir şehir haline getirmen lazım... Bak Hanönü'ne sağlık merkezi olmuş hastane 24 saat ilçede vatandaşa hizmet veriyor.. Şehir planlaması düzgün.. Yapılaşması güzel.. Konaklamak için şu an orman işletmesinin misafir hanesi var.. Otel projesi hazır ihaleye çıkıyor.. Eksikleri yokmudur? Vardır tabiki.. Fakat en azından köy görünümünden çıkmış bir ilçe havası var.. Buranın gelişmesinin sebepleri de varmış! Mazeret hazır.. Neymiş efendim anayol üzerindeymişte, bütün otobüsler burada duruyormuş da, esnaftan alışveriş vapıyormuş ve ilçenin kalkınmasına katkı sağlıyormuş.. Demek ki yolcu otobüsleri sıraya girmiş Hanönü'nde alışveriş yapmak için.. Sizin mantığınızla düşünürsek azda olsa faydası olur belki.. Fakat ilçenin kalkınmasına o kadar fayda sağlamaz.. O zaman Saraydüzü'nü ilçe yapmasaydık anayol üzerinde olmadığı için.. Şimdi mazeret üretme zamanı değil, çalışma zamanı.. Saraydüzü ilçesinde, saat 17.00'dan sonra sağlık hizmeti yok.. Şehirin ana caddesi olmadığı gibi ilçe merkezine giden yol hala açılamadı.. Neyi bekliyorsunuz?. Arazi sahibi ile mahkemelik olmuş olabilirsiniz.. Yaparsın bir viyadük olur biter.. İlçede Adliye yok.. Sanayii yok.. Otogar yok.. Konaklamak için otel veya misafirhane yok.. Akşam lokanta yok.. Memurlara ev yok.. Hepsi Boyabat'a gidiyor.. Pazar yeri yok.. Hani Saraydüzü Pazar Yeri projeniz vardı ne oldu? Yoksa yerine başka şeyler mi yapılıyor?

Şimdi TOKİ''nin yapacağı 150 konuta seviniyoruz.. Onu da Reis yapıyor zaten.. Sizin çalışmanız değil.. Adı ilçe olduğu için, Kaymakam, polis ve jandarma da mecburen durmak zorunda.. Eğer mecbur olmasalar inanın onlarda durmaz... Niçin dursun ki.! Onların ilçe diye durdukları yerde mesai bitiminde vakit geçirmek için ne bir yer var, ne de bir lokal var.. Biran önce bu Saraydüzü'nü ilçe haline getirmek lazım.. Sayın Vekil Nazım Maviş başta olmak üzere AK Partili il ve ilçe başkanlarına, encümene de görevler düşüyor.. Buranın şehir haline gelmesi için herkes elini taşın altına koymalı... Bir görev de Sarüydüzlü hemşehrilerime düşüyor.. Seçim zamanı gelince size en iyi hizmeti verecek olan kişileri seçin.. Saraydüzü merkezden ibaret değil. 31 tane köy ilçeye bağlı.. Bu köylerde doğup büyüyen, bilgisi, birikimi ve vizyon sahibi olan, birçok kişinin nüfus kağıdında Saraydüzü ilçesi yazıyor.. Bu kişilere Saraydüzlü değil, gözüyle de bakmayalım.. O köyler olmasa Saraydüzü ilçe olamazdı.. Yapılacak olan tek şey burasını hep birlikte bir şehir haline getirmek.. Yoksa köy görünümlü bir ilçe olmaya devam eder..

Facebook'ta Paylaş
3. Yorum: tamgaz 25 09 2022 21:53
para ile oyunu satanlar düşünsün iyi oluyor bizim millete sürünsün hastane lerde..

2. Yorum: yorumcu 20 09 2022 18:23
yazdığınız yazi için teşekkürler. dikkat ediyorum iki haftadır kosey yazarları sarayduzu için yazıyor hizmette hizmet diyor. bu sevindirici bir durum kendi şahsım adına sarayduzunde yaşamış birisi olarak dediğiniz hizmetin sarayduzune pek uğramaya niyeti yok. burda ki siyasiler hep kendi cepleri peşindeler. iki başkan seçilmiş bunca sene önceki başkana tek diyeceğim yok kendisini tanıma imkanım çok az oldu ama şimdi ki tamamen kendisi için çalışan,herkesin ona muhtaç olmasını isteyen bir insan ilçeye bireyler katmaya çalışmış olabilir bir kaç belediye sayesinde bir iki hizmet gelmiştir ama o kadar. şuan boyabata yapılmakta olan köpek maması fabrikası sarayduzu e yapılmak istendiğinde ne yapmış elini taşın altına sokmuş mu? sormak lazım. ayrıca sarayduzunde sarayduzu merkezde yasamiyorsa bizden değildir kavramı ve maalesef bu şekilde de hı birsey olmaz bu ilçe de gelişmez.

1. Yorum: sami 20 09 2022 04:21
boyabat akp teskilatı kesinlikle çalışmıyor. vatandaşlara hep zorluk çıkartılıyor. sadece oy zamanı gelip yüzsüzce oy istiyorlar. 2023 seçimlerinde bunlara sülalecek oy vermeyeceğiz. hep liyakatsiz insanlar makam mevki sahibi oluyor. sonra vatandaşa adaletten haktan hukuktan bahsedecek.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Dünya Engelliler Günü Mesajı


Hollanda yöntemi


Nereden Nereye…


Taşıma suyla değirmen dönmez


Devletin Aracını İstediğiniz Gibi Kullanamazsınız.!


Her İnsan Bir Engelli Adayıdır


Günel Halı Eleman Aranıyor


Yazmak zor!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Boyabat Gazetesi 17. Yaşında


Papaz Eriği


Memleket İsterim


Davulcunun Kefen Parası


Boyabat'ın 2021 yılı nüfusu belli oldu


Boyabat’tan Kar Manzaraları-2 (23 Ocak 2022)


Mutlu Eğitim


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Teşrik tekbiri başladı


Sallım Çorba


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Aralık ayı ziyaretci sayısı:

42021


Tasarım:DtGaNi