E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Hayırdır Şefik Başkan

Duyduğuma göre Şefik Başkan Belediyede bir iş adamı ile bayağı atışmış. Kendine zatı muhterem dediğim için konuyu yargıya taşıyan Şefik Başkan, bu iş adamının hakaretlerine niçin suspus kalıyor acaba?

İnşallah yakında bir iş adamına ait bir işyeri mühürlenecek. Kimmi bu iş adamı? Yakında ona ait işyeri mühürlenince Anya ile Konya ortaya çıkar, sadece sizlerden biraz sabır talep ediyorum. Ama yinede sizlere bu şahıs hakkında biraz ipucu vereyim.

1- 2005 yılında imar durumu muamma bir yeri ihaleden alarak (Zamanın Belediye Başkanı Ermiş ihalenin yapılacağı hafta Boyabat Sesi gazetesinde oradan yol geçeçeğine dair demeç vermişti) önce tamir yaptı sonrada gerekli ruhsatları aldı.

2- Hani şu meşhur 11 katlı binalar varya bu iş adamı orayada ortak. O binalar hakkında dava açtığım zaman benim hakkımda vız gelir, tırıs gider diyen arkadaştır.

3- Bu arkadaş zamanında bir köyün yolunu satın almış. Bu konuda bazı Belediye memurları ile bir dönem önceki meclis üyeleri hakkında dava açıldı. Dava devam ediyor.

4-  Şimdi ise yaptığı yeni işyerine iş yeri açma ruhsatı almaya hazırlanıyor. Fakat inanıyorum ki o işyeri asla açılmayacak. Çünkü o işyeri hakkında dava açıldı. O iş yerine yasalara göre ruhsat almak veya vermek imkansız. Ama yinede birileri oraya zamanında yapı ruhsatı verdi. Nasıl mı?... Sakına okuduğunuz zaman dudağınızı ısırmayın. Çünkü Türkiye’de, Boyabat’ta yaşıyorsunuz. Ruhsatı veren bu kişinin bu kadar şakşakçısı varken bunlar gayet normal şeyler…

Bu iş adamı bu iş yerini yapmak için önce konuyu Belediye Meclisi'ne ve İmar Komisyonu'na taşıdı. Bu iş adamının talebi yasalara aykırı olduğu için Meclis ve Komisyon tarafından ret edildi. Fakat kişi yandaş olunca demokraside çare tükenmezmiş. Encümen kararıyla söz konusu işyeri için olur kararını hemencecik çıkartı verdiler. Yasalara uygun mu? Kocaman bir hayır.. Çünkü oraya ruhsat vermek ateşten gömlek. Şimdi bana şu soruyu soracaksınız biliyorum. Peki o zaman oraya nasıl ruhsat verildi ve kimler verdi?

Elbet her devirde ortaya bir Don Kişot çıkmıştır. Yani Don Kişot derken, halk kahramanı demek istedim. Bizim bu halk kahramanı o iş yeri açılırsa 3-5 kişi ekmek yer diyerek, (şaka, şaka) yasaları hiçe sayarak, buranın amiri benim, ben ne dersem o olur nidalarıyla, o iş yerine yapı ruhsatını veriyor. Neden mi?.... Ya bana sormayın, o resmi kurumun amiri olan zatı muhtereme sorun.

Birkaç gün önce o iş yeri için açılan dava neticesinde Mahkeme Heyeti keşif için geldi. Benim adım Hüseyin Cömert, inanıyorumki orası için olumsuz rapor gelecek. Bunun farkında olan iş yeri sahibi soluğu Şefik Başkan'ın yanında alarak, açmış ağzını, yummuş gözünü. Tabi Şefik Başkan'da hiç altta kalırmı, Allah ne verdiyse… Vallahi bu ikisinin arasında bir şey varda, ben anlamış değilim, ya siz?

Ha şunuda unutmadan hatırlatayım dedim. Şefik Başkan!... Şehir mezarlığının girişine küçük bir mescit ile cenaze yıkama yeri yapacaktın, ne oldu acaba? Şimdi birileri bu cümleme sazan balığı gibi atlayarak konu ile ne ala diyecek. Bende ‘’Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az’’ diyorum…..

Hayırdır Şefik Başkan !......

Kahve köşelerinde, köşe başlarında konuşulanlar hiçte hoş sözler değil. Herkes bu konuyu konuşuyor. Bu konuda bir halk toplantısı yapta, bu sözler yalan de, spekülasyon de, bana karşı yapılan bir kumpas de, de ki içimiz ferahlasın, gönlümüz hoşnut olsun. Sen değilmisin ki, seçimlerde "Şeffaf olacağım, her ay bir halk toplantısı yapacağım, kurumun kuruşuna halellik getirmeyeceğim vs.." diyen, bu nedenle sana güvenerek halk oy verdi. Yaklaşık iki yılı tamamlamak üzeresin, fakat ne hikmetse sizde tık yok. Hadi Başkanım lütfen kırma bizi. Bekliyoruz….

GÜNÜN SÖZÜ: Ederinden fazla değer, Soytarıyı kral eder. (Anonim)

SAYGILARIMLA
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:10 01 2016 18:31(3871) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
13. Yorum: nur3457 13 01 2016 20:47
hayırdır şefik baskan!!! diyen huseyn cömert hayırdır!!! asıl size hayırdır. nedir bu boyabatı çekememezlik nedir bu şefik başkanı yaptıgı yerleri dava etmek nedir yani anlamıyorum. kıskanclıkmı bu yksa çekememezlik mi hayırdır hıseyin cömert!!!! siz neden boyabatımızın yeniliklerine sürekli karsı çıkıyorsunuz!! neden sürekli güzelleşen yerleri yıkmaya calısıyprsunuz. kendinizi biraz frenleyin ya nedir bu böyle!!!

12. Yorum: kim bu iş adamı..? 13 01 2016 10:45
kim bu iş adamı..?
madem bu konuyu haber yapmışsınız bu iş adamını açıklayın da millet bilsin..!
bu konuda şefik başkanı destekliyorum..

11. Yorum: misafir 12 01 2016 22:46
okudum. okuduktan sonra sadece gülüverdim. bazı kişiler desdek olacağı yerde köstek oluyorlar. boş işlerin kalfalığını yapıyorlar.

10. Yorum: meraklı 12 01 2016 15:38
sayın hüseyin cömert iş adamının ismini de yazmanızı rica ediyoruz.

9. Yorum: yeter artık 12 01 2016 09:06
sayın cömert ya duygularını frenlemeye çalış, ya akıl hocalarını değiştir, ya da sus.söz gümüşse bazan sükut altındır.

8. Yorum: az laf çok iş 12 01 2016 07:35
hüseyin bey çalışmalarınızı takip ediyorum. bu konuyla ilgili bu kadar cümle kurmuşsunuz, deyim, mizah ve anonimler kullanmışsın. cömertlik edip bir cümle daha ekleyip iş adamının kim olduğunu da yazsaydınız keşke. zira milletin, 3-5 kişi daha ekmek yesin diye uğraşan iş adamlarını tanıyıp bilmeye hakkı var.

7. Yorum: boyabatlı 11 01 2016 16:08
hüseyin bey yayımlamış olduğunuz kitabınızdan almak istiyorum nasıl temin edebilirim
ayrıca boyabat sesi gazetesinin künyesindeki tele ulaşamıyoruz bizmi yanlış çeviriyoruz yoksa ordaki numaramı yanlış anlamadım

6. Yorum: bela 11 01 2016 12:38
helal olsun huso başkan arkandayiz

5. Yorum: h.c hayranı 11 01 2016 08:18
hüeyin bey gercekten gene bilinmeyenlere ısık tutunuz kültür mizah ders alma vsss yazınızda hepsi mevcut kaleminize emeğinize canınıza sağlık diyorum sizin gibi insana başka diecek bulamıyorum saygılarımla....

4. Yorum: hele baskana 10 01 2016 22:51
her önüne geleni ikna ederim diye düşündü heralde. ama başkan diğerlerine benzemez. hak hukuk ne ise ona göre haraketleri eder. ileride cevap vermeyeceği hicbirsey e onay vermeyecektir. başkan böyle devam et birdaha ki seçim de oylarımiz senin olsun

3. Yorum: hüseyin cömert 10 01 2016 19:59
duydum ki bir iki gün içerisinde o iş yerine yapı kullanma veya işyeri açma ruhsatı verilmiş. şunu açıkça ifade ediyorum bu yolun sonu felaket şefik başkan felaket.o işyeri hakkında bilirkişi raporları ulaştığı an iki elim iki yakanda olacak.geniş olarak hakkında işte o zaman yazacağım.

2. Yorum: anlayana 10 01 2016 19:53
sayın cömert sormuşsunuzda başkan neden ses çıkarmıyor diye bazen küçücük minnacık bir delil vardır kasanızda işte o bilgisayara takılınca yeri yerinden oynatır belkide cevap budur..

1. Yorum: öz boyabatli 10 01 2016 19:27
helal sana sayın cömert döktütmüssün gene senden kaçarmı


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Gerçek sivil toplum anlayışı


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi ve Küçükbaş Ailesi


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:741953
DtGaNi


* ANASAYFA *