Yayın Tarihi:04 04 2023 01:05(858)Değişiklik:04 04 2023 01:06

Emniyet müdürünü şehit eden, imamları öldüren HÜDA-PAR “Yerli ve milli” öyle mi?

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı şehit eden, imamları öldüren HÜDA-PAR hangi kriterlerle göre “Yerli ve millidir”

AKP ile ittifak yapanlar, oy verenler yerli ve milli, yapmayanlar terörist, vatan haini öyle mi?

Eski İstihbarat uzmanları, terör örgütü IŞID ne ise, HÜDA-PAR’da odur diyor!

Siz mi, istihbaratçılar mı doğru söylüyor?

Geçmişte HDP’lilerle Oslo, Dolmabahçe görüşmelerinde HDP terör örgütü değildi, AKP’ye oy vermeyeceğiz dediklerinde mi terör örgütü oluyor?

AKP sayesinde terör örgütü HÜDA-PAR Meclis’e girerse, mezar evlerde, köylerde öldürülen imamların vebalini nasıl ödeyeceksiniz?

Öldürülen imamlar Müslüman değil miydi?

Kadın düşmanı, kadınları domuzbağı ile öldüren HÜDA-PAR, Türk bayrağına karşı, Türkiye’yi Afganistan yapmak istiyor isteyen zihniyet!…

Eski İstihbarat Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı, Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk’e “Hizbullah’ın yönetiminden birkaç insan HÜDA PAR’ı yönetiyor”

Hanefi Avcı, “Bir Hizbullah var illegal, yeraltı, gizli ve silahlı. Bir de HÜDA PAR var. Ama Hizbullah’ın yönetiminden birkaç insan HÜDA PAR’ı yönetiyor.” dedi.

“İSTEDİĞİN ZAMAN HAREKETE GEÇEBİLECEK”

“HÜDA PAR’ın ortaya koyduğu bütün veriler Hizbullah’ın da savunduğu veriler ve ideolojiler. HÜDA PAR, bütün toplantılarında, gösterilerinde, halka yaptığı seminerlerde geçmişte Hizbullah örgütünün yöneticisi olmuş, çatışmada öldürülmüş hepsiyle ilgili fotoğraflar gösteriyor, ‘Önderimiz, şehidimiz’ diye anıyor, orta yere koyuyor. Her yıl öldürüldükleri tarihte anmalar yapılıyor, gösteriler tertipleniyor, birçok şey yapıyor. Zaten adına bile bakarsanız Hizbullah manasını Arapçadan Türkçeye çevirirseniz ‘Allah’ın Partisi’, HÜDA PAR’ın da anlamı Allah’ın partisidir.

HÜDA PAR’a yakın bilinen iki kişi, PKK tarafından öldürüldü. Aynı gün 5 PKK’lı öldürüldü. Hemen cevap verildi. Yani şu var bir Hizbullah var illegal, yeraltı, gizli ve silahlı. Bir de HÜDA PAR var. Ama Hizbullah’ın yönetiminden birkaç insan HÜDA PAR’ı yönetiyor. Yani HÜDA PAR ve Hizbullah iki ayrı örgüt gibi ama biri legal devamı gibi. Asıl yöneten, asıl mekanizma Hizbullah. Yani Hizbullah hâlâ var ve yer altında sessiz. Silahlı, gerektiğinde ortaya çıkar. İstediğin zaman harekete geçebilecek. Şu anda silahlı ortam müsait değil. Ama legaldeki insanları yöneten de yönlendiren de o. Zaten eski Hizbullahçı, eskiden Hizbullah’tan yakalanmış, girmiş-çıkmış ve onun yakınlarından oluşuyor. Bu partinin sadece Güneydoğu ve doğuda varlığı var.”

“ÖRGÜTÜN ARKASINDA İRAN’IN MADDİ DESTEĞİ VAR”

Hanefi Avcı, Hizbullah ile ilgili en çok rahatsız olduğu konunun, arkasında İran devletinin olmasının olduğunu söyledi. Avcı şöyle devam etti:

“Hizbullah kurulduğu günden itibaren uzun vadeli planlarına göre organize edilmiş, ona göre yönetiyor. Asıl amaçlarının ne olacağı belki bir gün ortaya çıkacak. Örgütün öyle bir yapısı var ki çözmek mümkün değil. Bir dönem İlim ve Menzil diye ikiye bölündü. Menzil grubunun başındaki Fidan Güngör sıkıştığı için İstanbul’a geldi. Güngör, telefonla İran’la irtibat kuruyor. Telefon trafiğinden, İran’ın bu çatışmayı durdurmak için çalıştığı anlaşıldı. Bu arada şunu gördük: Hizbullah’ın İlim ve Menzil gruplarını İran destekliyor. Konuşmalarda İran’dan maddi yardım talep ediliyor. O yardımlar geliyor. Biz bunları izlerken meğerse İlim grubunun, Menzil grubu içinde elemanları varmış. “Sohbet edelim’ diyerek Göngör’ü çağırıyorlar, ağzını bantlayıp çekyatın içine koyuyorlar, eşya nakleder gibi Batman’a götürüyorlar. Orada sorgulayıp öldürdüler.”

“ARKA TARAFTA İLLEGAL YAPI VAR”

HÜDA PAR’ın legal bir yapı olduğu için anayasal haklardan faydalandığını belirten Hanefi Avcı, Hizbullah’ın kurulmuş, geliştirilmiş bir örgüt olduğunu belirterek “‘Biz silahlı eylem yaptık ama yanlış yaptık. Biz legale geçiyoruz’ deseydi saygı duyulurdu. Niçin? Eskiden eylem yaptıklarını kabul ediyor. ‘Hatasını görmüş bugün, legal partiye dönüşmüş desteklenmesi gerek’ denilebilir. Ama ben o kanaatte değilim. Arka tarafta illegal yapı var. İllegal yapı onları yönetiyor, yönlendiriyor. Legal yapı olduğu için anayasal haklardan faydalanacaktır. Seçimlerde her şeyi yapacaktır. Ama devletin güvenlik birimleri bunları bilip arka tarafta bu illegal yapıya yönelik onları ortaya çıkaracak şekilde görevlerini yapması gerekir” dedi.

Hanefi Avcı, Hizbullah’ın 90’lı yılların sonunda Güneydoğu’da PKK’ya karşı eylemler yaptığı için kollandığını ifade etti. Diyarbakır’da 8 yıl görev yapan Avcı “Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Diyarbakır’da PKK’ya karşı oldukları için bunların bir örgüt değil, birbiriyle haberleşen insanlar olduğu düşünüldü ve devlet olumlu yaklaştı. Bırakın tutuklanmasını, mahkemeye bile sevk edilmiyorlardı. 17 Ocak 2000’de örgüt lideri Hüseyin Velioğlu öldürüldü. Tüm raporlara ulaşıldı. 8 bin insan bu örgütün militanı. 43 ilde operasyonlar yapıldı. Van’da 5, Elazığ’da 2 polisimiz şehit edildi. Çok sayıda militan yakalandı, bazıları yurtdışına kaçtı. Sonrasında yakalananların tutukluluk sürelerinde 10 yılı doldurduğu için tahliye edildiler” dedi.

Facebook'ta Paylaş
3. Yorum: gazeteci 06 04 2023 08:24
ya milat hizbullah bile kabul ediyor sen hala güzelleme peşindesin çoçuk katilinin mektubunu kim okuttu kırmızı bültenle aranan kardeşini trt ye pardon trt kürdiye kim çıkardı siz unutmuş olabilirsiniz ama arşiv unutmaz çadır mahkemeler megri megri ler hatırladınmı siz onlarada kılıf bulursunuz ama geliyor gelmekte olan saygılar

2. Yorum: soruyor 05 04 2023 04:54
hudapar yasal bir partimi yasal bir parti hakkıda yasal bir kapatma davası acilmişmi acilmamiş sanki çok büyük bir ayıp işlemişler gibi savunmak bana düşmez ama akparti ile nasıl bir getirmiştir listelerden gosterirmiş dedi 24 mart 2021 hudapar iyi parti genel merkezinde akşener ağırlandı diyebilirsiniz ki hudapar gelmek istemiş olabilir ama sizde iyadeyi ziyarete gittiniz o yetmedi davut oluğu gitti o yetmedi temel karaman oğlu da gitti o yetmedi ali babacanda gitti âf eder siniz hudapar itilecek katılacak bir partide neden sıraya girdiniz

1. Yorum: milat 04 04 2023 10:11
gaffar okkanı şehid edenler hizbullah olmadığını, hizbullahın böyle bir operasyon yapmaya muktedir olmadığını, operasyonun bir derin devlet operasyonu olduğu malatyada düşen casa uçağı ve yüzbaş özcan tozlunun ifadelerine bakarsanız biraz araştırsanız gerçekleri görürsünüz sayın yazar. ama sizin için araştırmaya gerek yok düşman gördüğünüz her şeyi hedefe koymayakta bir beis görmüyorsunuz. hüdapara göre pkk ateist, müslüman kürdün düşmanı bir örgüt ve bölgede pkk ya karşı devletinin yanında yer alan bir partidir.hüdapar hizbullahın devamı olmadıklarını yasal zeminde siyaset yaptıklarını onlarca kez açıklasalarda size göre hizbullahla aynı nedeni bugün chp nin hdp ile yaptığı işbirliğini hüdapar üzerinden örtmeye çalışmasıdır. apo piçinin heykelini dikeceğiz, özerklik ilan eden, suriyede ypg operasyon yapılmasın diyen onbinlerce askerimizin polisimizin katilleri ile iş tutan hdpkk ile işbirliği içinde ol pkk ya karşı onurlu duruş sergileyen hüdaparı kötülemek tamda size yakışan şey.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Her Şey Anlaşıldığında...


Kulisler hareketli


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


e-Seçim Sistemi


Doğa Kendinin Olanı Geri Alır


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Zam Yağmuru!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Vergi Bağlandı


Boyabat Gazetesi 18. Yaşında


Şafak Akça yazdı: Eğitimde rasyonel zemine nasıl dönülür?


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 2. Tur Seçimi Sonucu (28 Mayıs 2023)


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Eylül ayı ziyaretci sayısı:

245186


Tasarım:DtGaNi