E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

M.D. Belediyede Ne İş Yapar Acaba?

Boyabat Gazetesi intenet haber sitesinde köşe yazarlığı yapmadan evvel merak ederdim; gazete köşe yazarları günlük bu kadar malzemeyi nasıl bulurlar diye? Meğerse bulmuyorlarmış malzeme ayaklarına geliyormuş. Eldeki malzemeyi kullanmak için birazda cesaretin varsa proplem yok. İnanın ki gerisi tereyağından kıl çeker gibi geliyor. Mesela…

Belediyede bir personel var ismi M.D….

Yıllarca merak etmişimdir bu kişi belediyede ne iş yapar diye. Merakımda da haksız sayılmam çünkü belediyeye defalarca iş icabı gitmişimdir, bu ziyaretler esnasında hemen hemen her memur ile de görüşmem olmuşdur. Fakat konuya mazhar olan M.D. ile asla, ta ki son yıllara kadar. Niçin son yıllar diyorum?

Malum hepinizin bildiği gibi Boyabat Belediyesi, başkasına ait bir binada hizmet vermektedir, yani kiradadır. Tüm bölüm ve personelde aynı katta mevcut olduğu için söz konusu zatı muhteremin kapısının açık olmasından ötürü birkaç kez gözgöze geldim. Maşallah her seferinde peşin satanlar gibi oturuyordu. İki eli ense arkasında birleştirmiş,geriye doğruda yaslanmış, ayaklarda iki metre ileride, koltuk kırılmış umurunda mı…..

Bu kişinin yedi sülalesini işe soktuğunu biliyoruz, hatta bu konu üzerine birkaç hafta önce yazıda yazdım, ama belediyede ne iş yapar diye de her zaman merak etmiş, hakkında da hayıflanmışımdır.

Meğerse bu kişi hakkında yanılmışım, hatta gıybet yaparak vebale bile girmişim de haberim yokmuş. Ta ki aşağıda yayımlayacağım evrak elime geçene kadar.

Gelelim sadede

Binalarda çatı aralığına, çatı katı yapmak yasa gereği yasaktı. Fakat son dönemlerde bu yasak adeta delindi. Şimdiki yapılan tüm binaların tepesinde çatı katı var. Üstüne üstlük bunlarda yetmezmiş gibi söz konusu alanın etrafı cam ile kapatılmaya başlandı. Peki yapılan bu işlemler yasalara uygun mu?

Kocaman bir haaaayyyyıııırrrrrrrrr….

Tabi merak etmeye başladınız, o zaman bu işler nasıl oluyor diye?

Şimdi sizlere konumuza mazhar olan beyefendinin imzalamış olduğu bir evrakı sunuyorum.

Evrakı okudunuz, biliyorum ki içinizden ‘’Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’’ demeye başladınız. Evet vatandaş kaçak çatı katı yaptığı için cezalandırılmış, hemde M.D. imzalı.

Şimdi de sizlere cezai işlem uygulanan vatandaşa ait binanın resmini sunuyorum.

İnanıyorum ki resmi göresiye kendinizi tutamadınız ÇÜÜÜŞŞŞŞŞŞ dediniz.

Şimdi ceza evrakına imzayı atan M.D. ye soruyorum.

* Yaptığınız iş yasal mı? Eğer yasal ise o konumda ilçemizde yüzlerce bina var, bugüne kadar hangisine aynı işlem uygulandı?

* Bizler M..... otelinin çatı katı imara aykırı derken, sizler sahifeler dolusu evrak göndererek, aksini ispat etmediniz mi?

* Bir iş adamına ait kaçak inşaat hakkında defalarca suç duyurusunda bulundum. Akabinde sadece 750 TL. cezai işlem uyguladınız, bu arada yapılan çalışmalarada göz yumdunuz. Diğer taraftanda masum bir vatandaşa 45.000 TL. cezai işlem uyguluyorsunuz nedeni sizce ne acaba? Yoksa……………………….

NOT: Uygulanan cezai işlem hakkında Samsun İdare Mahkemesine dava açıldı.

Sayın M.D.

Şehir mezarlığı girişine küçük bir mescit ile gasilhane yapılacaktı ne oldu acaba? Ya bizde tam çuvalladık sorduğumuz soruda konu ile ne alaka ise…

Tekrar gelelim sadede

Yeni mahallede Şamlıların çeltik fabrikasının arka tarafında Y.A.’ya ait yapılmakta olan bir inşaat var. Bu inşaat iki blok olup 9 katlıdır. Vay efendim kot varmış mış mış mış. Merak ettim bu kot ne marka acaba? Bir de iki bina arasındaki çekmeyi bir görseniz evlere şenlik. Yani anlayacağınız imar yolsuzluğu paçadan akıyor. Sadece bu binalar mı? Neler neler….

NOT: Söz konusu binalar hakkında Samsun İdare Mahkemesine dava açıldı.

Sayın okuyucularımız, kısaca şu ki !’^^+%%& ^+%&// (/&%&/& çıkmış. Taraf isen yürü ya kulum, eğer taraf değilsen vay haline ‘’Yandı gülüm keten helva’’

ÖNEMLİ NOT: Eğer hakkınızda böyle bir cezai işlem uygulanırsa mutlaka Samsn İdare Mahkemesine dava açınız. Bu konuda belge tedariki içinde beni bulabilirsiniz.

GÜNÜN SÖZÜ: Hani ben kötüyüm ya senin gözünde, Hiç düşünüyor musun acaba, Sen kaç kuruşluk adamsın, benim gözümde (Anonim)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:10 04 2016 19:24(3388) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
14. Yorum: muhtar 13 04 2016 11:28
sayın muhtar rumuzlu yorumcu yorumunuzda üçüncü şahısların isimi geçiyor, yorumunuzu gerçek isminizle yaptığınızda ve biz sizi teyit ettikten sonra yayımlayabiliriz
bg

13. Yorum: aynıcı 12 04 2016 21:05
11.yorumcu sende öyle yazmışsın.noktadan sonra küçük harfle ,sen kendinin farkında değilsin....tıpa tıp aynı...

12. Yorum: prestij. 12 04 2016 17:28
11 nolu yorumcu.ne alaka sanki elyazısı yazdıkta aynı diyosun.mantıklı bişey olsa dediğin.niye rahatsız oldun acabaa çalışan yazdığına göre herhâlde belediyeye işe bu zat tarafından alınmışsın.yarası olan gocunur.millet herşeyi biliyor,görüyor da hadi.alaha nasıl hesap verecek bu kişi acaba,el insâf.boşa avukatlık yapma..o koltuğa seni oturtmazlar.....

11. Yorum: çalışan 12 04 2016 13:33
bu yorumları yapan da haberi yazan da aynı kişi. harflerin yazılışı bile aynı. her (.) nokta işaretinden sonra ki baş harf küçük yazılmış her yorumda aynı komikkkk

10. Yorum: belediye emeklisi 12 04 2016 11:36
sn.cömert,yazını-yazıları
nı titizlikle takip ediyorum.bahsettiğin şahıs m.d./m.ermişin zamanında çalışırken kendi parmağında oynatacak şekilde görev değişikliği yaptırırdı.(branşlı-kalif
iye personeli kaydırır,efendim abi-emrin varmı abi diyen kişileri tabiki oy durumuda var onları koltuğa oturtturuldu.yani her seçim bitişi personel kıyımı.ama sonrada hiçbirşeyden haberi yokmuşcasına görevden alınan bir personelin yakını ile konuşunca şöyle der;yukarda oturanla görüş-konuş deyip bileti hemen başkana kesiverirdi.bu adam 25 yıllık memur önünde bir evrekla çalıştığını ben görmedim.yanlış söylüyorsam allahım beni çarpsın.birde bunun yüzünden çok kişi emekli olmuş özelliklede pisikolojik bunalıma girerek!yaradana havale ediyoruz.

9. Yorum: prestij 11 04 2016 20:34
sayın cömert bahsettiğiniz şahıs her seçimde seçim günü ya size yada kardeşinize savaşıp bir vukuat çıkararak sizin üzerinizden prim yapan bir şahış.bunu siz çok iyi biliyosunuz.vede sizin üzerinizden siyâset yaparak benim prestijim şöyle oldu böyle oldu diyerek o koltuğa oturuyor.âdetâ bunu kendine huy edinmiş.allah aşkına birdahaki belediye seçimlerinde bu zattan uzak durumda kendine sizin üzerinizden malzeme çıkarıp o koltuklardan birine göz çıkmasın.kendinizi basamak olarak kullandırmayın artık sayın cömert.kaç tane öyle mühürlü teras var herkez biliyor lâkin millet üç maymunu oynuyor..

8. Yorum: deniz yüzer 11 04 2016 16:46
sn yazar,evrakın sönunda ayrıntılı bilgi için k.tufan'a (bl.içra şefi)başvurulması denilmiş,bildiğim kadarıyla bu iki kişi kardeş!olsun olsun.

7. Yorum: gubet kuşu 11 04 2016 13:51
değerli boyabat gazetesi mensupları bugün yaptığım yorumu yayımlamadınız
acaba siz demi hüseyin cömertten korkuyorsunuz yoksa taraflı mı yayın yapıyorsunuz merek ettim yorumlarda hep akp alehine olan yorumları yayınlıyorsunuzyazarın aleyhinde bir yorum olunca yayınlamıyorsunuz.sizde bi yerlere ğöbeğinizden bağlimısınız

6. Yorum: hüseyin cömert 11 04 2016 13:04
bu haftaki yazımda belediyenin tarafıma göndermiş olduğu bir yazıdan bahsedeceğim. inanın saatlerce güldüm, gülmekten adeta yerlere yıkıldım. bekleyin okuyunca sizlerde güleceksiniz...

5. Yorum: sedad 11 04 2016 06:14
sen uçmussun be hüseyn abı

4. Yorum: . 11 04 2016 01:02
teşekkürler sayın cömert. vatandaşa hizmet biriminde kültürlü, eğitimli ve bilgili eleman gerekir. yapılan işten yarın yargı önünde hesap verileceğini herkes bilmelidir.o ayağı babasının evinde de uzatıyor muydu ki?

3. Yorum: olmadı 10 04 2016 22:02
bundan bir kaç sene önce belediye yine yerel medyada çatılara yapılacak teras katlarının üzeri kapatılabilir gibisinden bir yazı yayımladı sanırım.

2. Yorum: 9.köy 10 04 2016 21:36
çoluk çocuğu başkan yaparsanız olacağı budur!!!

1. Yorum: sanayi sitesi işgal edilm ... 10 04 2016 21:10
sanayi esnafı kaldırımları dükkanına katmis kaçak olarak.orasıda belediye sınırları içinde ama işlem yapılmıyor. tabi çarşı içindeki dükkanların kaçak olarak kazandıkları kaldırımları söylemeye gerek yok.en başta yapılması gereken en sonda yapılmış , vatandaşın biri kurban seçilmiş. artık şansına küssün diyelim.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anl ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin. Haftanın Konusu Adalet'in Bayan İsmi Oluşunun Kanıtı.. Bayramınızı Kutlarım..... Bugün de Maziden Gidelim Dedik... Çok Önemli Bir Konu Halyerine Roma Tarzı Tuvalet Açıldı Osmanlı Devleti Diyerek Dönüş Yapmak İst Atatürk Yine Yok Hüseyin Cömert; Bugünden itibaren "EVET" Büyük Adam Olduğumu Bir Kez Daha Kanıtla Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Ad Gel Vatandaş Gel !..... Rabia'cı İmam "Köroğlu" Haydi Gözünüz Aydın Ayranı Yok İçmeye Taht-ı Revanla Gider.. Allah Cezanızı Versin Ben Bir Başsavcısı Olsaydım Siz Yapamıyorsanız, Ben Yapıvereyim İşte Bu Yaa! Şefik Çakıcı, Sen Önce Kendini Temizle ! Yol Parası Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Anıt Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Mill Hülagü Han Bu Masalı Mutlaka Ama Mutlaka Okuyunuz Bukalemun Tipli İnsanlar Her Gece Demokrasi Nöbeti Tutanlar !!!.. Neyin Kutlaması Yapılıyor Anlamış Değili Bana Hakkını Helal Etmiyormuş AKP ve Terör Şefik Çakıcı Milletvekili Olacakmış! Açık Mektup İlçemizde ki Hakim ve Savcıların Tayinle Barış Karadeniz’e Bir Çift Sözüm Var 11 Katlılardaki İşyerinin Açılması Yasal Ben Vatan Haini miyim Yoksa? Rezalet!....Hem de Binlerce Kez….. Bu Cinayetin Sorumlusu Kim? Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri Belediye Borç Batağında mı? Çiviyi Söker Gibi Söke Söke Alacağım M.D. Belediyede Ne İş Yapar Acaba? Tümü

Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:572143
DtGaNi


* ANASAYFA *