E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Çiviyi Söker Gibi Söke Söke Alacağım

Sizlerden talep ettiğim evrakı çiviyi söker gibi söke söke alacağım.

Sayın okuyucularım.

Şefik Çakıcı göreve başlayalı tam yirmibeş(25) ay oldu. Hatırı sayılır bir zaman. Bu kadar uzun bir süre içerisinde neler gerçekleşmez ki?

Atalarımız "İş bilenin (At binenin) kılıç kuşananın" demiş. Tabi ki bu süreci lehine çevirmekte her babayiğidin harcı değildir. Eğer bu yetenekte yoksa taşıyamayacağın yükün altınada girmeyeceksin.

Sözüm şu ki;

Birilerinin üzerine giymiş olduğu gömlek beş numara bol gelmiş. Adeta gömlek içerisindeki kişiyi yutmuş. Aksini söyleyene işte kanıtı diyorum.

Malum hepinizin bildiği gibi Belediye kaldırımlarda bir yenileme yaptı, yapılan işin adına da baskı beton diyorlar. Güzel oldu mu? Oldu. Fakat bu yapılan işin ön yüzü, unutmayın ki yapılan işin birde arka yüzü var.

Yapılan iş tamamen zamanlama hatası. Çünkü birkaç yıl içerisinde ilçemize doğalgaz gelecek. Ayrıca önümüzdeki günlerde İller Bankası tarafından, Boyabat'ta alt yapı çalışmalarına başlayacak. İşte o zaman yapılan bu işlerin tümü çöpe, bu işler için yapılan ödemelerde havaya uçmuş olacak. Gerçi sanatçı Özdemir Erdoğan "Paranın ne önemi var, mühim olan insanlık." demiş.

Ah Özdemir Erdoğan abi ah!.... Hem de ne ah !....O şom ağzına gem vursaydında keşke bu sözleri sarf etmeseydin. Bak şimdi bin ah işitiyorsun. Yapmış olduğun algı operasyonun etkisi altında kalan kişinin ceremesini 30.000 nüfuslu Boyabat çekiyor.

Nasıl mı? Buyurun okuyun o zaman….

Bu haftaki konumuz Boyabat Belediyesinin kaldıımlara yaptırmış olduğu baskı beton fiyatı hakkında;

Boyabat Belediyesi'nin cevaplaması için Kaymakamlık Makamına verdiğim dilekçenini örneği;

Dilekçeme istinaden Boyabat Belediye Başkanlığının 30.03.2016 tarih ve 122 sayılı tarafıma gönderdiği cevap dilekçesi;

Şimdi sizlere bu kanunun uygulanması hakkında bir örnek vereceğim

Danıştay 2011 yılında Hopa’da yaşanan toplumsal olaylarla ilgili Bilgi Edinme Kanunu kapsamında Emniyet'in elinde ne kadar biber gazı stoku bulunduğunu öğrenmek isteyen vatandaşa, “yeteri kadar” , “gerektiği kadar” şeklinde genel geçer yanıtlar verilmesinin hukuka uygun olmadığına karar vermiştir. Bu anlamda Emniyet’in biber gazı ile ilgili bilgilerin devlet sırrı kapsamında olduğu yönündeki savunmasını da kabul etmemiştir.

Bu karar karşısında Boyabat Belediyesinden talep ettiğimiz bilgi ne ki? Tabiri caiz ise devede bir kulak. Ayrıca Boyabat Belediyesi ticari bir hane olmadığı gibi, tüm alım ve satımlar ihaleye, ihalelerde ilana tabidir.Yani Belediyeler en şeffaf kurumlardır.

Neyse bende bir zarf üzerine "Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu Başkanlığına / Ankara" yazarak Şefik Çakıcı’nın İade-i muhakeme içeren takdire şayan ricasını söz konusu adrese gönderiverdim.

Şefik Çakıcı bu sözüm sana, ant olsun ki !.........

Sizlerden talep ettiğim evrakı çiviyi söker gibi söke söke alacağım. Ondan sonrada bazı foyalar ortaya saçılacak.

GÜNÜN SÖZÜ: Karakter para ile satılsaydı, hediye alırdım bazılarına. Çünkü toplum içerisinde adam olsunlar diye…. (Anonim)

SAYGILAR

HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:17 04 2016 18:02(4420) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
17. Yorum: 15.nolu yorumcuya 21 04 2016 10:25
yaaa sen laf anlamaz adamsın.sana bir şey biliyorsan konuş ,bilmiyorsan sus demişler.hala anlamamışsın.sen milletin kafatascı olduğunu nereden biliyorsun.bak iftira günahtır.amma sen nereden bileceksin.elinde terazi filan mı var?kimin boyabatı çok sevdiğini ölçüyorsun.neyse yağcılığa devam.

16. Yorum: kumluklu veli 20 04 2016 20:09
cömerte bravo doğrusu beyler.yapmış olduğu hak ve hukuk mücadeleleriyle tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmakta. helal olsun.

15. Yorum: camili köyden 20 04 2016 19:36
9. yorumcuya. ben senden daha çok boyabatı tanıyorum ve seviyorum.ama senin gibi kafatascıların boyabatlı olmasına da çok üzülüyorum.ne zamandan beri yapılan hizmetlere engel olmak,bunlar hırsızdır yapar,bizim adayımız kazanmadı ya buna engel olalım mantığıyla hareket etmek dürüstlük. yazık

14. Yorum: süpriz 20 04 2016 19:20
nedim rumuzlu arkadaş,11 katlı binaların (mesken ve işyeri olarak)tümünde şefik çakıcının 22/1 hissesi var,bilginize.

13. Yorum: atabildiğin kadar at 20 04 2016 19:15
6.yor.boyabatta ikamet ettiğin belli,başkanıda,cömertide
tanımıyorum demen biraz abes!onun için yorum yazarak ortalığı germe.

12. Yorum: şafak 20 04 2016 17:19
başkan yardımcısına ermış 12sene dayana bildikı sayın şefık çakıcı bukadar dayanması çok zor tum işlerı yardımcısına bıraması lazım zatende bırakıtırsın alah çakıcıya kolaylık versın işcı alımında hep yığrenlı demırcana yakın kışıler işe ğırıyor başkan demırcan once demırcanı ğoreceksın ğerısı vaso vıso

11. Yorum: alp 20 04 2016 15:06
huseyin beye helal olsun butun yolsuzluklari ortaya cikarior

10. Yorum: hüseyin cömert 20 04 2016 14:40
küçük hukukçu rumuzlu 7. yorumcuya..... googleye bilgi edinme hakkının kullanılması ve uygulamadan örnekler diye yaz ve sahifeye gir. o sahifede bu konu ile ilgili bir içerik görürsün. sahifenin alt tarafındada 6 nolu bir bildiri var, orayı tıkla. karşına konu ile ilgili radikal gazetesinin haberini görürsün saygılar

9. Yorum: 6. yorumcu camili köylüye 20 04 2016 14:15
sen boyabat'ta oturmuyorsun da ne diye oturduğun yerden ahkam kesiyorsun.senin yaptığın bilmeden hariçten gazel okumak.parasız avukatlık yapma.ne demişler;bir şey biliyorsan söyle ki ibret alsınlar.bilmiyorsan sus da insan sansınlar.

8. Yorum: nedim 20 04 2016 14:04
hüseyin beye inanmamak bazılarının kaçış noktası olmuş çünkü işlerine öyle geliyor şefik bey kafasına göre 11 katlıların mühürünü söküp takar umrunuzda olmaz danıştayı tanımayan adamı korumak sizin gibi çıkarcıların işine geliyor utanmazlar siz ilk önce kanun tanımaz adamları yargılayın 11 katlılarda şefik beyin ne bağlantısı var onu söyleyinde konuşmaya yüzünüz olsun 11 katlılar nasıl peşkeş çekildi onu söyleyin söyleyemezsiniz anca hüseyin beye klavye erkekliği yaparsınız çıkarlarınız menfaatlerinizi düşünene kadar kendinize bakın kanun tanımayan insanlara hesap sorun hüseyin bey size binlerce teşekkür ve saygılar sunarım allah razı olsun sizden boyabatta ses oldunuz kanun tanımayanlarla mücadelenizde rabbim size yardım etsin

7. Yorum: küçük hukukçu 20 04 2016 09:33
sayın hüseyin bey; danıştay 2011 yılında hopa’da yaşanan toplumsal olaylarla ilgili bilgi edinme kanununa dayanarak bazı tezlerin doğru olduğunu iddia ediyorsunuz, danıştayın bu konu hakkında vermiş olduğu dosya esas numarası ve karar numarası kaçtır, bizimde bilmediklerimiz varsa öğrenelim ki olaylar nasıl gelişmiş, bir alıntı yapmışsınız bununla ilgili sadece bir iddianız var.esas ve karar numarası sizden beklenmektedir.

6. Yorum: camili köyden 19 04 2016 16:34
bu hüseyin çömert denen kişi boyabat a büyük zarar veriyor.bu uygulamaları hasan kara yapsaydı aynı hassasiyeti gösterecekmiydi. el cevap kesinlikle hayır.şefik başkandan intikam alacağım diye yapıyor.boyabat halkının büyük çoğunluğunun tercihiyle seçilen adama saygı duysun lütfen. öküz altında buzağa aramanın mantığı yok.şimdi cevap yazacak mahkeme kararı diyecek.mahkeme bu gün verdiği kararın tam zıddı yönünde de karar verebiliyor.o zaman hangi karar doğru .bu karar ayet değil ki.ben ne şefik başkanı ne hüseyin bey i tanıyorum.boyabat tada oyurmuyorum ama bir boyabatlı olarak takip ediyorum.herkese selamler

5. Yorum: ama 18 04 2016 17:46
ya sayın cömert siz sonuna kadar haklısınız çünkü boyabat halkının ödediği vergi su ücreti ve çevre temizlik vergileri ile toplanan paranın nasıl harcandığını sormak hepimizin görevi.ama bazan diyorum ki ya evet bişeyler oluyor ama çalışıyorlar diyenlerin hala yüzde 49 buçuk oranda olduğu ülkede değmez diye.ama siz doğru bildiğiniz yoldan ayrılmayın.doğru ağır gider ama yol alır sonuçta hedefe ulaşır.nemelazımcılık en başta dinen günahtır.

4. Yorum: jonturk 18 04 2016 13:00
zerre kadar boyabatın iyiliğini isteseydiniz, hüseyin cömert denen şu adamın karşılık beklemeden yaptığı şu girişimlere destek olurdunuz. güçlünün değil haklının yanında olun. evinize yeni bir eşya alınmış, evdekilere bunun fiyatı ne diyorsunuz: ticari sır diyorlar. siz o zaman düşünmez miydiniz bu işin altında bir iş var diye...

3. Yorum: işin doğrusu 18 04 2016 10:32
senden halk kahramanı falan olmaz hiç de inandırıcı değilsin

2. Yorum: halk kahramanı 18 04 2016 09:10
sayın cömert birileriyle ilgili basın toplantısı yaptın, birilerini tamamen görmezden geldin, toplumun önüne başkanı halk kahramanı olarak sundun, şimdi hangi gömlekten veya kaç numara büyüklükten bahsediyorsun ki? ne bekliyordun. memleket davası güdüyor gibi davranman yok mu? maalesef inandırıcı olamıyorsun.

1. Yorum: 9.köy 18 04 2016 08:28
cömert:tek kişilik ordu gibi tek başına tüm muhalefet partilerinin yerine savaşıyor.helal olsun.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:671594
DtGaNi


* ANASAYFA *