E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Ayancık'ta “Bakan'a Özel” Çalışmalara Tepki

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz,  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın bu gün Sinop ve ilçelerinde yapacağı ziyaretler öncesi yapılan “Bakan’a özel” çalışmaları eleştirdi. Karadeniz, “Devletin kurumları kime hizmet ediyor? Ziyarete gelen Bakan’a mı? Yoksa halka mı?” diye sordu.

Üniversiteler Arası Bisiklet Yarışlarında Selim Okur dereceye girdi

Sinop Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Selim Okur Üniversiteler arası Bisiklet Yarışlarında Sinop’u ve Sinop Üniversitesini temsil etti.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Boyabat Küçük Sanayi Sitesi'nde Değişen Birşey Yok

Boyabat Küçük Sanayi Sitesi'nde, geçtiğimiz günlerde çekilen fotoğraflarda, değişen birşey olmadığını gördük. Defalarca temizlenen, Boyabat Küçük Sanayi Sitesi'nin içi yine çöplüğe dönmüş durumda.

İş Makinesı Dereye Yuvarlandı

Edinilen bilgiye göre, 21 Mart 2017Salı günü akşam saat 19.30 sıralarında Boyabat Ardıç Köyü yakınlarında bir iş makinesi (traktör) trafik kazası geçirdi.

Boyabat Trafik Ekipleri Uygunsuz Motosikletlere Göz Açtırmıyor

Boyabat Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinden Plakasız ve tescilsiz trafiğe uygun olmayan motosikletler yakaladı.

Fener Rum Patriği Bartholomeos'a, Boyabat Ezmesi Hediye Edildi

Sinop'ta oluşturulan bir heyet Fener Rum Patriği Bartholomeos'u ziyaret etti. Ziyaret esnasında Boyabatlı Mehmet Gürbüz tarafından yapılan Meşhur Boyabat Ezmesi, Mehmet Gürbüz'ün oğlu Saim Gürbüz tarafından, Fener Rum Patriği Bartholomeos'a hediye edildi.

CHP Boyabat Parti Aracının Plakaları Çalındı

CHP İlçe Başkanlığı'na yakın olduğu için Belediye tarafından açık otopark yapılan Kütüphane arkasındaki eski Çocuk Parkı'nda duran CHP Boyabat İlçe Başkanlığı seçim aracının plakaları kişi yada kişilerce çalındı.

Millet Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse milletin yüzde 99'u “hayır” der


Boyabat-Sinop Yoluna Dağdan Kaya Düştü

Bugün (21 Mart 2017 Salı) Boyabat-Sinop Yolu Çakıldak Köyü Mevkii'nde, karayoluna dağdan kopan kaya parçası düştü.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Boyabat'a Geliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 22 Mart 2017 Çarşamba günü (yarın) saat: 10.00'da, Kültür Merkezi önünde halka hitap edecek.

Yaşar Öner vefat etti

Şakir Öner'in babası, Yaşar Öner vefat etti.

SİYAD'ın yeni yönetiminde Türkelili üye yok

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) 12. Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Samsun'da: Bu Bir Rejim Tercihi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Otoriter tek adam rejimi olsun diyorsanız ‘Evet’ oyu, parlamenter demokratik sistem olsun diyorsanız ‘Hayır’ oyu kullanacaksınız. Bunun partilerle, kişilerle, seçimle bir ilgisi yok. Bu bir rejim tercihi” dedi.

Ayancık Gençlik Merkezi İnşaatı Bitiyor

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkgöz, ilçede Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapımında sona yaklaşılan Gençlik Merkezi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

İl Müftüsü Çelik Öğretmenlerle Buluştu

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik okullarda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenleri ile bir araya geldi.

Kent Konseyi Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Boyabat'ın tüm sorunlarının masaya yatırıldığı Kent Konseyi toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Sinop Sivil toplum kuruluşları ve İmam Hatip Okulları Platformu

Sinop Sivil toplum kuruluşları ve İmam Hatip Okulları Platformu olarak düzenlemiş bulunduğumuz basın toplantımızın metni
Cengiz TOKMAK / 25. dönem Ak Parti Sinop Milletvekili / Sinop Sivil toplum kuruluşları ve İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinatörü

Sinoplu Çocuklar “KRAL ÇIPLAK” Dedi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla Zıpzıp Baba sponsorluğunda SinopHayaller Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen “Kral Çıplak” adlı müzikal oyunaçocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterdi.

Naile Saraç hanımefendi vefat etti

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi doktorlarından Müberra Sarı ve Münir Saraç'ın annesi, Mustafa Saraç'ın hanımı, Naile Saraç hanımefendi vefat etti.

Remzi Koçmaroğlu vefat etti

Boyabat Ortaçarşı eski esnaflarından, Merhum Ömer Koçmaroğlu ve Merhum Abdullah Koçmaroğlu'nun babası, Remzi Koçmaroğlu vefat etti.

Mithat Kocaoğlu vefat etti

Boyabat Ortaçarşı esnaflarından Camcı Meftun Kocaoğlu, Muzaffer Kocaoglu ve Muhittin Kocaoglu'nun babası, (At Arabacı) Mithat Kocaoğlu vefat etti.

Barış Karadeniz, Sinop'ta Adım Adım “HAYIR”ı Anlatıyor

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’ta hayırlı çalışmalarını sürdürüyor. Ayancık’ta çarşı pazar dolaşan Karadeniz, esnaf ve vatandaşlara referandumda neden “hayır” denilmesi gerektiğini anlattı.

Türkiye Dart Şampiyonası İl Seçmeleri Boyabat Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi


Şimdilik Kötüler güçlüdür. Neden?

Çünkü dönektirler. Efendi denilenlere sorgusuz itaate alıştırıldıkları için ne derlerse evet derler. Hergün yeni bir kimliğe kişiliğe bürünürler, çok iyi rol yaparlar. Aldatma tekniklerini bilirler. Gücü, yetkiyi serveti ele geçirdikten sonra yapamayacakları kötülük yoktur. 

İl Müftüsü Çelik Esnaf Ziyaretlerine Başladı

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Din Görevlileri ile birlikte esnaf ziyaretlerine başladı.

Sinop’ta eğitime 4 yeni dev yatırım

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sinop için 4 yeni eğitim projesinin 2017 yatırım planına alındığını açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Boyabat, Sinop ve Ayancık’a Geliyor

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 22 Mart Çarşamba günü Boyabat, Sinop ve Ayancık’a geleceğini açıkladı.

Ayancık'ta kaçak içki operasyonu

Ayancık ilçesinde jandarma tarafından yapılan operasyonda 130 işe kaçak içki ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Rezalet İçinde Bulunan Bu Kanalı Kim Temizleyecek?

Boyabat Kalebağından başlayıp Boyabat içinden geçerek çeşitli yerlerde doğaya hayat veren bu kanal şimdi bu halde duruyor.

Ambulans Kaza Yaptı: 1 Ölü

Edinilen bilgiye göre, 19 Mart 2017 Pazar günü Boyabat’tan Samsun'a hasta götüren Ambulans, Samsun 19 Mayıs ilçesinde trafik kazası geçirdi. Meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.

SİYAD Yeni Başkanı Mehmet Kuru Oldu

Edinilen bilgiye göre, 19 Mart 2017 Pazar günü saat 13:00’da Maltepe Belediyesi Tarkan Saylan Kültür Merkezi’nde SİYAD 12. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirildi. Mevcut Genel Başkan Keramettin Arpacı’nın aday olmadığı SİYAD Genel başkanlığı koltuğu için üç aday yarıştı.

Durmuş Orhan vefat etti

Saraydüzü eski esnaflarından Mehmet Orhan'ın oğlu, Durmuş Orhan vefat etti.

Süleyman Özdemir vefat etti

Cumakayalı Köyü'nden, Mustafa Özdemir'in babası, Dörtyol esnaflarından Zeki Uysal'ın eniştesi, Muhasebeci Bilal Özdemir'in amcası, Musa, Hüseyin, Adem ve Süleyman Baş'ın dayısı, Süleyman Özdemir vefat etti.

Hamide Atabey hanımefendi vefat etti

Çeşnigir Köyü'nden, Mustafa Atabey'in hanımı, Hamide Atabey hanımefendi vefat etti.

Halka ekmek ve hoşaf ikram ettiler

Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle Çanakkale şehitlerinin bir günlük yemek öğünü olan üzümlü hoşaf ve buğday ekmeği dağıttı.

Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencileri KANAL B’de Canlı Yayında

Ulusal ve uluslararası başarılarıyla tanınan Boyabatlı ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu ve öğrencileri20 Mart 2017 Pazartesi günü Kanal B televizyonunda saat 18:30’da yayımlanacak olan “Günce”programının canlı yayın konuğu olacaklar…

Boyabatspor - Sinopspor: 3-3

Sinop Amatör Kümede 15. haftada Boyabat spor ile Sinop spor arasında Boyabat’ta oynandı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı karşılaşmada Polis güvenlik önlemlerini artırarak sahaya yabancı madde sokulmaması için kontrollerini sıklaştırdı.

Boyabat’ta 2 Hakim Meslekten Çıkarıldı

Sinop’ta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen 2 hakim gözaltına alındı.

Saraydüzü MHP İlçe Kongresi Yapıldı

Saraydüzü MHP İlçe Kongresi 18 Mart 2017 Cumartesi günü yapıldı. Mevcut ilçe başkanı Ferdi Canoğlu ve yönetimi seçime tek liste ile girerek kazandı.

Başbakan Yıldırım konuştu duyanlar şok oldu

Karabük’te konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Kandil (PKK) için “Hayır çıkarsa biz bittik diyorlar” dedi, miting alanı sessizliğe büründü.

MHP'ye selam Takviyeye devam, AKP'den çift dilli EVET kampanyası

Batı'da tek dil tek tek vatan propagandası yapan AK Parti Güneydoğu'da çokdilli bir kampanya yürütüyor.

Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa

Çanakkale Şehidi Boyabatlı Mustafa'nın yazdığı şiir 7 Haziran 1915 gecesi Arıburnu Merkez Cephesinde şehit düşen (Boyabatlı Ömeroğlu Mustafa) tarafından kaleme alınmış olup, kimlik kontrolü esnasında merhumun üzerinde bulunan destandır.

Boyabat Kasaplar Çarşısı Tamamlanınca Böyle Olacak

Geçtiğimiz günlerde Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı tarafından yapılan bir bilgilendirme toplantısı ile açıklanan "Boyabat Kasaplar Çarşısı" ile ilgili yeni bir haber geldi.

Şükriye Güriş hanımefendi ebediyete yolcu edildi

Merhum Nazif Usta ve Merhum Sırmanın Nadir'in gelini, Salim Güriş'in hanımı, Nazif, Saim ve Nadire Güriş'in annesi Şükriye Güriş, akrabalarının ve sevenlerinin eşliğinde ebediyete yolcu edildi.

Gençlere mektup


Evet mi? Hayır mı?


Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Adaletin Bakanı Geldi


Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse milletin yüzde 99'u “hayır”


Şimdilik Kötüler güçlüdür. Neden?


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Yaşlılara Saygı Haftası


Deli Mustafa Z


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Tıkandı Baba


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Devlet Hastanesi, Mart 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:773958
DtGaNi


* ANASAYFA *