E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Belgelerini Aldılar

2017 yılı Din görevlilerine yönelik Hizmet İçi Eğitim Kursları çerçevesinde Sinop İl Müftülüğü tarafından düzenlenen "Ezanı Güzel Okuma Kursu" Belge Töreni ile sona erdi.

Tünelde hız cezasına '1 km makul' iptali

Kırıkkale Barosu'na kayıtlı Avukat Ali Can Çiçek, mart ayında Sinop-Samsun Karayolu'ndaki Demirci Köyü Tüneli'nde aracıyla saatte 122 kilometre hızla seyir halindeyken radara yakalandı. Çiçek'e 206 lira idari para cezası kesildi.

Sinop İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Erşan atandı

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü görevine Dr. Mehmet Erşan atandı.

Ayşe Özgül hanımefendi vefat etti

Tekke Köyünden, Fen Lisesinde çalışan Yaşar Özgül'ün annesi, Ayşe Özgül hanımefendi vefat etti.

Boyabat Dörtyolda Motosiklet Kazası: 1 Hafif Yaralı

15 Kasım 2017 Çarşamba günü Dörtyol mevkiinde saat 14.00 sıralarında motosiklet devrildi.

Sahipsiz Hayvanlar Sahipsiz Kalmayacak!

Sinop Ada  Mahallesi'nde sahipsiz hayvanlar barınağında hayvanların bakımları, aşıları yapılıyor. Kısırlaştırma işlemleri gerçekleştiriyor. Hayvan sahiplenmek isteyenlere hayvan barınağından ücretsiz sahiplendirme işlemleri yapılıyor.

AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi

AKP’nin 2002 seçim bildirgesinde, “dünya Bor madeni rezervinin yüzde 78’i Türkiye’de ama biz madeni işlemeden ihraç ediyoruz. Bor madeni ile çalışan otomobil yapacağız. Bor Maden enstitüsü kuracağız ve madenlerimizi işleyerek ihracat yapacağız” yazıyordu

Yılmaz Şanlan, İYİ PARTİ Sinop Kurucu Merkez İlçe Başkanı Oldu

Yılmaz Şanlan, İYİ PARTİ Sinop Kurucu Merkez İlçe Başkanı oldu, konu ile ilgili bir açıklama yapan İYİ PARTİ Sinop Kurucu Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan şunları söyledi.

Örnek Almak Lazım Değil mi? Fakat….

14 Kasım 2017 - Boyabat Büyük Camii önünde ırkları birbirine benzemese de köpekler kendi hallerinde eğleniyorlar.

Kırklareli müftü yardımcısından Atatürk’ü eleştirenlere tepki

Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, yerel bir gazetedeki köşe yazısında Atatürk'e hakaret edenleri eleştirerek, "Atatürk, ölmüş, gitmiş. İsmini bir şekilde tarihe yazmış. Yapıp, ettiklerinin hesabını tıpkı bize soracağı gibi ona da...

Yaşlılar Evi Tamamlanıyor

Kısa bir süre sonra yaşlılar için hizmete açılacak.

Kamyon devrildi: 1 ağır yaralı

Türkeli - Çatalzeytin yol çalışmalarını yürüten yüklenici firmaya ait taş yüklü kamyonun şarampole devrilmesi sonucu bir kişi ağır yaralandı.

Sinop KYK‘dan Mübadele Derneğine Ziyaret

Sinop Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Menderes Dümen ve KYK Yurtlarında kalan bir grup öğrenci, Sinop ilimizde faaliyet göstermekte olan Mübadele ve Balkan Halkları Derneğine ziyarette bulundular.

TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişebilir

Cumhurbaşkanının talimatıyla kaldırılan TEOG’un yerine “Tercihe Bağlı Serbes Kayıt Sistemi” isimli yeni modelimiz oldu.

"Gerze Kafese Alınamaz"

Gerze halkı kafes balıkçılğına karşı çıkmak için toplandı.

Alaaddin Akkuş vefat etti

Asarcık Camili Köyünden, Alaaddin Akkuş vefat etti.

Lütfiye Yayla hanımefendi vefat etti

Ilıca Köyünde oturan, Fikret, Uğur ve Kadir Yayla'nın annesi, Lütfiye Yayla hanımefendi vefat etti.

Selma Alaslan hanımefendi vefat etti

Emekli Öğretmen Merhum İsmail Alaslan'ın hanımı, Emekli Öğretmen Mehmet Alaslan ve Erdem Alaslan'ın annesi, Kasap Hüsnü Cömert'in kayınvalidesi, Selma Alaslan hanımefendi vefat etti.

Marketçi ile hırsız karşılaşınca...

Türkeli'de yaşanan trajikomik olayda hırsız, girdiği işyerinde marketçi ile karşılaşması üzerine bulunduğu yerden hızla kaçtı. Yaşanan olay, güvenlik kameralarına da yansıdı.

Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming)

Son yıllarda Türkiye’de yükselen inşaat sektörünün etkilerini ilçemizde de yüksek binaların artmasıyla görüyoruz. Artan müteahhit, mimar, mühendis sayımızdan, Boyabat Belediyesi’nin 'bitmeyen asrın projesi' inşaatlarından, çeşitli bakanlıklarımızın kamu yatırımları ile yapılan binalarından ilçemizin büyüdüğü iddia edilebilir.

Yerli arabaya Erbakan adı verilsin ve araba Sinop'ta üretilsin

Sinop İş Adamları Derneği’nden yerli araba ile ilgili bir öneri geldi. Sinop İşadamları Derneği (SİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan yapılması planlanan yerli arabanın Sinop’ta yapılabilmesi ve adının Erbakan olması ile ilgili imza kampanyası başlatacaklarını söyledi.

Özel Eğitim Kursu Başlıyor

Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Kursu açılacaktır.

Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan % 50 İndirim!

Tazelikten ödün vermeyen Şahin Pasta ve Simit Sarayı, her akşam saat 21.00'den sonra Adliye Karşısı ve Dörtyol'da bulunan merkez ve şubelerinde yaş pastaları % 50 indirimli olarak, yarı fiyatına siz değerli müşterilerine sunuyor.

Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu ders kitapları gelmiştir

Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu ders kitapları gelmiştir.

Sinoplular’ın gelecek vizyonu ve tanıtım etkinlikleri

Asırlar boyu güçlü ve büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Anadolu insanının geçim dünyası, aynı zamanda vazgeçilmezi İstanbul’da Sinoplular’ın iki önemli etkinliği var.

Kestiği ağaç üstüne düşen adam öldü

Sinop'ta evinin bahçesinde ağaç kesen 62 yaşındaki vatandaş hayatını kaybetti.

Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor

Sinop Samsun Karayolu, Yaykıl Köyü mevkiinde Çoto, Teke Hasan Mahallesi ve Mahmuttırı Köyü gibi bir çok noktaya bağlantıyı sağlayan alt geçidin bağlantı yollarının yapımına başlandı.

Meryem Kara hanımefendi vefat etti

Belediye personeli, Mehmet Kara'nın babaannesi, Meryem Kara hanımefendi vefat etti.

Sırıtarak Kimlik Değiştiren Fırıldaklar

İleri demokrasi, yeni anayasa, demokratikleşme, açılım sakızı çiğneyenler, asker-polis-vatandaş katili terör örgütü ile pazarlık yapanlar, inandıkları İslam dini’nin kutsal kitabı Kur’an hükmüne rağmen haçlılarla işbirliği yapanlar, Deve midirler, Kuş mudurlar?

Adliye Çevresinde Emniyet Tedbirleri Zirvedeydi

13 Kasım 2017 - Geçen yıl Durağanda meydana gelen olaylarda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Soner Kaya’nın ölümü ve çok sayıda kişin yaralandığı olaylarla ilgili mahkemede sanıklar yine hakim karşısına çıktı.

“Doğa Katliamına ”Dur Demek İçin Yetkileri Göreve Davet Ediyoruz…

12 Kasım 2017 - Sinop’ta yaşanan çöp polemiği Sinop ve ilçelerinde çığ gibi büyüyor. Sinop’taki çöp polemiğinin ardından Sinop Belediyesi Baki Ergül’ün açıklamalarına cevap veren AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü; ‘ Sana bir ay süre, yapmazsan ben yaparım’ dedi.

Herkesi Tanıyan Temel

Milyonlarca gurbetçi gibi, Temel de iş bulup çalışmak için İtalya’ya gider. Fiat fabrikasında iş bulup çalışmaya başlar.

Boyabat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 10 Kasım 2017 günü Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıl dönümünü andı


İntihar ve İntiharı Önleme Konulu Konferans Verildi

İl Emniyet Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında, Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda...

Dünyanın En Borçlu Ülkesi: Amerika Birleşik Devletleri

Dünyadaki hükümetlerin toplam borcu 63 trilyon doları geçerken, AmerikaBirleşik Devletleri’nin, 19,94 trilyon dolarla ilk sırada yer aldığı belirlendi.

Gerze’ye Çocuk Doktoru Müjdesi

Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın Ankara mesaisi yoğun geçti.

Sinop Üniversitesinde “Atatürk, Misak-ı Milli ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Tarih Yolculuğu” konferansı


Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursu Başlıyor

18 Kasım 2017 Cumartesi günü katı yakıtlı kalorifer kursu başlıyor.

DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)

Diabet Mellitus (Diyabet/Şeker hastalığı), pankreasın yeterli insülin üretememesi veya vücudun ürettiği insülini etkili bir şekilde kullanamaması sonucu oluşan ve ömür boyu devam eden kronik bir hastalıktır. Diyabet; Tip I, Tip II ve Gestasyonel Diyabet diye sınıflandırılmaktadır.

Yaralı karaca tedavi altına alındı

Türkeli'de yaralı halde bulunan karaca tedavi altına alındı.

Sinopspor, sahasinda galibiyet ile tanıştı

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Sinopspor, evinde konuk ettiği ETİ Lisesi Gençlikspor’u mücadelenin ilk yarısında attığı gol ile 1-0 yenerek, bu sezon kendi sahasındaki ilk galibiyetini elde etti.

Artık kapatılmalı!

Sinop'un bazı kesimlerinde doğalgaz çalışmaları bitmesine rağmen yolların kapatılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Mediha Özdemir hanımefendi vefat etti

Durağan Çerkezlerinden, Yusuf ve Resul Özdemir'in annesi, Mediha Özdemir hanımefendi vefat etti.

Pide

Türk mutfak kültürünün en önemli yapı taşlarından bir tanesi de pidedir.

Kastamonu-Sinop Kavşağında Kaza

5 Kasım 2017 Pazar günü saat 16.00 sıralarında Kastamonu-Sinop Kavşağında trafik kazası meydana geldi. Kazaya bir kamyon ve bir ticari araç karıştı. Kazada ölüm gerçekleşmedi.

Türk Eğitim-Sen Sinop'ta Toplandı

Eğitimcilerin yanında olan sendikaların önde gelen isimlerinden olan Türk Eğitim-Sen çalışmalarına hızla devam ediyor. Ülke genelinde binlerce üyeye sahip olan Türk Eğitim-Sen’in 6. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Daire Başkanlarından İl Müftüsü Çelik’e Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahattin Çelebi, Sosyal ve Külterel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i makamında ziyaret etti.

19. Balkan Taekwondo Şampiyonası

Edirne de gerçekleştirilen 19. Balkan Taekwondo Şampiyonasında Sinop ili sporcularından Enes Talha Melih Arı ve Enes Altuğ Keküllüoğlu 15-17 yaş Genç Erkek Takımlarda 2. olarak gümüş madalya aldı.

Daire Başkanları Din Görevlileri İle Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin Çelebi ve Sosyal ve Külterel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han Sinop’ta Din Görevlileri ile bir toplantı gerçekleştirdiler.

Ceyhan Demir: Biz Cumhuriyeti Kurtarmak ve Korumak İçin, Gerçek Demokrasi İçin Çıktık Yola


Yok mu bir babayiğit ?

Türkiye'de sineması olmayan 7 İlden birisi olan Sinop'ta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikle, kentteki öğrencilerin sinema ile buluşturuyor.
Eski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Ali Çakar Ticaret PETLAS Bayii


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz söylemleri kabak tadı verdi


TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişebilir


Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming)


Sinoplular’ın gelecek vizyonu ve tanıtım etkinlikleri


Sırıtarak Kimlik Değiştiren Fırıldaklar


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Banka kapısı önüne çamurlu meslerini bırakan teyze...


Kim Ne Kadar Gavur?


Haykırış -II


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:676990 DtGaNi

* ANASAYFA *