Yayın Tarihi:26 04 2023 12:09(516)Değişiklik:26 04 2023 12:15

Bu seçim Türkiye’yi tek akıl mı, ortak akıl mı yönetsin seçimidir?

Her genel ve yerel seçim öncesi AKP iktidarının yapamadığı vaat ettiği çılgın projelere ne oldu? 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçim vaadi ise İtalya’da fason yaptırılan TOGG otomobil. TOGG otomobil fabrikası Gemlik’te olsaydı, yemin ederim 24 saat fabrikanın içinden, dışından, otomobil banttan inerken, banttan çıkarken, hamuda kalkarken, otomobilin vida ve somunlarını sıkarken yayın yapılırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her üç dakikada bir TOGG üretiliyor” diyor.

Yalan değildir, İtalya’daki fabrikada üretilebilir.

AKP Genel Başkanı Erdoğan, TOGG otomobillerini İtalya’da fason yaptırıyoruz. Lisansı Türkiye’nin demiş olsaydı, daha dürüst, daha inandırıcı olur ve vatandaşlar tarafından daha fazla itibar görürdü.

Devleti yöneten, vatandaşını altadır mı?

Bursa’da yaşayan bir gazeteci arkadaşımı telefonla aradım, müsait bir zamanında Gemlik’teki TOGG fabrikasına git, öyle bir fabrika var mı? Kaç kişi çalışıyor? Araştır dedim.

Arkadaşım, Gemlik’e gitmiş, “Sözde TOGG fabrikası görünümünde bir beton yığını var. Kaç kişi çalışıyor bir sır gibi saklanıyor. Gemiyle İtalya’dan gelen otomobiller, yabancı TIR’larla depoya getiriliyor. Oradan dağıtım yapılıyor. Sözüm ona TOGG Fabrikası !

Bu millet bakalım daha ne kadar yalanlarla oyalanacak? Bir isimleri yalan, ikinci isimleri yine yalan.

İktidarın, Çılgın Projesi Kanal İstanbul’dan hiç söz etmiyorlar. 2011 yılında yerli ve milli uçağımız göklerdeydi, 12 yıldır göklerde uçuyor bir türlü yere inemedi. Yapılmayan çılgın projeleri say, saya bildiğiniz kadar. Palavrada Erzurumlu Teyo dayıyı geçti.

Yalanlara, palavralara, kendisini enayi yerine konulmasına rağmen hala daha çılgın vaatlere inan bir toplum varsa !..

Sosyolojik olarak araştırılması gereken bir toplum. Muhalefetin, mantıklı, akılcı, yapılabilir projelerine inanmıyor.

14 Mayıs Genel Seçimleri, Türkiye ortak akılla mı, tek akılla mı yönetilsin seçimidir.

Çekirdek alilerde bile evin büyüğünün,, yanlışlarına itiraz ederken 85 milyonluk Türkiye’yi yönetene tek adama bakanları, milletvekilleri, ekonomi kurmayları azarlanacağı korkularından itiraz edemiyor.

Holding, şirketler de patronun aldığı yanlış kararına işinden olma pahasına mantıklı, kurumunun menfaati doğrultusunda itiraz ediyor, Türkiye’yi yöneten tek adama itiraz edilmiyor. Vatandaş oy’ları ile ödüllendiriyor. Türkiye, her hangi bir şirketten daha mı küçüktür?

Türkiye, ancak ortak akıl, istişare ile layık olduğu yere gelebilir.

Bir tarafta dünya finans piyasalarının itibar ettiği, konularında uzman doktoralı prof ekonomi uzmanları, diğer tarafta Nebati gibi demogoji yapan ekonomi bakanı !…

Bir ülkenin kalkınması, insanlarının ekonomik olarak refah düzeyini yakalaması için liderden daha önemlisi ekonomiye,kalkınmaya yön verecek ekonomi ekipleridir. Millet İttifakı kadrolarında, onlarca kişi sayabilirken, AKP iktidarı eski bakan Mehmet Şimşek’i ikna etmeye çalışıyor.

Millet İttifakı 9 ana başlık, 75 alt başlık ve 2800 somut vaat açıkladı. Bu vaatler aslında hem yeni bir Türkiye vizyonu hem de bir restorasyon reçetesi sunuyor.

AKP’nin hipnotize etkisindeki vatandaşlar, Millet İttifakı’nın vaatlerine, yalan, fasa, fiso diyerek inanmıyor.

Millet İttifakı’nın bu metni bir yönetim programı, bir partinin siyasi programı değildir. 6 liderin uzlaşı ile oluşturduğu bir mutabakatından ibarettir.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, seçim meydanlarında vatandaşlara verdiği her bir vaadi ittifak kurmaylarının hesabı, finans kaynakları hesaplanmış vaatlerdir.

Vatandaş da haklı, 21 yıldır, yalanlara, hayali projelere inandığı için, gerçekçi proje ve vaatlere inandırmak çok zordur.

Facebook'ta Paylaş
7. Yorum: adsız 30 04 2023 11:49
milat az kaldı trol aylığın bu ay kesilecek, bundan sonra bakalım nereden yemleneceksin!!!

6. Yorum: haktan 27 04 2023 12:24
efendıme soylıyem-özgur ozel de attı-her ay cumhurıyet altını vercek-14 mılyon ev hanımına oda aylık 120 mılyar tl edıyo yılda 2.4 kent -yanı oda atıyııııııııııııı bu kadar para olsa zaten dayyıp hocam sonsuza dek ıktıdarda kalırrrrrrrr.......

5. Yorum: haktan 27 04 2023 12:21
arkadaşlar 300 mılyar dolar 5.7 yanı 6 kentrılyon para eder bı defa şuankı kurla -yanı abd butcenının bıle /1trılyon dolar )oldugu noktada 1/3 kadar -nerden bulacak hepsı hıkaye 20/30 mılyar dolar bulsa opun basınıza koyun -o yuzden bu saçma sapan vaatlere ınanmayın -kılıçdaroğlu kentrılyon ne bılıyormukı-zateb babacanda ancak on yılda gelır bu para dedı bak o bılıyo ufaklık.........

4. Yorum: cht 27 04 2023 10:39
yaa tabii tabii

3. Yorum: aslan 26 04 2023 19:46
yabancı basından okuduguma göre italya'da prototipi yaptırılıp gemlik'te seri imal edildigi dünyaya duyurulan togg'un simdilik %51'i yerli oldugu, bataryası ve motoru alman bosh firmasınca üretilmektedir deniliyor. yabancı basın da inandırılmıs olabilir mi? öte yandan, halen türkiye'de türk isçilerince üretilen ford, renault ve diger markalar %71'e varan oranlarda yerli olarak üretilmektedir. %51'i yerli olan ve alelacele piyasaya sürüldügüne inandırılan seçim markası togg tanıtımı dogru mu acaba? tcg anadolu gemisi halka gezdiriliyor da gemlik'te oldugu fabrika bizlere neden gezdirilmiyor?

2. Yorum: milat 26 04 2023 14:22
ak partiyi yalancılık ile ona oy verenleri hipnoz olmak ile suçlayan sayın yazara bu dedikleriniz doğru (yalan) desek boyabat gazetesi yalan söylüyor demek hakaret diye yorum yapıp yazdıklarımızı yayınlamaz. ne diyeceğimi bilemedim sayın yazar çok doğru konuşuyor ;tok fabrikası var ve üretim yapıyor, uçak dediğiniz 1 haftada yapılacak bişey değil lakin her geçen gün emin adımlar ile hedefe ulaşılıyor, kızılelma, mmu, gökbey tc anadolu, imece uydusugoogleye yazın bakın görürsünüz. o övdüğünüz vaadlerin içinde özerklik, pkk ya yardım eden başkanların kayyum atamaları son bulacağı,apo seloya özgürlük, khk ile fetöcüler göreve dönmeleri, ypg ye operasyonların durması gibi vaatleri sayın yazar hiç okumadı galiba. chp li belediyeler heykel yapar örn. bornova belediyesi 2 sene gece gündüz çalışıp heykel yapmışlar,reis yollar,köprüler,hızlı trenler,met
rolar barajlar, yenilenebilir enerji,nükleer enerji,yerli oto,savunma sanayinde devrimler yapar yalan olur heykeller gerçek

1. Yorum: sinoplu 26 04 2023 12:48
sayın yazar mizah ile ilgili kişiyi siyasete alet edemezsin o kendi mecrasında fıkra anlatıyor burda siyasi rakipleriniz için onun adını ağzına alma ayrıca millet ittifakına kimse innamıyor diyorsun mecburmuyuz belki muharrem beye inanıyoruz birde millet ittifakı 6 lider mutabakatı diyorsun
oda tv yazarı soner yalçın bile çşileden çıkmış 300 milyar dolar ne karşılığı getireceğini açıkla diyor açıklayamıyor çıkmışsın burda vatandaşı suçluyorsun kemal kılıçdaroğlu tutarlı olsun oylar helal olasun akşam dediği sabah tutmuyor nasıl oy verelim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Her Şey Anlaşıldığında...


Kulisler hareketli


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


e-Seçim Sistemi


Doğa Kendinin Olanı Geri Alır


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Zam Yağmuru!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Vergi Bağlandı


Boyabat Gazetesi 18. Yaşında


Şafak Akça yazdı: Eğitimde rasyonel zemine nasıl dönülür?


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 2. Tur Seçimi Sonucu (28 Mayıs 2023)


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Eylül ayı ziyaretci sayısı:

245841


Tasarım:DtGaNi