E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Marka Şehir Boyabat

Bu yazımı asla reyting yapsın diye yazmıyorum. Bu yazı sadece bir feryattır. Sayın yetkililer lütfen bu feryada kulak veriniz, veriniz ki Boyabatımız alnına sürülen bu kara lekeden kurtulsun.

Bu haftaki yazımdan kimse alınmasın, kimse de kocunmasın. Benim kimsenin özel hayatıyla işim olmaz ve olamaz. Çünkü kimsenin geçimini ben sağlamıyorum. Bu nedenle o kişiler üzerinde söz sahibi olmaya da hakkım yok. Zaten demokratik bir ülkede yaşadığımız içinde kimsenin hürriyetini kısıtlama gibi de bir lüksümüz olamaz. ALLAH millete akıl, göz, kulak vermiş, karar ise kulunun. Bu şansı isterse höpürdeterek, isterse köpürterek kullanır. Her koyun kendi bacağından asıldığına görede bize de fazla laf düşmez.

Ancak din alimleri bir konuda şunları söyler "Cehenneme girmek para ister, cennet ise bedavadır" der. İsterseniz bu ifadeyi biraz açalım.

Efendim içki ne ile içilir?

Para karşılığı…

Peki Allah katında cezası ‘’Cehennem’’…..

Zina ne ile yapılır?

Para karşılığı…

Peki Allah katında cezası ‘’Cehennem’’…

Namaz kılmak için para gerekli mi?

Hayır….

Peki Allah katındaki mükafatı

‘’Cennet’’…

Oruç tutmak için para gerekli mi?

Hayır…

Peki Allah katındaki mükafatı

‘’Cennet’..

Ne hikmetse bu dünyada mükafat için dört takla atanlar, diğer dünyadaki mükafatları elinin tersi ile itiyor. Fazla söze hacet var mı?

Yok…..

O zaman konumuza dönelim.

Gençliğimde "Taşköprü’nün altı Boyabat, hem çal hem oynat" sözünü çok duyardım. Bu söz için pekte oralı olmazdım. Lafla peynir gemisi yürümez der geçiştirirdim. Nedeni ise Boyabat halkına olan güvenim idi. Maalesef günümüzde ise bu söz hayata geçirildi diyebilirim.

Nedeni mi?

Buyurun okuyun….

Bir gece Hakkı Küçükbaş ile işyerinde oturuyor, güncel konular hakkında muhabbet ediyorduk. O anda dükkana bir müşteri gelerek sigara istedi. Halinden sarhoş olduğu belliydi. Bize en yakın taksi durağı nerede diye sordu. Sorunun cevabını alan bu kişi, Taşköprülü olduğunu Boyabat’a sadece içmek ve eğlenmek için geldiğini, kendi aracıyla gidemeyecek kadar alkollü olduğunu söyledi.

Bizde diyoruz ki;

Boyabat MARKA ŞEHİR oldu diye basbas bağıran EY YETKİLİLER!!!!.........

Mülkiyeti kendine ait BELEDİYE BİNASI olmayan bir BOYABAT

Yıllarca HAMAMI olmayan bir BOYABAT

Yıllarca TRAFİK sorunu çözülmemiş bir BOYABAT

Adam KAYIRMACILIĞIN tavan yaptığı, ADALETİN ayaklar altına serildiği bir BOYABAT

HAVA KİRLİLİĞİNDEN nefes alınmaz duruma gelmiş bir BOYABAT

EĞİTİM ve KÜLTÜR seviyesinin çok düşük olduğu bir BOYABAT

Mevki ve makam uğruna DİNİ istismar edenlerin bolca yaşadığı bir BOYABAT

LAĞIM SULARINI şehrin içinden geçen KOLAZ ÇAYI'NA akıtan bir BOYABAT

BACILARIMIZI sokak ve caddelerin temizliğinde çalıştıran zihniyetlerin olduğu bir BOYABAT

MARKA ŞEHİR olur mu bilemem ama düpedüz ^+%*&%+^ şehri olduğu belli oldu ve bu konuda da tescillendi.

Gelelim sadede

Belki bu konuda ilçemizin adı lekelenmiş olabilir, fakat şu gerçeği de unutmayalım ki, o işyerlerine ruhsat verenler sayesinde Boyabatımızın ekonomisinde gözle görülür bir artış kaydedildi. Bu nedenle Boyabatımızın kalkınmasında emeği geçen yetkililere başarılarından dolayı birer plaket vermemiz gerekmez mi?

NOT 1: Acaba diyorum; Bu işyerlerine ruhsatı veren CHP veya MHP’li bir Belediye Başkanı olsaydı bazı münafıklar ne derdi……

NOT 2: Sakın bana buraların ruhsatları, önceki dönemde verildi demeyin, 2004 nisan ayından itibaren Boyabat Belediye başkanları AKP'li ve buraların işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının tamamı 2004 yılından sonra verilmiştir.

GÜNÜN SÖZÜ: Kaz gelen yerden tavuk esirgenmez. (ATASÖZÜ)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:21 02 2016 19:31(2676) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
20. Yorum: çelik yüreklerden ilginçe 23 02 2016 19:57
güzel kardeşim sorduğun soruların ne altı belli ne üstü yorumumu okumussun acaba ne sorayum diyerekten bir aciklama yapmissin yinede ben ufak bir cevap vereyim.
n
bir ilcede kentte sehirde meydan gerekli olduğunu anlayamiyor bilemiyorsan ben sana bunu nasil aciklayim iyice git bir oģren sehir planması yapiliyor boyabata ve butun kurumlar orada toplancak.ve dörtyolada yesil alan ortaya cikmis olarak bunun neyi kotu bir soyle...

Ķültür merkezi boyabat icin büyük bir yatırım icinde halkımız icin bir cok değisik sosyal kurumlar olacak ayrica dükkanların satildigida olmayacaktır.kiralama usulu halkimiza hizmet edecektir.ihaleyede sen de girebilirsin.

böyle bir projenin boyabata halkımıza ne mi faydası olur cok yanlis bir soru sormussun sadece gülüyor geciyorum..:)))

19. Yorum: sansasyon 23 02 2016 14:01
hüseyin bey sen nedersen de,ne yazarsan yaz.başkan,gerçekten boyabatımıza birşeyler yapmak için özveri ile çalışmaktadır.fakat,başka
nımızın istediği kıvamda olmayan ekiple çalışması dezavantajır.başını fesbuktan kaldırmayan kişiler sevgili başkana nasıl yardımcı olsunlar demek hakkımızdır.

18. Yorum: tolga 23 02 2016 11:18
kasabamızın her tarafı beton yığını olurken,neden?hayvan barınağı yapılamıyor,çokmu zor?birde kurumlararası belediyeye para +nüfus kazanmak için geçiş yapan memurların 6 ay +ikinci 6 ay dolmasına rağmen (yasaya göre)neden kurumlarına gönderilmiyor?çok tepki var!örneğin:su tahlilini belediyemiz kendi labaratuvarını kurarak yapsa,yol boyu tozdan,mahallemizdeki gelişigüzel dökülen küllerden kurtulmak için zabıtaca çalışmalar olsa ne güzel olur.yani;herşeyide başkandan beklemekde hatadır,bence.

17. Yorum: ilginç 23 02 2016 09:39
çelik yürekler konuların detayına girde öğrenelim. bilelim neymi projeler. örneğin hükümet konağını yerinden kaldırıp 200 metre aşağıya yapmanın boyabata, boyabatlıya ne faydası var.hal yerini 100 metre yana kaydırınca sebze meyva fiyatlarımı ucuzlayacak.
mahkme kararlarına rağmen çiftci petrol yanına yapılan altı dükkan olan işyerleri satılacakmı, kime ihale edilecek, ihale edilecekse boyabatlıya faydası ne

16. Yorum: seyfi sayar 23 02 2016 08:48
sayın cömert
öncelikle böyle bir konuyu ele aldığınız için bir boyabatlı olarak size minnettarım ve bu yazıdan gocunan yorumcu arkadaşlarıda anlayabilmiş değilim.
boyabat bölgenin ekonomik açıdan en güclü şehridir, tarihi açıdan en eski ve tarihi şehridir, pirinç ve tuğla diyarıdır, yiğidin harman olduğu yerdir ve benimgibi gurbette büyümüş bir insanın gururla söyleyeceği memleketidir boyabat.
bırakın boyabat hep böyle anılsın ve böyle bilinsin.
ayrıca;
sizlerde geçmişte sevginin saygının komşuluk ve dostluğun şehri olan boyabatımızın neden bu seviyeye geldiğini bilirsiniz ve her "eskiden" ile başlayan cümlelerimizin başına birde "aah ahh" eklememizin sebebidir boyabatımızın bu hale gelmiş olması.
günümüze gelecek olursak;
evet umudumuz var boyabatımıza dair, inşallah zamanla düzelecek ve gözle görünür olumlu değişimleri de farkediyoruz ve bu sorunların da çözüleceğine inanıyoruz.

15. Yorum: diyerbekir 23 02 2016 08:27
eyyyy hüseyin cömert, şefik başkan'dan önce de bu meyhaneler yok muydu? şefik başkan'a haksızlık etmiyor musun? adam köprü yapıyor köprüüüü, stadyum caddesini baştan yarattı, daha ne yapsın bu adam, allah şefik başkanı başımızdan eksik etmesin.. durmak yok yola devam..

14. Yorum: ali erol 22 02 2016 22:17
marka şehir boyabat ta 2009 yılında çarşılarda karnı burnunda zavallı bir kadıncağız geziniyordu. birçoğunuz hatırlarsınız. çocuğun babası belli değildi. çünkü o kadına birçok kişinin tecavüz ettiği söyleniyordu. dönemin belediye başkanı,ve mülkî amirleri o günlerde boyabat'ı marka şehir yapmak için mesai harcıyorlardı. bu durum kimsenin umurunda bile değildi. kısaca özetlersek, bu abât şehirde güven, emniyet gibi mefhumlardan bahsetmek bazen imkansızlaşıyor.

13. Yorum: ibrahim aslan tekkesoglu 22 02 2016 20:12
ben ak partiliyim ama comert hakli bir musluman mahallesinde hem muslumanim deyib hemde salyongaz satamasin ,yani hakkaten eger bu meyhaneler 2004 yilindan sonra acildiysa vay halimize derim cok yazik hemde cok yazik ,50 yil evvel buyuk caminin yanindaki ziraar bankasinin oldugu yerde sira sira meyhaneler vardi bilmem hatirlarmisiniz abolognun veya cazibe teyzelerin arsasinda hemde caminin yaninda ,o zamanlar les gibi kokardi oralar kokusu ta caminin icinden hissedilirdi o zamanlar chp cok kuvvetliydi ve butun chp liler alkolikti nerdeyse her neyse sozu suraya getirecem o zamanlar milli gorus yani simdiki ak parti yani biz sadece yuzde % 3 tuk boyabatta ama simdi cok sukur yuzde % 50yiz yani son 50 yildir onca emek onca calisma onca hizmet bosuna gibi gorunuyor hala boyabatta meyhane acilabiliniyorsa hemde asli milli gorus asil fikri islam olan bir parti eliyle cok yazik insaallah bu meyhanaler derhal kapatilir ve kiyamete kadar bir daha acilmasina musade edilmez boy-abatimizda

12. Yorum: çelik yürekler 22 02 2016 20:03
saygıdeğer boyabat halkına seslenmek istiyorum...

iki seneye yakın boyabatta gözle görülen değişimin farkında olduğunuzu biliyorum.

yapılan projeler ortada onun bunun dediği boş sözlere asla itibar etmeyecek düzgün hakkaniyetli kişilikte olduğunuzu düşünerekten,onca mücadelenin emeğin hizmetin bos olmadığını sizlerde biliyorsun.

haberdeki konuların detayına girmek istemiyorum hepsi carpıltılmıs amacın muhalefet elestiri penceresinden bakalım desek bunada uymuyor cünki icerigi yalan ve belli bir düşmanlık karalamadan öte bir ciddiyet olmadığını belirtmek isterim.

şundan emin olabilirsiniz 2016 boyabat icin büyük önem taşıyor tüm halkımız yasayıp goreceksiniz boyabattaki büyük calişmalari ve hizmeti sonrada bununda cevabını sizler vereceksiniz.

selam ve saygılar

11. Yorum: boyabat 22 02 2016 20:01
boyabat artık her yerde boy gösteren dubalarıyla bir marka oldu. dubalar şehri boyabat.

10. Yorum: mus 22 02 2016 18:53
elbette insan fıtratı gereği eğlenmek deşarj olmak da gerekli. esas sorun burada ki insanların kendisini kaybetmesi taşkınlıklar yapması şehr merkezinde etrafta oturan kaldırımda yürüyen insanları tedirgin etmesi. buralar tamamen kalkmalı mi bence hayır. memleketin merkezinde olması yanlış. uzakta olsun. isteyen eğlence yapsin. isteyen kafayı çeksin. buralar olmasa insanlar deşaj olamaz ve etrafa daha çok rahatsızlık verirler. muhafazakar geçinen belediye bu konuda halen neden sessiz duruyor onu da anlamış değiliz.

9. Yorum: üzgün 22 02 2016 14:26
yüz dirhem etim var ister al tencerende kaynat ister .......... oynat.ama pavyon işide gerçek rezalet ve kepazelik vede devamlı zulmet celbetmeside yanında bonus idiyanet yetkilileri çorba işinden bu işe vakit bulamıyorlar alleeemmm

8. Yorum: kaplan pençesi 22 02 2016 12:14
hüseyin beyin yazısında belirttiği hususlar bugün itibarıyla doğru.bunlardan daha önemlisi;çevre yolu olmaması nedeniyle,bilhassa dörtyoldan daylı benzinliğine kadar alanda özellikle çocuklarımız okula gelip-giderken ve vatandaşlar toz yutmaktayız,sebebi ise;beton (harç-kum)taşıyan iş makinalarının yol boyunca hız yaparak toz savurmalarıdır.ayrıcada;b
elediyemizin süpürme aracı,gördüğüm kadarıyla tozu içine almayıp hep sol tarafa yani orta refüje süpürüyor,buda ikinci toz olayı.dolasıyla;boyabatım
ızda tarım kenti olmasıda ayrı bir husus.saygılar.

7. Yorum: yeah 22 02 2016 10:31
aynen öyle küçük angara diyorlar pavyon boyabattan sorulur falan deniliyor :d

6. Yorum: evet 22 02 2016 09:26
burası kutsal toprak mı, şehrin ticaretini canlı tutmak için böyle şeyler gerekli. yıllardır canlanamayan orta çarşı şimdi gecelerde bile canlı. ayrıca turizmede katkı sağlıyor. eski evlerden umut yok,safranbolu vs kapmış. denizin yok.o zaman ne yapacaksın başka alternatif gelir getirici kaynakları deneyeceksin. desem de

5. Yorum: h.chayranı 22 02 2016 08:14
abi bu yazı çok çok güzel olmuş ya gercekten haklısın emeğine kalemine fikrine sağlık bizi aydınlattın allah razı olsun

4. Yorum: yalan yazan tarih utansın 22 02 2016 05:43
sayın hüseyin cömert sen ne diyorsun allah aşkına sen neyin peşindesin duyduğuma göre bile bile aldığın bir arsa yüzünden belediye ile ters düşmüşsün yaptığın rezillik kalmadı senin boyabatın anlına sürdüğün leke nasıl çıkacak merak ediyorum gözümle gördüğüm istenmeyen bir olayı sen kedi öldürüyorlar diye haber yaptın senin resimlerini çektiğin kedi adnan menderes bulvarında farkında olmadan bir sürücü arabası ile ezdi ya kardeşim git dineyete yazıl hacca git din ile memleket işlerini devlete bırak sen kişilik sahibi salih bir adamın oğlusun bir kaç kişinin gazı ile çalışma teşekkür ederim

3. Yorum: istanbulda boyabatlı 22 02 2016 00:07
hüseyin kardeşim çok doğru bir tesbit yapmışsın,belediye c h p veya m h p partilerinde olsaydı fuhuş yapılıyordiye halkı sokağa döküp o resterontların ne camı nedecemakanı kalırdı hatta işletmecileri linç ederlerlerdi kaymakam ve belediye başkanı elhamdurillah müslümansı nız.

2. Yorum: öz boyabatlı 21 02 2016 22:17
gene döktürmüssün sayın cömert

1. Yorum: evet 21 02 2016 21:17
cömert yazı yazmış belediyedeki yeni mahalledeki yandaşlar yorum bekliyoruz artık bu site okunmaz ben braktım yorumu istemiyoruz siz eğitimcisiniz arkadaşım biraz yaratıcı olun ha derseniz biz klasik yağcıyız bugün buna yarın öbürüne nerden bulalım değişik lafı sizde haklısınız nasıl olsa siyasiler değişiyor bir öncekine ne denmiş nerden bilsinler aynı olan sizsiniz


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Darbeler ve 15 Temmuz


ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi ve Küçükbaş Ailesi


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE




Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz




Temmuz ayı ziyaretci sayısı:749809
DtGaNi


* ANASAYFA *