E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Şefik Çakıcı!.... Duyduklarımız Doğru mu?

Dil isterse insanı vezir, isterse rezil yapar demiş atalarımız. Şefik Çakıcı’da ne çekerse dilinden çekiyor mübarek. Duyduğuma göre…..

"Yerin kulağı vardır" veya "İki kişinin bildiği sır değildir" demiş atalarımız. Sormayın bugünlerde bir dedikodu almış başını gidiyor. Etraf adeta cadı kazanı gibi fokur fokur kaynıyor. Aslında gıybet, yani dedikodu dinimizin haram kıldığı ve günah olan unsurlarından biridir. Allah dostu Mevlana Hazretleri bir sözünde "Duydum ki gıybetimi yapmışın, yüzüme söylemekten kaçmışsın. Benim gibi bir acizden korkmuş Allah’tan korkmamışsın" diyor. Yine Henry Calderwood bir sözünde "Cesaretin varsa arkasından söylediğini yüzüne söyle!" diyor. Zaten bir adamın arkasından konuşmak benim ne şahsıma, nede insanlığıma uygun düşer. Bu nedenle yazılarımda eleştirdiğim kişileri defalarca oturuma davet etmişimdir. Bakınız eleştiri diyorum, lütfen sapla samanı karıştırmayalım.

Mesela…..

* Rize’yi kutsal şehir, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ı ümmetin lideri yapanları

* Bakara Suresi hakkında alay edenleri

* Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) hırsızlık yapan kızım Fatma’da olsa kolunu keserdim, dediği halde günümüzde hırsızlara pirim verenleri

* Zinanın suç unsuru olmaktan çıkartılmasını

* Rüşveti, hediye altında alanları ve verenleri

* Makarna ve kömür karşılığı oy verenleri

* Makam ve mevki uğruna kör ve sağır olanları

* Kul hakkını paçavra gibi çöp kutusuna atanları

sözlü ve yazılı olarak eleştirmek benim için vicdani bir haktır.

Gelelim sadede

Şimdi sizlerle birkaç gün önce gördüğüm bir rüyayı paylaşacağım. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bana hiddetli bir şekilde; Şefik Çakıcı'ya söyle onun Tak Tak Helvası'na başlarım, falan filan gibi sözler sarf etti. O anda Rus uçakları havalanıyor, Boyabat semalarında Şefik Çakıcı’yı arıyor. Bir anda kulak zarını patlatırcasına bir ses, ortalık toz duman. Tabi o anda benimde yataktan fırlamam işin cabası…

Baktım yataktayım, şükür rüyaymış dedim. Herhalde üstüm açık kaldı diyerek, Besmele çekerek, tekrar uykuya daldım. Fakat sabah kalktığımda rüyanın tesiri altındaydım. Aynı gün öğle vakti bir arkadaş ortamında bu rüyayı paylaştım. Arkadaşın biri demez mi "2 Ocak 2016 günü Boyabat Yağ Pazarı'da çekimi yapılarak, Beyaz tv’de yayımlanan "Uyan Türkiye’m" proğramında Şefik Çakıcı, eline Tak Tak Helvası alarak Putin’e gönderme yapmıştı. Belki de Putin bu yüzden Şefik Çakıcıya kızmış olabilir dedi ve gülüştük.

Sayın Çakıcı,

Senin yüzünden zaten gecem mahvoldu. Böyle olur olmaz sözler sarf ederek birde Putin’i başımıza musallat etme. Zaten kırmış olduğun bir pot ile Rize’yi Kutsal şehir birilerini de ümmetin lideri yaptın. Halk senden pot değil hizmet bekliyor. Mesela söz verdiğin 40 proje yan yattı, çamura battı herhalde….

Ayrıca 2 Şubat 2016 Salı günü akşamı yapılan Belediye Meclis toplantısında yokmuşsun. Hayırdır apar topar Ankara’ya hareket etmişsin. Yoksa duyduklarımız doğru mu? Mesela 3 Şubat 2016 günü Ankara’da sorgulanma işi gibi…..

Konu hakkındaki demecini dörtgözle bekliyoruz !...........

GÜNÜN SÖZÜ:

Aldırma söylenenlere: Varsın, görenler seni bir ot sansın.

Sen gül ol da, uğruna ötmeyen bülbül utansın. (Hz. Mevlana)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:07 02 2016 19:16(3505) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
22. Yorum: kumluklu veli 11 02 2016 11:19
bravo cömerte dostlar. döktürmüş gene. cömert boyabatın gerçek dostudur beyler.yazı ve görüşleriyle boyabat ahalisini ayıyor, uyandırıyor, bilinçli ve ileri görüşlü vatandaşlar haline getirmeye cabalıyor.allah razı olsun.

21. Yorum: boyabat'ın gerçek gazete ... 10 02 2016 07:39
öncelikle sayın cömert'e teşekkür ediyorum.
okuduğum nadir köşe yazarlarından (türkiyede) biri.
hüseyin bey olmasa inanın boyabatta nelerin
döndüğünü ne anlayacağız ne de bileceğiz.
milletin yüzüne gülüp devlet imkanlarıyla partal kesmeye gerek yok.
herkes haddini bilecek ve hesap verecek millete.
tebrikler sayın cömert.

no:bu arada boyabatta bu kadar troll olduğunu bilmiyordum!
durmadan saldırmışlar cömert beye. neresi yalnış yazılarının.
yeni yazılarınızı bekliyorum. bu menfaatçi trollere cevap bile yazmayın...

20. Yorum: asfalt ağladi be ;) 09 02 2016 19:09
hayirli olsun asfalt şefik baskan :p

19. Yorum: boyabatın gülü 09 02 2016 12:53
mecbur musunuz siz de bu siteye kardeşim. yeni haber sitesi kurulmuş boyabatta. boyabat........com diye. hem de çok güzel. orayı takip edin.

18. Yorum: kerim 08 02 2016 23:38
boyabat gazetesinin seviyesinin göstergesi, hüseyin cömert e gelince onda bir acı var ve bir ak parti düşmanlığıdır gidiyor, gazetede chp dümeninde ya, ama sakın hüseyin cömert ülkemizin cumhurbaşkanına seviyesizlik yapma.
boyabat gazetesi sende buna fazla göz yumma zihniyetiniz bu ama biz burada memleketimizden haberler istiyoruz, boyabat ın adını kullanarak yanlı siyaset yapmayın

17. Yorum: öz yenimahalleli 08 02 2016 22:15
yıgıdı öldür hakkını yeme . bu dunyanın öbur tarafıda var.

16. Yorum: haydi 08 02 2016 21:02
gene kuyruğuna basıldı birilerinin cıyaklamaya başladılar burda boyabatlıya hakaret yok güzel kasabamızı bu hale getiren senin gibi ya...lara ve savunduğunuz kişiye bu gazete yazmazsa herşey görünmez olacak sanan cahillere bu kadar yanlışın hesabı bugün verilmezse birgün verilecek dünyada yada ahirette ben ikinciyi tercih ediyorum size dünya adaleti az gelir hesabınızı allaha vermelisinizki tam olsun.

15. Yorum: asfaltmi kaldirimmi ? 08 02 2016 20:39
boyabatli arkadas sen belediyenin kendi yapdigindan haber ver hangi yapdiginin neye faydasi varsa dogru yollar kaldirimlar bugun yap yarin kostebek yuvasi yollar masallah zamaninda hasn baskan uc dort selale yapdi diye memlekete adini selaleci cikardiniz sizinki ne olsun peki asfalt sefikmi kaldirim sefikmi ;)

14. Yorum: boyabatlı 08 02 2016 20:29
evet bence de bir kampanya başlatmalı ve boyabata ve boyabatlıya yakışmayan ve boyabata hakaret etmeyi gazetecilik zanneden , ve bu hakaret içinde hüseyin cömerti kullanan bu adı gazete olan şeyi boykot etmeliyiz . ve boyabatı bu baş ağrısından kurtulmalıyız

13. Yorum: evet 08 02 2016 19:56
boyabat gazetesi yenimahalleli artık girmeyecekmiş at bir çarpı reiting bir eksi verecek hesabı yeniden yaz..

12. Yorum: az laf çok iş 08 02 2016 19:25
biliyorsan söyle alim desinler,
bilmiyorsan sus adam sansınlar.

11. Yorum: cht 08 02 2016 11:48
ya söylediklerin doğru değilse
yanlış biliyorsan
nerde kaldı hüsn-i zann
hep su-i zann,hep su-i zann

10. Yorum: sonuç 08 02 2016 11:18
sayin cömert yazdığın yazı çok alakasız olmuş. bitiş paragrafında gerekli açıklamayı yapamamissin. bildiklerini yazmış olsaydın bu yazı haklı aydınlatmaya yetecekti. yargılama hakkında bildiklerini halka açıklamanı çekiyoruz.

9. Yorum: gündüzlü 08 02 2016 10:39
sayın cömert maşallah kendine toz kondurmuyorsun, ben seni kala almıyorum. alakaya alakayla cevap verilir. alakaya almadığım haberide alakasızlıkla yorumlarım. sen yazmışının ahlak sınırlarını aşmayan, hakaret içermeyen olumlu ve olumsuz; alakalı veya alakasız yorum yapmak yapmak biz okuyuculara düşer. seninde bu yorumlara eğer dürüst yazarsan saygı göstermen gerekir.

8. Yorum: yasin 08 02 2016 09:24
hüseyin bey ben akpli değilim ama senin gibilerin sayesinde akpye oy verecek hale geldim...

7. Yorum: boyabat 08 02 2016 01:40
gine başı boş haber projelere gelince sen boyabat ta yasamiyorsun galiba gençlik merkezi hizmete girdi kültür merkezi sinema salonu düğün salonu konferans salonu hamam bitmek üzere cigerim. oto park yeni belediye kaymakamlık binasi bu yaz başlıyor. ıki senede daha ne olsun cigerim sen baskanimizi buyucumu sandın. diğer yapılanları saymadim. boş işlerle uğraşma artık cigerim

6. Yorum: safran 08 02 2016 00:13
''mesela söz verdiğin 40 proje yan yattı, çamura battı herhalde….''
yani bunu hatırlatmak için, ne kadar lüzumsuz şeyler yazmışsın ki, bende sonuna kadar okudum,ne demek istiyor diye? fakat boşuna vaktimi aldın,bak bu da vebaldir.

5. Yorum: yenimalleli 07 02 2016 23:49
kabak tadı verdi artık bu muhabbet.iyice alakaya maydanoz olmuş.artık böyle köşe yazıları olduğu surece elveda boyabat gazetesi

4. Yorum: boyabatli 07 02 2016 23:27
sayın cömert bakın "sayın" diyorum, siz eleştiriden bahsediyosunuz lakin kusura bakma kardeşim senin yaptığın eleştiri felan değil. sen resmen devleti kötülüyorsun belediyemizi kötülüyorsun ben lafa değil icraata bakarım, görüyorum sende laf çok ama belediyede de icraat çok sen boyabata neler yapıldığını göremiyorsun, madem "at gözlüğü" takmışsın, ben sana söyleyim: kültür merkezi ilde yok boyabatta bitmek üzere, sinopta olimpik havuz yokken boyabatta yapılmwıştı, yollara bak kaldırımlara bak ilde ne yol ne kaldırım var, hangi partilisin merak ettim ama neyse "başkan calisiyor ey cömert sen daha konuş"...

3. Yorum: hüseyin cömert 07 02 2016 22:48
gündüzlü almış sazı eline güya beni dolamış diline neren çok acıdı gardaş acı acı basmışsın sazın bam teline

2. Yorum: yk_57 07 02 2016 21:59
sen bu dunyaya padisah ol huseyin comert birak ceddin uc kitayi kusatmis sen dunyayi tasar baska gezegenlere nam salardin :)

1. Yorum: gündüzlü 07 02 2016 21:28
bahçelerde ıspanak
bu ne biçim maydonoz
arkadaşım hoşçakal
yaşasın 19 mayıs....

hehehe alakaya turp suyu.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bayramınızı Kutlarım.....


Bayram coşkusu


Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dünya lideri


Günlük Olaylar


Dilek Güzellik Salonu Yeni Yerine Taşındı


Çığırtkanlar, Güven ve Umut


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Adalet Damatların Temelidir


Sultan Aziz Nasıl Katledildi?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:785582
DtGaNi


* ANASAYFA *