E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ya Gelecek, Ya Gelecek.. Vay be!…

Bu sözleri söyleyen şahıs, taklitcilikte bir numara, fakat iş icraata gelince kocaman bir sıfır. Etrafındaki şakşakçılar biraz da gaz verince bizim şahıs kendini dev aynasında görüyor.

Ey millet!... Duyduk duymadık demeyin ilçemize …………. geliyormuş. Bu müjdeyi veren şahsın bu günlerde ağzı kulaklarına varıyor. Niçin mi? Çünkü bu günlerde büyük bir projeye imza atıyorda ondan. Bakıyorum merakınızdan gözleriniz faltaşı gibi açıldı. Maazallah!... Fazla merak kediyi öldürürmüş, İngilizler öyle diyor. Evet kalbinize mukayyet olun, 2016 yılının bombasını patlatıyorum. Müjde!!!!!...... ilçemize doğalgaz geliyooooorrrrr….. Bu projenin baş mimarı ise Kayseri’de yılın başarılı Belediye Başkanı seçilen Şefik Çakıcı……

Evet ilçemize doğalgaz Ya gelecek!...Ya gelecek!.. İmza: Şefik Çakıcı

Bu sözler bana zamanın Başbakanı Tansu Çiller’i hatırlattı. Tansu Çiller dönemin Başbakanı iken terör için Ya bitecek!...Ya bitecek demişti ve söz verdiği gibi de terörü sıfıra indirmişti. Tarihten ders çıkartmayı iyi bilen Sayın Çakıcı, anlaşıldığı üzere kendine Tansu Çiller’i örnek almış. Bence bu davranışı ilede büyük bir erdemlik göstermiştir. Çünkü klavuzu karga olanın burnu b……. kalkmazmış. Piyasada karga çokken Tansu Çiller gibi bir siyasetçiyi rehber seçmek bence karlı bir yatırımdır.

Şimdi bana bu sözlerimden ötürü birileri, bizim mikser yine karıştırmaya başladı diyecek. Umuyorum ki hatta yorumları ile beni taşa tutacaklar. Olsun önemli değil çünkü ‘’Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’’ demiş atalarımız

Gelelim sadede…

Ülkemize ilk olarak doğalgaz 1988 yılında Ankara’ya, sırasıyla İstanbul, Bursa, Eskişehir, İzmit ve Çanakkale’ye gelmiştir. 2002 yılı itibarı ile yıllık tüketim 20 milyar metreküpdür. Ayrıca aynı yıllarda Karadeniz Bölgesi'nde ikinci hattın alt yapı çalışmaları yapılmıştır. Yıl itibarı ile ülkemizin 72 vilayetinde doğalgaz varken sadece 9 vilayetinde doğalgaz yoktur. Bu illerden 7 tanesi doğuda, bir tanesi ise Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Sinop ilidir. Bugün ise yıllık tüketim ise 45 milyar metreküpdür. Bize en yakın ilçelerden biri olan Vezirköprü ise üç yıldır doğalgaz kullanıyor. Hemde bir kuruş peşinat yatırmadığı halde….

Yıl 2016… Aradan 14 yılı AKP döneminde olmak üzere tam 28 yıl geçmiş halen ilçemizde doğalgaz yok. Üstüne üstlük 72 vilayete doğalgaz gelmiş 9 vilayete ise gelmemiş. Bu illerin yedi tanesi doğuda, diğeri ise bizim bağlı olduğumuz Kültür ve turizm merkezi şehri olan Sinop….

Bugünlerde birileri bu konuda kükreyip duruyor ‘’Ya gelecek, Ya gelecek’’diye. Bende diyorum ki o vatandaşa; Biz bu ülkenin üvey evletlarımıyız veya toprak olarak başka bir ülkeye mi bağlıyız? Gelecek kardeşim gelecek sonuncu sırada da olsak yine gelecek, bunun lamı cimi yok. Çünkü bizde bu toprakların evlatlarıyız.

Ancak!........

Ey dönemin siyasetçileri, sakına bunu bir başarı gibi lanse etmeyin. Zira bu konuda başlarınızı öne dahi eğebilirsiniz. Çünkü Boyabat’ın bu günlere kalması sizlerin zaafıdır. Bugün de Rodos şövalyeleri gibi ortaya çıkarak ‘’Ya gelecek, ya gelecek’’ sözleri ile kömür ve makarna karşılığı mandanız altına aldığınız zavallı insanların dimağı ile alay etmeyiniz.

Ey Şefik Çakıcı!.........

Gördüğümüz kadar bazı sokak yollarındaki kilit taşlarını sökerek şehir çöplüğüne attınız. Daha sonra ihtar nitelikli yazılarımızla sonradan söktüğünüz kilit taşlarını bir boşluğa yığarak ihtiyaç sahiplerine dağıttınız. Akabinde sökülen kilit taşları yerine beton ve asfalt attınız. Yine o dönemlerde biz dedik ki; Yapma be Şefik Başkan, bir iki yıl sonra ilçemize doğalgaz gelecek, yaptığın bu harcamalar çöpe gidecek diye basbas bağırdık. Tabi bu arada bazı şarlatanların hedeflerinede nail olduk. Dedik ya ‘’Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’’ diye. Onun için bu tip şarlatanların sözleri bizlere vız gelir, tırıs gider.

Evet Şefik Başkan, yaptığın o kaldırımların tümü sökülecek, attığın o asfalttın yerinde yeller esecek. Kısacası kurumun paraları yani alın teri ile kazanıp verdiğimiz vergiler vs.. çöpe gidecek. Hani kurumun kuruşuna halellik getirmeyecektin. Şunu unutmaki ‘’Devlet malı yetim malıdır’’ asla ‘’Devlet malı deniz, yemeyen keriz’’ sözleri ile kıyaslama.. Eğer bu dünyada bunların hesabını sormaya nail olamazsam, bil ki ebedi hayatta, iki elim, iki yakanda olacak.

GÜNÜN SÖZÜ: Sık sık verilen aynı öğütten sıkılma, Çünkü bir çiviyi çakabilmek için devalarca vurmak gerekir. (Hz. Mevlana)

NOT: Şefik Başkanın ilçemize doğalgaz geliyor demesine bakmayın, çünkü doğalgaz marketten alınmıyor. 2019 yılını bekleyin.

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:24 01 2016 20:18(2235) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: öz partili 27 01 2016 14:10
onu deme bunu deme ne anlatacak neyi yaptık diyecekler hüseyin bey daha bunlar içlerinde ki çamurları bile temizleyemediler hala ersoyun girintileri ile abisinin eserleri ile devam ediyor korkuyorlar zayıf bunlar zayıf fazla birşey beklemeyin bizim attıklarımız bunların içinde yaptık desin ne olacak yarın gelmiyorya daha yıllar sürer eve girmesi

7. Yorum: 9.köy 26 01 2016 17:51
gelsede boyabatlının %80 ni doğalgaz faturası ile başa çıkamaz.ancak memur takımı bu külfete katlanabilir.yani anlayacağınız pek mataf bir şey değil doğalgaz.her şeyi suistimal ettikleri gibi bunu da suistimal ediyor ümmetin şürekası.

6. Yorum: kumluklu veli 25 01 2016 22:34
bravo sayın cömert bravo. döktürmüşsün gene. cömert halkın gerçek dostudur beyler.yazdığı yazılarla biz boyabatlıları aydınlatıyor, gerçekleri gösteriyor, uyandırıyor. helal olsun sayın cömerte.

5. Yorum: kasaba kurnazı 25 01 2016 21:53
bazı siyasetçiler kasaba kurnazlığı yaparak kendilerine - puan yazdırıyorlar ama farkında değiller.

4. Yorum: vatandaş 25 01 2016 17:41
soba yakmak serbest

3. Yorum: az laf çok iş 25 01 2016 09:30
hüseyin bey yine bomba gibi bir haberle karşımızdasınız! tebrik eder çalışmalarınızın devamını dilerim. bu milletin sizin gibi insanlara ihtiyacı var. aksi takdirde iyi ve kötüyü, doğru ve yanlışı, güzel ve çirkini nasıl ayırt edecektik. kiminle neyi kıyaslayacaktık.

2. Yorum: olabilir 24 01 2016 23:40
doğalgaz haberi bayağı ses getirdi."hele gelecek,ya gelecek" başlık çekici idi. sayın cömert bazen çok karamsar oluyorsun siyasetin çözmediği iş mi var bel ki gerçek olur. boyabat doğalgaza kavuşur mu dersin 4 yıl sürer mi?

1. Yorum: tanıyan tanır 24 01 2016 22:45
sayın hüseyin bey esentepe mahallesinde takılan teşekkürler afisi (diğer haber sitelerinde yayinlandi) ile belediye bunyesinde yaptırılan afişler arasında fark göremedik bu konu hakkında yorum yapmanızı canı gonulden bekledik ve bekliyoruz ( iki afişi yan yana koyalım farklılık yok sanirim)
saygılarımla


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bayramınızı Kutlarım.....


Bayram coşkusu


Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dünya lideri


Günlük Olaylar


Dilek Güzellik Salonu Yeni Yerine Taşındı


Çığırtkanlar, Güven ve Umut


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Adalet Damatların Temelidir


Sultan Aziz Nasıl Katledildi?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:785698
DtGaNi


* ANASAYFA *