Yayın Tarihi:28 12 2022 12:54(747)

Her seçim döneminde, ninni seçmenim ninni, doğalgaz bulundu hayalleri ile uyutayım seni

İktidar medyasına göre, Türkiye’de doğalgaz bulunmuş olsaydı, doğalgazı ithal eden ülke değil, ihraç eden ülke olmaz mıydık?

2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013’te bulunan gazlar bir daha bulundu

İktidar medyası vatandaşı aldatmış olmuyor mu?

Ninni vatandaşım ninni, doğalgaz bulundu hayalleri ile uyutayım seni

En son, Akçakoca açıklarında bir trilyon dolarlık doğalgaz bulunmuş!

Keşke, bulunsa…

Ülkesini, milletini kayıtsız, şartsız, amasız, fakatsız seven kim istemez ki?

Yaz, yalanı seveyim inananı!

Siyaseten yalan söylemek, yazmak AKP iktidarına ve medyasına göre her halde mübah

Türkiye’de bu kadar doğalgaz rezervleri bulunuyorsa bu kadar zamlar niye?

Hadi diyelim ki, Akçakoca’da bulunun doğalgaz yeni, 3050 metreden çıkarmaya çalışılıyor.

2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013 yıllarında bulunan doğalgaza ne oldu?

Sorular, sorular…

…..

İnternet medyasında yayınlanan doğalgaz bulundu haberleri ise şöyle;

Seçim yaklaştıkça da ülkenin her yerinden petrol özellikle de gaz fışkırıyor. Yıllardır bulunan doğalgaz ve petrol yatakları tek, tek derlendi. Bakın sonuçları ne çıktı.

Türkiye’nin ihtiyacını yıllarca karşılayacak büyüklükte bir doğalgaz rezervi keşfedildiği iddiası bir kez daha gündemde.

Türkiye’de özellikle seçim dönemlerinde “doğalgaz-petrol bulundu” haberleri iktidar medyasının  manşetlerinden düşmüyor.

Sadece Akçakoca açıklarında doğalgaz bulunduğu iddiası bile birkaç yılda bir gündeme getiriliyor.

Bu haberlerden bazıları şöyle:

1. Hürriyet: Akçakoca’da doğalgaz bulundu (9 Eylül 2004)

Akçakoca açıklarında doğalgaz bulundu. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Osman Saim Dinç, Akçakoca açıklarında yapılan sondaj sonucu, Karadeniz’in ilk ekonomik ve ticari doğalgaz keşfini yaptıklarını açıkladı. Yıl sonuna kadar ciddi yatırımlar yapılarak, doğalgaz karaya çıkartılacak. (Kaynak)

2. DHA: Akçakoca’da doğalgazdan sonra petrol umudu (26 Kasım 2006)

TPAO Üretim Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Kul, Türkiye’nin Karadeniz’de bulunan ilk doğalgaz üretim tesisinde sona doğru gelindiğini, açıklarda ve daha derinlerde petrol bulacaklarından emin olduklarını söyledi. (Kaynak)

3. AA: Karadeniz doğal gazı devreye girdi (20 Mayıs 2007)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Akçakoca açıklarında çıkartılan doğalgazın Türkiye’de konutlarda tüketilen doğalgazın onda birini karşılayabildiğini söyledi. (Kaynak)

4. Sabah: Karadeniz’de petrol ağa takıldı (26 Ağustos 2007)

Müjdeli haber önceki gün Meclis’te Cumhurbaşkanlığı 2. tur oylaması yapılırken geldi. Muharrem Sarıkaya, Enerji Bakanı Hilmi Güler’in verdiği müjdeli haberi yazdı. (Kaynak)

5. Sabah: Sakarya’da doğalgaz bulundu (15 Mayıs 2009)

Kaynarca ilçesinde, TPO tarafından yapılan sismik araştırmalar sonrasında bölgede doğalgaza rastlanınca sondaj çalışması başlatıldı. TPAO bir süre önce Karadeniz Akçakoca açıklarında doğalgaz bulunması üzerine Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı aynı hat boyunda araştırma yaptı.

6. AA: Yeni doğalgaz rezervi bulundu (17 Haziran 2010)

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın Batı Karadeniz açıklarında sürdürdüğü doğalgaz arama çalışmaları sırasında 1.600 metre derinlikte yeni rezerv bulunduğu bildirildi. Akçakoca sahilinin yaklaşık 14 kilometre açığında, denizin 100 metre derinliğinde yeni bir kuyu açılarak sondaj çalışması başlatıldı. (Kaynak)

7. AA: TPAO’dan sevindiren Akçakoca açıklaması (29 Mart 2011)

TPAO’dan Akçakoca’daki üretim platformuyla ilgili güzel haber geldi. Üretim Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Kul, Düzce’nin Akçakoca İlçesi açıklarındaki 4’üncü doğalgaz üretim platformunun devreye girmesiyle günlük 250 bin metreküp olan doğalgaz üretimlerinin 600 bin metreküpe çıktığını söyledi. (Kaynak)

8. Bakan Yıldız: Petrol bulduk ama çıkaramıyoruz (25 Ağustos 2012)

Akçakoca açıklarındaki doğalgaz platformunda incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hakkâri civarlarında önemli miktarda petrol bulgusuna ulaştıklarını kaydetti. Yıldız, “Ancak hem özel sektör hem de TPAO petrolü terör nedeniyle aramaya başlayamadı” dedi. (Kaynak)

9. Milliyet: Karadeniz, petrol ve doğalgazda yeni merkez (10 Mart 2013)

Enerji savaşlarının yeni merkezi Karadeniz oluyor. Exxon-Mobil, Shell, Chevron, Total, OMV, Rosneft, Petrobras ve Repsol gibi küresel oyuncuların bölgeye akın etmesi “Karadeniz’de ciddi petrol ve doğalgaz rezervi” olduğuna dair tezleri güçlendiriyor. (Kaynak)

10. Bakan Dönmez: Akçakoca’da bir doğalgaz keşfi oldu (29 Haziran 2020)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Türkiye Petrolleri’nin kendi sondajıyla Akçakoca’da bir doğalgaz keşfi oldu. Rezerv yakaladılar. Üretim de yapılıyor. Batı Karadeniz tarafında böyle bir keşfimiz ve üretimimiz var. Karadeniz’den o açıdan biraz daha ümitliyiz” dedi. (Kaynak)

Yıllarara göre bulunan petrol ve doğalgaz rezervleri

Müjde haberlerinin köklü tarihi

Son yıllarda Akçakoca dışındaki birçok bölgede de büyük miktarda enerji rezervi keşfedildiğine yönelik haberlerin iktidar medyasında özellikle seçimlerden önce gündeme getirildiği vurgulanıyor.

Facebook'ta Paylaş
10. Yorum: mustafa kınay 02 01 2023 11:42
1980 yılı öncesınde yazılan petrol fırtınası isimli kitabı okuyanlar petrolün ne zaman nerelerde bulunduğu halde bulunan petrol rezervi yapılacak masrafı kaldıramaz tutanaklarını kimlerin imzaladığını daha iyi bilirler.ben 55-60 yıl önce boyabatın hangi köyü idi bilemiyecem.çocuktum ama bpyabattan merkezden kamyonlarla bir köye toplu halde petrol çıkarılmış diye sevinerek bayram yaparak gittik.petrolün borulardan nasıl fışkırdığını gözlerimizle gördük.zengin olacağız diye sevinerek döndük. ama bir kaç ay sonra aynı raporu duymuştuk.aynı köyde petrol rezervi bulundu denirse şaşmayalım.bu raporlar niçin tutuldu.bugün neden yeniden ortaya çıkıyor.allah bilir.inşallah yabancı şirketlere el altından verilmez.

9. Yorum: fahri yortanlı 30 12 2022 19:21
sayın yazar;
enerji ve tabi kaynaklar bakanı, meclis enerji komisyonu üyelerini doğalgaz sondaj sahasını yerinde incelemek üzere sondaj sahasına davet ediyor ancak komisyondaki muhalefet üyeleri gitmiyor. sizin gibi yapılanlara kör olduklarından sanırım. siz neye dayanarak gaz bulunmadığına böylesine inanıyosunuz açıklasanız da biz de bilsek.

8. Yorum: kazim 30 12 2022 00:27
adamlar calişiyor yapıyor türkiye cumhuriyeti kuruları 99 sene oldu sen bir chp lisin senin tuttuğun chp 31 sene hic koltuktan kalkmadan iktirdarlik yaptı ne yaptı hiçbirşey yapmadi kazım

7. Yorum: gokboru 29 12 2022 23:35
sudilerle anlaşma ok 3.3 trilyon dogalr gaz 1trilyon dolar rus lardan 200 milyar euro akacak rte başkan daha si yok hedef 2071 altılı masadan ancak altılı ganyan olur oda son ayakta yatar.

6. Yorum: okur 29 12 2022 11:54
iha yalandı siha yalandı marmaray su alıyordu yeni hava alanına rüzgardan uçaklar inemezdi uçak inmeyen yere sabiha gökçe havaalanı yapıldı yavuz selim köprüsü göçmen kuşların yolunu kesiyordu bayraktar kızıl elma profilden maket uçamazdı yerli araba yapılmadı karadenizde gaz yok o kadar mualif gazeteci var bu saydıklarımı yerinde görüntülesin yalansa ortaya çıkartsın yada baskıncı genel başkan buralara baskın yapsın kameralar eşliğinde

5. Yorum: sukru 28 12 2022 22:48
dogalgaz bulundu! petrol bulundu! bana ne yahu bunlardan? ülkemin her yanından su fıskırıyor; evimdeki muslugumdan akan suyu bana bedava mı veriyorlar?

4. Yorum: milat 28 12 2022 17:07
yazdığınız o tarihlerdeki haberler doğru fakat yaptığınız algı kandırmaca. şöyleki türkiye ilk etapta kendi sondaj,arama gemisi yok tu ve yabancı ülkelerin gemileri ile önce günlük 250 bin daha sonraki sondajlarda bu rakam artarak 600 bin metreküp seviyelerine ulaştı.önce barboros sonra oruç reis sismik gemisi ardından damat diye alay ettiğiniz berat albayrak enerji bakanı olunca fatih sondaj ardından yavuz sondaj gemileri daha sonrada kanuni ve abdülhamid sondaj gemileri alındı.dünyanın en büyük arama filsu kuruldu. yapılan sondajlar devam etti ve 710 milyar metreküp doğal gaza,günlükde 50 milyon metre küpe ulaşacak bir rezerv elde edildi. yani bu işler hemen olmuyor sayın yazar peyder pey yapılan çalışmalar sonucu gün geçtikce artan rezervler elde edildi bunlarda kamuoyu ile paylaşıldı.bu zaman diliminde açıklanan doğalgaz miktarlarını sanki hiç çıkarılmamış gibi algı yapmak bu millete söylnen en büyük yalan ve siz buna ortak oluyorsunuz

3. Yorum: angarali 28 12 2022 15:54
dakma duzelube cengiz kardas rte buldum diyorsa bulmuştur dakma duzelube

2. Yorum: okur 28 12 2022 14:53
ana mualefet lideri teknolojiyi kullanıp doğal gaz tesisine baskın yapıp canlı yayın yapsın yalanlarını ortaya çıkartsın. olmadı aselsana falan baskın yapıp yayınlasın hiç birşey üretilmediğini canlı yayında göstersin naden yapmıyor kurumlara baskın yapıyor aslında petrol bulundu denen yerlerede gitse

1. Yorum: boyvatli 28 12 2022 13:50
enerji bakanıyla görüştüm. söz verdi. çıkan dogalgazı sağlam bir boru ile direkt sizin eve bağlayacaklar.yoksa sizlerin inanması mümkün değil. gaz sahası sinop'a yakın gidin görün ondan sonra dalga geçin.milletin aklıyla dalga geçmeyin. görüşünüz ne olursa olsun adil olun.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rus Donanmasının Sinop Baskını


Minnet Duyuyoruz...


Nasıl bir belediye isteniyor?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Şafak Akça yazdı: Çocuklara öğretemediğimiz soruları soruyoruz!


Mevlid Kandili'niz Kutlu Olsun


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Vergi Bağlandı


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 2. Tur Seçimi Sonucu (28 Mayıs 2023)


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Aralık ayı ziyaretci sayısı:

106751


Tasarım:DtGaNi