E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri

Bu iş yerinde grev var!....

Nedeni mi?

Geçen haftaki yazımda "Belediye borç batağında mı?" diyerek bazı sinyaller vermiştim.

Bu haftaki yazımızın konusu Kültür Sarayı inşaatı ile ilgili.

Kültür Sarayı inşaatını yapan müteahhit firma, inşaatın sıva ve elektrik işlerini yapan kişi ve firmalara bugüne kadar yapılan işin bedelini ödememiş. Bu nedenle de çalışanlar ip koptu, oyun bitti demişler. Müteahhitten alacağını alamayan firma sahipleri de soluğu Şefik Çakıcı’nın yanında almışlar.

Şefik Çakıcı gelen kişilere demiş ki…

Sizce bu şıklardan hangisi olabilir?

* Paranın ne önemi var mühim olan insanlık.

* Öderiz be…

* Denizde kum, bizde para.

* Hüseyin Cömert engel oluyor.

* Bana ne…

Sorunun cevabına geçmeden önce, isterseniz biraz dinimiz konusunda bilgi verelim. Hani bu arkadaşlar dinimiz konu olunca mangalda kül bırakmıyorlar ya…

Peygamber Efendimiz (SAV) buyuruyor ki.

"İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz."

Malum hepinizin bildiği gibi belediyede yatarak maaş alan çok kişi var. Sakın ha kimse böyle bir şey yok demeye kalkışmasın. İsterseniz bu konuda bir  örnek verebiliriz. Başka bir kurumda düz memur iken belediyeye transfer olarak müdür rütbesine yükselen ..... çoğumuz biliyoruz. Bu beyefendinin evine tam 4.500 TL. maaş giriyor. Arkadaşa bu maaş yetmediği için oğlunu da belediyeye işe koymuş. Bu beyefendinin oğlu belediyede ne işi mi yapıyor? Sabahtan akşama kadar oturuyor beyler, oturuyor.

Bunları niçin mi yazdım?

Bir tarafta alın terini alamayanlar, diğer tarafta yan gelip yatarak maaş alanlar. Bir tarafta alacağını alamadığı için batanlar, diğer tarafta paranın şıngırtısından kıç atanlar.

Gelelim sadede.

Sayın okuyucularım..

Yukarıda anlattığım gibi Kültür Sarayı inşaatında çalışanlar, müteahhit firmadan paralarını alamamışlar. Bu kişilerde soluğu Şefik Çakıcı’nın yanında almış. Şefik Çakıcı bu kişilere ne mi demiş biliyor musunuz?

BANA NE….

Ey Şefik Çakıcı, o inşaatı Boyabat Belediyesi yaptırmıyor mu?

Yani esas borçlu Boyabat Belediyesi değil mi?

Bak vatandaşın sana sığınmış, aman dilemeye gelmiş. Biliyorsun denize düşen yılana sarılırmış. Senden bir medet uman bu insanları "BANA NE" diyerek kapı dışarı atmak, senin gibi büyük bir başkana yakışır mı hiç?.

Yoksa…

Müteahhit firmaya yapılan işin bedelini mi ödemedin?

Bir firma sahibi olarak biliyorsun ki, ticaret zincir halkası gibidir. Yani sen karşıya ödersen, o da diğer tarafa öder. Fakat bu konuda burnuma çok kötü kokular geliyor, çok.

Sayın okuyucularım.

Duyduğuma göre parasını alamayan bu firmalar bazı şahısları icraya veya mahkemeye vermiş…

Kimler mi var?

Kimler yok ki…..

Yani demek istediğim şu ki….

Bir gün olurda ……………….. icraya düşerse sakına şaşırmayın. Çünkü görünen köy kılavuz istemiyor..

GÜNÜN SÖZÜ: Unutmayın, seçimlerinizin bedelini sadece ve sadece siz ödersiniz...
Size akıl verenler değil.

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:01 05 2016 20:31(3322) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
20. Yorum: ankaralı 09 05 2016 15:50
bu ihaledeki pis kokular daha ihale yapıldigi gün gelmişti aslında.alttaki iki firma sudan sebeple elenerek, elazıg eski akp il başkanının ortağı olduğu bu firmaya işi verdiler. elenenlerden birinin ortağı da boyabatlı bir hemşehrimizdir. boyabatlı daha düşük teklif verdiği halde işi elazıg firmasına verdiler.

19. Yorum: halk 05 05 2016 01:03
hüseyin bey kardeşim haklı olduğunu herkes biliyor merak etme haklılığını kabul etmeyenlerde haksız çıkarları olanlar onlarıda bilenler biliyor fakat işlerine gelmiyor cesaretleri yok korkuları ve çıkarları var ancak burdan yazabiliyorlar söz edilen belediyenin haksız tutumlarını görmezden gelmeleri ise acizlik ve yüzsüzlük sen haklılığını sonuna kadar adam gibi ispatlayansın sen boyabatın sesi oldun varsın yüzsüzler konuşsun dursun herşeyden önemlisi yüz kızartıcı olayın yok yüz kızartıcı olayları olanlarıda bilenler biliyor ve hala sokaklarda milletin suratlarına bakabiliyorlar herkes kendilerine aynada bir baksın sorsun zamanında neler yaptınız ey yüz kızarıcılar bilenler iyi bilir ve anlarlar ne demek istediğimi iyi akşamlar bilenlere ve rabiaaaaaaaaaaaaa

18. Yorum: halk 04 05 2016 14:14
şefik bey 11 katlılara kaç hissenizle ortaksınız açıklayında bari millette duysun yok diyemezsiniz evraklarda ispatlı eğer yok derseniz bu milleti aptal yerine koyarsınız susmakla evet cevabınızı veriyorsunuz ermiş efendi şekerle mücadelede eeeeeeeee allah büyük

17. Yorum: yasine 04 05 2016 13:54
yasin adlı vatandaş sen kendi aklını kendine sakla kendi aklın yetmemiş birde akıl veriyorsun ben vermedimde sen verseydin parmakların mı uyuştu veremedin çok komiksin aklın yetmediyse dr görün yasin efendi senin aklın hüseyin beyin seviyesine yetmez hadi başka kapıya çok gülüyorum ya sizin gibilerde olmasa gülemeyeceğiz hüseyin bey her zaman evraklarla konuşuyor ve her daim yerini belli ediyor ya siz şakşakçı takımları 11 katlıları hangi yüzle koruyorsunuz utanmadan yazıyorsunuz yoksa 11 katlıların ortaklarısınızda zorunuzamı gidiyor zorunuza gidene kadar haramlar bir ğün karşınıza hangi hastalıklarla veya dertlerle çıkacak diye düşünün size acıyorum zavallılar çocuklarınıza torunlarınıza haram yediren kişilerden halka ne hayır gelirki kendi ailesini düşünmeyen siz çok çekeceksiniz çokkkkk

16. Yorum: yasin 04 05 2016 08:18
hüseyin cömert ak partiye oy vermeyen biriyim ama senin yaptığın memleketi düşünmek değil egonu tatmin etmek kanaatimce, şunu unutma ki boyabat halkı sizin olduğunuz yere oy vermez bunu defalarca gösterdi ve bundan sonra da gösterecektir. benim size nacizane tavsiyem ak partinin kaybetmesini istiyorsanız siz ak parti tarafında olun derim.

15. Yorum: 11nolu yorumcuya... 03 05 2016 14:45
mustafaaa evlaaat..!
akıllı ol evlaaat, bu tarafın öbür tarafıda varr..!
evlaaaat hırsızı savunanın hırsızdan farkı yoktur evlaaaaat...!
evlaaat keser döner sap döner güngelir hesap döner misali, o keserin sapı allah muhafaza... akıllı ol evlaaat...
mustafam belliki sen veya takınlarında ortak o 11 katlılara anlarım ama dikkat et evlat, maazallah o keserin sapından sonra huy fslan değiştirmeye kalkarsın işte o zaman seni 11 katlılarda kurtaramaz evlaaaat...!
töbe di akullu ol..!
he mi evlaat..!

14. Yorum: sami 03 05 2016 12:34
11 katlıların kimlere peşkeş çekilmiş herkes biliyor şakşakçılar çıkmış meydana hala utanmadan hüseyin beyi şuçluyor yüzsüzler klavyeden yazana kadar açıklasanıza boyabat pavyonlarını konuşun belediyeye dışardan gelen düz memur nasıl müdür oldu kimlerin akrabaları belediyede iş buldu boyabatta okuyup işşiz gezen kendi halkını işe niye sokmadılar dışardan alındı konuşsanıza konuşamazsınız korkarsınız şakşakçılık yapmaya gelince aslan kesilirsiniz sözde aslan hahahahah çok komik ve acizsiniz anca burda şakşakçı olursunuz şakşakçı maaşlarınızı isteyinde cebinize üç kuruş girsin boyabat pavyonlarına katkınızdan dolayı madalya takın alnınıza sözde günahtan korkanlara bakın heyttttt be günahtan korkan şakşakçı takımları sizi günah kim siz kim tiyatrocular sizi günahmış harammış komedisinizzzzzzzzzz

13. Yorum: r e a l i t e 03 05 2016 10:47
y enimahalleli yor.azçok kim olduğunu tahmin edebiliyouz.ancak;sana şunu söyleyebilirim:cömert,yap
ılan ama doğru yapılan işlere karşı değildir,ee çevre yolu hayırlı olsun denildi,nerde?çevre yolu olmadığı için şehrin yolu tozdan-kazadan geçilmiyor,doğalgaz hayırlı olsun deniliyor,hat döşemesi dahi 2019 u bulacak,madem doğalgaz yakın zamanda gelecek niye parke taşları sökülüp asvaltlar atıldı?bl.başkanı belediyenin kuruşunu zayi etmem diyor,neden?dışardan getirdiği vazıfsız memurlara bir ayda birbuçuk maaş veriyor?işte cömert bunları eleştiriyor.

12. Yorum: kumluklu niyazi 02 05 2016 20:03
sayın cömert yapmış olduğu hak ve hukuk mücadeleleriyle giderek bastırıyor dostlar. helal olsun. cömert sayesinde gerçekleri görüyoruz doğrusu.

11. Yorum: mustafa 02 05 2016 19:18
hepiniz hainsiniz devlet düşmanları patlayin it ürur kervan yürür

10. Yorum: yenımahalleli 02 05 2016 17:53
huseyın bey amcacım sen boyabatın guzellesmesı ıcın yapılan faalıyetlerı engellıyorsun.hastane yapılıyor karsı cıkıyorsun.kultur merkezı yapılıyor karsı cıkıyprsun.park yapıllıyor krsı cıkıyorsun.yapılacak olan faaıleytleden soz edıllıyor acaba nerden bırsey bulsamda karsı cıksam dıye dort donuyorsun.şmdi 8.numaralı yorumlu yazında ıse sarlatan takımı dıye sana karsı yazı yazanlara ıftıra atıyorsun.bende en buyuk ıftırayı sen atıyorsun.akp li degıldım ama sayende aılece akp ye gectık.yapılan calısmalar yapılan faalıyetler modersle bakımından boyabat acısıdna guzel.aılece sevdık.

9. Yorum: eveet..! 02 05 2016 15:34
değerli boyabatlı kardeşlerim, şimmdi şapkamızı önümüze koyup adamakıllı konuşalım;
evet hepimiz boyabatlıyız ve boyabatta yaşıyoruz, boyabatta da kimin ne olduğunu nereyi nasıl aldığını ve biryerlere gelmek için kimin kimlere neler peşkeş çektiğini hepimiz bilmekteyiz ama çıkarlarımız doğrultusunda yalan konuşmayı da vazife biliriz.
öyleki;
mevcut iktidarı hiçbirimiz karşımıza alma cesaretini gösteremeyiz hüseyin bey gibi babayiğitlerede kafayı yemiş muamelesi yapmaktan da menfaatimiz için zevkduyarız.
lakin;
11katlıları da, oranın yerinin alınmasında yapılan düzenbazlığı da allah'ta biliyor aklı başında kulları da, fakat dedimya korku hegemonyasının sardığı benliğimiz bir çok şey gibi bunuda sineye çekiyor.
diyeceğim tek şey allah inşallah bu yapılanların hesabını öbür tarafa bırakmazda o zaman görecez büfeyi otelleri falanları filanları.
ben şahsen hakkım varsa helal etmiyorum

8. Yorum: hüseyin cömert 02 05 2016 15:03
değerli boyabatlılar....ben tüm yazılarımı insanları aydınlatmak için yazıyorum. sözüme dikkat edin insanları diyorum. ama yorumlarda görüyorum ki bazı şarlatan takımı taarruza geçmiş.. mesela 2.yorumcuya cevap; beyefendi söz konusu inşaat mahkeme kararıyla mühürlüdür. şu andaki çalışmalar yasaya aykırıdır. eğer orada birileri hukuku çiğniyorsa benim kabahatim değil..3.yorumcuya cevap; beyefendi ama yine de merak edip yazımı okumuşsunuz. ayrıca diğer sitelerdeki yazarların tıklanma sayısına bakarsan arada dağlar kadar farkın olduğunu görürsün..4.yorumcuya gelince..eğer yazdıkların gerçeğe dayanıyorsa ben şerefsizim. eğer gerçeğe dayanmayıp yazdıkların bir iftiradan ibaretse sen ise şerefsiz oğlu şerefsizsin. en kısa zamanda yazdıklarını ispatlamanı bekliyorum.

7. Yorum: kontrolör 02 05 2016 13:56
iyilerin dostu, seçilmişlerin amansız düşmanı.

6. Yorum: boyabatlıya 02 05 2016 11:57
boyabatlı denen sahıs hüsnü cömert denen sahıs orasının ihalesini adam gibi aldı neden adam gibi alınmayan 11 katlı binaları konuşmuyorsun ihalede her pislik var idi ayrıca sunu iyi bil bende akp oy vermiş biriyim nede dogruyu yazmıyorsun utanmadan düzgün ihale yapılan yeri yazıyorssun belediye sizde yanlış bir uygulama var ise kamu oyuna açıklayın iftira günah

5. Yorum: dik duran adamsın 02 05 2016 11:04
hüseyin bey bunlar ödemez ve utanmazlar sadece 1 esnafa bir milyon borçları var esnaf arkadaşı zor duruma soktular artı yıkılan yerlerin parasnı neden ödemiyorlar birde adamları yerlerinden ettiler

4. Yorum: boyabatlı 02 05 2016 10:30
sayın cömert sizinle ilgili bir şeyi merak ediyorum ama yayınlıyamıyorsunsıkıyors
a bu soruma cevap ver hükümet karşısındaki yeşil alanı nasıl aldın ve oradaki atatürk büstünü nereye koydunuz buna cecap ver ondan sonra yazılarını ciddi bir yazar olarak yaz işine geldiği gibi yorumlara

3. Yorum: poyraz 02 05 2016 09:39
sayın cömert yazılan yazılrın değeri heyecanı aksiyonları kalmadı artık. bittiiiii

2. Yorum: karacaörenli 02 05 2016 08:24
hüseyin cömert sen ne diyorsun önceden bu inşaat yapılamaz diyordun şimdide yapılmış binanın parasını pulunu tartışıyorsun bi yerden bişey tuttur artık:)

1. Yorum: uzaklardan 02 05 2016 07:24
düzelüü bee...!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anl ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin. Haftanın Konusu Adalet'in Bayan İsmi Oluşunun Kanıtı.. Bayramınızı Kutlarım..... Bugün de Maziden Gidelim Dedik... Çok Önemli Bir Konu Halyerine Roma Tarzı Tuvalet Açıldı Osmanlı Devleti Diyerek Dönüş Yapmak İst Atatürk Yine Yok Hüseyin Cömert; Bugünden itibaren "EVET" Büyük Adam Olduğumu Bir Kez Daha Kanıtla Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Ad Gel Vatandaş Gel !..... Rabia'cı İmam "Köroğlu" Haydi Gözünüz Aydın Ayranı Yok İçmeye Taht-ı Revanla Gider.. Allah Cezanızı Versin Ben Bir Başsavcısı Olsaydım Siz Yapamıyorsanız, Ben Yapıvereyim İşte Bu Yaa! Şefik Çakıcı, Sen Önce Kendini Temizle ! Yol Parası Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Anıt Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Mill Hülagü Han Bu Masalı Mutlaka Ama Mutlaka Okuyunuz Bukalemun Tipli İnsanlar Her Gece Demokrasi Nöbeti Tutanlar !!!.. Neyin Kutlaması Yapılıyor Anlamış Değili Bana Hakkını Helal Etmiyormuş AKP ve Terör Şefik Çakıcı Milletvekili Olacakmış! Açık Mektup İlçemizde ki Hakim ve Savcıların Tayinle Barış Karadeniz’e Bir Çift Sözüm Var 11 Katlılardaki İşyerinin Açılması Yasal Ben Vatan Haini miyim Yoksa? Rezalet!....Hem de Binlerce Kez….. Bu Cinayetin Sorumlusu Kim? Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri Belediye Borç Batağında mı? Çiviyi Söker Gibi Söke Söke Alacağım M.D. Belediyede Ne İş Yapar Acaba? Tümü

Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:572055
DtGaNi


* ANASAYFA *