Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Tokmak'tan Sert ve Net Açıklama

AK Parti 25. Dönem Milletvekili Cengiz Tokmak son günlerde hakkında yapılan karalama kampanyasına sosyal medyadan kısa ve net cevap verdi.

Otomobil çeltik tarlasına uçtu; 1’i ağır 2 yaralı

Erfelek yolunda otomobilin çeltik tarlasına uçması sonucu meydana gelen kazada 1’i ağır 2 kişi yaralandı.

Camikebir Mahallesi'nde Korkutan Yangın

Camikebir Mahallesi'nde bir evde elektirik kontağı kaynaklı olduğu düşünülen yangın çıktı. Yangın korkuya neden olurken, evde maddi hasar meydana geldi. İtfaiyenin yangına zamanında müdehalesiyle yangın söndürüldü.

Fetö Duruşmalarından Tahliye Çıkmadı

FETÖ davası ile ilgili olarak, 24 Ağustos 2016 günü mahkemeye çıkartılan zanlılara tahliye çıkmadı.

Vekil, Aslı ile Birlikte Bankamatik Kuyruğunda

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz bankamatik kuyruğunda sıra beklemesi bir vatandaş tarafından kayda alındı.

2016 Yılı Ağustos Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Ağustos Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Kılıçlar çekildi !

Sinop’un Dikmen ilçesi eski AK partili Belediye başkanı Hüseyin Yüksek 23 Ağustos 2016 akşamı canlı yayın konuğu olarak katıldığı Kanal G isimli televizyon da Sinop MÜSİAD başkanı Ahmet Hilmi Gökmen ve 25.dönem Sinop AK parti eski milletvekili Cengiz Tokmak hakkında çok ciddi iddialarda bulundu.

Ermiş’in Yeni Görev Yeri Ankara

İlk olarak 1996/1999 yılları arası, daha sonra 2004/2014 yılları arasın üç defa seçilerek Boyabat Belediye başkanlığı yapan Mehmet Ermiş, 25 Ağustos 2016 Perşembe günü Ankara’da yeni görevine başladı.

Gazi Stadyum'una 400 Kişilik Ek Tribün

Bal Liginde Sinop ilini temsil edecek olan Ayancık Belediyespor’un maçlarını oynayacağı Ayancık Gazi Stadyumu'na 400 kişilik ek tribün yapıldı.

Validen Sinoplulara Müjde!

Sinop’ta gidiş-geliş olmak üzere hizmet veren Demirci Köyü tünellerinin bir tanesinin hala kapalı durumda bulunması vatandaşların Kurban Bayramı’nda oluşacak trafik ile ilgili aklında soru işaretleri uyandırdı.

Sinop Motosiklet Festivali İle Hareketlenecek

Sinop Valiliği, Sinop Üniversitesi, Sinop Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Sinop Motor Sporları Kulübü tarafından bu yıl 4.sü gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Doğa Kültür Turizmve Motosiklet Festivali" bugün başlıyor.

Devlet Hastanesi, Ağustos 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde, mesai dışı çalışan doktorların, Ağustos 2016 ayı çalışma günlerini ve çalışma saatlerini sizinle paylaşıyoruz.

Ayancık Belediye Sporun fikstürü belli oldu

Sinop ilini bu sene Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) temsil edecek olan AyancıkBelediye Spor’un kura ve fikstür çekimi bu gün İstanbul’da 26 Ağurtos 2016 Cuma günü Orhan Saka İstanbulAmatör Spor Kulüpleri Federasyon binasında gerçekleşti.

Sinop'ta FETÖ Temizliğindeki Son Durum

Sinop'ta Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar toplam 227 kişinin tutuklandığı bildirildi.

O Artık Benim Kızım

Mustafa Çığlık… Çalışkan… Hem de çok çalışkan…Zeki ve aynı zamanda da aşırı derecede kurnaz!.. Ektiği yerden biçtiği gibi; ekmediği yerden de biçiyor… Doğma büyüme Boyabatlı… Boyabat Elektrik Kurumu’nda çalışıyor… Tabii ki arıza ekibinde…

Faciadan Kıl Payı Kurtuldular

25 Ağustos 2016 Perşembe günü Köprübaşı Mevkii'nde yol içinde bulunan, hem trafik açısından tehlike arz eden, hem de estetik olarak çirkin görüen direk kaldırılma esnasında halatın kopması üzerine kaldırıma düştü.

Hal yerinde yıkıma başlandı

Boyabat Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şehir Meydanı Projesi kapsamında sebze halinde yıkım çalışmalarına başlandı.

Bank Asya Boyabat’ta 2,5 Yıldan Fazla Faaliyette Bulundu

Boyabat'ta 14 Kasım 2013 tarihinde en son banka olarak açılan Bank Asya, 2 yıl, 8 ay, 8 gün hizmet verdikten sonra BDDK kararı ile 22 Temmuz 2016 tarihinde kapandı. Bank Asya'nın hissedar listesini teslim etmemesi nedeniyle BDDK kararı ile TMSF tarafından yönetimine el konulmuştu. Bank Asya'nın FETÖ ile bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştı.

Senaristler ve Seyirciler

İnsan yaşadığı ortama göre farklı düşünce anlayış beklenti ile hareket eder. Kendine göre belirlediği veya kendisi için tasarlanan oyunu oynar. O nedenle de çoğu insan maskelidir. Yani insanın beynine yapılan düşünce- inanç şırıngası insanı tercihe yönlendirir.

U 14 Erkekler 1. Lig Sutopu Final Müsabakaları

Türkiye Su Topu Federasyonu'nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan U 14Erkekler 1. Lig Sutopu Final Müsabakaları 20 – 21 Ağustos 2016 tarihleriarasında Sinop Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirildi.

Rıza Yörük Vefat Etti

Ilıca Köyü'nden Burhan Yörük ve Halit Yörük'ün kardeşi, Ilıca Köyü önceki dönem muhtarı, Rıza Yörük vefat etti.

Sinop Üniversitesi Sosyal Medya Hesapları Duyurusu

Sinop Üniversitesi tarafından sosyal medya platformlarında kullanılan resmi sosyal medyahesapları şunlardır:

Boyabat ve Sinop Fotoğrafları

Boyabat'ın ve Sinop'un fotoğraflarını çekerek paylaşan sevgili büyüklerimiz ve dostlarımız olan Ahmet Küçükbaş, Yaşar Naci Uğur, Hüseyin Atıkara, Süleymen Demir, Mustafa Açıkgöz, Abdullah Şişek ve Hüseyin Ayyüksel'e teşekkür ediyor, ellerinize sağlık diyoruz. Bu fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Ayancık İlçesine Tenis Kortu Yapılıyor

Ayancık Belediyesi ilçeye farklı branşlarda nitelikli tesisler kazandırmaya devam ediyor. İlçe halkının spora ilgisini arttırmak amacıyla yapılan tesislere, tenis kortu da eklendi.

Sinop Üniversitesi Hedeflerine Emin Adımlarla İlerliyor

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın öncülüğünde, güçlü akademik ve idarikadrosuyla 2016 – 2019 Eylem Planında ortaya koyduğu hedeflerini bir birgerçekleştiren Sinop Üniversitesi, bir yandan da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ileyürüttüğü örnek mücadelesine kararlılıkla devam ediyor.

Hacı Adayları Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Hacı adayları Sinop’tan dualarla Kutsal Topraklara uğurlandı.

Kerzik Güngör hanımefendi vefat etti

Cumatabaklı Köyü'nden Şükrü ve Ali Güngör'ün annesi, Kerzik Güngör hanımefendi vefat etti.

Seyit Ermiş vefat etti

Akçakese Köyü, Karandu Mahallesi'nden, Seyit Ermiş vefat etti.

Azize Akça hanımefendi vefat etti

Muhasebeci Ümit Yaşar Akça’nın annesi, Azize Akça hanımefendi vefat etti.

Su, Sabun ve Dernek

Sevgili, pardon değerli dostlar. Yazıma başlarken sevgili okuyucularım diyecektim. Birden bir usta gazetecinin yazılarına " Sevgili okuyucularım" diye başladığını hatırladım. Bu usta gazeteciyi taklit etmek gibi olur, bu da bana yakışmaz diye düşündüm. Değerli dostlar demeyi uygun buldum.

Polis İşyeri Sahiplerini Hırsızlara Karşı Uyardı

Polis yapmış olduğu çalışma ile Boyabat'ta işyeri sahiplerini hırsızlara karşı uyararak, alınacak önlemlerin anlatıldığı broşür dağıttı.

Memleketimde "Ben" Olmak

Ah! Bu memleket sevdası. İnsanın doğup büyüdüğü yeri sevmemesi mümkün mü? Aslında değil ama, bazen memleketimizde görünmez olmak istemiyor degiliz. Bir yandan tanınıyor olmak, birçok şeyi kolaylaştırıyorken, diğer yandan işleri çokça karıştırabiliyor.

Zorunlu Bireysel Emeklilik Hakkında Merak Edilenler

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili olarak Türkiye İş Bankası Gerze Şubesi, Anadolu Hayat Emeklilik Gelecek Planlama Uzmanı Duygu Yıldırım, merak edilen sorularımızı yanıtladı.

Raf Elması Değiliz!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, son günlerdeki terör saldırıları nedeniyle hükümetin parlamentoyu bilgilendirmesi gerektiğini ifade ederek, "Bir ülkenin her gün şehirlerinde bombalar patlıyorsa, bir takım odaklar bu bombaları patlatıyor, komut veriyorsa ve an itibariyle TBMM olup biteni bilmiyorsa o meclisin varlığının hiçbir değeri yoktur." dedi.

Hülagü Han

Bu hafta, siz çok değerli okuyucularıma Hülagü Han'ın bir hikayesini aktaracağım. Hikayeyi okuduktan sonra değerlendirmeyi ve yorumu ise size bırakıyorum.

İlk günkü görünümüne kavuşacak

Boyabat ilçe merkezinde bulunan Beyazıt Camisinde başlatılan restorasyon çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından cami 73 yıl önceki görünümüne kavuşturulacak.

Civcivi kurtarayım derken kaza yaptı: 8 yaralı

Sinop Samsun kara yolunda aniden yola atlayan civcivi ezmemek isteyen sürücü kaza yaptı. Kazada 3'ü çocuk 8 kişi yaralandı.

Bu Kaza Başka Kaza

21 Ağustos 2016 günü Sinop’ta enteresan bir trafik kazası meydana geldi.

Boyabat Hacı Adaylarını Uğurladı

Hac uğurlaması20 Ağustos 2016 Cumartesi akşamı saat 22.00 sularında Boyabat Müftüsü İsa Sağlam’ın yaptığı konuşma ile başladı. Daha sonra yapılan duaların ardından saat 23.00 sularında Boyabat’tan Hac’ca gidecek Hacı adayları Samsun’a hareket etti.

Toprak Yolda Minibüs Dereye Uçtu

Sarıağaççayı köyünde asfaltı olmayan ve tehlikeli olmasına rağmen kullanılmakta olan dik yolda minibüsün yoldan çıkması sonucu maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Hüseyin Sarıca  vefat etti

Çatttepe Köyü'nden, Yıldız Mahallesi'nde oturan Kenan ve Mürsel Sarıca'nın babası, Hüseyin Sarıca  vefat etti.

Boyabatlı Gencin Gözden Kaçan Büyük Başarısı

25 Ocak 2011 tarihinde gerçekleşen ve YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın, YÖK kurulduktan sonra ilk defa bir üniversitenin öğrenci konsey başkanı ile yaptığı görüşmenin kahramanı Boyabatlı bir genç çıktı. O yıllarda Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde İktisat eğitimi alan ve Öğrenci Konsey Başkanı olan Boyabatlı Ali Meşe'nin bu başarısı gözden kaçtı.

Kahve Molası

Geçen gün kahvede üç beş dost gördüm,
Selam verdim, bana, buyur dediler.
......

Sinop Üniversitesi Öğrenci Sayısı 10 Bin 675’e Ulaştı

Son yıllarda yürüttüğü projeler ve yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Sinop Üniversitesi, sürdürdüğü büyüme ve gelişmeyi öğrenci sayısına da yansıttı. Önceki yıllara göre büyük gelişme gösteren Sinop Üniversitesi öğrenci sayısı, 10 bin 675’e ulaştı.

LÖSEV Basın Bülteni

LÖSEV Basın Bülteni

AK Parti Teşkilatı, Nüfus Müdürünü Ziyaret Etti

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve beraberindeki AK Parti İlçe Teşkilatı, yeni atanan Nüfus Müdürü Ramazan Kuru'yu ziyaret etti.
Eski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

O Artık Benim Kızım


Senaristler ve Seyirciler


Boyabat ve Sinop Fotoğrafları


Su, Sabun ve Dernek


Memleketimde "Ben" Olmak


Hülagü Han


Kahve Molası


Fetö devlet, T.C. paralel olmuş !...


Çığlığın Ardı Çığlık


Ümit ZİLELİ: MHP’nin trajik sonu!..


Bizim Kasap Eleman İlanı


Temmuz 2016 Raporu


Şehir ve insan


Belediye'nin Direkler arası Eğlencesi ve Ramazan'ın Manevi İklimi


Myra Antik Kenti Fotoğrafları


Müslüman vefat edince "Toprağı bol olsun" denmez!


Biz Bir Aileyiz, Çok İyi Bir Ekibiz...


3-7 Mayıs Dünya Astım Günü


Anlayamadıklarım


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Seçmen ve siyasi partiler


Sallım Çorba
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:805859 DtGaNi