Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

GS Taraftarlar Derneği Olağan Genel Kurulu

Boyabat Galatasaray Taraftarlar Derneği olağan genel kurul toplantısı geçekleştirildi. Dernek lokalinde yapılan kongrede yeni yönetim kurulu seçildi.

Köylülerin yol isyanı

Sinop’un Durağan ilçesine bağlı Sarıkadı köyünde yaşayan vatandaşlar köy yollarının yapılmaması nedeniyle yetkililere isyan etti.

Arçelik'ten Hatıra Ormanı

TEMA Vakfı aracılığıyla oluşturulan Arçelik Hatıra Ormanı'na, Arçelik'ten 500 TL ve üzeri alışveriş yapan tüketiciler için ağaç dikilecek.

Şerife Tülen hanımefendi vefat etti

Okçu Mehmetli Köyü'nden, eski muhtar Muhsin, Arif, Muammer ve Muhlis Tülen'in annesi, Şerife Tülen hanımefendi vefat etti.

Bafra Taş Dünyası, Boyabat OSB'de Yatırım Talebinde Bulundu

Bafra Taş Dünyası firma sahibi Aziz Nacak, firma kurucusu Selamettin Nacak, beraberlerindeki heyet ile birlikte Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Vali Özata Çatinkaya’ya Boyabat Organize Sanayi Bölgesi'nde kurmayı planladıkları Mermer Fabrikası için yer tahsis taleplerini iletti.

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Orta Çarşıda Bıçaklı Kavga: 1 Yaralı, 4 Gözaltı

3 Şubat 2016 Çarşamba gecesi saat 22:00 sıralarında Orta Çarşı'da, iki kişi arasında başlayan tartışma bir anda kavgaya dönüştü, tarafların akrabaları ve arkadaşlarının da araya girmesi ile büyüyen kavgada bıçaklar çekildi ve bir kişi yaralandı.

Boyabat Ülkü Ocakları'nda Bayrak Değişimi

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Boyabat Temsilciliğine Ali Meşe atandı. Daha önce bu görevi Adem Işık yapıyordu. 3 Şubat 2016 tarihinde yapılan devir teslim töreniyle, Ali Meşe'nin görev ataması Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Şener tarafından yapıldı.

Nazım Maviş, Zeki Mor'u Ziyaret Etti

Milletvekili  Nazım Maviş, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Rıza Mor'un kardeşi, Zeki Mor'a taziye ziyaretinde bulundu.

Ocak ayında 1.231.149 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Ocak ayında (1 Ocak - 31 Ocak) 1.231.149 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 39.714 ziyaret sayısına denk geliyor.

Toprak kayması yaşanan köyde inceleme

Sinop İl Özel İdare Genel Sekreteri Bülent Bayraktar, ilçeye bağlı Turhan köyünde meydana gelen toprak kaymaları nedeniyle yolda yaşanan göçmelerden dolayı ulaşıma kapanan Turhan köyü yolu villa mevkiinde incelemelerde bulundu.

Açık Cezaevi'nde Sona Doğru

Durağan'da açılacak olan Açık Cezaevi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor. Kısa bir zaman içersinde açılacak olan Cezaevi’nin İdari Bina, Koğuş, Yemekhane yapım işi tamamlandı. Temizlik çalışmaları başladı. Belediye Başkan Ahmet Kılıçaslan, çalışmaları yerinde inceledi.

Sinop'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi ağır yaralandı.

Kanserden Korunmada Sihirli Formül Var mı?

Hisar Intercontinental Hospital Medikal Onkoloji Bölümü Uzmanı Dr. Betül Açıkalın 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde, kanser hastalığından korunmak için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Atatürk Spor Salonu Yanındaki, Sentetik Çim Saha Bilgilendirmesi

Spor Kulüpleri, Okul Takımları ve vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde kullandığı Atatürk Spor Salonu yanındaki, Sentetik Çim Saha’nın Güney Cephesi'nde bulunan taş istinat duvarı aşırı kar yağışı ve yağmur nedeni ile çökmüş, güvenlik zaafiyeti nedeniyle kullanıma kapatılmıştır.

Şaban Kara vefat etti

Esentepe Mahallesi'nde oturan, Lokumcu İbrahim Kara ve Hastanede çalışan Ali Kara'nın babası, Şaban Kara vefat etti.

Sosyal Medya BU AYETİ Konuşuyor

Başbakan Davutoğlu'nun Kabe'de yaptığı miting gibi selamlama videosu çok konuşulmuştu. Kabe'deki sloganlı ve ıslıklı selamlaşma videosu sosyal medyada Kuran-ı Kerim'de Enfal Suresi 35. ayeti hatırlattı.

Sinop’ta Binin Üzerinde Yabancı Uyruklu Vatandaş Yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından İllere ve tabiiyete göre yabancı uyruklu nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Türkiye’de 650 bin 308 yabancı uyruklu kişinin yaşadığı tespit edilirken bu sayının Sinop’ta bin 479 olduğu bildirildi. Yapılan bilgilendirmede ayrıca Sinop’ta ikamet eden yabancıların yüzde 88’inin Asya ülkeleri vatandaşları olduğu aktarıldı.

Boyabat’ta Lokantaya Hırsız Girdi

3 Şubat 2016 Çarşamba gece saat 2:00 sıralarında, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bir lokantada hırsızlık meydana geldi. Edinilen bilgiye göre gece 2:00 sıralarında, kimliği bilinmeyen kişi yada kişiler lokantaya girerek, lokantada bulunan 300 lirayı alarak kayıplara karıştı.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

İsveç ve sosyal hayat

İsveç, sosyal refah düzeyi yüksek ülkelerden biridir. Bireysel hak ve özgürlüklerinkoşulsuz uygulandığı, her türlü ayrımcılığın yasaklandığı bu ülkeye iki kez gitmek nasip oldu. Her ikisi de yaz dönemine rast geldi. Özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gündüzler uzun, geceler kısadır.

Sinop’ta Paralel Yapılanma Operasyonu

Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sinop’ta başlatılan “Paralel Yapılanma” operasyonuna ilişkin baskınlar devam ediyor. Operasyonlar kapsamında 2 Şubat 2016 Salı günü şu isimlerin ev ve işyerlerine baskın düzenlendi. Şu isimler göz altına alındı.

Nazım Maviş, Çevre Yolu'nu İnceledi

Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve teşkilat mensuplaryla beraber esnaflar, vatandaşlarla biraraya geldi. Yeni açılan işyerlerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Boyabat Çevre Yolu'nun son halini ve yapılması gerekenler hakkında incelemelerde bulundu.

Sinop'ta ki operasyonda çok sayıda gözaltı var!

Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'Parelel Yapı Operasyonu' kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Sinop Havalimanını su bastı!

Sinop’ta etkili olan yağmur ve eriyen kar nedeniyle, Sinop Havalimanı sular altında kaldı.

Genç kız kazada yaralandı

Sinop’ta bisiklet turu yapan gençlerin bir anlık dikkatsizlik sonucu geçirdiği kazada bir kişi yaralandı.

Havva Çatak hanımefendi vefat etti

Yıldız Mahallesi'nde oturan, Orman İşletmesi'nden emekli Rahmi ve Neşet Çatak'ın annesi, Havva Çatak hanımefendi vefat etti.

Türkeli’de yol ikiye ayrıldı, bir ev yıkıldı

Türkeli'de heyelan nedeniyle ilçe merkezi ile Turhan köyü arası ulaşım yolu kapandı, bir ev yıkıldı, bir ev ise tedbir amacıyla boşaltıldı.

Karabük'te Yol İkiye Bölündü !

Karabük’te, sağanak yağmur ile su seviyesi yükselen Bulak Deresi taştı. Derenin üzerinden geçen Kastamonu-Karabük yolu ile mahalledeki köprü çöktü. Dere kenarındaki evler su altında kaldı, hayvanlar telef oldu.

Dolandırıcılara İnanmayın!

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) ve Teknik Destek (TD) Programlarıyla ilgili danışmanlık hizmeti adı altında bazı kişi ve firmalar uygun başvuru sahibi kurum ve kuruluşları arayarak KUZKA’dan “garantili hibe kazandıracağı ve bunun için para talep ettikleri” tespit edilmiştir.

Kılıçlı, Kartaloğlu ve Darıözü Köyü'nden Görüntüler

Kılıçlı, Kartaloğlu ve Darıözü Köyü'nden kar ve kış görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

KAS Ayakkabı Mağazası Açıldı

KAS Ayakkabı Mağazası, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde, Hükümet Konağı karşısında açıldı.

Kulüpler Arası Genç Erkekler Hentbol İl Birinciliği Müsabakaları Gerçekleştirildi


Tabakhaneye Pislik(B..) Yetiştirmek

Osmanlı döneminde deri tekeli Safranbolu'daydı. Tabaklanmayan deriyi satanlardan, o dönemin tüccarları alış veriş yapmazlardı. O dönem çok para kazanan Safranbolu'lu iş adamları Köşkler, konaklar ve 99 odalı evler yaptırmış, bazı evlerin içine çeşme dahi getirilmiştir.

Sinop'tan Kış Fotoğrafları

Gazetemize Sinop'tan kar manzaralı, kış fotoğrafları ulaştı. Bu güzel fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

SSK’yı kim batırmış?

Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, “ SSK’nın 2 milyar 750 milyon lirasını ben batırdığımı iddia ediyorlar. Genel Müdürlük dönemimdeki bütün sorumluluğu üstleniyorum. AKP iktidarı 13 yılda SGK’na aktırılan para 80 milyar 629 milyon lira eski para ile 80 katrilyon 629 trilyon lira. SGK’yı kim batırmış oluyor?

Bizlere Bir Yudum Sıcak Çay Yeter!

Boyabat’ta pazartesi günleri kurulan hal yerinde havaların soğuk olmasıyla köylerden satış yapmak üzere gelen vatandaşlarımız soba yakarak ısınmaya çalışıyor.

Nazım Maviş İncelemelerde Bulundu

Sinop Milletvekili Nazım Maviş ile AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Boyabat Gençlik Merkezi'nde gençlerle biraraya geldi. İlçe Özel İdare Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 2016 yılında yapacak işlerle ilgili istişarelerde bulundu.

Kimlik ve Kişilik, Değiştirme ve Dönüştürme Stratejisi

İnsanların fizyolojik yapıları, biyolojik yapıları farklı olduğu psişik yapıları da farklıdır. Konuşmaları, davranışları, sevinçleri, üzüntüleri, tepkileri, heyecanları da farklıdır.

Yine Aynı Nokta, Yine Kaza

1 Şubat 2016 günü akşam saatlerinde Boyabat’tan Sinop istikametine doğru gitmekte olan 57 AS 280 plakalı Broadway marka araç Sinop ayrımında yol çalışması ilan edilen "Çırnık Köyü Çıkışında" bölümde yolun mucurlu olması nedeniyle şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle takla attı.

Zarife İnan hanımefendi vefat etti

Koçak Köyü'nden, Adil ve Fikri İnan'ın annesi, Zarife İnan hanımefendi vefat etti.
Eski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Şefik Çakıcı!.... Duyduklarımız Doğru mu?


Türk’lüğe el Fatiha !...


Almanlar'dan Yeni Enerji Kaynağı


Ocak 2016 Raporu


İsveç ve sosyal hayat


Tabakhaneye Pislik(B..) yetiştirmek


Kimlik ve Kişilik, Değiştirme ve Dönüştürme Stratejisi


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Kiralık Dükkan


Kara Destan - Elmas Yıldırım


Bir ibret bahsi olarak Mustafa Koç’un ölümü...


Şems ve üç ateist


Boyabat'ın Eski Fotoğrafları


Bugün pazartesi ve ilçemizin pazarı…


Sinop'tan Kar Manzaraları


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Boyabat OSB altyapı ikmal yapım işi ihale edilecek!


Bizim İstanbullular


Seçmen ve siyasi partiler


Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti


Sallım Çorba


Öğretmenler Günü Nostalji-2


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:385665 DtGaNi